5 Şubat 2005 Cumartesi Günü Haberleri

5 Şubat 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Soba 100 can aldı Lodoslu havaların neden olduğu soba zehirlemelerinin son birbuçuk ayda 100'den fazla kişinin ölümüne yol açtığı bildirildi.
Keskin nişancılar için kampanya! ABD'nin Wisconsin eyaletinde üniversite öğrencileri, Irak ve Afganistan'da 'keskin nişancılık' yapanlar için yardım kampanyası açtı.
10 saat süren defile Britanyalı modacı Hilary Alexander, moda tarihinin en uzun süren defilesini düzenledi. 28 manken sabah saat 09.00'dan saat 19.00'a kadar podyumda yürüyerek moda tarihine ..
Sarhoşlukta rekor kırdı Fransa'nın orta kesimlerindeki Polliat'ta, otomobilinin kontrolünü kaybederek hendeğe düşen 37 yaşındaki adamın kanında litrede 10 gram alkol saptandı!
Bu sergi direniyor! Ressam Şenol Yorozlu ve Yavuz Tanyeli'nin AKM'deki sergilerini dolaşırken insan garip duygulara kapılıyor. Bir yandan fena bir hüzün var sergide. Resimlerin hepsinde sanki..
Telefilim yine fena azdı! 'Telefili', 'siberkondria', 'anglolalia'... Bunlar ABD'lilerin henüz kendilerinin bile bilmedikleri ama pek yakında istatistikler ve korunma yolları listeleriyle hay..
4702 yılı başlıyor Uzakdoğu, 'horoz yılı'na hazırlanıyor. 12 hayvanlı Çin takvimine göre, 9 Şubat'ta maymun yılı bitecek ve horoz yılı başlayacak.
Karanlık madde tespit edildi! Evrenin çok büyük bölümünü oluşturan 'karanlık maddenin' tespit edildiği öne sürüldü. Nature dergisinin son sayısında yer verilen makaleye göre, Amerikalı ve Mek..
Eve döndüler... Britanya'daki Drayton Manor Hayvanat Bahçesi'nden çalınan Rio, Baby ve Pinkie adlı Tamarin maymunları bulundu.
Araç muayene istasyonları için onay Rekabet Kurulu, Doğuş-Akfen-Tüvsüd Grubu'nun kazandığı araç muayene istasyonlarının özelleştirilmesine izin verdi.
Beyaz esaret Trakya’yı esir alan kar İstanbul’a ulaştı. İpsala yolu kapandı. Bölgede kar kalınlığı 1 metreyi aştı.
Gerçekleri bilmeden niye yasa çıkardınız TBMM AB Uyum Komisyonu üyeleriyle bir araya gelen Fransa Meclis Başkanı Jean-Louis Debre, Ermeni soykırım iddiaları konusunda gerçekleri öğrenmek iste..
‘Laiklik dinsizlik’ demek suç değil Yargıtay Ceza Genel Kurulu, şeriatı savunan Milli Gazete yazarı Selahattin Aydar’ın cezalandırımasına gerek olmadığına karar verdi. İlginç karar, 13’e karş..
300 bin Ermeni’ninki oy 500 bin Türk’ünki ne Başbakan Tayyip Erdoğan, Fransa Meclis Başkanı Jean Louis Debre’ye, ‘300 bin Ermeni’ninki oy da 500 bin Türk’ünki değil mi? Ermeniler seçmen de Tü..
İşte ‘kaçırmadım kaçtık’ fotoğrafı Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde Gülşen Gülümser (17) ile kendisini 20 Ocak’ta zorla bir otomobile bindirerek kaçırdığı iddia edilen Gökhan Sevimli’nin (23) sev..
Teröriste çifte yasa tartışması Yeni Ceza Muhakemesi Kanunu (CMK) uygulama tasarısında yer alan, ‘Terörle Mücadele Yasası’nın 1 Nisan 2005’ten itibaren yürürlükten kaldırılmasına ilişkin hükü..
Tasfiye sınırlı olacak CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, geride kalan kurultay sürecinde yaşanan parti suçlarına karşı, beklenenin tersine ihraçları sınırlı tutma eğiliminde. CHP yönetimi, disi..
