9 Şubat 2005 Çarşamba Günü Haberleri

9 Şubat 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Çöp toplama, transfer istasyonu ile daha ekonomik yapılacak Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, Çöp Transfer İstasyonları’nın tamamlanmasıyla ilçede temizlik hizmetlerinin çağdaş standartlar..
ATO'nun bilgi merkezi örnek gösterildi Adana Ticaret Odası (ATO) bünyesinde faaliyet gösteren Avrupa Bilgi Merkezi’nin çalışmalarını başarılı bulan Avrupa Komisyonu İşletmeler Başkanlığı’nca ..
Kaldırım işgaline son vermeyen esnafa 23 milyar ceza kesildi Kaldırım işgaline son verilmesi amacıyla Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı denetimlerde işgale son vermeyen esnafa ceza kesildi..
Kars’ta hava kirliliğinde düşüş yaşanıyor Kars Çevre ve Orman İl Müdürlüğü aldığı tedbirlerle hava kirliliğini aşmaya çalışıyor.
Kar, bisiklet tamircilerini de olumsuz etkiliyor Kış mevsiminin şiddetli geçmesi bisiklet tamircilerini de etkiledi.
Tatvan Belediyesi kış turizmini canlandırmak için şenliğe hazırlanıyor Yılın 6 ayını karla mücadele ile geçiren doğulu belediyeler, bir yandan karla mücadelede bütçelerini eritirken, diğer y..
‘Azerbaycan ve Türkiye arasındaki kardeşlik ilişkilerini pekiştireceğiz’ Azerbaycan Kars Başkonsolosu Hasan Sultaoğlu Zeynelov, Erzurum Valisi Celalettin Güvenç’i makamında ziyaret ederek Aze..
Şahin: Taşra merkezi etkileyip yönlendirmeli Doğu Anadolu Bölgesi’nde faaliyet gösteren Tarım İl Müdürlükleri ve Araştırma Enstitüleri arasında 3 ayda bir yapılan Bilgi Alışveriş (BAV) toplan..
Hava kirliliğinde yasal uyarı sınır iki ay önce aşıldı Türkiye’nin hava kirliliği en yüksek illeri sıralamasında ikinci sırada yer alan Erzurum, yasal uyarı alt sınırı olan 700 kükürtdioksit ..
Erzurum Türkiye’nin en kirli ikinci şehri En kirli kentler sıralamasında Ankara ve İstanbul’un tahtı sarsıldı! Kışın kömürle ısınan şehirlerde yaşayanlar, doğalgaz kullananlara nisbeten adeta..
Afyonkarahisar Belediyesi, 8 yaşındaki Ali Tekin’e tekerlekli sandalye hediye etti Afyonkarahisar Belediyesi 8 yaşındaki özürlü Mehmet Ali Tekin'e tekerlekli sandalye temin etti. Hayırsever A..
Isparta’da kaçak 620 kitap ve 575 CD ele geçirildi Isparta'da Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından yapılan operasyonda kaçak CD ve kitap satan 3 kişi yakalandı.
Isparta Belediyesi, meclis salonunda sigara içilmesini yasakladı Isparta Belediyesi, şimdiye kadar Belediye Meclis Salonu'nda serbest olan sigara içilmesine yasak koydu.
Burdur’da olası bir depreme karşı kurtarma timi güçlendirildi Doğal afet ve depreme karşı Burdur'da arama ve kurtarma ekibinin sayısı arttırıldı.
Teşvik Yasası’na en çok Afyonkarahisarlı işadamları rağbet etti Afyonkarahisar Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Melih Yurter, teşvik yasasına en çok Afyonkarahisarlı işadamlarının ilgi gösterd..
Altı olayın faili olduğu belirlenen gaspçılar yakalandı Antalya'da geçtiğimiz günlerde bir taksi içindeki müşterinin darp sonucu parasının gasp edilmesi ve 6 olayın faili oldukları belirlenen..
