6 Şubat 2005 Pazar Günü Haberleri

6 Şubat 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Tiflis'te bir şüpheli ölüm Gürcistan Başbakanı Zurab Jvanıya'nın, geçen perşembe Raul Yusupov adlı arkadaşının evindeki kuşkulu ölümünün ardından, Jvanıya'nın Birleşik Demokratlar blokunun üy..
Endonezya'ya ağır yasa Dünyanın en kalabalık Müslüman ülkesi Endonezya'da eylüldeki seçimde liberal devlet başkanı Megavati Sukarnoputri'nin yerine geçen eski genelkurmay başkanı Susilo Bamba..
Yakovu: İmza tanımadır Kıbrıs Rum Dışişleri Bakanı Yorgos Yakovu, Türkiye'nin Ankara Anlaşması'nın Rum Kesimi'ni kapsayacak ek protokolünü imzalamasının 'fiilen tanıma anlamına geldiğini' söy..
Rice geldi Erdoğan gitti Başbakan Erdoğan, Güney Asya'ya gitmeden önce, Esenboğa'da ABD Dışişleri Bakanı Rice ile buluştu. Ana gündem Kerkük, PKK ve Kıbrıs'tı. Daha sonra 44 milyon YTL'lik ya..
Rice'a 'Hoş gelmedin' gösterisi ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'ın Türkiye ziyareti bazı siyasi partiler ile sivil toplum örgütleri tarafından Ankara'da protesto edildi.
Lavrov'la da görüştü ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Ankara ziyaretinde, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'la da biraraya geldi. Dün akşamüstü peş peşe Esenboğa Havalimanı'na gelen ..
İKDP: ABD'ye destek yok ABD'nin nükleer programı nedeniyle İran'a vurup vuramayacağı tartışılırken, İran'da 1945'te 'Mahabat Kürt Cumhuriyeti'nin kurulması ve 1967 ile 1980'deki Kürt isyanlar..
Türkiye'ye tuhaf suçlama ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld, Irak'taki Sünni direnişinden Türkiye'yi sorumlu tuttu. 1 Mart tezkeresinin TBMM'de reddedilmesi nedeniyle 4. Piyade Tümeni'nin Tür..
'Irak seçimi Vietnam gibi' ABD, Irak seçimlerinde beklenenin üzerindeki katılımı işgalin başarısı olarak pazarlamaya çalışırken, akla 38 yıl önce yine silahların gölgesinde gerçekleştirilip d..
Şiiler: Başbakan bizden çıkar Irak seçimlerinde Şiilerin Birleşik Irak İttifakı (BIİ), sayılan oyların üçte ikisini alarak geçici başbakan İyad Allavi'nin 'Irak Listesi'ne açık ara fark atark..
Erdoğan: Zorbalığa direneceğiz Başbakan Tayyip Erdoğan, ABD Dışişleri Bakanı Condi Rice'la görüşmesinden dört saat önce AKP'li kadınlara ilginç bir konuşma yaptı. Dünyada savaş fikri, güç çat..
Tarihi dava düştü ABD hükümetinin en büyük sigara üreticisi şirketlere açtığı tarihi dava düştü. Davacı Bill Clinton yönetimi, sigara devlerinden 280 milyar dolar (3.6 milyar YTL) istiyordu.
İki çıplak aranıyor Ayda 1500 YTL'ye (1.5 milyar lira) soyunur musunuz? Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, desen ve anatomi derslerinde çıplak modellik yapması için bir kadın bir ..
Hindilere idman Çatak ilçesindeki çiftlik sahibi Şahin Numaş, 250 hindisi soğuktan donunca veteriner tavsiyesiyle hindilerini günde iki saat koşturmaya başladı.
Yolsuzluk anıtı: Direkli belde Nevşehir'de, direk başına para alan müteahhitten yolsuzluk anıtı: 1986 nüfuslu, 300 haneli beldede 1100 elektrik direği var.
Bir bebeğe dört ambulans Erken doğan bebek, Karaman'a ambulansla ulaştırıldı: Yer yok. Sonraki iki ambulans yolda devrildi, Konya'ya 4. ulaşabildi.
