7 Şubat 2005 Pazartesi Günü Haberleri

7 Şubat 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Okul çocuklarının yüzde 5’inde dikkat eksikliği var Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu, okul çağı çocuklarında yaklaşık yüzde 5 oranında görülüyor.
Diziler alkol ve sigara tüketimini özendiriyor Televizyon dizilerinde boy gösteren zengin ve güçlü karakterlerin, yoğun şekilde alkol ve sigara tüketmesinin özellikle gençler arasında özendi..
Spor adına yapılan bilinçsiz hareketler sakat bırakıyor Spor salonlarında vücut kaslarını geliştirmek için bilinçsizce yapılan yüklenmeler sonucu tendon kopması, kas kütlesinde düzensiz artma..
700 kişilik tiyatro oyunu Guinnes’e aday Guinnes’e ‘Açıkhavada en kalabalık oyuncu topluluğuyla sahnelenen tiyatro’ dalında aday olan Caferiler, 19 Şubat’ta yapılacak gösteri öncesi son prova..
İstanbul, erkekleri çabuk değiştiriyor Onlarca yıllardır ‘göç’ sorunu çözülemeyen İstanbul, en çok erkekleri değiştiriyor. Kadınlar, geldikleri yörenin değerlerini daha çok koruyor. İstanbul’..
Brezilya’da çamur karnavalı Brezilya’da ünlü Rio Karnavalı’nı da kapsayan ve 8 Şubat’a kadar sürecek karnaval etkinlikleri kapsamında bir de çamur banyosu yer alıyor. ‘Bloco de Lama’ (Çamur B..
Ecevit’ten tarıma tiyatrolu eleştiri Eski DSP Genel Başkan Yardımcısı Rahşan Ecevit, hükümetin tarım politikasını, ‘Başüstüne’ adını verdiği ‘bir perdelik oyun’la eleştirdi. Ecevit, ‘oyuncula..
10 beyaz eşyadan 6’sı ihraç edildi Beyaz eşya sektörü, üretiminin yüzde 60’tan fazlasını ihraç etti. 2004 yılındaki beyaz eşya üretimi, yüzde 35’e yakın artarak 11.6 milyon adede çıktı. Sektö..
Tekstil makinesinde 1 milyar dolarlık ihracat planı Tekstil Makineleri ve Aksesuarları Sanayicileri Derneği (TEMSAD) Başkanı Mustafa Şener, sektörün 2004 yılında yüzde 70’e yakın artışla ihra..
Para politikası kurulu ikinci kez toplanıyor Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, enflasyondaki ve ekonomideki gelişmeleri değerlendirmek üzere bu yılki ikinci toplantısını 8 Şubat Salı gün..
IMF’den 30 milyar dolar aldık, 40 ödeyeceğiz 1999 yılı sonundan başlayarak uygulanan ve sonuncusunun süresi geçen hafta dolan stand-by anlaşmaları kapsamında Türkiye IMF’den 2004 yılı sonuna ..
Gar ve istasyonlar özelleşiyor Zarar eden kamu iktisadi teşebbüslerinin (KİT) başını çeken T.C. Demiryolları Genel Müdürlüğü (TCDD) gar ve istasyonların özel sektör işbirliği ve kiralama yolu..
Bahreyn’e gelin sabırlı olun, burda iş var Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Bahreyn’in başkenti Manamah’da düzenlenen 10. İslam Ülkeleri Ticaret Fuarı ile Özel Sektör Forumu’na katılmak a..
Özdemir: Arçelik, 2005’te yüzde 20 büyüme hedefliyor Arçelik A.Ş. Genel Müdürü Gündüz Özdemir, 2005 yılında yurtiçinde ve yurtdışında yüzde 20’ye yakın bir büyüme planladıklarını söyledi.
2005 testini geçelim global oyuncu olalım 250 milyon dolarlık cirosuyla çimento sektörünün lideri Akçansa’nın Genel Müdürü Mehmet Göçmen, 2005 yılının Türkiye için bir test yılı olduğunu söyl..
Soros: AB Türkiye’yi daha cazip yapacak ABD’li ünlü spekülatör George Soros, AB sürecinin, bu süreçte yapılacak reformların Türkiye’yi daha cazip bir ülke haline getireceğini söyledi. Soros, ..
