4 Şubat 2005 Cuma Günü Haberleri

4 Şubat 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bodrumlular tek yumruk Maliye Bakanlığı, 1200 dönüm Hazine arazisini 49 yıllığına kiralamaya karar verince, Bodrumlu ayaklandı. 'Bodrum-Bitez sınırında Eskiçeşme mevkisinde birbiriyle bitişik..
'Tüp bebek'te son durum Tüp bebek tedavisinin sosyal güvenlik kapsamına alınmasıyla ilgili ayrıntılar netleşiyor. Önce Bağ-Kur ve Emekli Sandığı mensuplarının yararlanacakları açıklanırken bu..
Bitlis bu karın altında Yurdu etkisi altına alan soğuk ve kar Bitlis'i dondurdu. Kentte tek katlı evler kar altında kayboldu.
Avro değil ama aptes bozuldu Adapazarı'nda dün eşine pek rastlanmayan bir olay yaşandı. 43 yaşındaki Burcu Gezer ile 35 yaşındaki Şengül Bektaş, Ziraat Bankası Merkez Şubesi'ne giderek 637 av..
Elektronik ÖSS hazırlığı Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), sır gibi sakladığı soru kitapçığı ve kılavuz basım merkezlerini 8 Şubat'ta basın toplantısı ile tanıtacak, tabii fotoğraf..
Öğrenciye 'ek' sınav Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2004-2005 öğretim yılında liselerin 10, 11 ve 12'nci sınıflarında öğrenim gören öğrencilere, mezuniyetlerine kadar alt sınıflardaki dersleri..
Latife hanım tartışması bitti Uzun süredir basını meşgul eden Latife hanımın Atatürk'e yazdığı mektuplarla günlükleri açıklanmayacak. TTK Başkanı Halaçoğlu, "Latife hanımın vârisleri..
Çevre notları Tarsus Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Caretta Carettalara yönelik hazırlanan koruma projesi, Dünya Bankası'nca kabul edildi.
Tatil eğlencesi ölümle bitti Bursa'nın Gemlik ilçesinde zeytin bahçesindeki barakada kalan üç lise öğrencisi, yanarak can verdi. Yangına, gençlerin söndürmedikleri mumun neden olduğu öğrenild..
Çığda ölen Saşa tatil için gelmiş Palandöken Dağı'nda önceki gün kayakçılara yasaklanan bölgede arkadaşlarıyla snowboard yaparken düşen çığda ölen Rus turist 18 yaşındaki Aleksander Kupin Saş..
'Urla'da sosyal linç yapılıyor' Urla'daki Barbaros Çocuk Köyü'nde yaşandığı iddia edilen taciz ve tecavüz olaylarının 'sosyal hizmetlere' yönelik bir komplo olduğu öne sürüldü.
Eğitim bitti sıra kariyerde Başkentin merkezine en yakın ilçelerden biri Mamak. Yıllardır Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin ihmal etmekte ayak dirediği, can alan çöplüğüyle ünlü, varoşu bol, a..
'Özelleştirme'ye mahkemeden ret Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), kapatılma kararının uygulanacağı gün mahkemenin yürütmeyi durdurduğu SEKA İzmit İşletmesi'yle ilgili olarak Ankara Bölge..
AKP'li başkanın evine hırsız girdi AKP İstanbul İl Başkanı Mehmet Müezzinoğlu'nun Avcılar'daki evine dün gece arka pencereden giren hırsız, bir miktar ziynet eşyasını alarak ön kapıdan kaçtı.
HIV'e kardeş hastalık! Nadir görülen ve cinsel yolla bulaşan bir hastalık, 20 yıl sonra ABD'deki eşcinsel ve biseksüel erkekler arasında hortladı. New York'ta iki hastada tespit edilen ve LGV..
Lokman Hekim 'in' Avrupa Onkoloji Bakım Derneği'nin araştırmasına göre Avrupalı kanser hastalarının üçte biri bilinen tedavilerin yanı sıra bitkisel tedavilerden yararlanıyor.
Hapisteki guruya çırak! 'İyi yaşam gurusu' Martha Stewart, hapishanede iş buldu! ABD'de ev kadınlarına yönelik dergiler çıkararak ünlenen Stewart, Donald Trump tarafından işe alındı.
