1 Temmuz 2005 Cuma Günü Haberleri

1 Temmuz 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
HÖH Sosyalistler’le anlaştı Bulgaristan’da parlamento seçimlerinin ardından başlayan koalisyon hükümeti görüşmelerinde, sandıktan birinci çıkan Sosyalistler (BSP) ile üçüncü çıkan Türk azınlı..
Onları Taliban yapalım Almanya Savunma Bakanı Peter Struck, Almanya’daki işsizlik sorununa ilginç bir çözüm önerisi getirdi: ‘İşsizleri Taliban kılığına sokup tatbikatlarda kullanalım.’
İspanya, eşcinsellere evlenme hakkı verdi İspanya’da eşcinsellere evlenme ve evlat edinme hakkı tanıyan yasa 147’ye karşı 187 oyla kabul edildi. İspanya, Belçika, Hollanda ve Kanada’dan sonra..
Kıbrıs’ta üs krizi Kıbrıs Rum parlamentosu, İngiltere’yi Türkiye ve KKTC’ye destek vermekle suçlayarak, adadaki 2 askeri üssünün Rum egemenliğinde olduğunu belirten bir karar tasarısını kabul..
Elçiliği o basmıştı 1979 yılında, Tahran’daki ABD elçilik binasına baskın düzenleyenler arasında, İran’ın yeni Cumhurbaşkanı Ahmedinecad’ın da bulunduğu iddiasını destekleyen eski rehineler o..
İKÖ’den KKTC ve Batı Trakya’ya destek Yemen’de yapılan ve dün sona eren 32’nci İslam Konferansı Örgütü (İKÖ) Dışişleri Bakanları toplantısında alınan kararlarda KKTC ile Batı Trakya’daki Türk..
Dört sıcak saat AB Komisyonu’nun önceki gün kıran kırana Türkiye’yi tartıştığı dört sıcak saatin hikayesi dışarı sızmaya başladı. Lüksemburg, Avusturya, Slovakya, Fransa ve İrlanda’nın temsil..
Rusya’ya ‘yeşil koridor’ önerisi Rusya’nın başkenti Moskova’da Türk tekstil ve deri ürünleri fuarının açılışını yapan Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Rusya Sanayi ve Ekonomi Bakanı Viktor Hriste..
Tarım durdu, inşaat patladı Türkiye’nin büyüme hızı yılın ilk çeyreğinde yüzde 5.3 düzeyinde gerçekleşti. Bu oran geçen yılın aynı dönemine göre 8.6 puanlık düşüş gösterirken, sektörel bazda ..
Akbank’a 1 milyar dolarlık dış kaynak Türkiye’de bugüne kadar tek seferde en yüksek tutarlı seküritizasyon kredisi işlemi 1 milyar dolar ile Akbank tarafından gerçekleştirildi. Akbank’tan yap..
Çalınan Mercedes’in plakası sahteymiş TMSF Başkanı Ahmet Ertürk’ün makam aracı olarak kullandığı ve şoförünün evinin önünden çalınan zırhlı Mercedes otomobilin plakasının sahte olduğu ortaya ..
Türkiye’de olmaktan gurur duyuyoruz Bosch, Siemens, Gaggenau ve Profilo gibi markaları bünyesinde barındıran BSH Ev Aletleri’nin CEO’su Norbert Klein, 13 yıldır bulundukları Türkiye’ye olan i..
Artık 25 yıl vadeli konut kredisi de var Garanti Bankası yüzde 1.34’le ‘en düşük faizli’ konut kredisini verirken, Dışbank dün sürpriz bir adımla ‘en uzun vade’ atağı yaptı. Dışbank, aylık yü..
Türk Telekom ihalesinde yumurta gizliliği Türk Telekom’un yüzde 55 hissesinin özelleştirme ihalesinde, tekliflerin alındığı geçen haftaki oturum, alıcılara yumurta fırlatarak protesto edildiğ..
TMSF’nin yaptığına ‘Ali kıran baş kesen’ derler 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, ‘TMSF’nin devlet içinde devlet gibi bir pozisyona geldiğini’ savunarak, ‘Bunların yaptığına ‘Ali kıran baş k..