Cansızlar: 10’dan fazla halka arz geliyor Özellikle küçük yatırımcıların kısa değil orta ve uzun vadeli düşünmesi gerektiğini söyleyen Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Doğan Cansızlar, bu yıl ..
PO: Türkiye’ye özel yağ üretiyoruz 25 ülkeye ihracat yapıyoruz Petrol Ofisi’nin Türkiye’nin şartlarına özel yağ üreten tek dağıtım şirketi olduğunu belirten Petrol Ofisi Madeni Yağ Teknik Hiz..
Telefondaki kaçaktan Telekom sorumlu Telekomünikasyon Kurulu, Telekomünikasyon Sektöründe Tüketici Hakları Yönetmeliği’ni yayınladı. Aboneleri pek çok konuda koruma altına alan yönetmeliğe gö..
Töre kurbanı Evrim’i karanlıkta gömdüler Sefaköy’de kimliği belirsiz kişilerce öldürülen 26 yaşındaki Evrim Sarıçiçekler’in cenazesi, örtüsüz bir tabutla ve çok az yakınının katıldığı bir tör..
Arşivlerimiz açık ama başvuran yok Ermenistan Cumhuriyeti’nin Türkiye temsilcisi ve tarihçi Dr. Arsen Avegyan, Başbakan Erdoğan’ın Fransa Meclis Başkanı Jean Louis Debre’ye söylediği ‘Ermenil..
Değişime uymalıyız Kapatılan DEP’li eski milletvekilleri Leyla Zana, Hatip Dicle, Orhan Doğan ve Selim Sadak’ın öncülüğünü yaptığı Demokratik Toplum Hareketi (DTH) dün İzmir’de toplandı. Topl..
Arınç: Laiklik kararı en isabetli içtihat TBMM Başkanı Bülent Arınç, Yargıtay Ceza Kurulu’nun laiklik kararını, ‘Yargının en isabetli içtihadı yaptığını düşünüyorum’ sözleriyle değerlendirdi.
300 kişiyle öpüştü DYP Lideri Mehmet Ağar, hafta sonu partisinin Tokat ve Amasya il kongrelerine katıldı. Önceki gün Tokat’ta olduğu gibi dün de Amasya’da coşkuyla karşılandı.
Bardağı taşırdı, gerçek yüzünü göstereceğim CHP’nin 13. Olağanüstü Kurultayı’ndan hemen sonra ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na (YDK) sevkedilen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül..
Kar İstanbul’u yaya bıraktı İstanbul’da önceki gece yarısından sonra şiddetlenen kar, sabah kenti esir aldı. Okulların açılması bir gün ertelenirken İstanbullular Boğaziçi Köprüsü’nü yürüyere..
Yeni bir darbe türü bulundu Küba lideri Fidel Castro’dan sonra dünyanın en uzun süre iktidarda kalan devlet adamı olan Togo Devlet Başkanı Gnassingbe Eyadema’nın (69) ölümü, bu minik Batı Afr..
İran: Sobalarımız kimseyi öldürmez İran, Gürcistan Başbakanı Zurab Zhvania’nın zehirlenerek ölmesinden, bu ülkeye ihraç ettikleri doğalgaz sobalarının sorumlu tutulmasına itiraz etti.
Kızılderililere kötü davranmamışlar Kızılderililer ve siyahlara yapılan zulüm günümüzde Amerikalılar tarafından da kabul edilen bir gerçek olduğu halde, birileri bu bilgilerin yanlış olduğunu..
Papa pencerede İleri derecede sağlık sorunları yaşayan Papa 2. John Paul, dün soğuk havaya rağmen, geçen hafta acilen kaldırıldığı hastanenin penceresinden 10 dakika gözüktü. 84 yaşındaki Pap..
70 km. mesafede yeni buluştular Nazi soykırımı yüzünden 61 yıl önce ayrı düşen iki Yahudi kız kardeş, sonunda İsrail’de birbirine kavuştu. 1944 yılında Budapeşte’deki bir gettoda ayrı düşen K..
Afgan uçağının enkazına ulaşılamıyor Afganistan’da perşembe günü düşen, içinde 9’u Türk 104 yolcu ve mürettebatın bulunduğu Afgan uçağının enkazına ulaşmaya çalışan NATO helikopterleri ve yüz..
Dünya kınıyor onlar vuruyor Beyaz Rusya’da, hayvan koruma derneklerinin tüm tepkilerine karşın, acımasız kurt avı her kış mevsimi tekrarlanıyor. Avcıların, Spikalovschina köyü çevresinde karl..