Çocuklara kıymayın Devlet Bakanı Akşit, bir soru önergesi üzerine 2000'de 7 bin 568, 2001'de 7 bin 794 ve 2002'de 8 bin 552 çocuğun korumaya alındığını açıkladı. Fiziksel ve duygusal istismar..
Eğitimde karlı açılış Eğitimde ikinci dönem yarın karla başlayacak. Edirne'de tatil bir gün uzatıldı. Doğuda öğrenciler yollara dünden çıktı...
Sarıgül için 'kesin ihraç' istendi CHP'de kavgalı olağanüstü kurultayın ardından Genel Başkan Deniz Baykal, muhalifler için ihraç düğmesine bastı. İlk sırada Turan Tüysüz ve Mustafa Sarıgül v..
Pardon Hasan bey hayatınızı kaydırdık 'Düğme'den teşhis Ordu'da 1994'te bir ceset bulunur. Savcılık, dört ay önce eşi Dursun Aldemir'in kaybolduğunu bildiren Fatma Aldemir'e ulaşır. Eş ve oğ..
Ölümü bekleyerek yaşadı Dün akşam saatlerinde kentin en ücrasındaki Altınşehir Kayabaşı Mezarlığı'nda bir genç kız sessiz sedasız defnedildi. Hava kararırken İstanbul'daki 16 hemşerisi cenaze..
İranlı sevgili nerede? Polis, Beyoğlu Firuzağa'daki evinde bıçaklanarak öldürülen serbest fotoğrafçı Mehmet Gülbiz için 'esrarengiz İranlı sevgili'nin peşine düştü.
Sezer: İnanç iç dünyayla ilgili Laiklik ilkesinin Anayasa'ya girişinin 68. yıldönümüne liderlerin farklı bakış açıları damga vurdu. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, laiklik ilkesiyle ilgili ..
Baykal: Yargıtay kararı doğru Yargıtay'ın "Laiklik ilkesi artık benimsendi, korunması için aleyhte düşünceye ceza vermek gereksiz" diye özetlenebilecek yorumuna ana muhalefe..
Melek-şeytan bir arada... 'Mucizeler Komedisi'nin Melek'i Pamela: "Meleklere ve iyiliğe inanırım." Şeytan'ı Çoruh: "Şeytana takıl ama yüz verme."
İstanbul en güzeller listesinde Britanya'nın en çok okunan turizm ve seyahat dergisi 'Wanderlast', İstanbul'u dünyanın en güzel üçüncü şehri seçti. 557 kentin değerlendirildiği listede birinc..
Bakanın dili sürçtü! Kanada'nın Ontario eyaleti Eğitim Bakanı imla ve matematikten sınıfta kaldı. Öğretmenlerin grev olasılığını değerlendiren Bakan Gerard Kennedy, "Bence grev (stri..
Ürkütücü kurabiye Komşuya kurabiye sürprizi yapan ABD'li iki kız, 900 dolar cezaya çarptırıldı. 17 yaşındaki Taylor Ostergaard ve 18 yaşındaki Lindsey Jo Zellitte, evde pişirip kalpli kâğıtla..
Arpacık ameliyatı Atatürk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Zafer Okunuş, papağana arpacık ameliyatı yaptı. 2 gün önce getirilen papağanın sol gözünde me..
Köpekten kaçan Misty direk tepesinde kaldı İngiltere’nin Bournemouth Kenti’nde 11 yaşındaki ‘Misty’ (Dumanlı) isimli bir kedi, köpekten kaçarken tırmandığı 10 metre yüksekliğindeki bir telgra..
Cinsel yaşamı anlatmak boşanma nedeni sayıldı Yargıtay, eşlerin aralarındaki cinsel yaşamı akraba ve arkadaş gibi üçüncü kişilere anlatmasını boşanma nedeni kabul etti. Yargıtay kararına konu..
Kadın kalbi için kırmızı defile New york önceki akşam kadınlarda kalp hastalığına dikkat çekmek için yürütülen ‘The Heart Truth’ kampanyası çerçevesinde düzenlenen ‘kırmızı defileye’ ev sahip..
Uçağın enkazı bulundu 104 kişiden kurtulan yok Afganistan’da önceki gün Herat-Kâbil seferini yaparken düşen ve aralarında 9 Türk’ün de olduğu 104 kişilik yolcu uçağının enkazı başkent Kâbil’i..
