5 Şubat 2005 Cumartesi Günü Haberleri

5 Şubat 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'İngiliz hükümeti gerçekleri gizledi' İngiltere'de tarihe 'kara çarşamba' olarak geçen 1992'deki ekonomik krizle ilgili gerçeklerin, halktan gizlendiği iddia edildi. The Times'a göre, sterlin..
Gelir kontrolörü istifanın eşiğinde Vergi Konseyi'nce yeniden hazırlanarak Başbakanlığa gönderilen 'gelir idaresi yasa tasarısı taslağı,' vergi kaçağının belirlenmesinde önemli rol oynayan ge..
Patronlardan işsizlik uyarısı TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı, Türkiye son 2-3 yıldır ciddi büyüme rakamlarını yakaladı. Ancak, işsizlik sorunumuza çözüm bulacak hale gelmedi" dedi.
'Tekstilde Çin'e karşı geç kalındı' 6 milyar dolar cirolu hazır giyim devi Glen Raven'ın patronu Allen Gant, dünyanın diğer ülkelerindeki tekstil ve hazır giyim üretimini yok etme noktasına g..
Demir Sabancı hisselerini sattı Demir Sabancı, elindeki Sabancı Holding hisselerini sattı. Geçen yıl gruptan ayrılan Sabancı, satışla 418 milyon YTL elde etti.
Cari işlemlerde hesap şaştı Ekonomik göstergeler içinde olumsuz seyreden cari işlemler dengesi, tahminlerin 1 milyar dolar üzerine çıkarak 15.6 milyar dolar olarak gerçekleşti.
Araç muayeneye Rekabet'ten onay Rekabet Kurulu, araç muayene istasyonlarının özelleştirilmesine onay verdi.
Gül: Doğru karar almışlar Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, "Çin'de neler yapıldığını görünce, Türkiye'nin neler kaybettiğini daha iyi anladık" dedi.
Giyimde AB sorunu Yeşim Tekstil'in genel müdürü Şenol Şankaya, "Kotaların kalkmasıyla AB ülkelerinin siparişlerinin yüzde 30'unun Çin'e kayacağını düşünüyorum" dedi.
Eğlencesi öldürmek! Geçen yıl mayısta Irak'ın Ramadi kentinde çoğu kadın ve çocuk 40 kişinin hayatını yitirdiği düğün evi bombardımanını "Savaşta kötü şeyler olur, askerlerimin yaptı..
İran'a şimdilik saldırı yok Türkiye'yi de kapsayan Avrupa ve Ortadoğu turuna dün Britanya'dan başlayan ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, nükleer programı nedeniyle şu an için İran'a sald..
Rice bugün Ankara'da ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, bu akşam Türkiye'ye geliyor. Başbakan Tayyip Erdoğan'la Güney Asya'daki felaket bölgesine hareketi öncesi Esenboğa Havaalanı'nda bu..
Tahran: Bush ejderhanın en büyük başı ABD Başkanı George W. Bush'un, 2001'de Irak ve Kuzey Kore ile birlikte 'şer mihveri'ne yerleştirdiği İran'a son olarak 'Birliğin Durumu' konuşmasında 'te..
'Rumları tanımayız' Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, AB'den Ankara Anlaşması'nın Kıbrıs Rum Yönetimi'ni kapsayacak ek protokolünün şubat sonuna dek parafe etme talebine karşı çıktı.
Irak demokrasisi takibe alındı Dışişleri Bakanlığı, Kürt grupların Irak seçimi sonrası Bağdat yönetiminde önemli roller oynamalarından yola çıkarak, Türkiye'nin Irak'ta Kürtleri destekleyeceğ..
Irak'ta İtalyan gazeteci rehin ABD ordusunun dün Irak'ta seçimlerin ardından şiddet olaylarında ciddi azalma olduğunu açıklamasından birkaç saat sonra Bağdat'ta bir İtalyan gazeteci kaçırıldı..
Rumsfeld iki kez istifa etmiş Irak savaşının mimarlarından olan ve Başkan George W. Bush'un ikinci döneminde görev alıp almayacağı çok tartışılan ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld, geçen yıl..
