3 Şubat 2005 Perşembe Günü Haberleri

3 Şubat 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Vali Direkçi, hasta olan yaşlı kadına sahip çıktı Vali Can Direkçi, Burdur'da bakanı olmayan sahipsiz hasta ve yaşlı kadına sahip çıktı. Yüksek tansiyon ve şeker hastası 74 yaşındaki Şerife A..
Afyonkarahisar’dan en fazla ihracat ABD’ye yapıldı Afyonkarahisar'ın 2004 yılı ihracatında yüzde 26 oranında bir artış olduğu açıklandı.
Karayolları, karla mücadele için 4 bin ton tuz kullanıyor Karayolları Afyonkarahisar 31. Şube Şefi Yalçın Özgür, karla mücadele için 1 yılda toplam 4 bin ton tuz kullandıklarını açıkladı.
Afyon’da en fazla ihracat ABD’ye yapıldı Afyonkarahisar'ın 2004 yılı ihracatında yüzde 26 oranında bir artış olduğu açıklandı.
ANTDOB, bağlamayla ‘Öylesine Bir Dinleti’ sunacak Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB), "Öylesine Bir Dinleti" adıyla sahneleyeceği konserinde, bağlama çalarak insanların opera, bale ve se..
TÜKODER, odalara indirim yapılması yönünde çağrıda bulundu Tüketiciyi Koruma Derneği'nin(TÜKODER), Antalya Fırıncılar Odasının ekmek fiyatlarında yüzde 20 oranında yaptığı indirimi örnek göst..
Kamu binaları şehir merkezinden taşınmalı Antalya'da şehir içindeki trafiğini rahatlatmak için yapılan tünel geçişli köprülü kavşak projelerinin, kent içerisindeki yapı stoku ve turizm hareke..
Antalyalı taksiciler, Güney Asya’ya 9 bin YTL bağışladı Antalya şoförler ve otomobilciler odası tarafından bir süre önce Güney Asya'da yaşanan tsunami felaketinde zarar görenlere yardım için..
Baba ve oğul, 45 metreden denize uçtu Antalya'nın Kaş ilçesinden Antalya istikametine seyreden 07 Y 4509 plakalı kamyonet, Finike'ye virajı alamayarak 45 metre yükseklikten denize uçtu.
Isparta’da, tekvando turnuvası düzenlenecek Isparta Belediyesi, gençleri spora teşvik etmek için Isparta'da ilk defa TaekwanDo turnuvası düzenliyor.
Ankara’da 1 kişi donarak öldü Ankara’da sabah saatlerinde 1 kişi donarak hayatını kaybetti.
Çankaya Belediyesi, yeni binasına taşındı Çankaya Belediyesi, eski TED Ankara Koleji binasında tam kadro hizmet vermeye başladı.
Donma tehlikesi geçiren evsizlere Valilik sahip çıktı Havaların soğumasıyla birlikte donma tehlikesi ile karşı karşıya kalan evsiz ve kimsesiz 31 kişi, dün gece Behice Eren Çocuk ve Gençlik M..
Takip ettiği kadını soyan hırsızı, doberman yakaladı Aydınlıkevler’de bir kapkaç zanlısı sahibinin dolaşmaya çıkardığı doberman tarafından yakalandı.
Müşteriye iyi davranmayan pazarcıya ceza geliyor Yenimahelle Belediyesi’nin aldığı bir kararla artık pazar yerlerinde pazarcılar bağırarak satış yapamayacak.
Dar gelirli 384 kişi ev sahibi olmanın mutluluğunu yaşadı Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ), Alt Gelir Grubu Konut Projesi kapsamında, Ankara Eryaman’da inşaası devam eden 384 konutun ‘’hak sahi..
İhracat rakamları ile dikkat çeken OSTİM, hedef büyüttü Ortadoğu Sanayi ve Ticaret Merkezi(OSTİM), Ortadoğu ülkelerinin yanı sıra ABD, Avrupa ve Afrika’ya yaptığı ihracatla göz dolduruyor.