Haydi Etiyopya'ya... Reggae müziği ve rastafari inanışına gönül veren binlerce kişi, Bob Marley'in 60. doğum gününü kutlamak için Etiyopya'ya akın ediyor. Bu, adı rastayla özdeşleşen Bob Marl..
İklim mültecileri Kyoto Anlaşması'nın yürürlüğe girmesinin hemen öncesinde, dünyanın önde gelen üniversiteleri ve çevre kuruluşları, küresel ısınma ve ürkütücü sonuçlarıyla ilgili araştırmala..
Kanser riskine dikkat Sigara ve akciğer kanseri arasındaki ilişki ile akciğer kanserinin tedavisi konusunda merak edilenleri Prof. Dr. Yalçın Karakoca yanıtladı.
Sertab Erener'den 'tsunami' konseri Sanatçı Sertab Erener, tsunami felaketinin vurduğu Sri Lanka'ya tıbbi malzeme desteği sağlanması amacıyla bir konser verdi.
4 yeni film gösterimde Venedik'ten Altın Aslanlı 'Dönüş'; Altın Portakal'da en iyi 3. film 'Meleğin Düşüşü'; Steven Soderbergh'den bir devam filmi “Ocean's Twelve” ve başrollerind..
Erdoğan: Protokolü imzalayacağız Başbakan Erdoğan, Fransa Meclis Başkanı'na, Türkiye'nin Ankara Protokölü'nü 3 Ekim'e dek imzalayacağını söyledi.
Hakkári’ye niye hemen gitmediniz Depremzede Hakkárili’nin, ‘Tsunamizedeler için memleketi ayağa kaldıran Başbakanımız bize televizyondan olsun bir geçmiş olsun demedi, tek bir bakanımız bile ..
Aklanmayanla durmam Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün CHP Genel Başkanı seçilmesi için büyük emek ve para harcayan, Ankara’da büro bile tutan işadamı Kayseri Milletvekili Muharrem Esk..
Rumların günahını niye biz ödeyelim Başbakan Tayyip Erdoğan, Ankara’yı ziyaret eden Fransa Meclis Başkanı Jean Louis Debre’yi kabulünde Kıbrıs için sitemde bulundu. Erdoğan, kendisine Kıbrıs’..
Diyanet anti-laik kurum, dağıtılsın Türkiye Cemevleri Birliği Kurucu Başkanı Ali Yıldırım, Çankaya’da açmak istedikleri cemevinin Diyanet İşleri Başkanlığı’nca verilen fetva doğrultusunda red..
Şarkı söyledi, İtalyan krepinin tarifini aldı AKP İzmir Kadın Kolları üyeleri ile Karaca Otel’de düzenlenen akşam yemeğinde biraraya gelen Emine Erdoğan, eşinin de çok sevdiği ‘Beraber Yürüdü..
Bölücü haritanın hesabı sorulacak İller Bankası Genel Müdürü Hidayet Atasoy, İller Bankası Sosyal Yardımlaşma ve Emeklilik Vakfı’nca bastırılan 2005 yılı ajandasında, bir firmaya ait tanıtım ..
Başbakan kadın kotasına soğuk Kadınların durumunu incelemek üzere salı günü Türkiye’ye gelen Avrupa Parlamentosu Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyeleri, Ankara’daki görüşmelerden sonra..
CHP değil Livaneli bitti CHP Lideri Deniz Baykal, CHP İstanbul Milletvekili Zülfü Livaneli’nin, ‘CHP bitti, tarihe havale edip, vakfa çevirmek lazım’ sözlerine karşılık, ‘Kendisi biten bazı s..
3 davası ertelendi Yüce Divan’da yargılanan eski Enerji bakanlarından Cumhur Ersümer hakkındaki 3 dava daha affa girdi. Mavi Akım’ı mercek altına alan Divan, Rusya ile yapılan anlaşmaların ör..
Sarıgül’den işi ihaleyle aldım CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın Özel Kalem Müdürü Nesrin Baytok’un eşi Can Baytok’a Şişli Belediyesi’nden bilgisayar ihalesi verildiği iddiası doğrulandı.
Trakya, Sibirya oldu Soğuk havanın hüküm sürdüğü tüm yurtta hayat olumsuz yönde etkilenirken, Balkanlar üzerinden gelen fırtına, tüm Trakya’da Sibirya’yı çağrıştıran görüntüler yaşanmasına ne..
