5 Şubat 2005 Cumartesi Günü Haberleri

5 Şubat 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Türkmenlerden seçimlere itiraz Irak Türkmen Cephesi koalisyonu ve Irak Türkmen Cephesi meclis başkanı Saadettin Ergeç, “Seçimle ilgili itirazlarını Irak Yüksek Seçim Kurulu'na ilettikle..
Microsoft Şubat'ta 13 yama çıkarıyor Microsoft 8 Şubat Salı günü, Windows, Visual Studio ve MSN Messenger için toplam 13 yama yayınlayacak.
'Ek protokole imza, fiilen tanımadır' Kıbrıs Rum Yönetimi Dışişleri Bakanı Yorgo Yakovu, Türkiye'nin Ankara Anlaşması'nın, Kıbrıs Rum Yönetimi'ni kapsayacak ek protokolünü imzalamasının ..
Rice'ın Rus bakanla gündemi İran ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Ankara ziyareti sırasında Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov ile yapacağı görüşmede, İran'ın nükleer programını günde..
CHP'de tasfiye süreci Olaylı kurultay sonrasında yapılan ilk Parti Meclisi toplantısında Şanlıurfa Milletvekili Turan Tüysüz, kesin ihraç istemiyle tedbirli olarak Yüksek Disiplin Kurulu'na s..
Sezer: Laiklik olmazsa olmaz koşul Yargıtay'ın kararıyla yeniden gündeme oturan laiklik ilkesi, Anayasa girişinin 68. yıldönümünde yayınlanan mesajlarla da tartışılıyor.
Uludağ'da 1,5 metre kar var Türkiye'nin kış turizm merkezlerinden Uludağ'da, kar kalınlığı bu sezon ilk kez 1,5 metreyi aştı.
'YTL devalüasyon yaratmadı' Devlet Bakanı Babacan, Yeni Türk Lirası'na geçilmesiyle birlikte devalüasyonun gerçekleşmediğini, hatta üretici fiyatlarında gerileme yaşandığını kaydetti.
Afgan uçağının enkazı bulundu Afganistan'da aralarında 9 Türk'ün de olduğu 104 yolcusuyla düştüğü bildirilen uçağın enkazı bulundu.
Baykal tasfiye mesajını yineledi CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Sarıgül ve ekibine tasfiye mesajını tekrarladı. Baykal, Parti içinde şiddete ve yolsuzluğa göz yummayacaklarını söyledi.
Bakımlı olmanın bedeli yüksek Sinema, müzik ve podyum dünyasının ünlüleri güzellik ve bakım sözkonusu olunca hiç çekinmeden kesenin ağzını ardına kadar açıyor. Kadın yıldızların yanısıra Geor..
Garcia artık kamera arkasında Küba kökenli Amerikalı aktör Andy Garcia, yönetmen olarak ilk filmi "Kayıp Kent"i kısa bir süre önce tamamladı. Garcia, Kübalı yazar Guillermo Cabrera Infante'ni..
ABD'li aktör Ossie Davis öldü Aktörün yardımcılarından Arminda Thomas, 87 yaşındaki Davis'in, Miami'de kaldığı otel odasında ölü bulunduğunu söyledi.
Rio Karnavalı başladı Rio Karnavalı, “Kral Momo” tarafından açıldı ve 5 gün sürecek “çılgınlıklar” için başlama sinyali verildi.
Resmi nikahta yeşil kart yoğunluğu Resmi nikah şartı aranınca sağlık hizmetlerinden yararlanmak isteyenler yeşil kart alabilmek için evlendirme dairelerine akın etti.
Zatürre nedir? Halk arasında “zatürre” olarak bilinen pnömokok enfeksiyonları, özellikle risk grubu hastalarda ölümle sonuçlanabilecek ciddi bir akciğer hastalığıdır.
