4 Şubat 2005 Cuma Günü Haberleri

4 Şubat 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İstanbul Borsası dünya liginde ilk 10'da İstanbul Menkul Kıymetler Borsası, 2004 yılı performansında Dünya Borsalar Federasyonu üyesi 51 borsa arasında endeks getirisi, piyasa değeri artışı v..
Bürokratları aşamayan bakan muteber değil Alarko Holding Yönetim Kurulu Başkanı İshak Alaton, hükümetin ekonomideki icraatlarını başarılı bulurken, özelleştirmede sonuç alınamamasından şikaye..
Türk firmaları Gazze’nin inşasına hazırlansın, hava limanını yapabiliriz İshak Alaton, devlet başkanlığına Mahmud Abbas’ın seçilmesiyle Filistin-İsrail ilişkilerinin geleceğinin umut verici o..
Hükümet, AB yolunda yükü sivil toplum örgütlerine yıkmalı Alarko’nun patronu İshak Alaton, hükümete karşı bazı kesimlerdeki korkunun çoktan aşıldığını vurguluyor.
Mutfakta İtalya ile işbirliği Mutfak eşyaları sektöründe faaliyet gösteren Cem ile İtalyan Bialetti, işbirliğine gitti. Şirket, ortaklıkla birlikte 2005 yılında 30 milyon dolar ciro hedefliyo..
Küçük ve orta boy işletmeler için teknoloji ofisi kuruldu İstanbul’a Yatırım ve Teknoloji Geliştirme Ofisi kurulmasına dönük, Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Teşkilatı (UNIDO) ile İstanbul..
Akbank, sanayicilere 5 yıl vadeli yatırım kredisi veriyor İstanbul Sanayi Odası ile Akbank arasında, oda üyesi sanayicilerin yatırımlarına 5 yıl vadeli kredi imkanı sağlayan anlaşma imzalandı..
Sabancı Holding 72 yıllık ‘Ömür’le beyaz et üretecek Sabancı Holding, Piyale markasıyla girdiği gıdadan sonra beyaz et sektörüne de adım attı.
Memurlara 1 derece geldi, maaşlar 15-20 YTL yükseliyor Devlet memurları ve diğer kamu görevlilerine bir derece verilmesine ilişkin kanun teklifi önceki gün Meclis Genel Kurulu'nda kabul edild..
Ocak ayında turist sayısı yüzde 31 arttı Türkiye’yi Ocak 2005’te 699 bin 418 kişi ziyaret etti. Buna göre yabancı turist sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 31,05 arttı.
Yeni sepet enflasyon oranını düşürdü Enflasyonu hesaplarken baz aldığı kalemleri güncelleyen Devlet İstatistik Enstitüsü, ‘yeni kriterlere’ göre tespit ettiği ilk enflasyon rakamlarını açıkla..
[HABER ANALİZ] Yeni enflasyon sepeti herkes için bir milat Türkiye, 2005’e yeni lira ve yeni bir enflasyonla adım attı. Dün açıklanan enflasyon rakamları öncekilerinden ayrılıyor.
Boğaz’a Fatih’in heykeli dikilecek Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul’a dev boyutta bir Fatih Sultan Mehmet heykeli dikmek için çalışma başlattı.
Tehlikeli atıklar hakkında yanlış bilgi verenlere hapis cezası geliyor Çevre ve Orman Bakanlığı, Avrupa Birliği (AB) standardını yakalamak için çevreyi kirletenlere ağır cezalar getiriyor.
Latife Hanım’ın özel evrakı gizli kalacak Türk Tarih Kurumu (TTK) Başkanı Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, Atatürk’ün boşandığı eşi Latife Hanım’ın özel evrakının açıklanmayacağını bildirdi.
Piri Reis deyip Kürdistan’ı koymuşlar "İller Bankası Mensupları Sosyal Yardımlaşma ve Emeklilik Vakfı" tarafından bastırılan ajandada Doğu ve Güneydoğu’yu içine alan Kürdistan haritasının bul..
10 yıl sonra ortaya çıkan cinayet gözleri yeniden JİTEM’e çevirdi Türkiye, yıllardır JİTEM’in (Jandarma İstihbarat ve Terörle Mücadele Teşkilatı) varlığını tartışıyor.