‘Şerefsiz’ sözü ile giriş yaptı Ukrayna’da yakalanan Bahçelievler katlliamı hükümlüsü Haluk Kırcı, dün Kiev’den THY’nin TK1458 sefer sayılı uçağı ile saat 14.00 sıralarında Atatürk Havalimanı..
Art niyetliler abarttı İzmir Valiliği’nin görevlendirdiği akademisyenler, Barbaros Çocuk Köyü hakkında rapor hazırladı. Olayların çok abartıldığını belirten bir akademisyen, ‘Bu kesinlikle si..
Evrim’in ailesi affetmedi Urfa’dan kaçıp İstanbul’da evlenen genç çift, evlerinde başlarından birer kurşunla vurulmuş bulundu. Selahattin ve Evrim’in aile meclisi kararıyla öldürüldüğü sanılı..
Ecevit’in şiirleri Doğan Kitap’tan Eski başbakanlardan ve DSP Genel Başkanı Bülent Ecevit’in ‘Bir Şeyler Olacak Yarın’ adlı yeni şiir kitabı piyasada. Siyasetçi kimliğinin yanı sıra şairliği ..
Anadolu doğası dünya listesinde Doğa Derneği’nin merkezi ABD’de olan ‘Conservation International’ (Dünya Doğa Koruma Kurumu) ile yaptığı çalışmalar sonucunda Türkiye, ‘dünyanın 35 önemli doğa..
Pasifik’in dibinde yeni tek hücreli Pasifik Okyanusu’nun en derin bölgesinde, çoğu şimdiye kadar bilinmeyen tek hücreli organizmalar bulundu. Science Dergisi’nin son sayısındaki makaleye göre..
Corus: Erdemir işi oyuna döner Corus CEO'su Philippe Varin, Erdemir'e talip olduklarını yinelerken, fiyat vermekten kaçındı. Corus Uluslararası Operasyonlar Genel Direktörü Kieron Wilkonson d..
Demir Sabancı'dan hisse satışı Sabancı ailesi fertlerinden Demir Sabancı dün İMKB'de 1 adeti 5,50 YTL'den önce 16 milyon adet, öğleden sonra da 5 milyon adet Hacı Ömer Sabancı Holding hissesi..
Roche: AB rüzgarını aldınız, size inanıyoruz Türkiye'nin Avrupa Birliği rüzgarını aldığını söyleyen İsviçreli Roche’nin İlaç Bölümü Başkanı William Burns, ‘Türkiye’yi her zaman Avrupa’nın bir..
Baykal, 35 milletvekiliyle SEKA'da Özelleştirme Yüksek Kurulu’nun 27 Ocak’ta uygulamaya konulmak üzere aldığı kapatma kararıyla ilgili, Ankara 9'uncu İdare Mahkemesi’nin geçici olarak yürütme..
13 ile teşvik Meclis'te Hükümet, 36 ile ilave olarak, 13 ili daha yatırım teşvik kapsamına aldı. Teşvik düzenlemesini içeren tasarı TBMM'ye gönderildi.
Cari açık patladı: 15.5 milyar dolar Türkiye'nin cari işlemler açığı 2004 yılında, önceki yıla göre yüzde 93.8 artarak 15 milyar 573 milyon doları çıktı. Cari işlemler dengesi, 2003 yılında 8..
Enerji içeceğini iki sınıfa ayırdılar Tarım Bakanlığı, Türk Gıda Kodeksi Enerji İçecekleri Tebliği’nde yaptığı düzenlemeyle bu konuda yaşanan tartışmalarda orta yolu buldu. Bakanlık, enerji i..
Bu borsa sigorta olacak benim çiftçim rahatlayacak Türkiye'nin ilk Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası’nın (VOB) İzmir’de açılışını yapan Başbakan Tayyip Erdoğan, ‘Burası geleceği gösteren, sigor..
Devleri çeken Superonline ve Digitürk satışı duruyor Uluslararası medya devlerinin ilgisini çeken Digitürk ve Superonline'ın satışı için açılan ihalenin durdurulması yolunda ilk adım atıldı. ..
TÜSİAD: Kayıtdışı bitsin TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı, "Türkiye, kayıtdışını engellerse, piyasa mekanizmalarının tam çalışmasını sağlarsa, tüm alanlarda uluslararası rekabetin önü açılır" dedi..
