10 Temmuz 2005 Pazar Günü Haberleri

10 Temmuz 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Katliam ‘geliyorum’ dedi Bosna Hersek’in Srebrenitsa kentinde Temmuz 1995’te Sırpların 8 binden fazla Müslüman Boşnak’ı öldürdüğü olaylar, 2. Dünya Savaşı’ndan beri Avrupa’da yaşanan en büy..
Hollandalı komutan Mladiç’le kadeh kaldırdı Bosna-Hersek Savaşı’nda Srebrenitsa’da işlenen katliam sırasında bölgedeki Hollanda birliğinin komutanlığını yapan Albay Thom Karremans, geçtiğimiz..
Hollanda sorumluluğu üstlenmeye yanaşmıyor Srebrenitsa’ya ilişkin çalışmalarıyla tanınan gazeteci Raymond van den Boogaard, AFP’ye yaptığı açıklamada yaşanan trajedinin, suçu kabul etme korku..
Boşnaklar 610 şehidi 10 yıl sonra yolcu etti Srebrenitsa yakınlarındaki Potoçari kasabasında Sırp askerlerince katledilen 8 bini aşkın Boşnak’tan 610’unun daha kimlikleri tespit edilebildi.
Yaşadığı katliamı kitaplaştırdı Srebrenitsa katliamının gerçekleştiği sırada kentteki Hollanda birliklerinin tercümanlığını yapan Hasan Nuhanoviç (35), yaşadığı dehşet dolu günleri kitaplaştı..
Srebrenitsa’da Yunan gönüllüler vardı Avrupa’nın İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra gördüğü en feci kıyım olan 8 binden fazla Müslüman’ın öldürüldüğü Bosna’daki Srebrenitsa katliamına, Yunan Gönü..
‘Müslümanları öldürerek tatmin oluyorduk’ Bosna’da Sırp askerleri saflarında savaşan Yunan gönüllü milisi Yorgos Muratidis, Bosna Savaşı’nın en şiddetli döneminde Ekim 1994-Temmuz 1995’te 9 ..
Kırgız kadife devrimine meşruiyet seçimi 1991 yılındaki bağımsızlık ilanından sonra 24 Mart’ta gerçekleşen ‘kadife devrim’ ile yeni bir döneme daha giren kardeş Kırgızistan, bugün tarihinin ‘..
Seçimin gidişatını değiştiren kritik ittifak Geçici yönetimin lideri Kurmanbek Bakiyev, seçimde kendisinden sonraki en güçlü aday olarak görülen bir diğer kadife devrimci isim olan Ar Namus P..
Sudan’da eski gerilla yönetime girdi Sudan'da güneyde faaliyet gösteren eski ayrılıkçı gerillaların lideri John Garang, devlet başkanı yardımcısı oldu.
Saddam hâlâ Küba purosu içiyor Devrik Irak lideri Saddam Hüseyin, cezaevinde düzenli olarak kendisine getirilen Küba purolarını içiyor.
‘Türkiye’ye AB kapısını kapatamayız’ Almanya Dışişleri Bakanı Joschka Fischer, Türkiye'ye Avrupa kapısının kapatılmasını göze alamayacaklarını söyledi.
Londra’daki saldırıları El-Kaide bağlantılı üç örgüt üstlendi İstanbul ve Madrid’i sarsan bombalı saldırıları üstlenen El-Kaide bağlantılı Ebu Hafs el-Masri Tugayları, Londra’daki patlamaları..
Yeni Finsbury imamı ‘polise yardım edin’ çağrısında bulundu İngiltere’nin başkentini kan gölüne çeviren terör saldırıları, bu ülkede yaşayan Müslümanlarca nefretle karşılanırken, Müslüman top..
Saldırılar Blair’e desteği artırdı Perşembe günü "11 Eylül’ü" yaşayan İngiltere halkının, Başbakan Blair’e desteğini "neredeyse katlanarak artırdığı" ortaya çıktı.
Anadolu’yu hedefledi bilgisayar satışını patlattı Birkaç yıl öncesine kadar İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerin dışında pek alıcı bulmayan bilgisayarlar, artık Anadolu'nun birçok ..