Evrakı açıklamıyoruz Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Yusuf Halaçoğlu, Latife Hanım’ın arşiviyle ilgili olarak ‘Aileden bize evrakın açıklanmaması ve TTK’da muhafaza edilmesiyle ilgili bir yaz..
Yargısız infaza kurbanıyız Urla’daki Barbaros Çocuk Köyü’ndeki iddialarla ilgili olarak ‘adli görevi ihmal’ suçuyla tutuklanan sosyal hizmet uzmanları Olcay Özduran, Tuncay Yılmaz ve Psikolog..
Bialetti, ‘Cem’le evlenip Çin’e gidene meydan okudu Tencere ve tava gibi mutfak gereçlerinin 46 yıllık markası Cem, İtalyan Bialetti ile evlendi. Bialetti Industrie Başkan Yardımcısı ve CEO’s..
Çağdaş sepet, yuvarlak YTL buluştu DİE'nin çağın koşullarına göre değiştirdiği 'yeni enflasyon sepeti' ile YTL'nin yuvarlama etkisinin merakla beklendiği ocak 2005 fiyat artışlarında korkulan..
İMKB, Dünya Borsalar Ligi’nde 9’uncu oldu İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB), 2004 performansında Dünya Borsalar Federasyonu üyesi 51 borsa arasında endeks getirisi, piyasa değeri artış..
Trakya Cam’dan yeni fabrika Şişecam’a bağlı Trakya Cam Sanayi A.Ş., yeni bir düzcam fabrikası kuracak. Fabrikanın, yılda 220 bin ton düzcam üretmesi ve 120 milyon dolarlık harcama ile 2006 yı..
Ülkesine yatırım yapacak şirketi gezdi Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülaziz Buteflika, ülkesinde yatırım yapacak Abdi İbrahim İlaç Fabrikası’nı gezerek yetkililerden bilgi aldı. Abdi İbrahim İlaç,..
Sabancı aradığı pilici 'Ömür'le buldu Gıda sektörünü ana faaliyet alanları arasında gören Sabancı Holding, beyaz et sektörüne 72 yıllık Ömür markasıyla girdi. Sabancı'nın Ömür Piliçleri, Ceng..
16.2 milyar dolara ulaştık 7 yılda 16.3 milyar dolarlık ciro hedefleyen Koç Holding, bu hedefine 5 yıl erken ulaşmayı başardı. Koç Holding CEO'su Bülend Özaydınlı, 2004 yılı cirolarının 16.2 ..
Değerli TL’ye kötü spekülatör bozuldu Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti, kötü spekülatörlerin ‘TL değer kaybedecek’ düşüncesiyle pahalıdan döviz almaya devam ettiğini ve TL değer kaz..
Çukurova'da gözümüz yok Unicredito ile birlikte Yapı Kredi'nin yüzde 57.4'ünü almak için anlaşma imzalayan Koç Holding'in CEO'su Bülend Özaydınlı, "Bankacılıkta ön sıralara tırmanmak istiyoru..
Yuşçenko Nobel’e aday Avrupa Parlamentosu’ndan (AP) 5 milletvekili, turuncu devrimle iltidara gelen Ukrayna Devlet Başkanı Viktor Yuşçenko’yu 2005 Nobel Barış Ödülü için aday gösterdi.
Devrimci başbakan doğalgaz kurbanı Gürcistan’daki gül devrimi kahramanlarından, Başkan Mihail Saakaşvili’nin yakın çalışma arkadaşı Başbakan Zurab Zvaniya, dün sabah Tiflis’deki bir evde ölü ..
Özür dile yoksa bayrak düzelmez Azerbaycan’da yayınlanan Azadlık Gazetesi, Devlet Başkanı İlham Aliyev’in geçen hafta İran’a yaptığı ziyaret sırasında Azerbaycan bayrağının ters asılmasını pr..
Stewart da ‘Çırak’ programı yapacak ABD’nin ‘iyi yaşam kraliçesi’yken borsa usulsüzlüğü nedeniyle beş ay hapis cezasına çarptırılan ünlü iş kadını Martha Stewart, The Apprentice (Çırak) adlı ..
Lav heyecanı Hawaii Volkanlar Milli Parkı’ndaki bir yanardağ lav püskürtünce, ziyarete gelen turistler korkunç ama olağanüstü bir doğa gösterisini izleme fırsatı buldular.
« » 1 2 3 4 5 6 7