İşkence mimarı Adalet'e patron ABD'nin tüm dünyada ele geçirdiği esirlere işkence yapılabilmesinin yolunu açan sorgu tekniklerini kaleme alan Beyaz Saray'ın eski hukuk danışmanı Alberto Gonza..
Erdoğan Asya yolcusu Başbakan Tayyip Erdoğan, deprem ve tsunami bölgesinde incelemeler yapmak üzere bu akşam kalabalık bir heyetle Güney Asya ülkelerine gidiyor.
Stefanopulos sert konuştu Görev süresi martta sona eren Yunan Cumhurbaşkanı Kostis Stefanopulos, Belçika ziyaretinde, "Kıbrıs ile Kuzey Epir (Güney Arnavutluk) Yunanistan'ın esaret a..
Beslan tarzı eylem tehdidi Çeçen savaşçı Şamil Basayev, Britanya'nın Channal 4 televizyonuna verdiği özel röportajında, "Beslan benzeri operasyonlar planlamaya mecbur bırakılıyoruz.
Moskova Tiflis'e tepkili Rus Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Gürcistan Başbakanı Zurab Jıvaniya'nın önceki gün Tiflis'te bir arkadaşının evinde gaz zehirlenmesinden ölmesinde rol oynadıkları ..
Sofya'da siyasi kriz AB'yle müzakere yürüten Bulgaristan'da Parlamento Başkanı Ognyan Gerçikov, dün 'parlamentoyu sabote etmek ve hükümet kararlarının tartışılmasını önlemek' suçlamasıyla azl..
BM'nin 'günah keçisi' 1996-2003 yıllarında ambargo altındaki Irak'a uygulanan BM'nin 'gıda karşılığı petrol' programına dair yolsuzluk iddialarında kabak programın yöneticisi Kıbrıs kökenli B..
Düşen uçakta dokuz Türk var Afganistan'da bir yolcu uçağı önceki gün 96 yolcusu ve sekiz mürettebatıyla düştü. Yolcular arasında dokuz Türk var.
Trier siyasi militan Danimarka'da 8 Şubat'taki genel seçime birkaç gün kala seçim gündeminin baş sırasına göçmen ve yabancı düşmanlığı otururken, merkez sağcı hükümete kafa tutanların arasına..
Chirac Senegal'de Dünya Ekonomik Forumu sırasında fakirlikle mücadele için dünya çapındaki sermaye hareketleri ve satılan her uçak bileti üzerinden 1 dolar vergi alınması önerisini ortaya ata..
KKTC artık portakal satacak Kıbrıs'tan ticari mal akışında KKTC lehine açılım geldi: Narenciye ve diğer tarımsal ürünler güneyden ihraç edilecek.
Rus vekil çete şarkısı istemedi Rusya'da parlamentonun alt kanadı Duma'da, vekillerinin hoşça vakit geçirmesi için işe alınan piyanist Olga Skiba, 'sakıncalı' bir şarkı çalınca başına gelmedi..
Timoşenko yeni başbakan Ukrayna'da Batı yanlısı Victor Yuşçenko'yu başkanlığa taşıyan ABD destekli 'Turuncu Devrim'in 'Demir Lady'si Yulia Timoşenko başbakanlığa getirildi.
Sezer'den Fransa'ya tepki Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Fransa Ulusal Meclis Başkanı Jean Louise Debre'e Fransa Parlamentosu'nun Ermeni soykırımına dair kararının Türkiye'de rahatsızlık y..
Baykal aktif muhalefette 'CHP muhalefet yapamadı' eleştirilerinin yöneltildiği olağanüstü kurultayın hemen ardından Hakkâri'ye giderek depremzedeleri dinleyen CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ..
CHP: Bingöl'de yolsuzluk var CHP İstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Bingöl deprem konutlarının yapımında 28 milyon YTL tutarında yolsuzluk yapıldığını ileri sürerek hükümetin konuyu ar..
