10 Temmuz 2005 Pazar Günü Haberleri

10 Temmuz 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Tekel dağıtıcısına kamyonette infaz Antalya'da Yılmaz, kaçırılıp tek kurşunla öldürüldü. İçki ve sigaraya dokunmayan saldırganlar, 20 bin YTL'yi alıp kaçtılar11 gün sonra çıkardılar
Topkapı Sarayı'nda ilgi çekici tesadüf Kuran'ın çalınması, Fil Bahçesi kapısının kırılması ve Bağdat Köşkü soygunu... Saraydaki bu 3 olayda da aynı gece sorumlularının görevli olduğu ortaya ç..
Kırgızistan'da seçim var 24 Mart'ta Askar Akayev iktidarının halk ayaklanmasıyla devrilmesinden sonra Kırgızlar, bugün yeni devlet başkanlarını seçmek için sandık başına gidiyor. 2 bin 182 sa..
Bulgaristan'da üçlü koalisyon Bulgaristan'da 25 Haziran'da yapılan genel seçimlerden zaferle çıkan Sosyalist Parti, dün eski Kral Simeon Sakskoburgotski'nin partisi "2. Simeon Ulusal Hareketi..
Dördüncü bomba hedef mi şaşırdı? Londra'yı kana bulayan bombalama eylemlerini en ince ayrıntısına kadar inceleyen İngiliz polisi, 13 kişinin ölümüne yol açan çift katlı otobüsteki patlamanın ..
HARİRİ HANEDANLIĞI Hariri ailesinin şirketi Saudi Oger'i, Lübnan'da iki dönem başbakanlık yapan ve geçtiğimiz mayıs ayında bir suikastte yaşamını kaybeden Refik Hariri kurmuştu. Kral Fahd'ın ..
Olimpiyatlara güvenlik masrafı da eklenecek 'dünya şehri' Londra gibi bir yerde patlayan bombalar, hem olimpiyat sevincine engel oldu hem de seçici kurul üyesinin bir daha düşünmesine yol açt..
Avrupalıların evine Türk Hamamı sokacak Eczacıbaşı Vitra, 'Türk Hamamı'nı Avrupalılar'ın yaşamına sokmaya hazırlanıyor. Şirket, bunun için İngiliz tasarımcı Ross Lovegrove ile anlaşmış. Hamam..
Türkiye, ihmalinin bedelini ödüyor Yunanistan'da yapılacak olan Türk karşıtı zirve aslında çok kaygı verici. Planlı, programlı, uzun vadeli ve acil bir algı yönetim stratejisi geliştirilmedik..
Site yöneticisi ile personele ödenen ücret vergiye tabi mi? Kat Mülkiyeti Kanununa göre gayrimenkulün yönetimi, kat malikleri kurulunca bir yöneticiye veya üç kişilik bir yönetim kuruluna ver..
Karadeniz'in çevresindeki 12 ülkeyi birleştiren örgüt On üç yıl önce, Türkiye'nin öncülük ettiği bir girişimle kurulan Karadeniz Ekonomik İşbirliği (KEİ) Örgütü, Karadeniz çevresindeki 12 ülk..
Şehirleri 'kişiliğine göre' boyayacak 'Gülen boya' imajıyla tanınan Polisan, ilginç bir proje başlattı. 'Kentin rengi' isimli projede her şehir 'kendi kişiliğine göre' farklı renklere boyanac..
Sağlıkçı piknikte buluştu Sağılık çalışanları, Sağlık Sen İzmir Şubesi'nin düzenlediği Kleros piknik gezisine buluştu. Memur Sen Genel Başkanı Ahmet Aksu'nun da hazır bulunduğu pikniğe 500'e ..
Ada'da imar değişikliği ertelendi Kuşadası'nda imar tartışması yine alevlendi. Belediye Meclisi'nde görüşülen plan değişiklikleri sert tartışmalara neden oldu. Kimi üyeler değişiklikle-rin on..
Sanat buluşması ÇEŞME 10 ressamın buluşmasına ev sahipliği yaptı. Piraye Yütek, Nurdan Kasalı, Zekiye Erçin, Ayşe Gülyüz, Ayhan Soybil, Semra İçen Can, Serpil Aksu, Filiz Aras, Tugay Sagay ve..
27 yıl sonra ilk kez kadın başkan Bodrum Rotary Kulübü'nün 2005-2006 yılı başkanlığına Hatice Özükara Gür seçildi. Bodrum Rotary Kulübü'nün 17'nci Dönem Başkanı seçilen ve aynı zamanda Yalıka..