AB Komisyonu: Protokol yoksa, müzakere de yok Avrupa Komisyonu’nun genişlemeden sorumlu komiseri Olli Rehn’in sözcüsü Jean-Christophe Flori, Türkiye’nin, Ankara Anlaşması’nın Kıbrıs Rum Kesim..
Gül, Çin’de hem ticaret hem siyasî destek arıyor Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Çin’e düzenlediği beş günlük resmi ziyaretinin ilk gününde Başbakan Birinci Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Huan..
Fransa, referandumu sadece Türkiye için yapacak Fransa Ulusal Meclisi, Türkiye’nin AB üyeliği için referandum öngören anayasal revizyon paketini onayladı.
Filistin lideri Abbas: Barış daha yakın Ortadoğu sorununun çözümü için aktif arabuluculuğa soyunan Ankara, dün bölgeden iki "ağır topu" konuk etti.
Iraklı Kürtler, sonraki seçime bağımsızlık talebiyle gidebilir Kuzey Irak’ta bağımsız bir Kürt devleti kurulması için referandum yapılmasını isteyen Kürt grupların, bu amaçla parti kurup yıl ..
‘Allavi’yi istemeyen Şii ittifakı Kürtlerle koalisyona sıcak’ Irak’ta pazar günü yapılan seçimlerin ardından oy sayım işlemi devam ederken hükümet kurmak için pazarlıklar da başladı.
Ankara’da PKK’nın partisine iki oy Irak seçimleri için Ankara'da kullanılan oylardan terör örgütü PKK ile ilişkisi olduğu belirtilen Kürdistan Demokratik Çözüm Partisi'ne iki oy çıktı.
‘Kerkük’te oyların yüzde 68’ini Kürt ittifakı aldı’ Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği lideri Celal Talabani, yeni Irak Meclisi’nde sandalyelerin dörtte birini elde edeceklerini söyledi.
Türkiye ile her şeye rağmen müttefikiz ABD yönetimi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Kerkük’e yönelik Kürt göçünü durdurmayan ABD yönetimine yaptığı eleştirilere, ‘ileriye bakalım’ karşılığı..
Irak’ta Türkiye’nin hukukunu dikkate almazsanız yangın büyür Türkiye, Irak ve özellikle Kerkük kentinin geleceği konusundaki kararlı açıklamalarını dün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan vasıtası..
Kuzey Kore, uzun saçlı erkeklere savaş açtı Kuzey Kore yönetimi, uzun saçlı erkekleri "hijyenik olamayan anti-sosyalist aptallar" şeklinde niteleyerek uzun saça karşı savaş açtığını duyurdu.
Kabin korumalı ve klimalı taksiler hazır Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF), Türkiye’deki tüm taksilerin tek tip olması konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Tüm taksilerin te..
Sahaflar, popüler kitap satarak ayakta kalıyor Eski kitap, gazete ve dergi satan sahafların sayısı her geçen gün azalıyor. Beyazıt ve Kadıköy’deki sahaflar da ayakta kalabilmek için ikinci el..
Buzda kayan otobüs uçurumun kenarında durdu Malatya’nın Darende ilçesinde buzlu yolda kayan yolcu otobüsü, yaklaşık 50 metre yüksekliğindeki uçurumun kenarında, kaya parçalarına çarparak dura..
Kar yağışı, fırtınayla birlikte geliyor Yurdun batı kesimleri yeni bir yağışlı havanın etkisi altına giriyor. Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, bugün yurdun kuzeybatı kesimlerinde şiddetli ..
Doğu’da 3 bin köy yolu ulaşıma kapalı Yurt genelinde etkili olan soğuk hava hayatı olumsuz etkiliyor. Doğu Anadolu Bölgesi’nde kar yağışı sebebiyle Erzurum’da 596, Kars’ta 229, Ardahan’da 142..
