7 Şubat 2005 Pazartesi Günü Haberleri

7 Şubat 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sanal 'cep'çiler geliyor Telekomünikasyon sektöründeki serbestleşme Türk Telekom'un rakipleri gibi GSM operatörlerinin de rakiplerini yaratacak. Telekomünikasyon Kurumu'nun yetkilendireceği '..
Soros: Yatırıma hazırlanıyorum ABD'li ünlü spekülatör ve yatırımcı George Soros, Türkiye'ye yeni yatırım yapmayı planladığını söyledi. Avrupa Birliği'nden (AB) müzakere tarihinin alınmasının ..
Gelir İdaresi reformunda uzlaşma noktası bulundu Gelir İdaresi'nin etkin ve verimli hale getirilmesini öngören yasa tasarısı taslağı yap-boza dönüşürken, hazırlanan son taslak tartışmaları bi..
IMF'ye 40 milyar dolar ödenecek 1999 yılı sonundan başlayarak uygulanan ve sonuncusunun süresi geçen hafta dolan stand-by anlaşmaları kapsamında Türkiye IMF'den 2004 yılı sonuna kadar toplam ..
Tren garlarına özel işletme Zarar eden kamu iktisadi teşebbüslerinin (KİT) başını çeken TCDD gar ve istasyonların özel sektör işbirliği ve kiralama yoluyla işletilmesini kararlaştırdı.
Tarım yasa taslağı tamam Tarım ve Köyişleri Bakanı Sami Güçlü, 'tarım kanunu tasarısı taslağı'nı sivil toplum kuruluşlarının görüşüne açıldığını söyledi. Güçlü, taslağın, tarım sektörünün uzu..
PO'dan yollara ve iklime uygun madeni yağ Akaryakıt dağıtım sektörünün öncü firmalarından Petrol Ofisi, hem Türkiye'de madeni yağ kullanım bilincini artırmak hem de merdiven altı üretimin önü..
Eski alışkanlıkları değiştirmek çok zor Yüzyıllar boyunca otokratik yönetim altında yaşamış Çinlilerin çoğuna göre kolektif liderlik 'kaos' demek. Herhangi bir istikrarsızlığın felakete yol a..
Haftanın Fotoğrafı Açe'de deprem ve tsunami felaketinin en büyük kurbanı küçük çocuklar oldu. Sağ kalanlar şimdi eğitimlerini güçlükle sürdürüyor.
Portre: Irak seçimleri ve Şiilerin iktidar koşusu Her birinin gözünde 'Mehdi' yeryüzüne dönüp mazlumları efendi yapıncaya dek bütün iktidarlar zulmün bekçisiydi. İlhamını Kum Havzası'ndan a..
Karar: İmaj düzeltilecek ABD Dışişleri Bakanı Rice, dün Cumhurbaşkanı Sezer ve meslektaşı Gül'le bir araya geldi. Gül ve Rice gerilen ilişkileri onarma ve iki ülke kamuoyundaki 'kötü imajı' d..
Açe'de Fenerbahçe Marşı Güneydoğu Asya turuna Açe'den başlayan Erdoğan, İstanbul Belediyesi'nin kurduğu kampı ziyaret etti. Çocuklar, Erdoğan'ı 'Fenerbahçe Marşı'yla karşıladı. FOTOĞRAF: AP
İran: Asıl terör destekçisi Bush ABD Başkanı George W. Bush'un geçen haftaki dört yıllık ikinci dönemine başlarken yaptığı ilk 'Birliğin Durumu' konuşmasında 'Bir numaralı terör destekçisi de..
Üç yıl esaretin hesabını istiyor ABD'nin 'terörle savaş' adı altında yakaladığı kişileri hiçbir yasal hak tanımadan esir tuttuğu Küba'daki Guantanamo Kampı'ndan geçen ay serbest bırakılan dör..
'Savaş da bir çözümdür' Yunanistan'da görev süresi 16 Şubat'ta biten Genelkurmay Başkanı Yorgos Andonakopulos giderayak Türk-Yunan savaşı ihtimalinden söz etti.
Mübarek İsrail yolcusu Filistin lideri Mahmud Abbas ve İsrail Başbakanı Ariel Şaron'un yarın Şarm el-Şeyh'te buluşacakları zirveye ev sahipliği yapacak Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'in İ..
