4 Şubat 2005 Cuma Günü Haberleri

4 Şubat 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Chamisso Ödülü Zaimoğlu'na Almanya'nın önemli edebiyat ödüllerinden "Adelbert-von-Chamisso Ödülü", bu yıl Türk yazar Feridun Zaimoğlu'na verilecek. Ödül töreni 17 Şubat'ta Münih'te. Ödülü ver..
PSP'de oyun, film ve Wi-Fi bir arada Sony üçüncü kuşak Playstation PSP'yi Kuzey Amerika pazarında 250 dolardan 24 Mart'ta piyasaya çıkarıyor. PSP çok yakında Avrupa'da olacak.
Holografik diskler ufukta göründü Holografik alanda yapılan çalışmalar sayesinde gelecekte 1 terabyte'lık veri içeren diskler mümkün olacak. Bir sunucu dolusu veri, 1 Gbps hızında tek bir opt..
Beslenme çantası sütsüz olmaz Okul çağındaki çocukların gelişiminde süt çok önemli!
'Harekat sadece Kıbrıs Türkü için değildi' KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, 1974 Barış Harekatı'nın sadece Kıbrıs Türklerini Rumlardan kurtarmak için değil, Türkiye'nin Ada'daki jeopolitik ve..
Erdoğan, Endonezya'ya gidiyor Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yarın Güney Asya'ya felaket bölgesine gidiyor. 5 günde 5 ülkeyi ziyaret edecek Başbakan'ın ilk durağı 170 bin kişinin hayatını kayb..
Batık banka kolleksiyonları satılıyor Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, Uzan, Balkaner, Demirel ve Aksoy ailelerinden haczedilen tablo ve antikaları satışa çıkarıyor. Müzayede 12 Şubat’ta saat ..
2004 cari açığı 15.5 milyar dolar Türkiye'nin 2004 yılı cari işlemler açığı rekor düzeyde büyüyerek önceki yıla göre yüzde 93.8 artışla, 15 milyar 573 milyon dolar oldu. Aralık ayında ise 3 m..
Türkiye'nin cari açığı ikiye katlandı Türkiye'nin 2004 yılı cari işlemler açığı, önceki yıla göre yüzde 93.8 artışla, 15 milyar 573 milyon dolar olarak açıklandı. Aralık ayında 3 milyar dolar..
Sponsorluk gelirleri 4'e katlandı Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Sponsorluk Şube Müdürü Sabri Burhan, 6 ayda 4.5 milyon YTL değerinde 60 sponsorluk anlaşması imzalandığını bildirdi.
'Bilinçdışı ve edebiyat' tartışılıyor Galatasaray'daki Can Kitabevi'nin Cumartesi Etkinlikleri 5 Şubat Cumartesi günü Levent Mete ve Yankı Yazgan'ın konuk olacakları söyleşi ile sürüyor.
Dışişleri'nden Kürt liderlere yanıt Iraklı Kürt liderler Barzani ve Talabani'nin “Türkiye içişlerimize karışmasın” açıklamasına, Dışişleri Bakanlığı'ndan yanıt geldi.
Ermeni iddiasını araştırma önersi Fransa Ulusal Meclis Başkanı Jean-Louis Debre, Ermeni soykırımı iddialarının uluslararası bağımsız bir kuruluş tarafından araştırılmasını önerdi.
PKK itirafçısı: Musa Anter'i biz öldürdük JİTEM adına çalıştığını ileri süren PKK itirafçısı 45 yaşındaki Abdülkadir Aygan, yazdığı kitapta, yazar Musa Anter'i öldüren timde yer aldığını iddi..
Dış seyahate uluslararası standart Türkiye'deki sivil havaalanlarının yurtdışı giriş ve çıkış kapısı olarak kullanılmasında gümrük ve pasaport işlemleri için uluslararası standart uygulama dö..
Emniyet Müdürlüğü: 11 ton uyuşturucu yakalandı Emniyet Genel Müdür Yardımcısı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü Ramazan Er, uyuşturucu kaçakçılığıyla mücadelede emniyet birimlerinin başarıla..
