6 Şubat 2005 Pazar Günü Haberleri

6 Şubat 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Hedef Türkiye’ydi 20. Yüzyıl dini olarak lanse edilen Scientology tarikatı, eskiden üyesi ve Türkiye sorumlusu olan İhsan Göktaş’ın raporuyla çökertildi. Tarikatın, genişlemek için Türkiye’yi..
TCDD, garları özelleştiriyor Zarar eden kamu iktisadi teşebbüslerinin başını çeken TCDD, gar ve istasyonların özel sektör işbirliği ve kiralama yoluyla işletilmesini kararlaştırdı.
Iraklı Şiiler şeriat istiyor Irak'ta seçimlerin ardından kurulacak Ulusal Meclis'te çoğunluğu sağlaması beklenen Şiilerin dini liderleri, yeni anayasada şeriat kurallarının temel alınması kon..
İstanbul'da okullara kar tatili İstanbul'da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniye okullar yarın tatil edildi. Kar yağışı kent içi ulaşımını da aksattı.
Erdoğan: Türban yasağı kalkabilir Başbakan Erdoğan, üniversitelerde başörtüsünü serbest bırakmak için araştırma yaptıklarını açıkladı.
Hafta neden 7 gün? Haftanın neden 7 gün olduğundan, en çok söylenen şarkının ne olduğuna, mezara çiçek koyma geleneğinin nereden geldiğine kadar pek çok sorunun cevabı, artık bir internet sit..
Spor yapmak için 99 neden İnsan gerçekten üşeniyor. Yani kalkacaksınız, hazırlanıp spor yapacaksınız. Peki neden? Çünkü...
Zatürre, çocukların kabusu Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Hacımustafaoğlu,zatürrenin dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi Türkiye'de..
Kımız şifa kaynağı Kısrak sütünden üretilen ve Orta Asya'da sevilerek tüketilen mayalı bir süt içkisi olan kımızın, yüksek besin değeriyle birçok hastalığın tedavisinde kullanıldığı bildirild..
Yoksullukla mücadelede yeni dönem Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, “Ulusal Yoksullukla Mücadele Stratejisi” hazırlanması için çalışmalara başlanacağını bildi..
G-7'den fakir ülkelere borç indirimi İngiltere'nin başkenti Londra'da biraraya gelen gelişmiş 7 ülkenin maliye bakanları, yoksul ülkelerin borç yükünün hafifletilmesi için prensipte anlaşmaya..
Soros: Türkiye daha cazip olacak ABD'li ünlü spekülatör ve yatırımcı George Soros, Türkiye'ye yeni yatırım yapmayı planladığını söyledi.
Solana: İran'a saldırı hata olur Avrupa Birliği Dış Politika Yüksek Temsilcisi Javier Solana, İran'ın nükleer tesislerine yönelik askeri bir saldırının hata olacağını söyledi.
AP Sosyalist Grup heyeti KKTC'de Avrupa Parlamentosu Sosyalist Grup milletvekilleri, KKTC'de temaslarda bulundu.
S.Denktaş: Kıbrıs'ta çözüme hazırız KKTC Dışişleri Bakanı Serdar Denktaş, Kıbrıs konusunda Türk tarafı olarak çözüme hazır olduklarını söyledi.
Özkan ve Önal'ın Yüce Divan günü Eski Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hüsamettin Özkan ile eski Devlet Bakanı Recep Önal'ın Yüce Divan'da yargılanmalarına 8 Şubat Salı günü başlanacak.
Lojman cinayeti Meclis gündeminde Meclis bu hafta, yasama çalışmalarının yanı sıra kamuoyunda “lojman cinayeti” olarak bilinen olayı ele alacak.
Rice: Irak terör üssü olmayacak ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Türkiye ve ABD'nin, Irak'a PKK terör örgütü ve Kerkük ile ilgili olarak, ortak mesaj vereceğini söyledi. Rice, Irak'ın t..
Hazine'den çifte ihale Hazine Müsteşarlığı, Salı günü, biri 91 gün vadeli referans bono, diğeri 595 gün vadeli tahvil ihalesi olmak üzere iki ihale yapacak.
