9 Şubat 2005 Çarşamba Günü Haberleri

9 Şubat 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'İntikam siyaseti izlemiyoruz' ABD'nin Türkiye Büyükelçisi Eric Edelman, Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'ın hafta sonunda yaptığı Ankara temaslarının ardından iki ülke ilişkilerini değerlen..
İki taraf da 'ateşkes' dedi Filistin ve İsrail liderleri Abbas ve Şaron ateşkes ilan etti. İsrail, tutukluları da salacak. Şaron, "Filistinlilerin bağımsız ve şerefli yaşam hakkına s..
Rice'tan Paris'e zeytin dalı Avrupa-Ortadoğu turuna çıkan ABD'nin yeni Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'ın dünkü durağı, Washington'ın tek yanlı politikalarına muhalefetin güçlü kalesi Frans..
Tahran: ABD çözüm istemiyor ABD'nin yeni Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'ın 'İran'a saldırmayı şimdilik planlamıyoruz' açıklamasının ardından Tahran'dan gerilimi düşürecek tonda çağrılar ge..
Sezer: İslami model değiliz Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in, pazar günü görüştüğü ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'a önemli uyarılarda bulunduğu öğrenildi.
Filistin'deki Türk gelinin barış hayali Filistin-İsrail zirvesinden umutlananlar arasında yıllardır Filistin'de yaşayan bir 'Türk gelin' de var.
Erdoğan: Yok, Gazeteci: Var Başbakan Erdoğan, Alman Welt am Sonntag gazetesindeki, 'Türbana çözüm arıyoruz' demecini yalanladı: "Aslı astarı yok, o gazeteciyi tanımam." Alma..
'Zina gibi olmasın!' CHP lideri Deniz Baykal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a türban konusunda sert tepki gösterdi. Erdoğan'ın bir Alman gazetesinde yer alan, "Eşim ve kızım inançlı ..
Tartışma AKP yönetimini zorluyor Parti tabanı ve bazı sivil toplum örgütlerinin 'üniversitelerde türban serbestliği' baskısı ve 'Anayasa değişikliği' yapmak gerektiği tespiti AKP'yi güç durum..
ÖSYM Başkanı: Sıra peçeye gelir ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, üniversitelerde türban tartışmasına, "Türbanı bir aşama ileri götürürseniz, peçe gelir. Peçe ile sınava gireni ..
Gül olmayınca vekâlet Şener'e Güney Asya ziyaretini sürdüren Başbakan Tayyip Erdoğan'ın katılmadığı dünkü AKP grup toplantısına Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener başkanlık..
115 vekil için dokunma talebi TBMM Başkanı Bülent Arınç, toplam 115 milletvekilnin dokunulmazlığının kaldırılması yönünde talep olduğunu açıkladı. CHP'li Erdal Karademir'in soru önergesini y..
Af teklifini AKP getirecek AKP, türbandan atılanları kapsadığı için tartışılan üniversite öğrenci affını Meclis'e getirme niyetinde. CHP, düzenlemelere destek vermeme kararını aldı.
Özkan ve Önal Divan'a çıktı Eski Devlet Bakanı Hüsamettin Özkan ve Recep Önal, Yüce Divan'da, "Meclis'in sevk kararı yok hükmünde" savunmasını yaptı. İtiraz reddedildi.
Balandı: AKP'de kadın sadece dekor Teşkilatla yaşadığı sorunlar nedeniyle AKP'den istifa eden Afyon Milletvekili Reyhan Balandı, AKP'nin kadına 'dekor' gözüyle baktığını söyledi.
Kavakçı'ya zamanaşımı Kapatılan FP'nin türbanlı eski milletvekili Merve Safa Kavakçı hakkında 'sahtecilik' suçundan açılan dava, zamanaşımına uğradı.
Başka 'tayinler' çıkmasın Elinde reçetesi, Türk Böbrek Vakfı (TBV) Ahmet Vermiş Diyaliz Hastanesi'nin kantinine giriyor. Bir paket çubuk kraker alıp, masaya oturuyor. Saat 17.00'ye yaklaştıkç..
Üç gün daha karlı geçecek Kar yağışı üç gün daha Türkiye'yi etkileyecek. Kapalı köy yollarına her saat yenileri ekleniyor. Karayolu ulaşımında aksaklık sürüyor. İstanbul'da ana arterler açık ..
