11 Temmuz 2005 Pazartesi Günü Haberleri

11 Temmuz 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Fujitsu değiştiriyor Fujitsu Siemens Computers, belirli AMILO notebook'larda kullanılan pilleri değiştiriyor. Pillerdeki aşırı ısınmaya ilişkin sınırlı sayıda müşteri şikâyetinden sonra değiş..
'Yolsuzluk yapanların dokunulmazlığı sınırlansın' Kamu ihaleleri, batan bankalardaki hortumlar ile gündemden hiç düşmeyen ve büyüyen mali portresi ile kamuoyu vicdanını sızlatan yolsuzluklarl..
Kaçak sigara için zirve Gümrük Müsteşarvekili Tuna Turagay, sigara kaçakçılığıyla 2 milyar dolarlık vergi kaçağı olduğunu söyledi. Bugün eylem planı oluşturmak için sigara firmalarıyla toplan..
İhracattan yavaşlama sinyalleri geliyor Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü'nün (OECD) bileşik öncü göstergeleri Türkiye ekonomisinde yavaşlamaya işaret ediyor.
'Savunma'ya İtalyan modeli Savunma Sanayii Müsteşarı Murad Bayar, savunma sanayii şirketlerinin tek şirket adı altında birleştirilmesi konusundaki çalışmaların teknik olarak tamamlandığını be..
'3. havalimanı 10 yıl içinde' Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, son 1.5 yılda 7 milyon daha fazla insanın havayoluyla seyahat ettiğine işaret ederek, "Hele hele bunların yarıya yakın..
Seydişehir'de karar günü AKP Konya Milletvekili Harun Tüfekçi, Seydişehir'de kurulu Alüminyum A.Ş.'nin satışının Rekabet Kurulu'nca onaylandığını, kararın yarın açıklanacağını bildirdi.
Yabancı 'İş'le oynadı Yabancı yatırımcılar, yılın ilk yarısında borsada en fazla işlemi İş Bankası hisselerinde gerçekleştirdi. Bu hissedeki toplam işlemlerin tutarı 3.8 milyar doları buldu.
'Sermaye girişi 8-10 milyar doları bulur' Yabancı Sermaye Derneği (YASED) Başkanı Şaban Erdikler, Türk Telekom'un özelleştirilmesiyle yabancı sermaye girişinde rekor kırıldığını belirterek, ..
Şehirde de 'scooter' keyfi Türkiye'de geçen yıl kayıt dışı olanlarla birlikte 120-130 bin adet motosiklet, moped ve scooter'ın da aralarında bulunduğu motorlu bisiklet satıldı.
Ford, Mondeo'yu yeniledi Piyasaya sunulduğu 1993 yılında Avrupa'da Yılın Otomobili seçilen Ford Mondeo 2000 yılında tamamen yenilenmişti. Ford'un lüks segmentte yer alan ve en büyük aracı ola..
Proton kendini Waja ile gösterecek Malezyalı Proton tarafından üretilen Waja, Ulu Motor distribütörlüğünde Türkiye pazarına sunuldu.
Clio'dan otomatik manuel vites Clio HB ürün yelpazesi, robotize vites kutusuna sahip Clio HB 1.2 16v Quickshift ile genişliyor.
PTT'de iki tekerlekli dağıtım Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, posta dağıtıcılarının dağıtım alanlarındaki hizmetlerini daha rahat ve zorlanmadan yürütebilmeleri için scooter alımı yönünde ç..
Otokar'dan Cobra ihracatı Savunma sanayiinin lideri Otokar, 2005 yılı hedefleri doğrultusunda savunma sanayiinde büyümeye devam ediyor. Otokar, son olarak 10 adet Cobra 4x4 taktik tekerlekli ..
Yürekleri ağızlarında Britanya'nın başkenti Londra'daki saldırıların yarattığı korku henüz geçmeden ülkenin en büyük ikinci kenti Birmingham'da önceki gece bomba ihbarı üzerine olağanüstü saa..