Tarihi külliyede müzik ziyafeti Tire'nin en öneli tarihi miraslarından olan ancak restore edildiği halde bir türlü açılamayan 564 yıllık Yavukluoğlu Külliyesi, Konak Belediyesi Türk Sanat Müz..
Kahraman Alayı'nda sancak devredildi Manisa 8'inci Piyade Eğitim Alay Komutanlığı'nda sancak devir teslim töreni yapıldı. İstanbul Merkez Komutanlığı'na atanan Piyade Kıdemli Albay Yılmaz Bah..
Ağlatan bağış DENİZLİLİ turizmci Mustafa Şıpar (58), memleketi Kale İlçesi'ne okul yaptırmak için 1 milyon YTL (1 trilyon lira) bağışladı. Denizli Valiliği'nde bunun için protokol yapıldı. Şı..
Kordonyolu'nu er geç yapacağız YAPIMINA ara verilen Konak Viyadüğü'nde çalışmalar yeniden başladı. İlk harcı Bayındırlık Bakanlığı Müsteşarı Sabri Erbakan attı. Erbakan projenin bir bütün old..
Mahallelinin muhtar ebesi Doğu Anadolu'da yıllarca ebelik yapan Hazime Tekin (55) zor şartlara göğüs gerip fedakarca çalıştı. Kar kış demeden oradan oraya koştu birçok bebeğin sağlıklı doğmas..
Engelliler için sahne alacak ÜNLÜ tiyatrocu Ferhan Şensoy yarın Marmaris'te olacak. Ferhangi Şeyler'in bin 550'ncisini sahneyeyecek. Amfitiyatrodaki gösterinin gelirinin tamamı Omurilik Felçl..
DJ'in kralı geliyor DJ Magazine dergisi tarafından iki yıldır dünyanın bir numaralı DJ'i seçilen Tiesto, Çeşme'ye gelecek. "Anadolu'da Gün Işığı Arayışı" ismini verdiği Türkiye turnesi kapsam..
Denizli Belediyesi'nde siyah plakalı araca son Başkan Zeybekçi'nin makam otomobili dışında kalan tüm hizmet araçları özelleştirildi5 mavi bayrak daha
Zulada 61 kaçak İstanbul'dan dün sabah 34 BIP 39 plakalı Isuzu marka kamyonet ve 34 BR 2572 plakalı otomobile binen kaçaklar Yunan adalarına geçmek üzere yola çıktı.
Hostesin hız tutkusu bir cana mal oldu Özel bir havayolu şirketinde hosteslik yapan Eda Sayar, Bakırköy’de önceki gün direksiyon hakimiyetini kaybedince otomobiliyle önünde seyreden iki otomo..
Eşini döve döve öldürdü 2 gün sonra teslim oldu Erzincan’da tartıştığı eşi 37 yaşındaki Semra Tunay’ı döverek öldüren 46 yaşındaki Sedat Tunay, iki gün boyunca sokaklarda dolaştıktan sonra Cu..
Düğün konvoyundan ateş açılınca polis gelin arabasını merkeze çekti Adapazarı’nda oturan Ahmet Coşkun Sert, gelin arabası olarak süslediği aracına ailesini alarak gelin evine doğru yola çıktı..
Zeynep’in kábusu Eski polis memuru kocasının, yüzüne bir şişe kezzap boşalttığı Zeynep Türkmen, doktorların hiçbir zaman düzelmeyeceğini söylediği yeni yüzüyle hayata sarılmaya çalışıyor. Anc..
Travesti operasyonunda sadece 1’i yakalanabildi İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği, Çevik Kuvvet Polisi’nin desteği ile önceki gece Merter ve civarında robocop kıyafetli timle..
Merhametsize merhamet olmaz Adana’nın Çamlıbel Mahallesi’nde geçen hafta gözleri dağlanmış halde bulunduktan sonra Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği’ne (DOHAYKO) teslim edilen kediye yapıla..
Medeniyetler buluşması Evrensel Değerleri Koruma Derneği, Papa 16. Benedikt’i Dışişleri Bakanlığı aracılığıyla 1. Hatay Medeniyetler Buluşması’na davet etti. Başbakan Erdoğan himayesinde yapı..
İstiklal Marşı sırasında yüzme fırçası Atatürk Kapalı Yüzme Havuzu’nun açılışı nedeniyle okunan İstiklal Marşı sırasında yüzmeye devam eden milli sporcu Serkan Aydın, Eskişehir Valisi Kadir Ç..