Gemi battı: Dört kişi kayıp Rusya'dan Suriye'ye demir ve kereste taşıyan Kuzey Kore bayraklı 'Adnan 1' adlı kuru yük gemisi, fırtına nedeniyle dün Sinop açıklarında battı.
Türkiye'den 'sfenks' atağı Türkiye, 'sürgündeki' eserlerinden Boğazköy Sfenksi'nin Almanya'dan iadesi için adım attı.
Yine sembol tartışılıyor Başkentle ilgili sembol tartışması yine gündemde. Ankara Büyükşehir Belediyesi, uzun yıllar kabul gören Hitit Güneş Kursu'nu, 1995 yılında camili-minareli bir semboll..
'Akciğerin' ortası çöplük Urla'da, çam ormanı içindeki çöp depolama alanı, tehlike saçıyor. Çöpler, çevredeki tarım alanlarını ve içme suyu kaynaklarını tehdit ederken, zaman zaman oluşan met..
Herkes kendini korusun! Vali Muammer Güler, İstanbul'da güvenliğin sağlanmasına yönelik hazırlıklarına bir buçuk yıl önce başlanan Mobil Elektronik Entegrasyon Projesi'nin (MOBESE) 10 Nisan'd..
Gül'den insan haklarıyla ilgili itiraf Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, insan haklarıyla ilgili kurumları ilgilendiren bazı idari anlaşmazlık ve uyumsuzlukların sürdüğünü itiraf etti. İnsan Hak..
Güzelyurtlu cinayetinde tutuklu yok Batık Everest Bank'ın sahibi Elmas Güzelyurtlu'yla eşi ve kızının 15 Ocak 2005 tarihinde Güney Kıbrıs'ta öldürülmesi olayının ardından KKTC'de tutuklanan ..
CHP: Kasıt var AKP: Hassasız Devlet Bakanı Güldal Akşit, Urla'daki Barbaros Çocuk Köyü'nde yaşanan olumsuzlukların hesabını soracaklarını söyledi. CHP'li Bülent Baratalı ise iddiaların kasıtl..
Sıfır tolerans mı dediniz? Kuralsız sorgu Eğlenmekten dönen bir polis, 23 Kasım 2002 gecesi yolda tartıştığı birini öldürdü. Ardından Beyoğlu Asayiş Büro, 'bilgi almak için' 12-17 yaş arası ..
Yargısız infaza suç duyurusu Diyarbakır Barosu üyesi 20 avukat, faili meçhul cinayetlerden sorumlu olduklarını öne sürdükleri aralarında eski Olağanüstü Hal Bölge Valileri Hayri Kozakçıoğlu i..
Erdost'a 8500 avro tazminat Yazar Muzaffer Erdost, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde (AİHM) Türkiye'yi mahkûm ettirdi. AİHM, 'Türkiye'nin Yeni Sevr'e Zorlanmasının Odağında:
Öğrencisin sen sessiz kal!.. Mersin Üniversitesi Meslek Yüksekokulu'nda 11 öğrencinin, öğretim görevlisi İbrahim Kaya'nın 'yeterli olmadığını' ileri sürerek dilekçe vermesi ile başlayan olay..
Dolly'den sonra insan!.. Dünyanın ilk kopya hayvanı koyun 'Dolly'nin dünyaya gelmesini sağlayan Britanyalı bilim adamı, şimdi de insan embriyonunu kopyalayacak.
Dünyayı 71 günde dolaştı Britanyalı 28 yaşındaki Ellen MacArthur, dünyayı tek başına en kısa sürede dolaşan yatçı unvanının sahibi oldu. 28 Kasım'da yola çıkan MacArthur, 5 bin (27 bin mil) k..
Kolesterole ilaç gibi diyet Lif ve sebze, kolesterolü düşürmekte kullanılan ilaçlar kadar etkili. Araştırmayı yapan Kanadalı uzmanlar, statin adı verilen kolesterol ilaçlarını kullanamayanlar..
Doğmadan yaşam savaşı Britanya'da sezaryenle on hafta erken dünyaya gelen bir bebek, daha anne karnındayken sekiz operasyon geçirmesine rağmen sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi.