Cenazede Rusya'ya öfke Gürcistan'da geçen hafta bir evde gaz zehirlenmesinden ölen 'Kadife Devrim'in liderlerinden Başbakan Zurab Jvanıya'yı Rusya'nın öldürttüğü şüpheleri cenaze törenine yan..
Gerekirse Amerika ile çatışırız Prof. Ümit Özdağ: Kerkük'te Türkmen katliamı başlar ve ABD izlerse müdahale ederiz.
Ya günlerden pazar olmasaydı Günlerdir yurdun büyük bölümünde etkisini sürdüren kar dün İstanbul'a vardı. Pazar günü olmasına rağmen trafik yine kilitlendi. Uçak ve vapur seferleri iptal edil..
Yasaklar sürekli peşinde Sorguda 63 gün kalmıştı. Bunun 50 gününde bağlıydı gözleri. Ülkede 12 Eylül vardı. Sorgudan çıkınca hücresinde bazı gençler bekliyordu onu. Birkaç skeç hazırlamışla..
DUVARLARIN DİLİ OLSA ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Türkiye'deki ABD karşıtlığından duyduğu rahatsızlığa dikkat çekip, hükümetten bunun önüne geçecek bir liderlik istemiş.
Yine yeniden türban Alman gazetesine konuştu Alman Welt am Sonntag gazetesine demeç veren Başbakan Tayyip Erdoğan, üniversitede türban yasağını doğru bulmadığını söyledi. Erdoğan, türban yas..
Prof. Bilgin yaşamını yitirdi Başkent Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nevzat Bilgin, dün uzun süredir mücadele ettiği kansere yenik düştü. Adı Türkiye'de organ naklinin öncüleri aras..
Dikkat, radyasyon var! Dört ölüm birden İstanbul'daki Topçular Dispanseri'nde çalışan dört kişinin art arda kanser yüzünden ölmesi, sağlık kuruluşlarındaki radyoloji merkezlerinin denetimini..
GEA'dan felakete yardım Güney Asya'daki felaketzedelere destek olmak amacıyla 'bağış karşılığı bilet' yöntemiyle Sertab Erener konseri düzenleyen GEA Arama Kurtarma ekibi, yaklaşık 126 bin YT..
'Kahrolsun töreler' Töre kurbanı olan Selahattin Sarıçiçekler, dün Birecik'te toprağa verildi. Anne Fatma Sarıçiçekler, "Kahrolsun bu töreler, bu gelenekler.
Pavyona düşen kızını öldürdü Evden kaçan kızını Hatay'da bir pavyonda bulan Abidin Dündar, genç kızı gece uykuda boğarak öldürdü. Konya'da yaşayan Abidin ve Esme Dündar'ın kızları 18 yaşındak..
Mürekkepbalığı kırık onaracak Mürekkepbalığının sırt kemiğiyle, kırık kemiklerin kaynamasını sağlayan Doç. Dr. Zafer Okumuş üç ödül kazandı.
İstanbul kışına yenildiler Erikli çiftinin hayatını önce ardında binlerce ölü bırakan deprem altüst etti. Sonra her yerinden soğuk rüzgârlar girip çıkan fakir gecekonduları...
Dalgalar iskeleyi böldü Marmara'yı etkisi altına alan fırtına, Mudanya'nın Zeytinbağı beldesindeki iskeleyi ortadan ikiye ayırdı. Kuvvetli fırtınayla birlikte denizden 20 metre içeriye giren ..
Türk hasta Yunanistan'a... Yoğun kar yağışı nedeniyle Enez'in Edirne'yle bağlantısı kopunca, Enezli hasta, Yunanistan'a götürüldü. Enez'e bağlı Yenice Köyü'nde oturan 3 aylık hamile Çiğdem Ço..
Kar devam edecek Soğuk ve yağışlı hava yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinde perşembe gününe kadar etkili olacak. İstanbul'da bugün de yoğun kar bekleniyor.
Bu köşe yaz köşesi... Türkiye'nin bir bölümünde dün kar, kış, çığ ve buzlanmayla ilgili sorunlar yaşanırken, güney, bahardan kalma güzel bir gün yaşadı. 0Antalya'nın Alanya ilçesinde (solda) ..