Tuz Gölü bu yıl kurtarılacak Konya Su ve Kanalizasyon İdaresi (KOSKİ) Genel Müdürü Yafes Yüzügüldü, Tuz Gölü'nun kurtarılması için çok önemli olan Atık Su Arıtma Tesisi'nin yapımına, bu yıl b..
KKTC-Rum sınırında mayın keşif çalışması KKTC ile Güney Kıbrıs arasında yeni sınır kapısı açılması için Güzelyurt bölgesindeki Bostancı'da mayın keşif çalışmasına başlandı.
Yunanistan'da kilise-yargı tartışması Yunanistan'da Kilise, yargı ve medya mensupları, aralarından bazılarının görevlerinden kaynaklanan güçlerini kötüye kullandıkları iddialarıyla karşı karş..
Yapı Kredi'de son söz BDDK'nın BDDK Başkanı Bilgin, YKB'nin satışıyla ilgili olarak son sözü otoritenin söyleyeceğini belirtirken, sürecin hiçbir şekilde engellenemeyeceğini kaydetti.
Haluk Kırcı Türkiye'ye getirildi Bahçelievler katilamı ve Susurluk davası hükümlüsü Haluk Kırcı yaklaşık 4 aydır tutuklu bulunduğu Ukrayna'dan Türkiye'ye getirildi.
Dışişleri'nden Kürt liderlere tepki Iraklı Kürt liderler Barzani ve Talabani'nin “Türkiye içişlerimize karışmasın” açıklamasına, Dışışleri Bakanlığı'ndan yanıt geldi.
Haluk Kırcı yeniden Türkiye'de Bahçelievler katliamı hükümlüsü Haluk Kırcı, Ukrayna'nın Başkenti Kiev'den Türkiye’ye iade edildi.
Dışişleri’nden Irak'ta 'etnik hakimiyet' uyarısı Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Namık Tan, Irak'taki demokratik süreçte, Irak halkını oluşturan tüm etnik grupların haklarına saygılı olunması, bi..
Gül: Çin'i görünce kayıplarımızı anladık Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, "Çin'de neler yapıldığını görünce, Türkiye'nin neler kaybettiğini anladıklarını" söyledi.
Rumsfeld, iki kez işkence istifası vermiş ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld, Bağdat'taki Ebu Garib hapishanesinde Iraklı tutuklulara işkence skandalının ardından iki defa ABD Başkanı George ..
Debre'den Ermeni iddiasını araştırma önersi Fransa Ulusal Meclis Başkanı Jean-Louis Debre, Ermeni soykırımı iddialarının uluslararası bağımsız bir kuruluş tarafından araştırılmasını önerdi.
THY Kayseri'ye indirimli uçacak Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Kayseri arası uçak seferleri ücretinde, bazı gün ve saatler için indirim yapıldı. Bilet fiyatları 109 YTL'den 89 YTL'ye inecek.
Borsa'da dalgalı seyir Enflasyonun etkisi ile güne moralle başlayan Borsa, 27 bin 800 puanın üzerine çıkmasına karşın kar satışları ile geriledi. İMKB Ulusal-100 Endeksi 24 puanlık düşüşle 1...
Irak'ta İtalyan bir kadın gazeteci kaçırıldı Irak'ın başkenti Bağdat'ta bir İtalyan kadın gazeteci kaçırıldı.
İran bazı nükleer parçaları test etmiş İran'ın, nükleer silah yapımında kullanılabilecek santrifüjlere ait bazı parçaları test ettiği iddia edildi.
Pasifik'te yeni derin su organizmaları Pasifik Okyanusu'nun en derin bölgesinde, çoğu şimdiye kadar bilinmeyen tek hücreli organizmalar bulundu.
Otomobil alırken bunlara dikkat! Almak istediğimiz otomobilde gerçekten hangi özellikleri arıyoruz? En çok neye önem verelim?
Anti-ageing yaşlanmayı durdurmuyor Yaşlanmanın etkilerini azaltmaya yönelik uygulanan çeşitli vitamin kürleri, antioksidanların kullanımı ve botoks gibi antiageing müdahalelerin sonuç vermeye..
