1 Temmuz 2005 Cuma Günü Haberleri

1 Temmuz 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Washington'da uçak paniği ABD Başkanı George W. Bush, Irak'taki kayıplarla düşen desteğini ayağa kaldırmak için Irak ile 11 Eylül saldırıları arasında yine bağ kurarken, önceki gün Washington..
Azeri yönetiminden KKTC'ye büyük jest Azerbaycan, KKTC'yi tanıma yönünde önemli bir adım attı. KKTC pasaportlarını tanıma kararı alan Bakü yönetimi, Lefkoşa-Bakü arasında doğrudan charter uçu..
Clinton İran'da da çok satanlar listesinde İran'da 'Kahrolsun Amerika' sloganı hâlâ moda olsa da halk ABD liderlerinin hayat öykülerini okumaktan kendini alamıyor. Eski ABD Başkanı Bill Clint..
Ahmedinecad ABD elçiliğini basmış mıydı? İran'da cumhurbaşkanı seçilen Mahmud Ahmedinecad'ın 1979'da İslam Devrimi'nin ardından Tahran'daki ABD elçiliğini basan öğrenciler arasında yer alıp a..
İşte 'Baba'nın gerçek ailesi Hem halkın hem de bazı siyasetçilerle işadamlarının 'Baba' diye andığı 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Köşk'teyken 'aile fotoğrafları'yla da kendinden söz etti..
AKP inat etti, Anayasa'yı aynı yerden bir daha deldi IMF yasaları AKP de eski hükümetler gibi Anayasa'yı delmekte hiçbir sakınca görmedi. IMF'nin istediği Bankalar ve Sosyal Güvenlik yasalar..
Baykal'dan, AKP'ye karşı direniş çağrısı CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, AKP iktidarını Türkiye'nin temel rotasını değiştirmeye çalışmakla suçladı ve halkı ülkeye sahip çıkmaya çağırdı.
Çelik: Teziç parti lideri gibi Milli Eğitim Bakanı Çelik'ten, YÖK Başkanı Teziç'e: "Haddi tecavüz anlamına gelecek beyanlarda bulunuyor. Parti sözcüsü gibi." Çelik, ÖSS'de d..
Kurslar için B planı Meclis'te yeni Türk Ceza Kanunun'da (TCK) değişiklik öngören vetolu yasa CHP'nin itirazlarına rağmen AKP'lilerin oylarıyla kabul edildi.
İzmir Valisi için inceleme başladı İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, banka batıran Halis Toprak'ın aldığı biletlerle Londra'ya gidip gelen kuzeni ve İzmir Valisi Yusuf Ziya Göksu hakkında ince..
Arınç'tan 'zorbalık' uyarısı TBMM Başkanı Bülent Arınç, Genel Kurul'da yaşanan kavga konusunda uyarılarda bulundu. Dün, gazetecilerin konuyla ilgili sorularını yanıtlayan Arınç, gerginliğin..
'Amerikancı' lafı 15 bin YTL kazandırdı Gazi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Tahir Hatipoğlu, eski YÖK Başkanı Prof. Dr. Kemal Gürüz'e toplam 15 bin YTL tazminat ödemeye mahkûm edildi.
Hatalı ilaç hasta eder Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Nejat Gacar, doğru kullanıldığında yaşam kurtaran ilacın, hatalı kullanıldığında bü..
Muayene ücretlerine zam Türk Tabipleri Birliği (TTB), özel muayenehanelerde uygulanacak asgari ücretleri yeniden düzenledi. Birlik, 1 Temmuz 2005'ten geçerli olmak üzere özel muayene, tetkik ..
Göztepe için 'salâ' okuttular Karşıyakalı taraftarlar, 3. Lig'e düşen Göztepe için camide salâ okutup, lokma döktürdü. İzmir'de iki takım arasında yıllardır süregelen rekabet bu yıl yeni bir ..
Sen de gel... Büyükşehir Belediyesi'nin sahipsiz kedi ve köpekler için açtığı hayvan barınağı hayvanat bahçesine dönüştü!
