9 Şubat 2005 Çarşamba Günü Haberleri

9 Şubat 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
‘Sokak çocukları sorununu okulöncesi eğitimle yeneriz’ Adana Valisi Cahit Kıraç, sokak çocukları sorununu çözmenin yolunun okulöncesi eğitimden geçtiğini söyledi.
Tacize uğrayan çocuklara moral turu İzmir Valiliği, Urla’daki Barbaros Çocuk Köyü’nde yaşanan ‘taciz skandalı’ndan etkilenen çocuklar için ‘moral turu’ düzenleme kararı aldı.
‘Yurtlardaki sorun yönetim zafiyetinden kaynaklanıyor’ Çocuk Esirgeme Öğretmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Kemal Arslan, çocuk köyü ve yuvalarında yaşanan fuhuş olaylarının çok da..
Devlet Denetleme Kurulu da çocuk yuvalarındaki fuhuşu belgelemiş Barbaros Çocuk Köyü'ndeki cinsel taciz skandalıyla gündeme gelen korunmaya muhtaç çocukların barındığı yurt ve yuvalardaki fuh..
Sinop'ta kuru yük gemisi battı Sinop açıklarında Kuzey Kore bandıralı ‘Adnan 1’ gemisi yan yattı; 11 mürettebat kurtarıldı.
Karın havayoluna maliyeti ağır oldu İstanbul’da üç gündür etkili olan kar yağışı hava ulaşımını da olumsuz yönde etkiledi.
‘Eğitim sadece MEB’in görevi değil’ Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, karayollarında yaşanan facia ve katliamın önüne geçilmesi ve trafikte düzenin sağlanması için çocukların küçük yaşlardan..
Yoğun kar, eğitime geçit vermiyor Kar yağışı nedeniyle İstanbul'un yanı sıra bazı illerde ilk ve orta dereceli okullar bugün de tatil edildi.
Bir tarafta kar, bir tarafta güneş Türkiye’nin batı bölgelerinde olumsuz hava şartları hakimken, güneyde ve Doğu Anadolu’nun bazı illerinde bahar havası yaşanıyor.
Kar yağışı yerini buzlanmaya bırakıyor Ülkenin kuzeyinde kar yağışı hafta sonuna kadar aralıklarla sürecek. Güney kesimler ise açık havanın etkisine girdi; ancak don olayı görülüyor.
Açeli yetimler 23 Nisan’ın özel konuğu olacak Güney Asya’da yaşanan tsunami felaketinde yetim kalan 100 çocuk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, Türk çocuklarıyla birlikte kutlay..
Tahran zeytin dalı uzattı Rice, Şam’a gözdağı verdi İran yönetimi, Tahran-Washington hattındaki gerilimi düşürmeye çalışırken, Amerika’nın ‘şahin’ Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Suriye’ye..
‘Çeçenlerin atom bombası var’ iddiası Çeçen lider Aslan Mashadov’un, Moskova’ya yönelik ‘barış’ teklifleri Kremlin tarafından kaale alınmazken, ayrılıkçı Çeçen savaşçıların atom bombasına sah..
İran Dışişleri Bakanı Harrazi, ABD’yi Erdoğan’a şikâyet etti Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da Erdoğan’la aynı otelde kalan İran Dışişleri Bakanı Kemal Harrazi, başbakanı odasında ziyaret..
İKÖ, protokol örgütü olmaktan çıkıyor İslam Konferansı Örgütü’nün (İKÖ) genel sekreterliğini yapan Türkiye ile dönem başkanlığını üstlenen Malezya, reform konusunda uzlaştı.
Saddam’ın doğduğu kentte Şiiler önde Irak’ta 30 Ocak’ta yapılan seçimlerin ardından ilginç sonuçlar gelmeye devam ediyor.
Bakan Gül’den Barzani’ye: Hayalleri bırakın Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, "Ölürüm, Kerkük’ten vazgeçmem." şeklinde açıklamalarda bulunan Irak Kürdistan Demokrat Partisi (IKDP) lideri Mesud B..