AKP sabah namazına gitti CHP ‘İhlas’ golü attı CHP, Bankacılık Tasarısı’nda, sabah namazı sayesinde AKP’ye ‘İhlas golü’ attı. CHP ilk oylamada reddedilen ve İhlas Finans’ın tasfiyesinin TMSF ..
Çöpleri geri kazanımın yolu evdeki ayrıştırmadan başlıyor Çöplerde geri kazanımın yolu bilinçli tüketici ile başlıyor. Çöplerin ilk üretildiği kaynaktan itibaren ayrıştırılarak depolanması ge..
Üstad’dan kalanlar Beyazıt’ta sergileniyor Türk şiir ve düşünce dünyasının ustalarından Necip Fazıl Kısakürek’e ait fotoğraflar, kitaplar ve Kısakürek’in yayımladığı Büyük Doğu nüshaları, Bey..
Nevzat Bayhan, Kültür AŞ genel müdürü oldu Gazeteci yazar Nevzat Bayhan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ genel müdürü oldu.
Vali Yardımcısı Karahasanoğlu önceki gece kalp krizi geçirdi İstanbul Vali Yardımcısı Adem Karahasanoğlu kalp krizi geçirdi. Ataköy 7-8 kısımda ikamet eden Vali Yardımcısı Karahasanoğlu öncek..
Beş ayda 6 bin çocuk sokaktan kurtarıldı İstanbul Valiliği’nin "Sokakta yaşayan ve çalıştırılan çocukların korunmasına yönelik" yaptığı çalışma ilginç sonuçlar ortaya çıkardı.
Pazar günü İstanbul’un seması renklenecek İstanbul Uçurtmacılar Derneği tarafından önümüzdeki pazar günü Maltepe’de düzenlenecek Uluslararası 3. İstanbul Uçurtma Festivali’ne 6 ülkeden çok sa..
İki sanığı tahliye edilen sahte rakı davasında tutuklu tek sanık kaldı Gaziosmanpaşa Dem Restoran'da sahte rakıları piyasaya sürerek 7 kişinin ölümüne, 17 kişinin de zehirlenmesine sebep olan..
MHP Kadıköy ilçe teşkilatı organ bağışı kampanyası başlattı Milliyetçi Haraket Partisi (MHP) Kadıköy İlçe Başkanlığı, üyeleri ve Kadıköylü vatandaşları organ bağışına teşvik etmek amacıyla or..
Maskeli soyguncular karakolun yakınındaki PTT şubesini soydu Kağıthane’de, bir PTT şubesine gelen maskeli ve silahlı 4 kişi, kasada bulunan 2 bin 95 YTL ile bir miktar telefon kartını alarak ..
Hırsızlar işe gitmeye hazırlanan genç kadının arabasını gasp etti İstanbul Bahçelievler’de sabah işine gitmek isteyen Aygın Taliha isimli kadının önünü kesip otomobilinin anahtarını zorla ala..
Lale Operasyonu’nda iki kişi daha gözaltına alındı Sedat Şahin ve grubuna yönelik olarak yapılan "Lale Operasyonu" kapsamında aranan ve Mersin’de iki otomobilden açılan çapraz ateşle öldürüle..
İki ortağın hesaplaşması kanlı bitti Kadıköy'de faaliyet gösteren Yüksel Dış Ticaret Şirketi’nin iki ortağı, ortaklıklarını bitirmek için yaptıkları pazarlıkta anlaşamayınca kan aktı.
Kameralı takip sistemi yabancıların ilgisini çekiyor İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesinde hizmete giren Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu (MOBESE), yabancı ülkelerden gelen heyetlerin ilg..
Motorla kaza yapan iki Yunus yaralandı Ümraniye İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli motorize polis ekibi, yola dökülen mazot nedeniyle kaza yaptı.
İki meslektaşını öldüren polis memuru tahliye oldu Beşiktaş’ta, iki meslektaşını beylik silahı ile kasten öldürdüğü iddiası ile tutuklu yargılanan trafik polisi Reyhan Emre Şen’in "cezai ehli..
Öğrenciler lise yapılması sözünü almadan sahneyi terk etmedi Yalova’da eğitim ve öğretim veren Özel Yücebilgili İlköğretim Okulu’nun "mezuniyet şöleni"nde sahneden ayrılmayarak "oturma eylemi..
