6 Şubat 2005 Pazar Günü Haberleri

6 Şubat 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Yerli firmalar şikâyet etti, Çin’in taklit derisine 2,2 dolarlık tedbir geldi Çin malları, deri imalatından oyuncak sektörüne, tekstilden elektronik cihazlara kadar pek çok alanı derinden sar..
Bankalar krediye yanaşmayınca tekstil makinesi dışarıdan geliyor Tekstil ve hazır giyim üretiminde yaşanan gelişmeye, tekstil makinesi sanayicileri ayak uyduramıyor.
‘Tekstil ihracatındaki düşüş yeni işsizlerin habercisi olabilir’ Türkiye ihracatının yüzde 30’unu karşılayan tekstilcileri, ocak ayındaki ‘sürpriz düşüş’ tedirgin etti.
Digiturk ve Superonline’ın satış süreci durduruluyor Digiturk ve Superonline Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Karacan, Yapı Kredi Bankası’na, Digiturk ve Superonline şirketlerinin satış sürec..
Dünya lideri Samsung, Türkiye’de beş yılda birinci olmayı hedefliyor Telekomünikasyon ve dijital teknolojide 36 milyar dolarlık satışla dünya lideri olan Samsung, Türkiye pazarında da liderli..
KEDAŞ’ın kapatılma ihtimali tepki çekti Merkezi Zonguldak’ta bulunan ve Karabük, Bartın, Çankırı gibi illeri kapsayan Karaelmas Elektrik Dağıtım AŞ (KEDAŞ) Genel Müdürlüğü’nün kapatılacağı y..
Merkür Dersanesi, başarılı öğrencilere moral yemeği verdi Merkür Eğitim Dersanesi (MED) Ana-Fen Şubesi, başarılı öğrencilerini yemekli toplantıda bir araya getirdi.
Kütahya’da organize suç çetesine darbe Kütahya'da Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, resmi evrakta sahtecilik ve çalıntı oto temin ederek satma ..
Su birikintisine hızlı girdikten sonra kayan araç, demiryoluna uçtu Sakarya’da meydana gelen kazada yağmur nedeniyle oluşan su birikintisine çarpan otomobil, kayarak takla attı.
Ünlü çinici Olçar, oda başkanlığına aday oldu Kütahya’nın dünyaca ünlü çinicisi Sıtkı Olçar, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) Yönetim Kurulu Başkanlığı’na talip olduğunu açıkladı.
Gebze’de 350 öğrenciye karşılıksız burs verildi Gebze’de sosyal alanda hizmet veren Türk Eğitim, Sağlık ve Çevre Vakfı (TESÇEV) 2004 yılında yaptığı çalışmaları açıkladı.
Halk sağlığına önem veren esnaf ödüllendirildi Bursa’nın Gürsu ilçe belediyesi, halk sağlığına önem veren esnafı ödüllendiriyor. Zafer, Kurtuluş, İstiklal ve Yenidoğan mahallelerindeki kasapl..
Üniversitede internetten kayıt yenileme başlıyor Trakya Üniversitesi, internetten kayıt yenileme sistemine geçiyor. 2004-2005 bahar yarıyılı internetten kayıt yenileme örnek uygulaması 14-18 ..
Sakarya’da muhtaçlık yardımı alanlar azalıyor Sakarya’da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) ile yeşil kartlardan faydalanma oranı nüfusun yüzde 10’unun altında kalarak tek haneli r..
Bursa Şehir Kütüphanesi ödev yapan öğrencilerle dolup taştı Yarıyıl tatilinin son haftasında, Türkiye’nin 5. büyük kütüphanesinden günde iki bin kişi yararlandı. Kütüphane Müdürü Enver Karako..
Ayazlar’dan masaj yatağı ihracatı Ayazlar Yaylı Yatak Sanayii, bir ilke imza atarak masaj yatağı üretmeye başladı. Adapazarı Çark Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Ayazlar Yaylı Yatak Sana..
Bursa’da yer değiştiren Kitapçılar Çarşısı hareketli günlerini arıyor Bursa'nın çeyrek asırlık simgesi Kitapçılar Çarşısı, taşındığı yeni yerinde Bursalıların kendisini fark etmesini bekliyor..
Elektrik teknisyenleri sigortalandı İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası, Türkiye'de bir ilke imza atarak üyelerinin gerçekleştirdiği elektrik tesisatlarında eksik ve hatalı işlemlerden doğa..