Kar yağışı tatilde olmalı! Günlerdir uyarısı yapılan kar dün yağdı. Pazar günü olması nedeniyle 'büyük kâbus' yaşanmadı. Ancak trafik yine kilitlendi, uçak ve vapur seferleri iptal edildi.
Atıl Kutoğlu'nun Bizans'ı beğenildi Modacı Atıl Kutoğlu 2005 06 Sonbahar-Kış koleksiyonunu New York Moda Haftası kapsamında Bryant Park'ta sergiledi.
Bu yaz detaycılık moda! İlk örneği Mısır'da görülen, Roma İmparatorluğu'- ndan beri ise tüm dünyada vazgeçilmez bir giysi olan gömlek, yazın yeniden gözde olacak. Moda dünyasının birçok ünlü..
Kansere iki kişilik aşı Kan kanseri hastalarını tedavi edecek bir aşının yakın gelecekte piyasaya çıkabileceği açıklandı. Ama bunun için öncelikle kemikiliği bağışlayan insanlara, kan kanseri..
Kaçın, Paraty festivali başlıyor! Güney Amerika karnaval çılgınlığı içinde. Kutlamaların en ilginçlerinden biri ise Brezilya'nın Paraty kentinde yapılıyor.
Papa halka göründü ama... Grip nedeniyle hastaneye kaldırılan Katolik dünyasının ruhani lideri Papa 2. Jean Paul, dün hastane penceresinden halkı selamladı. Dokuz dakika boyunca pencerede gör..
'Piyango'dan dördüz çıktı Doğum kontrol hapı kullanan İngiliz bir kadın hamile olduğunu öğrendi. Üstelik bir değil dört bebeğe...
Sen söyle 'cep'in yazsın Artık mesaj yazarken parmaklarınız ağrımayacak. Çünkü siz söyleyeceksiniz, cebiniz bunları yazıya dökecek. Britanya'da yayımlanan Mail on Sunday gazetesinin haberine ..
'Sümüklü' mürettebat Yörüngedeki Uluslararası Uzay İstasyonu'na (UUİ) gönderilecek 50 sümüklüböcek Rusya Bilimler Akademisi'nde titizlikle yapılan bilimsel testlerden sonra seçildi.
Bir 'Oscar'ları bile olmadı... Halle Berry, Angelina Jolie, Renee Zellweger, Adrien Brody gibi günümüzün genç nesil oyuncularının taşıdığı 'Oscar'lı oyuncu' sıfatına aralarında efsanelerin de..
Deniz Baykal’a karşı canlı yayına hazırlanıyor Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP yönetimince Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmesini ‘komik ve gayri ciddi bir karar’ olarak değer..
Arınç’tan Yargıtay’a övgü: Laiklik konusunda en isabetli içtihadı yaptı Meclis Başkanı Bülent Arınç, "şiddet içermeyen düşüncenin suç oluşturmadığını" hükme bağlayan Yargıtay’ı övdü. Arınç, Y..
Başörtüsü yasağını çözmek için arayış içindeyiz Başbakan Tayyip Erdoğan, üniversitelerde başörtüsünü serbest bırakmak için araştırma içinde olduklarını açıkladı. Türkiye’nin vatandaşlarına da..
Sarıgül olmasa Baykal Hakkari’ye gitmezdi Başbakan Tayyip Erdoğan, hükümeti depremin sarstığı Hakkari’ye "ilgisiz kalmakla" suçlayan anamuhalefet partisi lideri Deniz Baykal’a Endonezya’dan c..
Papa hastane penceresinden ‘iyiyim’ mesajı verdi Katolik dünyasının ruhani lideri Papa İkinci Jean Paul (İoannes Paulus), gripten yattığı hastane penceresine dün çıkarak tüm dünyaya "müteşekk..
Yatılı öğrenciler 32 kilometrelik karlı yolu 9 saatte yürüdü Yarıyıl tatillerini köylerinde geçiren yatılı öğrenciler, bugün açılacak okullarına kavuşmak için 9 saatlik bir yürüyüşün ardından..
Tatil bitti, 13 milyon öğrenci okula dönüyor İlk ve ortaöğretim okullarında yaklaşık 13 milyon öğrenci ile 576 bin öğretmen bugün dersbaşı yaptı. Ancak başta İstanbul ve Trakya olmak üzere ba..
« » 1 2 3 4 5 6