Nema başvuraları yarın başlıyor "Zorunlu tasarruf" olarak bilinen Tasarrufu Teşvik Hesabı 5. taksit nema ödemeleri için toplu başvurular, 7 Şubat Pazartesi gününden itibaren Ziraat Bankası'na..
TCDD'nin gar ve istasyonları özelleşiyor Zarar eden kamu iktisadi teşebbüslerinin (KİT) başını çeken T.C. Demiryolları Genel Müdürlüğü (TCDD) gar ve istasyonların özel sektör işbirliği ve kir..
İstabul'da 200 kaza meydana geldi İstanbul'da yoğun kar yağışı nedeniyle yollar kapandı. Boğaziçi Köprüsü bir süre trafiğe kapatıldı. Yüzlerce araç yolda kaldı. Vapurlar çalışmadı. Okullar ya..
"1001 Belgesel Film Festivali" Mart'ta Uluslararası "1001 Belgesel Film Festivali" ve "Belgesel Sinemacılar Konferansı"nın sekizincisi, 2-6 Mart tarihlerinde İstanbul’da yapılacak. Belgesel S..
Soros Türkiye'ye yeni yatırım yapacak ABD'li ünlü spekülatör ve yatırımcı George Soros, Türkiye'ye yeni yatırım yapmayı planladığını söyledi. Soros, AB sürecinin Türkiye'yi daha cazip ülke ha..
Basit usulde beyanname süresi uzadı Maliye Bakanlığı, basit usulde vergilendirilen mükelleflerin 15 Şubat’ta dolması gereken, 2004 yılı kazançlarıyla ilgili beyanname verme sürelerini, e- bey..
Sezer: Laiklik toplumu din tacirinden korur Yargıtay’ın laiklik karşıtı sözlerin suç olmadığına ilişkin kararı, bu ilkenin Anayasa’ya girmesinin yıldönümüne denk geldi. Devletin zirvesinde ya..
İstanbul kar altında İstanbul'da yoğun kar yağışı nedeniyle yollar kapandı. Boğaziçi Köprüsü bir süre trafiğe kapatıldı. Yüzlerce araç yolda kaldı. Vapurlar çalışmadı. Okullar yarın tatil edi..
Öğrenci affının kaderi Salı günü belli olacak Yıllardır Türkiye gündeminin üst sıralarında yer alan öğrenci affı konusunda AKP ve CHP topu birbirine atarken, bağımsız milletvekillerinden Emin..
Özkan ve Önal'ın davası 8 Şubat'ta Eski Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hüsamettin Özkan ile eski Devlet Bakanı Recep Önal'ın Yüce Divan'da yargılanmalarına 8 Şubat Salı günü başlanacak.
Hindistan'da 5.5 büyüklüğünde deprem Hindistan'ın Nicobar Adaları'nda Richter ölçeğine göre 5.5 büyüklüğünde bir deprem oldu.
Düşen uçağın enkazına ulaşılamıyor Afganistan'da Perşembe günü düşen uçağın enkazına ulaşmakta, hava şartlarının kötü olması nedeniyle zorluk çekildiği bildirildi.
Solana: İran'a saldırmak hata olur AB Ortak Savunma ve Dış Politika Yüksek Temsilcisi Javier Solana, İran'ın nükleer tesislerine yönelik saldırının bir hata olacağını söyledi.
Cindy Crawford’u getir İsa’nın sporcusu yoldan çıkmaz Futbolcu menajeri Bayram Tutumlu, geçenlerde bir televizyon programında anlatıyordu, ‘Artık kulüpler futbolcunun inançlısını tercih ediyo..
Bakü-Ceyhan hattında 70 bin km yol, 400 saatlik çekim yaptılar İki aşık, akşam saatlerinde Erzurum’un bir kahvesinde oturmuş türkü söylüyor: Bittiğinde bayram olur Bakü Ceyhan boru hattı / Ça..
Konuklara oyunlar teklif ediyorum kabul ederlerse birlikte oynuyoruz Ciddi bir arızayla daha karşı karşıyayız sevgili okurlar. Her çarşamba CNN Türk’te Defakto diye bir program yapıyor. Her p..