Çiftçiye ‘hasat ödemeli’ satış Globalleşen dünyada teknoloji artık Türkiye'nin en ücra köşelerine kadar gidiyor. Birçok köyde bilgisayar kursu açılırken, bilgisayar bayileri köylerde ücretini..
Kolada birinciyi bilmem; ama beş yıl sonra ikinci olacağız Bir milyar dolarlık büyüklüğe ulaşan ve her yıl yüzde 10 büyüyen Türkiye kola pazarına Ağustos 2004'te giren Zem Zem (Zam Zam) Cola,..
TMSF, Sürmeli Grubu ile anlaştı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, Yunanistan sermayeli Novabank'a satılarak Bankeuropa adını alan Sitebank'ın eski sahibi Sürmeli Grubu ile anlaşma sağladı.
Af çıktı, kızlar yeniden yetim aylığı alabilecek Sayıları 150 bini bulan kızların yeniden yetim aylığı alabilmelerine imkan tanıyan kanun, Resmi Gazete’de yayımlandı.
Havaalanında unutulan eşyaları satın almak için yarıştılar Atatürk Atatürk Hava Limanı işletmecisi TAV'ın, geliri eğitim kurumlarına bağışlanmak üzere düzenlediği kermeste izdiham yaşandı.
Avcılık kurslarına ilgi artınca devreye özel sektör girdi Av sezonunun yaklaşmasıyla birlikte harekete geçen avcılar, doğru avlanabilmek için özel eğitim merkezlerine başvuruyor.
Deniz kaplumbağaları için kaynak bulundu Çevre ve Orman Bakanlığı Özel Çevre Koruma Kurumu Başkanlığı tarafından sağlanan finansal destekle; Dalyan, Fethiye-Çalış, Patara, Belek ve Göksu Delt..
Göçmen kuşlar ‘gribi’ Asya dışına taşıyabilir Bilim adamları, Çin’deki vahşi yaşam kamplarında bulunan göçmen kuşların, 2003 yılında Asya’da ortaya çıkan ölümcül kuş gribi virüsünü Asya kıtas..
Adli kolluk emniyete bağlı olacak savcı ile koordineli çalışacak İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, 1 Haziran’da yürürlüğe giren yeni Ceza Muhakemesi Kanunu’nda ilk kez yer bulan savcıya bağlı ..
Yeni CMK ile barodan avukat talebi 4 kat arttı İstanbul Baro Meclisi 7. Olağan Genel Kurulu’nda Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Kanunu’ndaki (HSYK) değişiklikler, yargının siyasallaşması v..
Güvenlik görevlisini öldüren saldırganın kimliği sahte çıktı Şişli'de soymak için girdiği Koçbank Harbiye Şubesi’nin güvenlik görevlisi Özcan Başer'i öldüren saldırganın kullandığı kimlik sah..
Haşere ilaçlayalım derken binadaki insanlar zehirlendi Samsun’da haşereye karşı ilaçlanan bodrumdan sızan zehir, apartmandaki 28 kişinin zehirlenmesine sebep oldu.
Yılanları yurtdışına kaçırılan Türkiye ithal seruma her yıl 20 trilyon ödüyor Türkiye'ye turistik gezi bahanesiyle gelen yabancı araştırmacılar, nesli tükenmekte olan yılanları çuvallarla yur..
Vahit Bıçak: Sorunları hemen çözmek için sihirli değneğimiz yok Başbakanlık İnsan Hakları Kurulu Başkanı Vahit Bıçak, iki yıllık bir geçmişe sahip olan İnsan Hakları Kurulu’nun Türkiye’nin he..
Sahipsiz variller çevreyi kirletiyor Kocaeli'nin Gebze ilçesine bağlı Şekerpınar beldesi ile İstanbul Tuzla ilçesi sınırına bırakılan ve içinde tehlikeli madde bulunduğu öne sürülen 5 varil b..
Diyanet: Londra’daki saldırıyı yapanlar hak ettiği cezayı bulacak Diyanet İşleri Başkanlığı, Londra’da El Kaide tarafından gerçekleştirildiği iddia edilen terörist saldırının ‘dinî bir hassas..
305 ilaç, eşdeğer listesinden çıkarıldı Eşdeğer ilaç gruplarında en ucuz ilaç olarak baz alınan; ancak piyasada bulunmadığı için sorunlara yol açan 350 ilaç listeden çıkartıldı.