Kürtçe tercümanlarının masrafını AB üstlenecek Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, mahkemelerde görev yapacak Kürtçe tercüman yetiştirilmesi konusunda Türkiye'ye mali destekçi olma vaadinde bulund..
ABD askerinin İncirlik’ten dışarı çıkması yasaklandı Adana'nın Yüreğir ilçesine bağlı İncirlik beldesindeki bir eğlence yerine 5 kilogram patlayıcı bırakılmasının ardından İncirlik Hava Üssü'..
Meclis, çocuk köyündeki skandalı incelemeye aldı TBMM Çocuk Komisyonu, İzmir'in Urla ilçesindeki Barbaros Çocuk Köyü'nde yaşanan ‘taciz skandalı'nı mercek altına aldı.
13 yaşından büyüklerin çocuk köyünde kalmasına artık izin verilmeyecek Barbaros Çocuk Köyü'nde ortaya çıkarılan fuhuş skandalının altında yatan etkenin, ergenlik çağındaki kız ve erkeklerin a..
Diyanet: Cemevlerinin cami gibi gösterilmesi millî birliği tehdit eder Çankaya Kaymakamlığı, Çankaya Cemevi Yaptırma Derneği’nin cemevi yapılması için yer tahsisi talebine olumsuz cevap verdi..
Cem Vakfı Başkanı Doğan: Aleviler camiye, Sünniler cemevine gitsin Cumhuriyetçi Eğitim Kurumları Merkezi (CEM) Vakfı Başkanı Prof. Dr. İzzettin Doğan, cemeviyle camilerin birbirlerinin altern..
İnsan Hakları Danışma Kurulu üyeleri ifade verdi İnsan Hakları Danışma Kurulu Başkanı (İHDK) İbrahim Kaboğlu ile Kültürel ve Azınlık Hakları Komisyonu Başkanı Baskın Oran, Azınlık Raporu’yla ..
Uzanlar’ın çiftliğindeki kazılarda kablolar bulundu Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nca (TMSF) el konulan Uzan ailesinin Pamukova’daki eski çiftliğinde yapılan kazı çalışmalarında, yeraltında ..
Okul duvarlarına reklam alınabilecek Milli Eğitim Bakanlığı, il milli eğitim müdürlüklerine okul binalarına reklam alınabileceğini duyurdu.
3 lise öğrencisi yanarak can verdi Bursa’nın Gemlik ilçesinde, bir barakada çıkan yangında 3 lise öğrencisi hayatını kaybetti.
Gazi Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Rıza Ayhan, hakkını bir üst mahkemede arayacak En çok oyu almasına rağmen Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in göreve atamadığı Gazi Üniversitesi eski ..
‘Komünist semboller yasaklansın’ Doğu Avrupa ülkelerinden bir grup muhafazakar Avrupa Birliği (AB) milletvekili, AB’de Nazilerin gamalı haçının yasaklanması önerisine karşılık kızılyıldız, ..
Yaptığı kazayı haber veren arabalar geliyor Avrupa Birliği (AB), kaza yaptığında acil servislere otomatik haber veren yeni arabalara hazırlanıyor.
Çin’de altından gazete Dünyanın ilk tamamen altından gazetesi, 36 kopya olarak Çin’in güneyinde basıldı.
Üst kurul başkanlarına yüzde 1 zam Hükümet, kamuoyunda ‘fazla maaş alıyorlar’ eleştirilerine hedef olan üst kurul başkanlarının maaş zammını yüzde 1 ile sınırlı tuttu.
Hırsızımın üstüne hırsız tanımam! İlk bölümünün beklenin üstünde gişe hasılatı yapması ile Hollywood yapımcılarının ağzının suyunu akıtan "Ocean’s Eleven", devam filmiyle bugünden itibaren ül..
‘-mış gibi yapmak’ kurtarır mı? Semih Kaplanoğlu’nun ikinci uzun metraj çalışması "Meleğin Düşüşü", haftanın tek yerli filmi. Kaplanoğlu, filminde çok sıradan görünen bir hayatın, çok sıradan..