'Ailem beni avukat sanıyordu, rezil oldum' Kocaali ilçesinde 13 yıldır sahte belgelerle avukatlık yapan Faik Özçırak, 2 yıl 4 ay hapis ve 12 bin 746 YTL para cezasına çarptırıldı.
Mayın köylüye 'patladı' Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesindeki Taşlıçay mevkiinde 22 Haziran'da patlayan ve iki askerin şehit olduğu mayının faturası köylüler için ağır oldu.
Protokol tam kadro merada Bulanık ve Hacıveli köylerinde ıslah edilen meraların açılışı için törenler düzenlendi, törenlere protokol büyük ilgi gösterdi.
Dört bilezik vahşeti İki saldırgan 11 yaşındaki İrfan'ı kravatla boğup öldü diye bıraktıktan sonra, annesi 41 yaşındaki Elmas Elma'yı 17 yerinden bıçakladı.
Bankta deniz keyfi öldürdü! Gemlik ilçesinde deniz kenarında yapılan bir gezinti feci bir sonla noktalandı. Bir minibüsün sahil kenarında çarptığı bankta oturan 90 yaşındaki kadın yaşamını yi..
İnsanlık için 'rezerve' edildi Artvin'in Camili (Macahel) köyü, UNESCO koruması altına girdi. Camili, Türkiye'den UNESCO'nun 'İnsan ve biyosfer rezervi projesi'ne dahil edilen ilk bölge oldu.
TOKİ'den tarihe katkı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından, tescilli taşınmaz kültür varlıklarının bakım, onarım ve restorasyonu için kredi verilecek. Kredi kullanımı için, 1 Temm..
Laboratuvarda patlama Yüksek İhtisas Hastanesi'nin patoloji laboratuvarında dün patlama meydana geldi.
İstanbulluya vapur müjdesi Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İstanbul Deniz Otobüsleri Anonim Şirketi (İDO) Genel Müdür Yardımcısı Fuat Gedik, şehir hatları vapurlarının azaltılmasının söz konu..
Sarayda büyük şüphe! Kültür Bakanı Atilla Koç, Topkapı Sarayı Kavuk Odası'nın sıradan bir ev gibi camı kırılarak soyulması ve nispeten değeri düşük dokuz eserin çalınmasıyla ilgili ilginç tes..
Radyasyonun azı da zarar Amerikan Ulusal Bilimler Akademisi tarafından yapılan panelde, 'Radyasyonun hiçbir türü ya da miktarı güvenli değildir. Çok düşük miktarda radyasyon bile uzun vaded..
Çok yaşa mayokini Mini mi maksi mi, alçak topuk mu yüksek topuk mu gibi ikilemler arasında gidip gelen moda, mayo-bikini ikilemini çözdü.
Öyle beslenirsen, böyle olursun Britanya'nın BBC televizyonu abur cuburla beslenmenin çocukları nasıl çabucak yaşlandıracağını gözler önüne serdi. Programda bir bilgisayar programı yardımıyla..
Boz ayı kadar yayın Taylandlılar Mekong Nehri'nde 293 kilo ağırlığında, boz ayı büyüklüğünde yayın yakaladı.
Patates yeni keşfedildi! Patatesin faydaları sanılandan fazla. Genetik olarak değiştirilmiş patateslerle doğal patatesleri karşılaştıran Britanya'daki Besin Araştırmaları Enstitüsü uzmanları...
Evlendiler, bebek de yolda Ünlü yıldız Ben Affleck ile bir yıldır birlikte olduğu sevgilisi Jennifer Garner'ın gizlice evlendiği açıklandı. İki sanatçının temsilcileri...
Bir tişört niye yakışmaz? Gözlük, renk veya kumaş dokusu insanı, beş-on yaş daha genç ya da yaşlı gösterebiliyor. Ten tipini bilmeden makyaj yapıp kıyafet seçen kadınların aynayla barışma şan..
Karınca kendini kopyalıyor! İsviçreli araştırmacılar, bir karınca türünün doğal genetik kopyalama yoluyla ürediğini belirledi.