‘Barış rüyası’ için diyaloğun sürmesi şart Şarm el Şeyh’te tarafların ateşkese vardıklarını açıklaması, bütün dünya devletleri tarafından memnuniyetle karşılandı.
Ortadoğu’da barış umudu Mısır’daki 4’lü zirveden barış mesajı çıktı. İsrail Başbakanı Şaron ve Filistin lideri Abbas, karşılıklı ateşkes ilan etti. Ancak Hamas, 4 yıldır süren şiddeti durdu..
[HABER ANALİZ - KERİM BALCI] İsrail-Filistin ilişkisinin geleceği Hamas'a bağlı Ariel Şaron ve Mahmud Abbas’ın Mısır’da yaptıkları ateşkes ilanı pek çok yönden bir ilkti. Dört yıldır ilk defa..
Ziraat, isteyene ‘nema karşılığı’ kredi verecek Ziraat Bankası, Zorunlu Tasarruf nema ödemeleri kapsamında, hak sahiplerine toplam 6 taksitte, 18 ayda alacağı nema karşılığında kredi verecek...
Mercedes: Türkiye, Almanya’dan sonraki en iyi kamyon pazarımız Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Till Becker, Türkiye’de başlangıçta iç pazar için başlayan kamyon üretiminin büyüd..
Son teknisyen de istifa etti uçak denetimi ortada kaldı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, personelini daha yüksek maaş veren özel sektöre kaptırıyor. 1 teknisyenin istifasıyla kurumda 5 mühend..
IMF: Teşvik Yasası anlaşmayı tehlikeye sokar Bakan Şener: IMF ile ilişkilerde kesinti yok IMF Türkiye Temsilcisi Hugh Bredenkamp’ın İngiliz Financial Times gazetesinde yayımlanan ‘yeni teşvik..
Cola Turka, pazarı yüzde 25 büyüttü Coca Cola’nın Türkiye’deki üreticisi ve dağıtıcısı Anadolu Grubu’nun başkanı Tuncay Özilhan, Cola Turka’nın pazarı yüzde 25 büyüttüğünü açıkladı.
Cem Uzan’a 32 yıla kadar hapis istemi El konulan İmar Bankası'na ilişkin yeni başlatılan soruşturmayı tamamlayan Şişli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından fezleke hazırlandı.
Bahreyn ile 3 milyar dolarlık işbirliği kapıda Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Bahreyn'in, Türkiye ile 3 milyar dolar civarında proje bazında bir işbirliği hazırlığı içinde olduğunu bild..
ABD’den fakirler için 9 milyon dolarlık hibe Yoksullara yardım ve sosyal riskin azaltılması kapsamında Dünya Bankası ile Türkiye arasında 2001’de imzalanan projeye ABD, 9 milyon dolarlık hibe..
Rusya’ya gaz karşılığı tavuk satılacak Tesislerde Avrupa Birliği standartlarını yakalayan Türkiye, Rusya’ya gaz karşılığında beyaz et satacak. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Başbakan..
Sanayi üretiminde toparlanma sinyali Ekonomik büyümenin öncü göstergelerinden toplam sanayi üretimi Aralık 2004’te önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4,7 ile tahminlerin üzerinde artarken, sa..
Tahtakale’de Yumoş ve Erol tutmadı Serbest döviz piyasasının kalbi olarak bilinen İstanbul Kapalıçarşı’daki Tahtakale ayaklı borsasında tüm para birimleri özel isimlerle anılıyor.
‘Türkiye’de dil kuralına uyulmuyor’ Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Şükrü Haluk Akalın, konuyu 1998’de Yabancı Kelimelere Karşılıklar Komisyonu’nda ele aldıklarını ve her ülkenin kendi dili..
Euro-Avro tartışması kamu kurumlarını ikiye böldü Türkiye’deki tüm gazete ve televizyonlara haber servisi yapan kamu kuruluşu Anadolu Ajansı’nın Avrupa Birliği (AB) ortak para birimi Euro içi..
Özkan’ın ‘dava düşsün’ talebine Yüce Divan’dan ret Halkbank’ı zarara uğratmakla suçlanan eski başbakan yardımcısı Hüsamettin Özkan ile devlet eski bakanı Recep Önal’ın Yüce Divan’da yargılanm..