'İran'a saldırı gündemimizde yok' ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, şu aşamada İran'a askeri harekat düzenlemenin gündemlerinde olmadığını söyledi.
KKTC ticaretinin önü açılıyor Kıbrıs Rum Yönetimi ile Avrupa Birliği'nin, “yeşil hat tüzüğü” olarak adlandırılan ve Ada'nın iki kesimi arasındaki ticareti düzenleyen anlaşmanın ka..
CHP Kurultayı'nın iptali talebine ret CHP'de muhaliflerin kurultayın iptali istemiyle yaptığı başvuru Çankaya İlçe Seçim Kurulu tarafından reddedildi.
Hava sıcaklığı azalıyor Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan Meteorolojik Uyarı'ya göre, yurdun büyük bölümünde yağışlar devam ederken, yarın Marmara ve İç Ege'de, Pazar gün..
KKTC mallarının AB'ye ihraç yolu açıldı Yeşil Hat Tüzüğü'nde anlaşma sağlandı. Böylece KKTC ürünleri, Rum limanlarından AB üyesi ülkelere ihraç edilebilecek.
Bilgisayar tarihi açık artırmada Dünyanın en büyük müzayede evlerinden Christie's, bilgisayar ve internetin doğum belgesi sayılan bazı dökümanları açık artırmaya koyacak.
Antiageing yaşlanmayı durdurmuyor Yaşlanmanın etkilerini azaltmaya yönelik uygulanan çeşitli vitamin kürleri, antioksidanların kullanımı ve botoks gibi antiageing müdahalelerin sonuç vermeyec..
KKTC'ye ticari kolaylık Kıbrıs Rum Yönetimi ile Avrupa Birliği'nin, “yeşil hat tüzüğü” olarak adlandırılan ve Ada'nın iki kesimi arasındaki ticareti düzenleyen anlaşmanın kapsamın..
Düşen Afgan uçağında 9 Türk var Afganistan'da iç hatlar seferi yaptığı sırada kaybolduğu bildirilen uçağın düştüğü açıklandı. 104 kişi taşıyan uçağın yolcuları arasında 9 Türk de bulunuyor.
En değerlisi(MVP) Tanoka Beard Basketbolda ULEB Erkekler Avrupa Ligi'nde 13. hafta maçları da geride kalırken, ligde bu haftanın "en değerli oyuncusu" (MVP), Litvanya'nın BC Zalgiris Kaunas t..
Siyaseti bıraktı edebiyata geri döndü Eski Başbakan ve DSP Genel Başkanı Bülent Ecevit’in "Bir Şeyler Olacak Yarın" adlı yeni şiir kitabı yayımlandı. Siyasetçi kimliğinin yanı sıra yazdığı şi..
Yargıtay'dan laiklik karşıtlığı kararı gerekçesi Yargıtay Ceza Genel Kurulu, özlenen ve hedef tutulan kamu düzeninin, çelişse ve yekdiğeriyle zıtlaşsa dahi, hoşgörü içinde her fikir ve düşünc..
Kahramanmaraş'ta yolcu otobüsü devrildi: 1 ölü Kahramanmaraş'ta bir yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu ilk belirlemelere göre 1 kişi öldü, 16 kişi yaralandı.
Jennifer Lopez haber peşinde Lopez, “Bordertown” adlı yeni filminde Meksika sınırındaki cinayetleri araştıran bir gazeteciyi canlandıracak.
Robot asker Talon, Irak yolcusu ABD, uzaktan kumandalı 18 robot askeri Irak'ın işgalinde kullanılmak üzere mart veya nisan ayında bölgeye gönderiyor. Talon adlı robotlarda makinalı tüfek dona..
Avrupalı sevgililere Türk çiçeği Avrupa ülkeleri, İspanya'da seraların soğuktan ve dondan zarar görmesi nedeniyle, 14 şubat sevgililer gününde satılacak çiçekler için Türkiye'ye yöneldi.
» 1 2 3 4 5 6 7