Doğu Anadolu’da son bir ayda 54 deprem meydana geldi Tarihinde birçok depreme sahne olan Doğu Anadolu Bölgesi, sürekli sallanıyor. Doğu'da son bir ay içerisinde irili ufaklı tam 54 deprem mey..
Prof. Dr. Erdik: İstanbul’da 30 yıl içinde deprem olacak demek yanlış Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Deprem Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Must..
Deprem çadırları sular altında kaldı Kızılay tarafından Hakkari şehir stadına kurulan çadırlar, karların erimesiyle sular altında kaldı.
Türkiye’nin yüzde 42’lik bölümü 7’den büyük deprem riski altında Türkiye’nin yüzde 42’si, 7 ve üstü büyüklükte deprem riski taşıyor. Son günlerde yaşanan irili ufaklı depremlerin ardından ka..
Yeşilay’ın emektar başkanı toprağa verildi Önceki gün vefat eden Türkiye Yeşilay Cemiyeti eski Genel Başkanı Selahaddin Kaptanağası, Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verildi.
Kapkaççı, kendisi hakkında çıkan haberleri arşivlemiş Alanya’da yalnız yürüyen genç kızların korkulu rüyası haline gelen mobiletli gaspçı, son işini yaptıktan sonra polis ekiplerinin şok bas..
Yahya Murat Demirel yurtdışına kaçmaktan yargılanacak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, batık Egebank davası kapsamında yargılanırken yurtdışına çıkma yasağına rağmen yılbaşı gecesi Bulgarist..
Kazak Meclis Başkanı, Erdoğan'a Türk okullarını övdü Kazakistan Parlemento Meclis Başkanı Oral Mukhammedzhanov Başbakan Tayyip Erdoğan'la görüşmesinde ülkesinde bulunan Türk okullarından övgü..
İki Yargıtay üyesi temyizde hesaplaşacak Kendisi hakkında "başsavcı olamaz" diyen Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) eski Başkan Vekili ve Yargıtay Üyesi Fehmi Ulusoy’a dava açan Yargı..
Oxford’dan tatil için geldi, kör kurşunların hedefi oldu İşçilerin maaşını dağıtmak için bankadan çektiği paraları kapkaççıya kaptırmak istemeyen 22 yaşındaki Haslet Uzunoğlu, kör kurşunların..
Emniyet, suçlarla mücadele için 28 bin bilgisayarlık ağ kuruyor Emniyet Genel Müdürlüğü, suçları bilimsel yöntemlerle aydınlatacak yeni bir projeyi hayata geçiriyor.
Bebeğinizi yürüteçle yürütmeyin Doç. Dr. Songül Yalçın, bebekleri evlerdeki tehlikelerden korumak için bazı önerilerde bulundu. Yürümeye henüz başlamamış olan bebeklerin yürütece konmasının y..
Bursa’da dağcılık ve ‘ileri kar’ eğitimi kursu verilecek Bursa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Dağcılık Temsilcisi Ahmet Köse, rekabet içermeyen tek spor dalı olarak bilinen dağcılığın en büyük ..
Sakaryaspor, Kabongo’yu son gün transfer etti Sakaryaspor, transferin son gününde Belçika 2. Ligi’nde top koşturan Kongolu futbolcu Honore Kabongo’ya 3,5 yıllık imza attırdı.
Tavşanlı Belediye İlköğretim Okulu ikili eğitimden kurtulacak Tavşanlı Belediyesi, "Eğitime Yüzde 100 Destek" kampanyası çerçevesinde, TAĞTAŞ’a ait binanın kullanımını Belediye İlköğretim Oku..
Kaçak avdan yakalandı, rüşvetten tutuklandı Kütahya’da kaçak avlanırken yakalanan kişi, jandarmaya rüşvet teklif ettiği iddiasıyla tutuklandı.
Desteğe muhtaç 270 kişiye sosyal yardım sağlandı Kütahya Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, 2004 yılını çocuk yuvası, erkek ve kız yetiştirme yurtları, huzurevi ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara yoğ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9