1 Temmuz 2005 Cuma Günü Haberleri
CANLI YAYIN: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Konuşuyor

1 Temmuz 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Irak'ta son 6 ayda 8 bin kişi öldü Irak'ta son altı ayda direnişçilerin saldırıları sonucu 8 binden fazla sivil, polis ve askerin öldüğü bildirildi.
'Dünyalar Savaşı'nda efektler galip! Uzaylıları iyi niyetli resmeden filmleriyle tanıdığımız ünlü yönetmen Steven Spielberg, bu defa kötü niyetli ziyaretçileri anlatmayı denemiş. 'Dünyalar Sa..
De Palma'dan genç Al Capone Sinema tarihinin unutulmaz filmlerinden Brian De Palma imzalı 'Dokunulmazlar' yeniden beyazperdede. Usta yönetmen De Palma, bu kez yapımcı sıfatıyla Al Capone'un g..
Festivalde yeni ufuklar 12. Uluslararası İstanbul Caz Festivali için geri sayım başladı. Geçen 11 yılda Eric Clapton'dan Massive Attack'e, Björk'ten Patti Smith'e, Bobby McFerrin'dan Wynton M..
Efsane döndü Yeni Zelandalı yönetmen Peter Jackson'ın 'Yüzüklerin Efendisi' serisinden sonraki yeni filmi 'King Kong'dan ilk görüntüler düştü.
Nev'de yaz karması Galeri Nev Ankara'da açılan yaz sezonu karma sergisi eylül sonuna kadar açık kalacak. Sergi, Galeri Nev'in kuruluşundan bu yana çalıştığı başarılı sanatçıların yapıtlarında..
'Bourne 3' çekiliyor Matt Damon üçüncü kez CIA ajanı Jason Bourne olacak. Henüz kesin değil ama Universal Stüdyoları da Matt Damon da projeye olumlu bakıyor.
Koyuncu, Hopa'da festivalle anılacak Hopa'da gerçekleştirilecek 6. Kültür ve Sanat Festivali, geçen cumartesi günü 33 yaşında ölen Kazım Koyuncu anısına düzenlenecek. 7-10 Temmuz tarihleri ar..
Datça'da ağır başlı akşamlar Datça'da bulunan Knidos antik kentinin tanıtımı için bu yıl ilk kez düzenlenen Knidos Kültür Sanat Festivali 2 Temmuz'da başlıyor. Knidos Kültür Sanat Festivali, ..
TYS, Sivas'ı unutmuyor Türkiye Yazarlar Sendikası yarın Kadıköy'deki Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde saat 18.00'de, Sivas katliamında ölenlerin anısına bir etkinlik düzenliyor.
İstanbul için şarkılar geçidi Mimarlık Kongresi kapsamında yarın saat 19.00'da CRR Konser Salonu'nda Mimarlar Odası'nın düzenlediği 'Bir Tatlı Huzur Almaya Geldik İstanbul'a başlıklı etkinlik..
Bu ne yaman çelişki! Fenerbahçe yeni sezon hazırlıklarına dün yaptığı antrenmanla başladı. Sarı-Lacivertli kulüp yurtdışı kampının süresini 1 haftaya indirme kararı aldı.
Turgay Kıran: Rutin bir olay Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Turgay Kıran, 100. yıl etkinlikleri dolayısıyla düzenlediği basın toplantısında FIFA'nın, Ribery'nin oynayabilmesi için serti..
Alpay'ın rotası artık Avrupa Japonya'nın Urawa Reds Diamonds takımıyla geçen sezon şampiyonluğa ulaşan ve iki sezondur futbol hayatına Asya'da devam eden Alpay Özalan'ın sözleşmesi feshedildi..
Devam Venus elveda Şarapova Wimbledon'da yağmurla başlayan gün son şampiyon Maria Şarapova'nın finali göremeden turnuvaya veda etmesiyle son buldu. Turnuvanın başından bu yana ilk kez etkisin..
Şimdi potada kızlar moda Akdeniz Oyunları'nda dün yarı finalde İtalya'yla karşılaşan erkek basketbol takımı 79-69 mağlup oldu. İlk seti 23-16, devreyi ise 38-35 geride kapan 12 Dev Adam üçünc..