Kasaplara yeni standartlar geliyor Yeni yasasının kabul edilmesinin ardından Alanya merkezi ve beldelerinde faaliyette bulunan kasaplara yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Kepez’de Dokuma bayramı yaşıyor Geçtiğimiz hafta içinde Ankara'ya giden Başkan Erdal Öner, Antalyalıları sevindirecek haberlerle geri döndü.
Dilekçe peşinde koşan müfettişler, iş yapamıyor Veliler tarafından verilen gereksiz ve manasız dilekçeler müfettişleri çileden çıkartıyor.
Mevlana’nın torunu Sultan Divani, etkinliklerle anılacak Afyonkarahisar'ın manevi şahsiyetlerinden Mevlana'nın torunu Sultan Divani Hazretleri, Afyonkarahisar Belediyesi tarafından düzenlenen..
Servis otobüsü cenaze yıkama aracına dönüştürüldü Kumluca Belediyesi Kademe Şefliği, cenaze yıkama işlerinin daha kaliteli ve hijyenik bir ortamda yapılabilmesi için, servis aracı olarak kull..
Şehitliğin çevre düzenlemesini yapan muhtar, ocak ayının personeli seçildi Burdur Şehitlik Abidesi'nin çevre düzenlemesini yapan muhtarı Burdur halkı bağrına bastı.
Eğirdir Mezarlığı’nın planı çıkarılıyor Isparta'nın Eğirdir ilçesinde mezarlıktaki karışıklığın ortadan kaldırılması için plan çıkartılıyor.
Mumcu’nun ilkokul notlarının ‘pekiyi’ olduğu ortaya çıktı Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu'nun memleketi olan Isparta'nın Yalvaç ilçesinde okuduğu ilkokul notları açıklandı.
Trafiği rahatlatmak için Özkanlar Kavşağı’nda çalışmalar başladı Isparta'nın şehir içi trafiğini rahatlatmak için Isparta Belediyesi tarafından Özkanlar Kavşağı'na yapılacak alt geçit çalışma..
Afyonkarahisar Arkeoloji Müzesi’nde dünya çapında eserler sergileniyor Afyonkarahisar Arkeoloji Müzesi'nde dünyada benzeri bulunmayan eserlerin sergilendiği öğrenildi.
Liman bölgesinde yürütme durduruldu Antalya 2. İdare Mahkemesi, Liman bölgesinde yerleşim alanlarının yakınında inşaa edilen akaryakıt depolama alanına verilen ruhsatların iptaline ilişkin An..
Alanya’da eğitim yatırımlarındaki durgunluk, bürokratları düşündürüyor Alanya Kaymakamı Günhan Sarıkaya, ilçenin eğitim manzarasının iç açısı olmadığını söyledi.
Kemer Kent Konseyi, çalışmalarına hız verdi Antalya'nın Kemer ilçesinde bir kent konseyi oluşturulabilmesi için başlatılan çalışmalar periyodik olarak devam ediyor.
Yurt geneli karakışa teslim, Antalyalı güneşin tadı çıkarıyor Soğuk ve karlı hava Türkiye'nin bir çok yerinde hayatı olumsuz yönde etkilerken, Antalya'da vatandaşlar denize girip, parklarda o..
Ulusal Marker uygulaması yaza kadar başlayacak Türkiye'ye yasal olmayan yollardan sokulan kaçak akaryakıtın önüne geçmek için hayata geçirilecek 'Ulusal Marker Uygulaması' yaz mevsimine kadar..
Uluslararası eroin kaçakçılığı, ‘Makas Operasyonu’ ile çökertildi Türkiye genelinde 4 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen 'Makas' kod adlı operasyonda, emniyet güçleri 10 kilo 310 gram er..
‘Üretilen her 1 ton tütün bin kişinin ölümü demek’ Mersin İl Sağlık Müdürü Atakan Kızılok, üretilen her bir ton tütünün yaklaşık bin kişinin ölmesi demek olduğunu kaydetti.