Dişler parlak, kalp sağlam Diş fırçalamak kalp krizi ve inme riskini azaltıyor. Columbia Üniversitesi'nin yaptığı araştırmaya göre diş eti hastalıklarına sahip kişilerde kan damarlarının dara..
Sigortaya dava açtı Şarkıcı Britney Spears, çıkamadığı Latin Amerika ve Avrupa turneleri dolayısıyla uğradığı maddi kaybı karşılamayan sekiz sigorta şirketine 10 milyon dolarlık dava açtı.
Dört yaşında direksiyonda Çocuk, gece yarısı oyun almak için, annesinin otomobiliyle firarda! ABD'nin Michigan eyaletindeki Sand Lake'de, otomobille gece yarısı 400 metre uzaktaki dükkândan v..
Mercedes'te 'deri'ye son Mercedes Benz, hayvan hakları gruplarının baskıları sonucu, yeni model araçlarında bundan böyle deri malzeme kullanmayacağını açıkladı.
Marihuana tansiyonu Marihuanayla dünya daha hızlı dönmekle kalmıyor, kan akışı da hızlanıyormuş. ABD'li araştırmacılar, marihuana kullanıcılarının beyin damarlarının, yüksek tansiyon ve kişil..
Onlar gezsin siz coğrafya öğrenin Kendilerine 'Asya Grubu' diyorlar, aralarında iki coğrafya doçenti, bir ilaç şirketinin üst düzey yöneticisi, bir doktor ve gezginler var. Amaçları Türkiye'd..
İsmail Cem yeniden Meclis'te ABD'deki tedavisi sırasında Baykal'ın 'CHP'ye katıl' davetini kabul eden İsmail Cem, kurultayın ardından dün de CHP grup toplantısına katıldı. Uzun bir aradan son..
'Türkiye tarihiyle hesaplaşmalı' Alman Yeşiller Partisi Avrupa Milletvekili Cem Özdemir, Türkiye'deki 'Ermeni tabusu'nun kalkması gerektiğini söyledi. Neue Osnabrücker Zeitung gazetesinin sor..
Edelman: İncirlik için talep ilettik ABD'nin Ankara Büyükelçisi Eric Edelman, İncirlik Üssü'nün Afganistan ve Irak operasyonları için bir ulaştırma merkezi olarak kullanılması yönündeki öneri..
AKP'li kadınlar anlaşamadı Başbakan Erdoğan'a sunulduğu söylenen "türban raporu" iki AKP'li kadını karşı karşıya getirdi. Merkez Karar ve Yürütme Kurulu (MKYK) Üyesi Ayşe Böhürler çalışmaları..
Erkekleri solladı 28 yaşındaki İngiliz kadın yelkenci, tek başına trimaranla çıktığı dünya turunu bir erkeğe ait rekoru 33 saat farkla kırarak tamamladı. Ellen MacArthur, solo dünya turunu 71..
Puro cennetinde sigara yasağı Puro içen devrimciler imajıyla belleklere kazınan Küba, sigaraya karşı savaş açan ülkeler arasında katıldı. Yetişkinlerin yarısının tiryaki olduğu Küba’da kamuya..
Ruslar deprem algı sistemi kuracak Rus bilim adamlarının geçen haziran ayında uzaya fırlattıkları uydu Demeter’in aldığı verilerle, depreme ilişkin erken uyarı sisteminin kurulabileceği açıkl..
Istakoz haşlanırken acı çekmiyor Norveçli bilimadamları, omurgasız canlıların acıyı, rahatsızlığı ve stresi hissetmediklerini iddia ettiler. Istakozların ve yengeçlerin suda kaynarlarken acı ..
Tilkiyi ehlileştirdiler Sibirya’daki bir kürk fabrikasının araştırmacıları, evcil tilki nesilleri yetiştirmek için 45 sene harcadıklarını ve sonuç olarak kocaman sarkık kulaklı, kıvrımlı kuyr..
4 yaşında otomobille gece yarısı video oyunu almaya gitti ABD’de uyuyan annesinin otomobiliyle gece yarısı 400 metre uzaktaki dükkandan video oyunu almaya giden 4 yaşındaki afacan polise yaka..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10