Oğullarına bile tahammül yok Takımlarının Amerikalı işadamı Malcolm Glazer'a satılmasına büyük tepki gösteren Manchester United taraftarları, Glazer'ın ziyarete gelen çocuklarına büyük tepki ..
İhlas'ta namaz çalımı CHP, İhlas Grubu'na sabah namazında gol attı. CHP'lilerin, faizi haram kabul eden dindar tasarruf sahiplerinden topladığı...
Demireller görüşmek için TMSF'nin kapısını çaldı Sahip oldukları dokuz şirketin yönetim ve denetimi Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından devralınan Demirel ailesi, görüşmek için k..
'Ne bulursan sat mantığı var' Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, özelleştirme uygulamalarında karşılaşılan sorunlar ve farklı yorumları gidermeyi amaçlayan yasa tasarısının görüşmelerine başlandı.
FED, dokuzuncu kez faiz artırdı ABD Merkez Bankası (FED), kısa vadeli gösterge faizini çeyrek puanlık artırımla yüzde 3.25'e yükseltti. FED Açık Piyasalar Komitesi toplantısı sonrasında, faiz..
15 Temmuz'da fark ödenecek Memurlar, zamlı maaşlarını 15 Temmuz'da 15 günlük farkıyla birlikte alacak. Bütçe Yasası kapsamında memurların maaş ve diğer özlük haklarıyla ilgili yapılacak işlem..
Oyak'ın gözü çimentoda Adana Çimento Sanayi Genel Müdürü İsmail Erkovan, OYAK Grubu olarak, Uzan Grubu çimento şirketlerine ilgilerinin devam ettiğini belirterek, "Lalapaşa, Eskişehi..
'Bankacılık' 21 saatte bitti IMF'yle yapılan yeni stand-by anlaşmasının birinci gözden geçirmesinin tamamlanabilmesinin önkoşulu iki yasadan biri olan bankacılık kanunu tasarısı, Türkiye Büyü..
Emekli vekile zam geliyor Türk Parlamenterler Birliği'nin (TPB) uzun süredir yürüttüğü kulis faaliyeti meyvesini verdi. TBMM'de eski milletvekillerinin maaşlarının 3 milyar 300 milyon liradan..
İsçinin verimi arttı, ücreti ise azaldı İmalat sanayinde kaydedilen yüksek verimliliğin çalışanlara yansımadığı, aksine işçilerin reel ücretlerinin dörtte bire yakın azaldığı belirlendi.
Akdeniz'in en iyisi Türkiye Turizm hareketinin merkezi konumumda olan Akdeniz bölgesinde, ziyaretçi sayısını en hızlı artıran ülke Türkiye oldu. Yılda ortalama 20 bin yeni yatak hizmete sokan..
'THY'de grev her an başlayabilir' Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş), Türk Hava Yolları'nda (THY) grev kararını bugünden itibaren her an alabileceklerini belirtti.
Akbank'tan dünya rekoru Akbank, uluslararası yatırımcılardan 1 milyar dolar tutarında kredi sağladı. Türkiye'de bugüne kadar tek seferde alınan en yüksek tutarlı seküritizasyon kredisini sağl..
Ekonomi 'sert fren' yaptı Devlet İstatistik Enstitüsü (DİE), yılın ilk üç ayında büyüme hızını yüzde (gayrisafi yurtiçi hasıla-GSYİH) 4.8 olarak açıkladı. 2004'ün aynı döneminde bu oran yüzde..
Doğan TV'de satış yok dava yolda Doğan Yayın Holding, Radyo Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK), Doğan TV'nin yüzde 19.99 hissesinin Deutsche Bank'a satışının kanuna uygun olmadığına ilişkin ka..
'Yabancı, konutu bekliyor' Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Doğan Cansızlar, ipoteğe dayalı konut finansmanı sistemine (mortgage), Türkiye'de bankaların orta ve uzun vadeli finans sağlam..
Çıkış yasağı 'yüksek yargı'da Kamu bankalarına, kredi borcu olanlar hakkında yurtdışına çıkış yasağı koyma yetkisi veren düzenleme mahkemelik oldu. Ankara 1. Asliye Ticaret Mahkemesi, 5020 sa..