Marketten kilo ile asfalt satışı başladı Evlerinin önünde kazı çalışması yapılıp üzerinin örtülmemesinden şikayet eden vatandaşlar artık kendi işini kendisi görecek.
Göbekli erkekler risk altında Uludağ Üniversitesi (UÜ) Veterinerlik Fakültesi Besin Hijyeni ve Teknolojisi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Tayar, erkeklerin fazla kilolarının ka..
Taciz skandalı yurtta büyüyen sanatçı Şükriye Tutkun’u sarstı Barbaros Çocuk Köyü’ndeki taciz ve tecavüz iddiaları, kendisi de yetiştirme yurdunda büyüyen sanatçı Şükriye Tutkun’u derinden et..
Türkçe nereye gidiyor? Rahmetli arkadaşım Ali Fehmi Karamanlıoğlu’nun birkaç defa basılan ve ilgi gören kitabı "Türk Dili Nereden Geliyor? Nereye Gidiyor" adını taşımaktaydı.
Türkler’i 10 günde 30 bin kişi gezdi İngiltere’nin başkenti Londra’da ünlü Royal Academy of Arts’ta 22 Ocak’ta ziyarete açılan "Türkler: Bin Yılın Yolculuğu" sergisini 10 gün içinde 30 bin ki..
"Bach’ın ve Dede Efendi’nin bestelerini bağlamayla çalacağım" "Bach’ın, Dede Efendi’nin ve Mesut Cemil’in bestelerini bağlamayla çalacağım. Biliyorum, söyledilerim çok iddialı, ama bunu başar..
Türkiye, Avrupa'nın 'kişiye özel moda evi'ne dönüşebilir Modacı Dilek Hanif, "Paris'ten, Londra'dan Türkiye'ye özel elbise diktirmeye gelenler var. Türkiye, Avrupa'nın giyimine önem veren, lü..
Limanlara 800 milyon dolar yatırdım Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, Türk karasularındaki konteyner taşımacılığının üçte birini gerçekleştirdiklerini belirtti. Arkas, "Son 1..
Bir yılda 110 milyar dolar harcadık Türkiye, 2004 yılının tümünde 94.5 milyar dolarlık döviz geliri elde ederken, 110 milyar dolarlık döviz harcaması yaptı. Geçen yıl ayda ortalama 1.3 milyar..
'Yuvarlama zammı' değil, indirim bile oldu Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan, YTL'nin devreye girmesiyle endişe edilen ‘fiyatları yukarı yuvarlama’ nedeniyle enflasyon artışı yaşan..
Yeşil Kartlıya usulsüz ilaç yazan doktor yanacak Yeşil Kartlıların ilaçlarının devletçe karşılanmasıyla ilaç satışı patladı. Sağlık Bakanlığı hekimleri, "usulsüz" ilaç yazımı konusunda uyardı..
Zeid'in tablosu satılıyor TMSF, Uzan, Balkaner, Demirel ve Aksoy ailelerinden haczedilen tablo ve antikaları satışa çıkarıyor. Önceki müzayedede Ürdün’de bulunan torunları tarafından sergilen..
'5 yıl' dedi, Sabancı havada gitti Sabancı ailesinin fertlerinden Demir Sabancı, şahsına ait Sabancı Holding hisselerinin büyük bölümünü Cuma günü 328.8 milyon YTL (yaklaşık 250 milyon dolar)..
30 bin kişi kuyruğa girdi patronlar da 'Çırak' olacak ABD'li emlak kralı Donald Trump'ın CNN Türk'te yayınlanan "The Apprentice" yarışması, yakında yerli versiyonuyla Kanal D ekranında olacak..
Temizel için yargı yolu göründü Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, eski BDDK Başkanı Zekeriya Temizel'in yargılanması talebine 'olur' verdi. Başbakanlık Teftiş Kurulu'na göre, Temizel, Ero..
Aile ‘affettik’ demişti Kaçarak evlenen 26 yaşındaki Evrim ve 27 yaşındaki Selahattin Sarıçiçekler çiftinin katledildiği evde 7 boş kovan bulundu. Olay yeri inceleme ekipleri, katilin 7.65 mi..