Aferin almaya meraklı cici çocuk oldular DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, hükümeti eleştirerek ‘Bütün güç odaklarının istediği, aferin almaya meraklı cici çocuk oldunuz’ dedi. Eskişehir’in Sivr..
Gazanız mübarek olsun DYP’de, Genel Başkan Mehmet Ağar’a başkaldıran muhaliflere eski liderleri Tansu Çiller’den ‘Gazanız mübarek olsun’ mesajı geldi.
Türbanda ayrım hiç doğru değil Anavatan Genel Başkanı Erkan Mumcu, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, vakıf üniversiteleri ve özel üniversitelerde türbanın serbest bırakılması teklifini, ‘Başbakan n..
İzinsiz bağış toplama dedi, dayak yedi Sakarya’nın Taraklı İlçesi Karagöl Yaylası’ndaki Cuma Camii’nde cuma namazı kılan Müftü Abdullah Karacan, cemaatin aralarında para toplayarak camiye anf..
Bahçeşehir, Avcılar ve Esenyurt 12 saat susuz İSKİ’nin ana isale hattında gerçekleştireceği onarım nedeniyle Avcılar, Esenyurt, Bahçeşehir ve Kemerburgaz’da önümüzdeki salı günü 12 saat sürey..
Soyguncunun kimliği belirlenemedi Harbiye’deki Koçbank Şubesi’ni soymak isterken bankanın güvenlik görevlisini öldüren ve susma hakkını kullanan zanlının kimliği belirlenemedi.
Kortta acı son AKP Ağrı Milletvekili Melik Özmen, tatil için gittiği İzmir’de tenis oynarken kalbine yenik düştü. Özmen, önceki gün eşi Eşi Gözde Özmen, 11 yaşındaki oğlu Mert ve 4 aylık bebe..
Caretta’ya dozer Finike İlçesi’nin Hasyurt Beldesi’nin 6 kilometrelik sahili, plaj düzenleme gerekçesiyle dozerle dümdüz edildi. Hem de Antalya Valiliği’nin caretta caretta ve chelonia mydas ..
Mehmetçik’e 2 tuzak 3 şehit PKK’lı teröristler, Şemdinli’de askeri araç devriye görevi yaparken, uzaktan kumandalı mayını patlattı. 3 er şehit oldu, 13 asker yaralandı. Çukurca’da mayına çarp..
Özsüt’ü 4 milyon dolara kurdu günde 15 bin pasta üretiyor Yaklaşık 67 yıl önce ilk adımları atılan Özsüt Muhallebicisi, 2004 yılında 80 şubeli bir tatlı devine dönüştü. 4 milyon dolarlık yatı..
Lineadecor ‘Türk mutfağı’na çekti Yeni fabrikasıyla üretim kapasitesini iki katına çıkarmaya hazırlanan mutfak üreticisi Lineadecor, yurtdışında da büyümeye devam ediyor. Almanya’da açtığı ik..
Müsteşar Erbakan’ın Kordonyolu inadı Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Müsteşarı Sabri Erbakan, Konak Köprülüğü kavşağı inşaatında ilk betonun dökülme törenine katıldı. Erbakan, projenin bir büt..
İsdemir’in 6 aylık cirosu 400 milyon dolar Türkiye’nin en fazla zarar eden KİT’i (Kamu İktisadi Teşebbüsü) iken Ereğli Demir Çelik Fabrikaları’na (Erdemir) devirden sonra zarardan kurtulup ká..
İflassız kapitalizm cehennemi olmayan Müslümanlığa benzer Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) eski Başkanı Ali İhsan Karacan, bugünkü sistemde pazar riskini garanti edecek bir mekanizma bulunma..
Kontrat yüzünden ev satmış adamım bakan oldum, bunlarla uğraşıyorum Hürriyet Ankara Bürosu’nu ziyaret eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, en önemli sorunlarının geçmiş dönemler..
Kanunda bizi de görün leasing yapalım Hazırlanacak mortgage yasasında leasinge de yer verilmesini isteyen Koç Leasing Genel Müdürü Çağatay Baydar, ‘Bugüne kadar bireylerin gayrimenkul alımını..
Onunla evlenmeyi hiç düşünmedim Güzide Duran’dan evlilik için gün saydıkları sanılırken ayrılan ve adı geçtiğimiz günlerde Deniz Akkaya ile anılan İlker İnanoğlu, ilginç açıklamalarda bulundu..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9