'Britanya içinden vuruldu' Britanya başkentini vuran terör saldırılarının ardından metro tünelinde fareler ve asbest eşliğinde 60 derece sıcaklıkta ceset çıkarma çalışmaları güçlükle ilerlerk..
Times: Potansiyel 16 bin terörist var Londra'daki saldırıları üstlenen Kaide bağlantılı gruplar hakkında Britanya basınında binbir senaryo yayımlanıyor.
Öldürmeyen Allah öldürmüyor Londra'daki saldırılarda 36 yaşındaki Jodie Ward'ın çifte kurtuluş yaşadığı ortaya çıktı. Ulusal Sağlık Hizmetleri servisinde insan kaynakları yöneticisi olan Ward..
Britanya'da cami yakıldı Londra'daki saldırılardan sonra "Müslümanları suçlamayın" çağrılarına rağmen dün Birkenhead'de bir cami yakıldı. Birmingham'da ise bir istihbarat üz..
AB ile beyan krizi İmza süreci askıda Türkiye'nin müzakerelere başlaması için imzalaması gereken Ankara Anlaşması'nın ek protokolünde pürüz çıktı. AB Dönem Başkanı Britanya, Ankara'nın 'prot..
Anayasanın dostu Lüksemburg Fransa ve Hollanda'daki referandumlarda reddedilince ölüp ölmediği tartışılan AB Anayasası için küçük de olsa Lüksemburg'dan bir hayat öpücüğü geldi.
Yeşil Parti'den Türkiye ısrarı Erken seçim sürecine giren Almanya'da, Yeşiller Partisi dün sona eren kurultayla seçim programını belirledi.
'Teröristler için dua edin' Papa 16. Benediktus, dünkü pazar ayininde, Londra kurbanları için dua çağrısı yaparken, teröristlere "Tanrı adına artık durun" diye seslendi.
Kâhin kitap rafa kalktı Britanya'da saldırı günü piyasaya çıkan ve Londra'yı hedef alan bir intihar saldırısını konu alan romanın reklam kampanyası iptal edildi.
Çekilme planı hazırlanıyor Londra'daki saldırıların nedeninin Irak işgali olduğunu düşünen yüzlerce kişi Britanya askerlerinin çekilmesi talebiyle gösteri yaparken 'The Mail on Sunday' gazete..
Berlin'in aşırı dincisi Türk Almanya'nın Berlin Eyaleti Anayasayı Koruma Dairesi, kentte yaşayan 3 bin 600 aşırı dinci arasında 2 bin 900 Türk'ün bulunduğunu duyurdu.
Kırgızistan'da galip Bakiyev Kırgızistan'da mart ayındaki ayaklanmayla devrilen Devlet Başkanı Askar Akayev'in yerine geçecek ismi belirlemek için dün yapılan seçimleri geçici devlet başkanlı..
Burası Caddebostan Kadıköy'de 1950'li yılların en gözde plajlarından olan Caddebostan Plajları, 40 yıl sonra yeniden hizmete girdi. 2 bin kişi kapasiteli plaja giriş ücretsiz. İSKİ Genel Müdü..
Görevli değil gönüllü Balıkesir Belediyesi İtfaiye Müdürü Fikret Tezcan ile Fen İşleri Müdürü Nazım Ergelen, zihinsel engelli çocuklara yüzme öğretiyor.
İstanbul-Kocaeli arası 'zehirli' varil paniği Gebze ilçesine bağlı Şekerpınar beldesi ile İstanbul'un Tuzla ilçesi sınırındaki yeşil alana bırakılan ve içinde kimyasal madde olduğu sanılan be..
Sözde restorasyon Kurtarma adına katliam Daha geniş restorasyon yetkilerine kavuşan belediyelerin Türkiye genelinde başlattığı projeler amacına hizmet etmiyor. Kurtarma adına katliam yapıldı..
'Yasama kuşatıldı' Yargı-hükümet tartışmasına Mülkiyeliler Birliği de katıldı. Mülkiyeliler Birliği Yönetim Kurulu...
CHP: Darbeden en çok biz çektik CHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek, partilerini darbe çağrışımı yapmakla suçlayanlara "Bizim lügatimizde demokrasi dışında bir yöntem yazmaz&..