Moda diye takıyorlar Almanya'da yayınlanan haftalık gazetelerden Welt am Sonntag’a bir demeç veren Başbakan Tayyip Erdoğan, ‘Yüksek okullarda türban takmayı yasaklayan yasayı değiştirmek mi i..
Bu zirveyi başarısız kıl yarabbi Arafat’ın ölümünün ardından Ortadoğu yeni bir dönüm noktasına daha geldi. Filistin’in yeni lideri Abbas ile İsrail Başbakanı Şaron, yarın Mısır’ın Şarm el Şey..
1000 ev için söz Endonezya’nın hasarlı bölgesi Banda Aceh’i ziyaret eden Başbakan Erdoğan, 1000 konutluk bir ‘Türk Kenti’ için söz verdi. ‘Nerede bir felaket, nerede bir mağdur var, ben orada..
Sağlıkçının seçim günü SAĞLIK ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) İzmir Şubesi'nde sandık heyecanı yaşanıyor. Başkan Ergün Demir'in hazırladığı tek listeyle genel kurula gidildi, yöne..
CHP düşündü AKP kaptı İZMİR'DE kent yenileme, UNIVERSIADE, metro gibi projelere hükümetin sahip çıkması tartışma yarattı. Eski Belediye Başkanı Cihan Türsen, "Piriştina'nın vefatıyla boşluk d..
Minik Kasparovlar Marmaris'te yarıştı MUĞLA Marmaris'te düzenlenen Türkiye Yaş Grupları Satranç Şampiyonası seçmeleri sona erdi. 47 ilden bin 43 sporcu ile başlayıp 840 sporcunun tamamladığı ..
Pazarcıya kimlik Meclis karar aldı. Bundan sonra pazarcı esnafının yakasında üzerinde, fotoğraf, isim ve ne sattığını yazan kart bulunacakÜnlü 20 sanatçının eseri Agora'da
Papa playback mi yaptı? Geçtiğimiz hafta, geçirdiği grip nedeniyle İtalya'nın başkenti Roma'daki Gemmelli Hastanesi'ne kaldırılan Papa II. Jean Paul'ün, dün odasının penceresinden hastane dış..
NE DEDİLER? Avrupa Yakası'nda Selin'i canlandıran Evrim Akın: "Star olma derdim yok. Çünkü starlık kavramına inanmıyorum. En iyi star, ölü stardır!"
Tango yapamadı Yeni Melek Gösteri Merkezi'nde konser veren Aşkın Nur Yengi, yer darlığından planladığı tango gösterisini yapamadı. Yengi, iki yıldır tangoyla uğraştığını söyledi.Öğretmen oldu
Türkler'e 30 bin ziyaretçi İngiltere'nin başkenti Londra'da, Royal Academy of Arts'da açılan "Türkler: Bin Yıllık Yolculuk 600-1600" sergisini, 12 günde 30 bini aşkın kişi ziyaret etti. 12 Ni..
Lekeler deterjansız çıkacak İNGİLİZ bilim adamı Richard Pashley, giyecekleri sabun kullanmadan, yalnızca suyla yıkamanın yolunu buldu. Suyun içindeki hava parçacıkları, kumaştaki kirlerin bir..
Türk doktorların Avrupa başarısı İTALYA'NIN Roma kentinde Avrupa Katarakt ve Refraktif Cerrahlar Cemiyeti tarafından düzenlenen kongrede, Dünya Göz Hastanesi'nden Dr. Baha Toygar'ın yaptığı k..
Uçak enkazına ulaşılamıyor 104 yolcu ve mürettebatıyla düşen yolcu uçağının enkazına hava şartları nedeniyle yaklaşılamıyor...İki kardeş 61 yıl sonra buluştu
Kar, kimine çile kimine eğlence Türkiye'nin büyük bir bölümü dün kara teslim oldu. Yollara düşenler güçlük de yaşasa, karın hafta sonu tatiline denk gelmesiyle durumdan eğlence çıkaranlar da ..
'Cep' mesajında ölümünü anlattı Evinde elleri bağlı halde bıçaklanarak öldürülen fotoğraf sanatçısı Mehmet Gülbiz, bu sahneyi bir arkadaşına önceden tarif etmiş!Kutoğlu, ay - yıldızı New York..
« » 1 2 3 4 5 6