1 trilyon lira harcadı Ordu’daki köyüne gözlemevi yaptı Cumaittin Turap, ilk kez ay tutulmasına tanık olduğunda 6 yaşındaydı. Babası ‘Ayı canavarlar sardı’ diye açıkladı olayı. Köylülerin ten..
Bill Gates’in Ankara’daki 4 saati Dünyanın en zengin adamı Bill Gates buradaydı geçen hafta. Pazar günü 4 saatliğine geldi. Zaman azdı gerçi ama programına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile ö..
Efsanevi marka dirilirken akla gelmeyen bir tek o 13 yıl önce kapanan, bir dönemin efsanevi yoğurt markası Ömür, Sabancı sayesinde tekrar diriliyor. Ömür’e dair çoğu insanın bir hatırası var...
Kel başa göğüs kılı Son yıllardaki dazlak modası, saçı olmayanları kurtardı. En azından bir süre kelliği dert etmelerine gerek kalmadı. Ama moda değişir. Bu yüzden kesin çözüm için saç ekme a..
Müjgan’ın hikayesi beş çocuğunda devam... Müjgan’ın (34) tek isteği sıcak bir yuva, sevgi yoksunluğu çekilmeyen bir aileydi. 10 yaşında babasının, annesini boğmasına tanık oldu. Yurttan kurtu..
Ölüm cezasını bir gecede kaldıran Türkiye, çocuklarını da kurtarabilir Urla Barbaros Çocuk Köyü’ndeki olaylar, yuva ve yurtlardaki 21 bin bakıma muhtaç çocuğun eğitimini bir kez daha gündeme ..
Bilime göre rastlantılar hayatın ta kendisi Hayatın temelinde rastlantı var. Bilim adamları şimdi bu ilkelerden teknolojide de yararlanmak istiyorlar. Siz hiç rastlantıya fırsat vermemeye ve ..
Ayakkabılarını annesi bağlıyor ama motosikletle 20 metre uçuyor Motosiklet sporunun Türkiye’de tanınması ve gelişmesine büyük emeği geçen Süleyman Memnun, şimdi 9 yaşındaki oğlu Sinan ve 6 ya..
Bu site projenize sponsor buluyor: www.sponsorlukbankasi.com Bundan böyle kapı kapı sponsor aramaya son! Cinfikir bir projeniz var da, tesis mi yok? Artık dert etmeyin. Sponsorlarla proje sah..
Üç yeni dergi Yeni dergilere üç tanesi daha eklendi: 2'debir, Swissper ve İmge Öyküler
Turizme büyük darbe Şarap ve diğer içkilere yapılan ve insaf sınırlarını aşan ÖTV artışı, hem sahte rakı üretimiyle içki kaçakçılığını artıracak, hem de yükselen içki fiyatlarıyla gelişen tur..
Kalbe giden yol Sevgililer Günü'nde sevgilinizle nerede baş başa güzel bir yemek yiyeceksiniz? Henüz karar veremediyseniz sunduğumuz seçeneklere göz atabilirsinizBir yemeğe 15 baharat
6 bin erkek saçlarını ona borçlu Şimdiye dek yaklaşık 6 bin erkeğe saç nakli yapan Dr. Melike Külahçı Paeffgen: "Erkeğin saçtan başka süsü yok. Erkekte saç eskiden beri de bir iktidar belirti..
F.Bahçe'nin imza fotoğrafları onun laptopundan dağılıyor Türkiye, Anelka dahil pek çok transferi onun çektiği fotoğraflarla öğrendi. Fenerbahçe'nin çıkardığı derginin yöneticisi, fotoğrafçısı..
"Girilmemiş bölgelere deli cesaretiyle giriyoruz" Tsunami felaketi sonrası iki defa Sri Lanka'ya giden GEA ekibi bugün, üçüncü kez aynı ülkeye yola çıkıyor"İstanbul'dan etkilenerek bir şarkı ..
» 1 2 3 4 5 6