Hayalle gerçek arasında bir adam Yağmurlu bir gecede korkunç bir kaza geçiren sanatçı Ben (Colin Firth), komadan çıkıp kendine geldiğinde karısı Elisa’nın (Naomie Haris) aynı kazada öldüğünü ..
Dönüş; ama nereye doğru? Kimi filmler, saman alevi gibi yanar ve hiçbir iz bırakmadan sönüp gider. Kimileri de izleyene öyle zor sorular yöneltir ki, çoğu zaman cevabını bulmak güçtür...
‘Kerkük şehrinin Türk karakteri korunmalı’ İşgal altındaki Irak’ın Kerkük şehrinin etnik ve kültürel yapısına dair son zamanlarda yapılan tartışmalara, ‘Kültür Girişimi Çalışma Grubu’ da bir ..
Nazmi Ziya’nın 24 tablosu sergileniyor Türk resminin ustalarından Nazmi Ziya’nın 24 tablosu, 5-28 Şubat tarihleri arasında Teşvikiye’deki Troy Sanat Galerisi’nde sergileniyor.
‘Câni’, bu kez hukuk mücadelesi verecek ‘Câni-The Monster’ filminde dünyanın ilk seri kadın katilini canlandıran Charlize Theron mahkum elbisesine veda etti.
’The Aviator’, ‘Göklerin Hakimi’ adıyla gelecek Leonardo DiCaprio’nun başrolünü üstlendiği ‘The Aviator’ filmi, Türkiye’deki sinemalarda ‘Göklerin Hakimi’ adıyla gösterilecek.
Kavgalı CHP kurultayı film olsa, oynamak istemezdim Sinema ve tiyatro oyuncusu Şahnaz Çakıralp, CHP’nin kavgalı kurultayında neredeyse bütün delegelerin oyunu alarak Parti Meclisi’ne seçildi...
Baykal, ‘CHP vakıf olsun’ diyen Livaneli’ye sert çıktı CHP lideri Deniz Baykal, "Partiyi vakfa dönüştürelim." diyen İstanbul Milletvekili Zülfü Livaneli’ye sert tepki gösterdi.
Seçim kurulu, Sarıgül’ün iptal istemini reddetti CHP'nin olaylı kurultayını Çankaya İlçe Seçim Kurulu'na götüren Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, olumsuz cevap aldı.
Af yasası, Yüce Divan’daki Cumhur Ersümer’e yaradı DSP eski lideri Bülent Ecevit’in başbakanlığını yaptığı 57. Hükümet’in çıkardığı af yasası, Yüce Divan’da yargılanan Enerji ve Tabii Kaynakl..
Hıristiyan demokratlar Erdoğan’ı kızdırdı Hıristiyan demokratların AK Parti’ye ortak üyelik yerine ‘gözlemci’ statüsü vermesi Başbakan Tayyip Erdoğan’ı kızdırdı.
Güneydoğu Asya ziyareti öncesi aşı oldu Başbakan Tayyip Erdoğan, cumartesi günü çıkacağı Güney Asya gezisi öncesinde bulaşıcı hastalıklara karşı aşı oldu.
AK Partili vekil, yolsuzlukla mücadele için ‘üst kurul’ istiyor Devlet kurumlarını işlemez hale getiren rüşvet ve yolsuzlukla mücadele konusundaki çalışmalar sürerken, Meclis’ten ilginç bir t..
Gelecek yıl bambaşka bir Beşiktaş izleyeceksiniz Beşiktaş’ın genç teknik direktörü Rıza Çalımbay, "Keşke daha önce takımın başına geçseydim, her şey daha kolay olurdu." dedi. Camiadan sabır v..
G.Saray, G.Antep’ten rövanşı almak istiyor Sezonun ikinci yarısına Konya deplasmanında alınan galibiyetle başlayan Galatasaray, bugün Gaziantepspor’la oynuyor.
Almanya Federasyonu: Bu sezon 4 maç maniple edildi Almanya Futbol Federasyonu Eşbaşkanı Theo Zwanziger, bu sezon yapılan en az dört maçın maniple edildiğinin kesinleştiğini söyledi.
« » 1 2 3 4 5 6 7