‘MKÜ tıp fakültesine bu yıl öğrenci alınacak’ Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Metin Gürkanlar, tıp fakültesine bu yıl öğrenci alınacağını açıkladı.
Yorumcu Toroğlu, muz üreticilerini sinirlendirdi Mersin’in Anamur ilçesinde Muz Üreticileri Derneği (Muz–Der) Başkanı Niyazi Sinanoğlu, iki yıldır basında yaptığı konuşmalar nedeni ile Türk t..
Hastalıklı şeftali fidanları yakılarak imha edildi Osmaniye Tarım İl Müdürlüğü Bitki Koruma Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Salı pazarında yapılan denetimlerde nematod zararlısı ile bulaşı..
‘Ulusal biyogüvenlik yasa tasarısı şirketlerin çıkarını koruyor’ Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Ayhan Barut, hükümetin tarım ürünlerinin ülkeye giriş ve çıkışını kontrol altına ..
Adana'da eczacılar SSK'lıya ilaç vermeye hazır Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Türk Eczacılar Birliği ve İlaç Sanayicileri Derneği arasında geçtiğimi..
‘Turpun kıymeti bilinmiyor’ Türkiye’de turp üretiminin yüzde 70’ini karşılayan Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde üreticiler turpun para etmemesinden dolayı sıkıntılı.
AB standartlarını yakalamak için zeytin fidanı üretimine geçildi Türkiye’de Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde elde edilen ürün rekoltesinin standratlarına ulaşmak için zeytin fidanı üretimine b..
‘Aşırı yığılma nedeniyle hizmet veremiyoruz’ Mersin Devlet Hastanesi Başhekimi Murtaza Büyükkınacı SSK, Bağ–Kur ve yeşilkart sahiplerinin tercihi nedeniyle yoğunluk yaşadıklarını belirterek, ..
‘Yörük kültürünü tanıtmak için çalışacağız’ Hatay–İskenderun Yörükler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yaptığı kongrede yeni başkanını seçti.
22 Kırgız hacı Kırıkhan'da mahsur kaldı Hac farizasını yerine getirdikten sonra ülkelerine dönerken otobüsleri arızalanan 22 Kırgız hacı Kırıkhan’da mahsur kaldı.
Çalışkan: Konsolosluk Hatay’da açılmalı Saadet Partisi (SP) İl Başkanı Necmettin Çalışkan, Suriye ile Türkiye arasında meydana gelen iyi gelişmelerin ardından açılması düşünülen konsolosluğun..
‘Sporda şiddet toplumun korkulu rüyası haline geldi’ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu(ASKF) tarafından düzenlenen ‘Sporda Şiddet’ konulu konferansta konuşan Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) ..
Esnaf astronomik diye nitelediği kira artışına tepki gösterdi Osmaniye Belediyesi’nin gayri menkullerinde kiracı olan esnaflar belediyenin yaptığı astronomik kira artışlarına tepki gösterdi.
‘Her köye bir sera kurabiliriz’ Osmaniye Valisi İsa Küçük, Tarım İl Müdürü Ali Çeribaş’ın da katıldığı toplantıda tarım danışmanlarının bir yıllık çalışmalarını değerlendirerek, her köyde bir..
‘Sahada 10 kişi kalmamız oyun düzenimizi bozdu’ Denizlispor maçında aldıkları yenilgi karşısında ümitsizliğe düşmeyeceklerini söyleyen Şaban Yıldırım, "Küçük hatalarımız büyük farka neden old..
22 maçtır yenilmeyen Erdemir voleybolcuları rekora doğru gidiyor Erkekler Voleybol 1. Ligi takımlarından Erdemirspor, bu sezon şimdiye kadar yaptığı 22 maçın tümünü kazanarak, 21 maçlık yenil..
Düzce’nin Gülormanı köyünde brucella hastalığına tedbir alındı Düzce’nin Gölormanı köyünde, hayvanlarda rastlanan ve halk dilinde ‘yavru atma hastalığı’ olarak da bilinen ‘brucella’ hastalığı..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10