Yalova’ya festivaller ile turist çekilecek Yalova Belediyesi ile Turizm Folklor Araştırma ve Geliştirme Derneği’nin (TUFAG) organize ettiği 19. TUFAG Uluslararası Halk-oyunları Festivali’nde ..
Halıcılık sektöründe üretim artışı bekleniyor Gülsan Group bünyesinde üretime başlayan Kaşmir Halı’nın Bursa Almira Otel’de düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Mus..
Tatile çıkmayan öğretmenler okulun bahçe işlerinde çalışıyor Ereğli’deki Yıldırım İzmirlioğlu İlköğretim Okulu’nda görevli iki öğretmen, dışarıdan getirecekleri ustaya para vermelerinin mümkü..
Sarhoşların saldırısına uğrayan hastane personeli tedbir istedi Keşan Devlet Hastanesi’nde bıçaklı saldırı olayı yaşanması üzerine hastane personeli hastanede polis görevlendirilmesini istedi..
İHL mezunları pazar günü buluşuyor Kocaeli İmam Hatip Lisesi mezunları geleneksel pilav gününde buluşacak. 3 Temmuz Pazar günü Sapanca Gölü kenarındaki Eski Seka Kampı’nda gerçekleştirilecek ..
Kütahya’da doğalgaz zorunlu olacak Hava kirliliği rakamlarında birinciliğini koruyan Kütahya’da, ısınma amaçlı doğalgaz kullanımı zorunlu hale getiriliyor.
İslâm dünyası ‘tepeden tırnağa’ yenileniyor İslam Konferansı Örgütü (İKÖ) üyesi 57 ülkenin dışişleri bakanları, hem teşkilatı tepeden tırnağa yenileyecek hem de İslam dünyasının demokratikleş..
Ankara’ya tam destek veren İKÖ, Rusya’yı da ‘üye’ yaptı Türkiye, Kıbrıs sorunu ve Batı Trakya’daki Türk azınlığın sorunlarına ilişkin olarak İKÖ’den tam destek alırken, Rusya’nın ‘gözlemci üy..
Rum temsilci, İKÖ aile fotoğrafında Dün sona eren İKÖ 32. Dışişleri Bakanları Toplantısında "aile fotoğrafı skandalı" yaşandığı öğrenildi.
Rusya ve Çin’den ‘dünya düzeni’ deklarasyonu Uluslararası sistemin ön-emli aktörlerinden Çin ve Rusya’nın liderleri Moskova’da bir araya geldi.
Aliyev’den KKTC’ye tarihî jest: Bakü uçuş ve ticaret için düğmeye basıyor Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Kuzey Kıbrıs’a yönelik izolasyonun kaldırılması için bundan sonra daha somut ç..
Aliyev'i ilk petrol yüklemesi için Ceyhan'a davet etti Başbakan Tayyip Erdoğan, Ceyhan Limanı’ndan ilk Azeri ham petrolünün yüklenmesinin 27 Ekim’de gerçekleşeceğini açıkladı.
Ahmedinecad, büyükelçiliği basanlar arasında yokmuş İran’da geçtiğimiz hafta yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinden zaferle ayrılan Mahmud Ahmedinecad’ın ABD’nin Tahran Büyükelçiliği’ni basan..
Gazze’den çekilme öncesi ‘askerî yasak bölge’ tedbiri İsrail, ağustos ayında tahliye edeceği Gazze Şeridi’ndeki Gush Katif Yahudi yerleşim birimini "askerî yasak bölge" ilan etti.
Sudan’da dinî lider Hasan Turabi serbest bırakıldı Sudan’da darbe girişiminde bulunduğu iddiasıyla geçen yıl gözaltına alınan İslami lider Hasan Turabi serbest bırakıldı.
Yemen Türküsü, Gül’ü ağlattı Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Türk girişimcilerinin Yemen'in başkenti Sana'da açtığı koleji ziyaret etti. Bakan Gül, Sana Türk Okulu öğrencilerinin okuduğu Yemen..
Yıldırım: Telekom’un kârı abartılmasın Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Türk Telekom'un yüzde 55'ine sahip olacak ortak girişimcinin belli olmasına saatler kala çarpıcı açıklamalarda bulundu..
Telekom şirketleri değer kazandı Piyasaların sonucunu merakla beklediği Telekom ihalesi öncesinde sektördeki firmaların piyasa değerinin arttığı açıklandı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8