Şaron'dan görüşmeler için önşart İsrail Başbakanı Ariel Şaron, Filistin-İsrail sorununu çözmek üzere yapılması planlanan barış görüşmelerinin, Filistinli yetkililer İsrail'e yönelik saldırıla..
Rumsfeld Türkiye'yi suçladı ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld, 4'üncü Piyade Tümeni'nin Türkiye üzerinden Irak'a girememesi nedeniyle Irak'ın kuzeyindeki Sünnilerin savaştan etkilenmedikleri..
Ünlü yıldızların bakım sırları Sinema, müzik ve podyum dünyasının ünlüleri güzellik ve bakım sözkonusu olunca kesenin ağzını ardına kadar açıyor.
Digiturk ve Superonline'da süreç duruyor Digiturk ve Superonline Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Karacan, Yapı ve Kredi Bankası'na, Digitürk ve Superonline şirketlerinin satış sürecini şimdi..
'Kıbrıs, Yunanistan'ın esaretinde' Yunanistan Cumhurbaşkanı Kostis Stefanopulos, Kıbrıs'ın Yunanistan'ın esaret altındaki parçası olduğunu söyledi.
İstanbul'da 20 evsiz koruma altında İstanbul'da dün akşam saatlerinde hızını artıran fırtına ve kar yağışı nedeniyle Alibeyköy'de bir evin duvarı çöktü.
Türkiye protokol için acele etmiyor Türkiye, Ankara Anlaşması'nı 10 yeni AB üyesini de kapsayacak şekilde uyarlayacak protokolü imzalamakta acele etmeyecek. İmzanın Rum Kesimi'ni tanıma anlam..
En güzel takılar sevgiliye Sevgilinize hediye almak son güne bırakılacak iş değil. Her gün üzerinde taşıyacağı bir hediye için zevkine uygun bir takı seçebilirsiniz
Girdaplar 3 Değersizleş(tiril)mek NLPÖzel güne özel indirim
Soğuk fena bastıracak Pazartesi gününden itibaren hava çok soğuyacak. Yağışlı ve soğuk hava hafta boyunca etkisini sürdürecekALTI NOKTA KÖRLER VAKFI
Tipitip 30 yaşını devirdi Karikatürist Bülent Arabacıoğlu'nun yarattığı karikatür kahramanı Tipitip'in maceraları sakızların içinde hâlâ devam ediyor. Çocukların neşeli dostu Tipitip geçen za..
Melankolinin en yoğun hali Melankoliyi en yoğun biçimiyle yaşatacak melodileri Portekizli müzisyenlerin notalarında bulursunuz. Gitarla bütünleşen ve minör tonlarda gezinen bir kadın vokal.....
Film üretimine devlet dopingi Devletin 10 milyon YTL ayırması, sinemacıları hareketlendirdi. Kısa film ve belgesel dahil, başvuru sayısı 200'ü buldu.
Sektör umutlu: Destekle üretim üç kat artar Sinema sektörü uzun zamandan beri ilk defa heyecanlı. 'Sinema Yasası'nın hayata geçirilmesiyle taşlar yavaş yavaş yerine oturuyor. Devletin sinemay..
DVD SOFRASI Ülkemizde de hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip İsveçli sinemacı Lukas Moodysson'un 2000 yapımı filmi 'Birlikte' (Tillsammans), komünal yaşamın zirvelerde gezindiği 1970'le..
Ülker'de elenme tehlikesi Eurolig C Grubu'nda Panathinaikos'a deplasmanda 79-72 yenilen Ülkerspor, uzun süre ikinci sırada götürdüğü grupta elenme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.
'NBA'de grev olabilir' Seattle Supersonics'le yollarını ayırdıktan sonra Panathinaikos'la anlaşan İbrahim Kutluay, NBA'ye gidişini ve buradan ayrılış nedenlerini anlattı.
Jake'in varsa sorun yok İngiltere'de futbol kulüpleri terrier cinsi bir köpeğin peşine düştü. Jake isimli köpek İngiltere Üçüncü Ligi'nde Yeovil ve Reading takımlarının üç maçına gitti.