İcra dairelerinde memur başına ortalama 10 bin dosya düşüyor Adliyelerde icra dosyaları gün geçtikçe kabarıyor. Raflarda yer bulunamadığı için icra dosyaları artık koridorlarda muhafaza edilm..
Kıdem yükseltmek için sınava giren Milli Eğitim personeli kopya çekmiş Batman’da Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevli, yardımcı hizmetli 220 personelin girdiği "Görevde Yükselme Sınavı’’nda kop..
Gurbetçi akını otoyol gişelerini tıkadı Kapıkule Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye giriş yapan gurbetçiler, Bolu Dağı’nın Abant Kavşağı ve E-80 otoyolunun Abant gişelerinde yoğunluğa neden oldu.
Savcının evindeki Kalaşnikof marka silahı kimse sahiplenmedi Adana’da, cumhuriyet savcısının evinde meydana gelen olayda kullanılan Kalaşnikof marka silahı sahiplenen olmadı.
Askerî araca mayınlı pusu: 3 şehit Hakkari’nin Şemdinli ilçesine bağlı Derecik beldesinde devriye görevi yapan askerî araç, terör örgütü PKK’nın yola döşediği mayına çarptı. Olayda 3 asker şe..
Kangal köpeklerinin gösterisi büyüledi Sivas’ın Kangal ilçesinde bu yıl 7’ncisi düzenlenen Uluslararası Kangal Kültür ve Sanat Festivali’ne katılan Kangal köpekleri, sergiledikleri güç göster..
Baraj suları altında kalan köyden geriye sadece minare kaldı Artvin’in Borçka ilçesinde yapılan Muratlı Barajı’nda su tutulmasının ardından birçok bina ve çay fabrikası ile birlikte Karşıköy ..
Discovery, 13 gün uzayda kalacak NASA, insanlı uzay uçuşlarına 2,5 yıl aradan sonra yeniden başlıyor. Discovery uzay mekiği, 7 astronottan oluşan mürettebatıyla 13 Temmuz Çarşamba günü Florid..
Leopar, 6 kadını öldürdü Pakistan'ın kuzey bölgesinde dağlık alanda bir leoparın, ay başından beri 6 kadını öldürdüğü bildirildi.
Doğru mekânda doğru renkleri tercih edin Evinizi badana yaparken mekânın fiziki ve kullanım amacını göz önünde bulundurun. Sarı rengi yatak odalarında tercih etmeyin. Turuncu, karanlık mekânl..
Elvis Costello, enerjik, hüzünlü; ama biraz da asabi... İstanbul Caz Festivali’nin İngiltere’den gelen misafiri Elvis Costello, önceki akşam Açıkhava’daydı. Cazseverleri 28 yıllık müzik serüv..
Gelin türkülerinin sıcaklığı bu albümde Türkülerin buğulu sesi Cengiz Özkan, beşinci albümü ‘Gelin’ ile ‘gelin türküleri’nin hüznünü müzikseverlerle paylaşıyor.
Tori Amos özlemi, Açıkhava’da diniyor Ülkemize konuk olması dört gözle beklenen; ama bugüne kadar bir türlü Türk hayranlarıyla buluşamayan günümüzün en önemli kadın şarkıcılarından biri olan ..
Coldplay’in ‘X&Y’li problemini çözün! İngilizlerin dünyaca ünlü rock grubu Coldplay’in merakla beklenen albümü ‘X & Y’ nihayet yayınlandı.
Sezen Aksu, ‘Müziklerin Denizi’nde konser verdi Sezen Aksu, İspanya’nın güneyindeki Cartagena kentinde düzenlenen "La Mar de Musicas (Müziklerin Denizi)" festivali kapsamında önceki akşam bir..
Cep ile gevezelik cebinizi yakıyor Hayatımızın her karesine girmekte ‘ısrar eden’ cep telefonları doğru kullanılmadığı yerlerde ‘acı sonuç’lara sebep olabiliyor. Bu yüzden Avrupa ülkelerinde ..
Yeni Civic’e yeni motor Honda Motor, yeni Civic modellerinde kullanılacak olan yeni 1.8 litrelik motorunu tanıttı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9