Bir tanık aranıyor Dere yatağına yuvarlanan otobüsten yara almadan kurtulan Yrd. Doç. Dr. Mehmet Eray Bozan, yol kenarındaki yaralılara müdahale ederken başka bir otobüsün çarpması sonucu yaş..
Kayıp iki genç kız Kuşadası’nda çıktı Trabzon’un Şalpazarı İlçesi’nde evden kaçan komşu kızları 19 yaşındaki Emine Metin ve 17 yaşındaki H.D, Aydın’ın Kuşadası İlçesi’nde ortaya çıktı. Halk E..
Alkolik kocamı evden uzaklaştırın Adana’da 6 çocuk annesi, 45 yaşındaki Sevgi Tomuca, 20 yıllık eşi 55 yaşındaki Nuri Tomuca’nın alkolik olduğunu ileri sürerek evden uzaklaştırılması için Cum..
Alevlere dalıp kızını kurtardı Bursa Merkez Yıldırım İlçesi’ne bağlı Mollaarap Mahallesi Eşrefiler Caddesi’nde iki katlı binanın üst katında oturan bir çocuk babası 36 yaşındaki Mesut Döbelek..
Polis, Parisa’nın peşinde Cihangir’deki evinde bıçaklanarak öldürüldükten sonra yakılmak istenen fotoğraf sanatçısı ve dağcı Mehmet Gülbiz’in İranlı sevgilisi Parisa Ehteshamna’nın cinayet sa..
İnadına yaşayacağım Karaman’ın Kazımkarabekir İlçesi’nde 7 aylık doğan bir bebek, Konya Numune Hastanesi’ne birçok badireyi atlattıktan ve 4 ambulans değiştirdikten sonra getirilebildi.
Fas Avrupa Konseyi üyesi mi? Fransa Ulusal Meclis Başkanı Jean Louis Debre dün Galatasaray Lisesi’ni ziyaret etti. Galatasaray Üniversitesi Rektörü Prof. Duygun Yarsuvat ve lise yetkilileriyl..
Laiklik toplumu din tacirinden korur Yargıtay’ın laiklik karşıtı sözlerin suç olmadığına ilişkin kararı, bu ilkenin Anayasa’ya girmesinin yıldönümüne denk geldi. Devletin zirvesinde yapılan l..
Ache’ye Türk köyü Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, deprem ve tsunami felaketlerinin yaşandığı Güney Asya ülkelerini kapsayan ziyareti turu başladı. Erdoğan dün, ABD’nin yeni Dışişleri Bakanı Condo..
Kürtler de bizim akrabamız Kapatılan DEP’in eski milletvekilleri Leyla Zana, Hatip Dicle, Orhan Doğan ve Selim Sadak’ın öncülüğünü yaptığı ve partileşme amacını taşıyan Demokratik Toplum Hare..
Seçim yaklaşıyor Tokat’ta, partisinin il kongresinde hükümeti eleştiren DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, ‘Türkiye, AKP iktidarından çok büyüktür’’ dedi. Ağar, sözlerini şöyle sürdürdü: ‘Bilesin..
MYK’da görev dağılımı CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, PM toplantısında MYK için bir öneri listesi sundu. 20 kişilik MYK’ndaki 16 kişiyi yeniden öneren Baykal, 4 üyelik için de kurultaydaki PM..
İhraç ediliyorlar Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve Şanlıurfa Milletvekili Turan Tüysüz, CHP’den ‘kesin ihraç’ talebiyle disiplin kuruluna sevk edildi. Sarıgül’ün ‘kurultayda terör es..
Üniversiteli Selim otomobiliyle yandı Levent Büyükdere Caddesi’nde, aydınlatma direğine çaraparak alev alan otomobilin sürücüsü, Mimar Sinan Üniversitesi Sanat Tarihi 1. sınıf öğrencisi 21 ya..
Trakya da Sibirya gibi Balkanlar’dan gelen kar ve karayollarında meydana gelen buzlanma Türkiye’nin özellikle kuzeybatı kesiminde hayatı felce uğrattı. Yoğun kar yağışı görülen Edirne’de 20 s..
Rice’ın tezi Birleşik Irak ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Başbakan Erdoğan’a ABD hükümetinin, Irak’ın toprak bütünlüğünü ‘Birleşik Irak’ formülü ile korumaktan yana olduğunu belirtirk..
« » 1 2 3 4 5 6