1 Temmuz 2005 Cuma Günü Haberleri

1 Temmuz 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Tarihî eserler için restorasyon kredisi Toplu Konut İdaresi, tarihî eserlerin bakım-onarımını tevşik etmek amacıyla restorasyon kredisi verecek. Kredi kullanımı için, 1 Temmuz-16 Eylül 2005 ..
Doğan TV’nin Deutsche Bank’a satış kararı iptal Doğan Yayın Holding, bağlı ortaklığı Doğan TV'nin yüzde 19,99'una karşılık gelen hisselerinin Deutsche Bank'a satışının kanun hükümlerine aykır..
Doğalgaza petrol zammı Doğalgazın satış fiyatı Ankara ve İstanbul'da konut tüketimi için yüzde 5,4, sanayi tüketimi için de yüzde 5,87 oranında artırıldı.
Büyüme hız kesti, inşaat atakta 2004 yılını beklentilerin iki katı bir oranla yüzde 9,9 büyüyerek tamamlayan Türkiye ekonomisi, bu yılın ilk çeyreğinde yıllık yüzde 5 hedefini tutturacak bir ..
Kamu yatırımları yüzde 37 arttı, özel sektör temkinli 2005'in ilk üç ayında sabit fiyatlarla devletin harcamaları yüzde 4,3, özel tüketim harcamaları da yüzde 4 oranında arttı.
[HABER ANALİZ] Dünya durgunlukla boğuşurken Türkiye yoluna devam ediyor Yılın ilk çeyreğine ilişkin büyüme rakamı yüzde 5,3 oranında gerçekleşti. Geçen yılın tamamı için gerçekleşen yüzde 9,9..
BM: Türkiye 2005’te yüzde 6 büyür Birleşmiş Milletler (BM), 2005 yılında Türkiye'nin büyüme hızını yüzde 6 seviyesinde tahmin ediyor. BM tarafından hazırlanan ‘Dünya Ekonomik Görünümü ve 2005..
Yurtdışına çıkış yasağı mahkemelik Kamu bankaları ve TMSF'ye 100 milyon dolarlık tahsilat imkânı veren sınırlama Anayasa Mahkemesi'ne götürülüyor. Ankara 1. Asliye Ticaret Mahkemesi, kredi bo..
Başbakan’dan hortum yorumu: Bir avuç sülük ülkeyi talan etti Batık bankalarda hortumlanan paraların ekonomide büyük tahribata yol açtığını belirten Başbakan Tayyip Erdoğan, "Bir avuç sülük bu..
ABD’de yüksek konut fiyatları göçe zorluyor ABD’de San Francisco, Boston ve New York gibi büyük şehirlerde artan konut fiyatları ile hayat pahalılığı tersine göçe yol açtı.
İhlas Finans’ın borçları için TMSF devreye giriyor Dört yıl önce faaliyet izni kaldırılan ve tasfiye işlemleri halen devam eden İhlas Finans Kurumu'nun da Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu kapsa..
Grup şirketlerine el konulmayacak TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, İhlas Grubu şirketlerine 5020 sayılı yasa gereği el koyma işlemi yapılmayacağını bildirdi.
ABD Merkez Bankası faizi 3,25’e çıkardı, artış sürecek Amerikan Merkez Bankası (FED), kısa vadeli gösterge faizini çeyrek puanlık artırımla yüzde 3,25’e çıktı.
Yabancı bankalar Türkiye’ye kredi verme yarışında Ekonomideki istikrar bankaların yurtdışından temin ettiği kredilere de yansıyor.
SSK’nın elde kalan ilaçları ihaleyle satılacak Sağlık Bakanlığı, SSK hastanelerinden kalan trilyonlarca liralık ilacı tüketemeyince satmaya karar verdi.
3 bin 718 özürlü SHÇEK’ten hizmet bekliyor Eski Devlet Bakanı Güldal Akşit, 3 bin 718 özürlü ve bin 427 yaşlının, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’na (SHÇEK) yerleşebilmek için sırad..
Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda PKK zirvesi Terör örgütü PKK/KongraGel’in son dönemdeki faaliyetleri Genelkurmay Başkanlığı Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda toplanan bir zirvede ele alındı.
Muğla Valisi Aksoy trafik kazası geçirdi Muğla Valisi Hüseyin Aksoy, koruması ve şoförüyle Çine-Muğla karayolunun 15. kilometresinde makam aracıyla trafik kazası geçirdi.
5 ayda bin 38 kişi, trafik kazalarında can verdi Trafik kazaları, bu yılın ilk beş ayında 1038 can aldı. Emniyet Genel Müdürlüğü verilerine göre, 2005 yılı ilk 5 ayında 215 bin 772 trafik kaz..
İzmir Valisi Göksu hakkında inceleme İçişleri Bakanlığı, İzmir Valisi Yusuf Ziya Göksu hakkında inceleme başlattı. İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, İzmir Valisi Yusuf Ziya Göksu'nun işadamı H..
4 yıldır aranan PKK’lı askerde yakalandı Muş Emniyet Müdürlüğü tarafından 4 yıldır aranan terör örgütü üyesi, Gaziantep'te askerlik görevini yaptığı birlikte yakalandı.
TÜBİTAK eski yönetimi ‘usulsüz harcama’ suçundan yargılanacak Başbakanlık Teftiş Kurulu, Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu'nun (TÜBİTAK) ek inşaat işinde usulsüzlük tespit etti.
Müftüler bildirge yayınladı: Bir mezhebin veya meşrebin temsilcisi değiliz Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 26-30 Haziran tarihleri arasında, Bolu-Abant’ta düzenlediği il müftüleri toplantısı dü..
Mübaşire söven hakime ağır para cezası Yargıtay, mübaşire ve hizmetliye ‘söven' hakimi, ağır para cezasına çarptırdı.
[Cevap ve düzeltme] "Sağlık Bakanlığı’nın 12.02.1996 tarih 98/68 ruhsat No’lu onayı ile Hytrin 5 mg’ın öncelikli olarak "selim prostat hiperplazisi" tedavisinde kullanılması önerilmiş ve heye..
‘Topkapı’da güvenlik yetersiz’ diyen amir görevden alınmış Topkapı Sarayı’ndaki soygundan bir hafta önce "Müzenin güvenlik zaafı var." diyen yetkilinin raporu dikkate alınmadı. İda-re, raporu..
Müzeleri, artık özel güvenlik koruyacak Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul’daki müzeleri özel güvenlik şirketinin korumasına bıraktı.
Koç’tan soyguna yorum: Bakan uyursa bekçi de uyur Topkapı Sarayı’ndaki hırsızlıkla ilgili açıklama yapan Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, "Bakanları uyursa bekçisi de uyur." dedi.
Atık petrol varili patladı, bir kişi öldü Sincan Organize Sanayi Dökümcüler Sitesi'ndeki bir işyerinde meydana gelen olayda, üç işçinin araçtan indirdiği atık petrol varillerinden biri patlad..
Hazar Gölü 5 yıl aradan sonra mavi bayrak aldı Elazığ’ın Sivrice ilçesinde bulunan Hazar Gölü, 5 yıl aradan sonra mavi bayrağa layık görüldü. Hazar Gölü, mavi bayrak ödüllü Türkiye’nin tek iç..
Uçak yasak bölgeye girince Beyaz Saray tahliye edildi Yasak bölgeye giren özel bir uçak, ABD Kongre binası ile Beyaz Saray’ın tahliye edilmesine ve ABD Başkanı George W. Bush’un ikametgahında..
Yeni sıcak hava dalgası: Isı 4 derece daha artacak Türkiye yeni bir sıcak hava dalgasının etkisine giriyor. Sıcaklık 3-4 derece daha artacak.
Time dergisi, muhabirinin notlarını mahkemeye verecek Time dergisi, bir CIA ajanını deşifre eden haber kaynağını açıklamadığı için gelecek hafta cezaevine girmekle karşı karşıya olan muhabirl..