NEC E616.. ÜSTÜN TEKNOLOJİ ÜRÜNÜ BİR CEP TELEFONU... ÜSTELİK SADECE 300 YTL. TIKLAYIN, HEMEN SATIN ALIN... Ayrıca BONUS CARD'a Peşin Fiyatına 6 Taksit Fırsatıyla !
SALTER 909 CAM BANYO TARTISI TIKLAYIN, BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! Üstelik İdeal kartınıza 12 aya varan taksit imkanıyla!
FED yine faiz artırdı ABD Merkez Bankası (FED) kısa vadeli faiz oranlarını beklendiği gibi 0.25 puan artırarak yüzde 3.25'e çıkardı. FED, son bir yılda dokuzuncu kez faiz artırırken bu süreci..
Türk-Yunan bankası fikri Yunan - Türk İş Konseyi Başkanı Panagiotis Koutsikos ve İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, iki ülke arasında 2 milyar dolara ulaşan ticaret ha..
Vakıfbank satışı için D grubu hisse yaratılacak Vakıflar Bankası'nın bu yıl içinde halka arz yoluyla özelleştirilebilmesi için (D) grubu adı verilen yeni bir pay grubu yaratılacak.Koç'un, Yap..
Erdoğan yargı kararı var zannediyor Başbakan Recep Tayyip Erdoğan önceki gece Bakü'ye giderken, uçakta gazetecilerle sohbet etti. Konuşulan konulardan biri de Demirel operasyonuydu. Şevket De..
Akbank'a 1 milyar dolarlık kredi Akbank, 1 milyar dolarla dünyanın en büyük dövizli havalelere dayalı dış kredisini sağladıDışbank konut kredisinde vadeyi 25 yıla yükseltti
TMSF Başkanı Ahmet Ertürk: Demirel Ailesi'nden aradılar Ertürk, Şevket Demirel şirketlerindeki operasyondan sonra aranmasını 'uzlaşma için ilk deneme' olarak yorumladıMeşru satış için zarar f..
Dream Theater sonunda geliyor Progresif metal türünün sevilen topluluklarından Dream Theater, 3 Temmuz 21.00'de Parkorman'da sahne alacak. Türkiye'ye yeni albümleri "Octavarium"un tanıtım tur..
Bekilli'yi dolu vurdu Denizli'nin Bekilli ilçesinde önceki akşam yaklaşık 1.5 saat süren dolu yağışı yaşamı felç etti. Karayolunun ikiye ayrıldığı, 85 evi su bastığı, 8000 dekar üzüm bağında ..
Prodi: Türkiye AB'nin komşusu İtalya'daki merkez sol muhalefetin lideri ve eski AB Komisyonu Başkanı Romano Prodi, Türkiye'yi AB'nin komşusu olarak niteledi.AB Anayasası'na Rumlardan onay
Hükümet, CHP engelini tüzükle aştı IMF'nin Bankacılık ve Sosyal Güvenlik yasalarının çıkarılmasını istemesi üzerine hükümet, CHP'nin muhalefetini aşabilmek için, geçmişte Fazilet Partisi'ni..
TBMM Başkanı: Gerginlik halka yansıyor TBMM Başkanı Bülent Arınç, Baykal'ın, kendisinin FP Grup Başkan Vekili olarak içtüzük değişikliği konusunda yaptığı konuşmayı anımsatmasına, "Konuşmalar..
Erdoğan ayrı, AA ayrı seslendi Başbakan Erdoğan'ın dün yaptığı "Ulusa Sesleniş" konuşmasında düzeltme krizi yaşandı. Hazırlanan ilk metinde, muhalefete sert eleştiri getiren Erdoğan, televizy..
Zavallı Türkiye! Avrupa Birliği Komisyonu'nun önceki gün açıkladığı müzakere çerçeve belgesi, Avrupa basınında geniş yer buldu. Gazetelerin büyük kısmı, Türkiye'nin önünde zor bir süreç olduğ..
Almeria'da yasal skandal! Olimpik Milli Takım'ın yarı finalde eşleşmesi gereken İspanya, İtalya maçında iki futbolcusu kırmızı görünce, statüyü değiştirtti ve bugünkü rakibimiz Fas oldu. Akde..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8