Erdoğan Ülker'le yollarını ayırıyor Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ülker Grubu ile yollarını ayırıyor. Erdoğan'ın yüzde 12 ortağı olduğu Emniyet Gıda, Ülker'e başvurarak, distribütörlükten ay..
Zvaniya’nın kanı Türkiye’de incelenecek BAŞKENT Tiflis’te arkadaşının evinde ölü bulunan Gürcistan Başbakanı Zurab Zvaniya’nın kan örneklerinin, analiz için Türkiye’ye gönderileceği açıklandı..
Kaçakçı papazları hakimler aklamış Yunan Ortodoks Kilisesi ve yargısı, kaçakçılık, rüşvet, uyuşturucu, fuhuş ve eşcinsellik suçlamalarının birbirine karıştığı büyük bir skandalla sarsılıyor. ..
Ukrayna’da başbakan Timoşenko Ukrayna’da turuncu devrimin liderlerinden Yulia Timoşenko, ulusal parlamentonun ezici çoğunluğu tarafından yeni başbakan olarak atandı.
Swaziland kralı 13’üncü eşini seçti Beş ay önce 12’nci kez evlenmek üzere 16 yaşındaki Nothando Dube adlı kızla nişanlanan Swaziland Kralı Mswati (36), şimdi de 17 yaşındaki bir öğrenciyle ni..
Irak’ta İtalyan kadın gazeteci kaçırıldı Irak’ın başkenti Bağdat’ta İtalyan kadın gazeteci Giuliana Sgrena, Bağdat Üniversitesi yakınındaki Sünniler’e ait bir camiye giderken silahlı 4 kişi t..
BM’de rüşvet skandalı BM’nin Irak’a yönelik gıda karşılığı petrol programını yöneten Güney Kıbrıslı Benon Sevan’ın, AMEP adlı şirkete 1.5 milyon dolarlık petrol kontratı sağlayarak 160 bin do..
Afgan uçağı düştü: 9’u Türk 104 ölü Afganistan’ın Herat kentinden başkent Kabil’e gitmek üzere önceki gün havalanan KAM Havayolları’nı ait yolcu uçağı kar fırtınası nedeniyle düştü. Müretteba..
Tahran’a ‘şimdilik’ saldırmayacağız ABD’nin yeni Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Avrupa turunun ilk ayağı olan Londra’da yaptığı açıklamada, nükleer silah programı nedeniyle İran’a yönelik..
Ağır silahlı 2 bin peşmerge Kerkük’te Kerkük’ün denetimini ele geçirmek isteyen Kürt liderler, kente 2 bin kişilik ağır silahlı peşmerge sevk etti. Kerkük güvenlik birimlerindeki Türkmen ve A..
İzmir'in haşere haritası çizilecek İZMİR'DE her belediyenin yıllardır ayrı ayrı yapmaya çalıştığı haşere mücadelesi artık organize ve sistemli olacak. Bunun için önce sinek, sivrisineklerin ü..
Dikiz aynası canından etti İZMİR Gaziemir'de, alışverişe giden İsmail Öztürk, Akçay Caddesi'nde yoldan karşıya geçmek istedi. 63 yaşındaki Öztürk'e, Ferhan Turan yönetimindeki otomobilin diki..
Güzellik doğadan SAĞLIKLI yaşam merkezleri de şifalı otları keşfetti. Metabolizmayı hızlandırması, stresi ve toksinleri vücuttan atması için, kekik, gül, melissa, defne, kuşburnu, ardıç, reze..
Başarı'nın öğrencileri sınavda başarılı oldu ÖZEL Karşıyaka Başarı İlköğretim Okulu öğrencileri, Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği sınavda büyük bir başarıya imza attı. 66..
Sevgililere konser Dokuz Eylül Üniversitesi Senfoni Orkestrası (DESO), 14 Şubat Sevgililer Günü'nde Fatih Erkoç'un solist olarak katılacağı konser verecek. DEÜ Devlet Konservatuvarı Müdür Yar..
Bitpazarı'nda huzura doğru Çankaya'da 700'e yakın işyerinin bulunduğu 10 ayrı sokakta kurulan "Bitpazarı"nda esnaf ve işportacılar arasında yaşanan sorunlara emniyet -belediye - dernek işbirl..
« » 1 2 3 4