Anadolu, aydınlarıyla kucaklaşıyor Abant Platformu’nun dokuzuncusu bugün Erzurum Palandöken’de başlıyor.
Teziç, muhalif bir siyasî parti sözcüsü gibi Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, YÖK Başkanı Erdoğan Teziç’in ‘hükümete, Başbakan’a ve Meclisi’e yönelik hoş olmayan ifadeler kullandığını’ beli..
30 bin meslek liseli aileleriyle birlikte YÖK’ü protesto edecek İzmir’de 33 Anadolu teknik ve endüstri meslek lisesinde eğitim gören 30 bin öğrenci ve aileleri, YÖK’ü protesto etmeye hazırlan..
Spielberg’in uzaylıları pek zâlim 11 Eylül sendromunu üzerinden hâlâ atamayan ya da atmak istemeyen Hollywood sineması, o günlerde yaşanılanları, insanların zihninde her daim canlı tutmanın y..
Mimar Sinan Genim’e 60. yaş armağanı Çağdaş Türk mimarlığının önde gelen isimlerinden Mimar Sinan Genim, geçtiğimiz pazar akşamı dostlarının ve hocalarının katıldığı bir toplantı ile 60. yaşı..
Gılgameş, Ukrayna’dan ödülle döndü İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın, 2004-2005 sezonunda seyirciyle buluşan oyunlarından Gılgameş, Ukrayna turnesinden ödülle döndü.
İlk özel konservatuar için adım atıldı Türkiye’nin usta müzisyenlerinin kurduğu İstanbul Gelişim, Bahçeşehir Üniversitesi’yle nisan ayında kurduğu işbirliğini, özel konservatuar olma yolunda ..
Romeo ve Juliet Aspendos’ta Bu yıl 12’ncisi düzenlenen Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali çerçevesinde bugün, William Shakespeare’in yazdığı, müziğini Rus Sergei Prokofiev’in beste..
Arif Sağ ve Nunez’den flamenko albümü Bağlama ustası Arif Sağ ile dünyaca ünlü flamenko gitaristi Gerardo Nunez, 2006 yılının Şubat ayında birlikte albüm çıkaracak.
Müzik festivalinde üç farklı etkinlik 33. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali, bugün akşam iki farklı oda müziği dinletisi ve bir bale gösterisi ile sona doğru yaklaşıyor.
Erdoğan: İdeoloji üniversiteleri bitiriyor Başbakan Tayyip Erdoğan, "Meydanlarda üniversiteleri küçük düşürmeyelim. Herkesin, çocuğunu Amerika'da okutma şansı yok." sözleriyle kendisini eleş..
Müzakere Çerçeve Belgesi beklendiği gibi çıktı Başbakan Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği’nin (AB) önceki gün açıkladığı müzakere çerçeve belgesini olumlu buldu.
Halk zaten devlete sahip çıkmak için AK Parti’yi iktidara getirdi AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, halkı hükümetle mücadele etmeye çağıran CHP lideri Deniz Baykal'a a..
Kayıp Trilyon’un faizi bankada unutulmuş Kapatılan Refah Partisi’nin (RP) 1997 yılı Hazine yardımıyla ilgili ‘Kayıp Trilyon’ davasında ilginç bir gelişme yaşandı.
Arınç’tan vekillere kavga uyarısı: Seviyeyi koruyun Meclis Genel Kurulu’ndaki kavga görüntüleri Başkan Bülent Arınç’ı rahatsız etti.
Olimpik Milliler, 93 ruhuyla final arıyor Akdeniz Oyunları’nda Yunanistan’ı devirerek yarı finale yükselen Olimpik Milli Futbol Takımı’mız, bugün Fas karşısında final arayacak. Millilerimiz, ..
Bayan basketçiler Yunanistan’ı rahat geçip finale yükseldi 15. Akdeniz Oyunları’nda A Milli Bayan Basketbol Takımı, Yunanistan’ı yarı finalde 85-60 yenerek finale yükseldi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8