Silahlı kutlama yine ölüm getirdi Sandıklı'da yapılan bir düğünde havaya ateş açan kişi, düğüne katılanları yasa boğdu.
Dayak sebebi: Kadın olmak BM Nüfus Fonu verilerine göre Türkiye'de her üç kadından biri, hayatı boyunca en az bir kez, sadece kadın olduğu için şiddete maruz kalıyor. Kadınların yüzde 20'si o..
Kimlik bilgileri 'anonim' oldu Kamu kurum ve kuruluşları artık vatandaşların Merkezi Nüfus İdaresi Sistemi'ndeki kimlik bilgilerini görebilecek. Yeni yönetmeliğe göre kurumlar bilgileri gizli..
Şehit er Boybeyi için hazin tören Hakkâri'nin Şemdinli ilçesine bağlı Derecik beldesi kırsalında önceki gün askeri aracın mayına çarpması sonucu şehit olan üç askerden er İbrahim Boybeyi, İst..
İmralı'da PKK'yı tekrar kurdu!.. Kürt aydın Enver Sezgin, Öcalan'ın etkisinin sürdüğünü ancak Kürtlerin yine de teröre destek vermediğini söylüyor. Sezgin, "Öcalan, PKK'yı İmralı'da..
'Cogi Baba' can veriyor Üç taş basamağın üzerine yine taştan bir sanduka oturtulmuş. Mezarın bir yüzünde bir tabanca ve kartal var. Tabanca gücün simgesi. Kartal da bu gücün nasıl kullanıldığ..
Koç, gazetecileri yanından kovdu Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Divriği Belediyesi'ni ziyaretinde fotoğraf çeken gazetecileri dışarı çıkarttı.
Hastanelerde tam gün ziyaret Sağlık Bakanı Recep Akdağ, hasta ziyaret saatlerinin tüm güne yayılması için çalışma başlattıklarını, pilot illerdeki uygulamalarda olumlu sonuç alınırsa vatandaş..
Çeşme'de bomba patladı: 22 yaralı Çeşme'de çöp kutusuna konulan parça tesirli bomba, dün saat 14.15'te patladı, biri ağır 22 kişi yaralandı. Yaralananlar arasında bir İngiliz, bir Rus ve bir ..
Tunceli'de polis noktasına saldırı Hozat ilçesinde, PKK'lı teröristlerin bombalı ve silahlı saldırısında üç polis memuru yaralandı.
DUVARLARIN DİLİ OLSA Ankara'daki büyükelçiler arasında Avusturya Büyükelçisi Marius Calligaris'in ayrı bir yeri vardır. Renkli ve canlı kişiliği, akıcı Türkçesiyle, hemen hemen her sosyal ve ..
Vapurumu geri istiyorum Arnavutköy'den kalkıp Bebek, Kandilli, Rumelihisarı, Kanlıca ve Emirgân seferini yapan küçük gelin Ayvansaray vapurum yok artık! Onun yerine Beşiktaş-Üsküdar arasında ..
Amerikalılar Dennis'ten kaçtı Dennis kasırgası hızını artırarak ABD'ye ulaşırken Florida, Alabama ve Mississippi eyaleti yetkilileri, alçak kesimlerde yaşayan 1.2 milyon kişiye evlerini terk ..
Sezen yorumu: Hem Madonna... İspanyol basını, Cartagena kentindeki 'Müziklerin Denizi' festivalinde konser veren Sezen Aksu için "Madonna, Samantha Fox ve Rocio Jurado karışımı bir..
Bodrum'da ilk yaz müzayedesi Müzayedeler genellikle kış mevsimi ile özdeşleşmiş olsa da Türkiye'de az sayıda antikacılık şirketi yaz aylarında da müzayede düzenliyor.
Pepe: Terörü herkes lanetlemeli Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, İzmit'te gazetecilerin Çeşme'deki patlamayla ilgili bir sorusunu yanıtlarken terörün hoşgörüyle karşılanamayacak bir cinayet ..
« » 1 2 3 4 5 6 7