Kuzu: Kral gelirse bizim kral gelir TBMM Anayasa Komisyonu'nun AKP'li Başkanı Burhan Kuzu, AKP içinden başkanlık sistemine 'krallık gelir' diyerek karşı çıkanlara, "Krallık gelirse ..
Hediye dizüstü envantere girdi Eşi Emine Erdoğan'a Moskova'da verilen broş ve gerdanlık nedeniyle eleştirilen Başbakan Tayyip Erdoğan, Microsoft'un patronu Bill Gates'in hediye ettiği dizüstü..
Ecevit'ten şiir kitabı Eski Başbakan ve DSP Genel Başkanı Bülent Ecevit'in 'Bir Şeyler Olacak Yarın' adlı yeni şiir kitabı yayımlandı.
En özgür düşünce İçtihatta birlik Yargıtay Ceza Genel Kurulu, bir yazara TCK 312'den verilen hapis cezasını bozarken, kanunda muğlak bırakılan 'kamu düzeni' kavramını özgürlükçü biçimde yoru..
Ok: Baskı yapılıyor Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Nuri Ok, yasamanın Anayasa Mahkemesi üzerinde etkili olmak istediğini söyledi. Mersin Barosu'nun Türk Ceza Yasası...
Türkiye şiddete teslim Emniyet sözcüsü Ramazan Er geçen hafta 74 kişinin öldürüldüğünü açıkladı. Jandarma bölgesindeki cinayetler bu rakamın dışında. Polis bölgesinde 2003'te toplam 2 bin 700..
Kırcı yine cezaevinde Bugüne kadar firar ve yanlış tahliyeler sayesinde adaletten kaçmayı başaran ve Ukrayna'da yakalanan Haluk Kırcı, dün Türkiye'ye getirildi.
İstanbul'da üç soygun Halkalı'da bir akaryakıt istasyonu ile Bakırköy ve Kadıköy'deki iki oto galerisi kar maskeli ve silahlı kişilerce soyuldu. İlk belirlemelere göre soygunlar farklı kişile..
Polis şefi: Özel güvenlik elemanı tutun Güvenliği sağlamak için yeterli olanağa sahip olmadığını itiraf eden Kocaeli Emniyet Müdürü Ercüment Özbeyli site ve toplu konutlarda oturanların özel ..
Çocuğa devletin görevi böyle mi öğretilmeli? Milli Eğitim'e rapor Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) ve Tarih Vakfı, üç yıldır yürütülen proje kapsamında Milli Eğitim'e rapor hazırladı: İlk v..
Başbakan'a bakış! Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, önceki gün gittikleri İzmir'de çeşitli açılış ve etkinliklere katıldı. Erdoğan, Bornova'da Orkide adlı ilköğretim okulunu..
CHP: Taciz değil, AKP komplosu Urla'daki 'Barbaros Çocuk Köyü', hem iktidar hem de muhalefet tarafından mercek altına alındı. Başbakanlık, konuyla ilgili olarak kendisine bağlı İnsan Hakları ..
AKP: Elimizde bilgi çok AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Nükhet Hotar, Barbaros Çocuk Köyü'ndeki 'cinsel taciz' iddialarıyla ilgili ayrıntılı bilgiye sahip olduklarını, ancak..
Kız okutmayan cezasını ödedi Kartal Kaymakamlığı, Samandıra'da 59 ailenin çoğunluğu kız olan çocuklarını okula göndermediğini saptadı. Bu ailelerden 34'üne toplam 4 bin 800 YTL (4.8 milyar ..
Karakış fena bastırdı Soğuk hava ve kar Türkiye'nin her tarafını etkisi altına aldı. Marmara'da karla birlikte poyraz fırtınası hüküm sürüyor. Trakya, Ege, İç Batı Anadolu ve Akdeniz'de buzla..
Poyraz ve don Tüm yurdu etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı önümüzdeki hafta da devam edecek. İstanbul'da hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesi beklenirken, Ege, İç Batı Anadolu ve..
Yeni taksiler LPG'siz Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Genel Başkanı Derviş Günday, yeni üretilecek taksilerde LPG kullanılmayacağını açıkladı.
« » 1 2 3 4