Grant Hill üç yıl sonra All Star NBA'de 20 Şubat'ta gerçekleştirilecek All Star karşılaşması için ilk beşler belli oldu. Üç yıldır üst üste gelen sakatlıklar nedeniyle bir türlü kendisinden b..
Jordan'da Hint rüzgârı Formula 1'de Jordan takımı 2005 sezonu için Hintli pilot Narain Karthikeyan'la anlaşmaya vardı. 28 yaşındaki pilot ülkesini F1 dünyasında temsil eden ilk sürücü oldu.
Doğum günün 'beşli' olsun Küçükken mahalle maçlarında, her koşulda oynama azmiyle sokağa fırlarken, anneler bağırırdı arkadan: "Bu havada maç mı oynanır?" Büyük sözü dinlemeyen iki takım, bir..
Fener Karadeniz seferinde İkinci yarının açılış maçında konuk ettiği Çaykur Rize'yi 2-0 yenen Fenerbahçe, bu kez başka bir Karadeniz ekibi Samsun ile deplasmanda karşılaşacak.
Şahin: UEFA neden olmasın Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Fenerbahçe'nin UEFA Kupası'nda başarılı olabilecek gücü olduğunu belirterek, "Bu iyi kullanılırsa G..
Hastanelerin devri yargıda Cumhuriyet Halk Partisi, (CHP) 5283 sayılı Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Ait Sağlık Birimlerinin Sağlık Bakanlığı'na Devrine Dair Kanun'un bazı hükümlerinin ipta..
Sağlık çalışanından devir protestosu Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES), SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı'na devrinden kaynaklanan sorunların sağlık çalışanlarının çalışma ..
Roche: İlaçta veri korumayı uygulayın Roche İlaç CEO'su Franz B. Humer, şirket için 2004'ün son derece iyi bir yıl olduğunu söyledi. Şirketin 2004 yılı değerlendirmesine yönelik toplantıda bi..
Türk Hava Yolları uçak kiralayacak Türk Hava Yolları (THY), iki adet uçak kiralayacak. THY'den borsaya gönderilen açıklamada, ortaklığın yönetim kurulu toplantısında Boullioun ve Mitsubishi l..
Risklere 'vadeli' sigorta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası'nın (VOB) bir başlangıç, bir milat olduğunu belirterek, "VOB, piyasalardaki risklere karşı si..
Fahiş faiz davasını tüketici kazandı Tüketici Bilincini Geliştirme Derneği (TÜBİDER) Genel Başkanı Fuat Engin, kredi kartları konusundaki haksız uygulamalara ilişkin iki banka aleyhine açtık..
'Erdemir için iddialıyız' Avrupa yapısal çelik pazarının doyması, yeni yatırımın yüksek maliyeti, Türkiye ile Doğu Avrupa'nın parlak geleceği nedeniyle dünyanın yedinci Avrupa'nın ikinci büyü..
13 il daha teşvik kapsamında Kişi başına milli geliri bin 500 doların altındaki 36 ile uygulanan yatırım teşviki kapsamına Kilis, Tunceli, Kastamonu, Niğde, Kahramanmaraş, Çorum, Artvin, Küt..
Türkiye deflasyona gidiyor Uluslararası yatırım bankası Morgan Stanley, enflasyondaki düşüş süreciyle Türkiye'nin, 'fiyatlardaki gerilemeyi' gösteren deflasyona doğru gittiğini belirtti.
DİE: Kafa karıştırmamak gerek Devlet İstatistik Entitüsü'nün bu yıl yeni sepete göre yayımladığı rakamların geriye dönük olarak yayımlanmaması, sorulara ve eleştirilere yol açarken, Devlet İs..
Rusya borçları temizliyor Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'nın Paris Kulübü'ne olan borçlarını 'zamanından önce' kapatmak istediğini söyledi.
» 1 2 3 4