Soğuğa rağmen yardım konserine 4 bin kişi katıldı Güney Asya’daki deprem ve tsunami felaketinden zarar görenler için NM dergisi ve Yedikule Zindanları Kültür ve Sanat Merkezi, rock konseri dü..
Nesli azalan toy kuşları koruma altına alınıyor Nesli tükenmek üzere olan toy kuşları, koruma altına alındı. Doğa Derneği ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Türkiye'nin en ağır..
Uzaya gönderilecek salyangozlar seçildi Yörüngedeki Uluslararası Uzay İstasyonu’na (UUİ) gönderilecek salyangozlar, Rusya Bilimler Akademisi’nde titizlikle yapılan bilimsel testlerden sonra s..
İnsansı robot için sun’î deri geliştirildi Güney Kore'nin önde gelen teknoloji üniversitesi KAIST'te (The Korea Advanced Institute of Science and Technology) insan derisi ile benzer özellikl..
‘Mühendis asılsız haber yüzünden intihar etti’ iddiası Kocaeli’nde elektrik mühendisliği yapan 38 yaşındaki Cengiz Gülşen, 3 Şubat’ta özel otomobiliyle geldiği Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde..
Vakıf, yasağa rağmen köyde özürlü çocuk barındırmış İzmir’in Urla ilçesindeki Barbaros Çocuk Köyü’nü işleten Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocukları Vakfı’nın 1997 yılında yapılan protokole uymadı..
KPSS’ye giriş belgesi, sınavdan 6 ay sonra ulaştı! 10 Temmuz 2004 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) müracaat eden Murat Tortum’a sınava giriş ve kimlik belgesi sınavdan ..
Türkiye’deki 2 yıllık eğitim yurtdışında bir yılda veriliyor Fatih Koleji, yabancı dil öğretimi ile ilgili yeni bir projeye imza attı. Amerika’daki Putnam Bilim Akademisi ve Connecticut Ünive..
Korkmaz’ın anne babası uçağın kaçırıldığını sanıyor Afganistan’da düşen uçakta hayatını kaybeden Türk yolculardan inşaat mühendisi Mehmet Korkmaz’ın Üsküdar’daki evinde matem havası hakim.
Trafik canavarını üniversite mezunu şoförler yenecek Emniyet Genel Müdürlüğü kayıtlarına göre özellikle bayram tatillerinde meydana gelen ölümlü trafik kazalarının yüzde 90’ı insan hatasından..
Çin’de ‘ipekli Venedik’ sefası Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Çin ziyaretini otantik bir geziyle tamamladı.
Gürcü başbakanın yardımcısı da av tüfeğiyle intihar etti Perşembe günü "doğalgaz zehirlenmesi sonucu" öldüğü açıklanan Gürcistan Başbakanı Zurab Jvaniya’nın ardından yardımcılarından Georgi K..
Atina’nın Ege’deki ihlalleri mesele yapma niyeti yok Brüksel’deki diplomatik kaynaklara göre, Atina’nın Ege meselesini kısa vadede Türkiye için sıkıntı yapma niyeti yok.
Doğrudan ticaret ve malî yardım, protokol şartına bağlandı Diplomatik kaynaklara göre AB, KKTC’nin tecridinin kaldırılmasına yönelik hazırladığı tüzüğü yürürlüğe sokmak için Türkiye’nin Ankar..
‘Blair olmasaydı, 17 Aralık’ta Erdoğan’a ‘güle güle’ denilecekti’ Türkiye, 17 Aralık’tan sonra da Avrupa Birliği gündeminde önemli bir yer işgal etmeye devam ediyor. 3 Ekim’de üyelik müzakere..
Rumsfeld: Direnişin sorumlusu Türkiye! ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld, Irak’taki direnişi, Türkiye’nin 1 Mart’taki tezkereyi reddetmesine bağlarken, askeri gözlemciler buna karşı çıktı.
‘Kerkük’te aşırılığa izin yok’ taahhüdü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da ‘ayaküstü’ görüştüğü ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'tan "Hassasiyetlerinizi biliyoruz; Kerkük'te aşırıl..
« » 1 2 3 4 5 6