Telekom ihalesine gazeteci alınmayacak Özelleştirme İdaresi Başkanı ve Türk Telekom İhale Komisyonu Başkanı Metin Kilci, Telekom'un yüzde 55'inin blok satışı ihalesi kapsamında fiyat teklifle..
Doğalgaza zam geldi Doğalgaz satış fiyatı Ankara ve İstanbul'da konut tüketimi için yüzde 5.4, sanayi tüketimi için de yüzde 5.87 oranında artırıldı. Enerji Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada...
Dış ticarette açık büyük Dış ticaret açığı mayısta rekor kırdı. Devlet İstatistik Enstitüsü verilerine göre, mayısta yüzde 9.9 artışla 5.7 milyar dolarlık ihracat, yüzde 22.1 artışla 9.7 mily..
MBNA için 35 milyar dolar Bank of America, dünyanın en büyük kredi kartı şirketlerinden MBNA'yı 35 milyar dolara alacak. Yapılan açıklamada, iki tarafın da yönetim kurullarınca onaylanan birl..
İhracatçının yeni hedefi Asya-Pasifik ülkeleri Dış Ticaret Müsteşarlığı'nın 2005 yılı başı itibarıyla uygulamaya koyduğu Asya-Pasifik Stratejisi ile beş yıl sonunda bölgeye ihracatın 7.5-8 mi..
Ankara'da özgüven İlk temas Britanya ile Avrupa Komisyonu çerçeve belgesi, Türkiye'nin '3 Ekim kaygısı'nı dağıttı. Metni 'güvenin en canlı belgesi' sayan Ankara, dönem başkanlığını bugün ala..
Straw: Türkiye için kararlıyız AB dönem başkanlığını bugün Lüksemburg'dan devralan Britanya, önceliklerinin başına Türkiye'yi koydu. Britanya Dışişleri Bakanı Jack Straw, dün parlamentoya alt..
Sarkozy'nin Türkiye inadı Avrupa Komisyonu'nun müzakere çerçeve belgesini sunması sonrası Türkiye tartışmaları alevlendi. Fransa'da cumhurbaşkanlığının en güçlü adayı olan iktidardaki Halk Ha..
Hariri'nin sağ kolu Siniora başbakan Lübnan'da Suriye'nin çekilmesi sonrası düzenlenen seçimlerin ardından başbakanlığa Şam karşıtı eski Maliye Bakanı Fuad Siniora getirildi.
Kaynağı gizleyen ABD'li gazetecilere hapis kararı ABD'de Irak savaşına gerekçe yapılan kitle imha silahlarının bulunmadığını söyleyip Bush yönetimiyle ters düşen emekli büyükelçi Joseph Wilso..
Türkmen gazeteciye ket Türkmenistan Devlet Başkanı Sefermurat Türkmenbaşı, gazetecileri 'kafese aldı'.
Tsunamizede korsanzede BM'nin tsunami mağdurları için Somali'ye gönderdiği gıda dolu gemi korsanların eline geçti.
Suudi erkeğe ilginç yasak Suudi Arabistan'da kadın iç çamaşırı satan mağazalarda erkeklerin çalışması yasaklandı.
Alkolsüz sofra ısrarının sonu İranlı parlamenterler heyetinin Belçika ziyaretinde 'alkolsüz sofra ısrarı' toplantı iptal ettirtti.
Asker de AB ile temasta AB Askeri Komite Başkanı Roland Mosca Moschini ilk kez Türkiye'yi ziyaret etti. Genelkurmay'ın düzenlediği 'İpekyolu General/Amiral 2005 Semineri' için Ankara'ya gelen..
Rumlar bu kez 'Evet' dedi Kıbrıs Rum Yönetimi meclisi, AB Anayasası'nı oyçokluğuyla onayladı. 56 sandalyeli Rum meclisinde 30 vekilin oyuyla kabul edilen...
Tanrıkulu nihayet özgür Irak'ta ocakta kaçırılan Türk işçisi Abdülkadir Tanrıkulu, önceki gün serbest bırakıldı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8