İstihdam kurultayına Erdoğan’ı davet etti Sosyal Demokrat Halk Partisi (SHP), önümüzdeki günlerde Türkiye’deki işsizliği tartışmak için ‘istihdam kurultayı’ toplamaya hazırlanıyor.
Ağar: Ekonomide alarm zilleri çalıyor DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, ekonomide alarm zillerinin çaldığını savundu. Dün yazılı bir açıklama yapan Ağar, iktidarın 2004 yılı başında cari açığı 7..
Meclis, 14 yıllık lojman cinayetini araştıracak Eski İzmir Milletvekili Erol Güngör'ün oğlu Mustafa Güngör'ün, 24 Temmuz 1991'de milletvekili lojmanlarında öldürülmesine ilişkin Meclis araştı..
‘Türban tartışması gündemi değiştirmeyi amaçlıyor’ CHP lideri Deniz Baykal, iktidarın her başı sıkıştığında yapay gündem maddeleri oluşturmaya çalıştığını, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın türban k..
AK Parti, öğrenci affını Meclis gündemine taşıyor AK Parti, binlerce öğrencinin merakla beklediği ‘öğrenci affı' konusunda strateji değiştirerek, CHP'nin desteğini beklemeden adım atma kararı..
Niye baskın seçime gidelim 500 vekil mi çıkaracağız? Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, AK Parti’nin 2005 yılı içinde ‘baskın seçim’e gideceği yönündeki iddiaları yalanlad..
Başörtüsüyle ilgili görüşlerim değişmedi Başbakan Tayyip Erdoğan, ‘üniversitelerde başörtüsünü serbest bırakmak için araştırma yaptıkları’ yönündeki haberleri yalanladı.
‘Yıldız Teknik’teki usulsüzlükte sorumluluk eski dekan Prof. Ören’in’ Yıldız Teknik Üniversitesi'nde bankalarda açtıkları hayali hesaplarla zimmetlerine para geçirdikleri iddia edilen Banu Do..
ÖSS adayını ÖSYM fotoğraflayacak 2006 yılında yapılacak Öğrenci Seçme Sınavı’na (ÖSS) başvuracak yaklaşık 1 milyon 800 bin öğrenciden fotoğraf istenmeyecek; fotoğraflar başvuru sırasında çeki..
Öğretmenlik başvuruları bugün sona eriyor Öğretmenlik kadrosu için başlayan başvuru süresi bugün sona erecek. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 10 bin kadroya, ilk atama, açıktan ve açıktan ilk a..
Üniversite kasasına girmesi gereken parayı kurdukları derneğe aktardılar Yıldız Teknik Üniversitesi’nde devletin kasasına yatırılması gereken para üniversite yöneticilerinin de üye olduğu Ça..
JİTEM’cinin itirafları üzerine 31 kişi hakkında suç duyurusu yapıldı Diyarbakır Barosu ve İnsan Hakları Derneği (İHD) Diyarbakır Şubesi, OHAL valileri Hayri Kozakçıoğlu, Ünal Erkan ve üst dü..
Aidat ödemeyen avukata icra gelecek 19 bin üyeli İstanbul Barosu, 2 milyon YTL (1,5 milyon dolar) üzerindeki alacağının tahsili için avukatlara icra takibi başlatıyor.
ABD’li Amy, ucuz olduğu için Türkiye’de ameliyat olacak ABD’nin Virginia eyaletinde buz pateni yaparken kolunu kıran Amy Jean Şahin (29), ekonomik nedenlerden dolayı ülkesinde olamadığı ameli..
Cem Karaca, vefatının ilk yılında mezarı başında anıldı Cem Karaca, ölümünün 1. yıldönümü nedeniyle Üsküdar Seyyid Ahmet Deresi Kabristanı’ndaki mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.
Zaman ‘En İyi Birinci Sayfa Düzeni’ dalındaki ödülünü aldı Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) bu yıl 45’incisini düzenlediği "Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri" sahiplerini buldu.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10