3 Şubat 2005 Perşembe Günü Haberleri

3 Şubat 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sigaraya veda edebilirsiniz (5) Işın teknolojisi, sigarayı bırakma konusunda kararlı olanların hizmetinde! Sigarayla Savaşanlar Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ubeyd Korbey, 'ilk üç gün krizi'n..
Taipei Korosu ilk kez Türkiye'de Dünyaca ünlü Taipei Filarmonik Oda Korosu, Orfeon Oda Korosu daveti ile İsrail turnelerinden önce Türkiye'de konserler verecek. Topluluğun konserleri 5 Şubat'..
Dirimart'ta önemli bir karma sergi Dirimart, 23 Şubat'a kadar açık kalacak olan karma bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Sergide, Burhan Doğançay'dan Yüksel Arslan'a, Kemal Önsoy'dan Bedri Bay..
Borusan'ın konuğu piyanist Sermet Genel müzik direktörlüğü ve daimi şefliğini Gürer Aykal'ın yaptığı Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nın Şubat ayı konserlerinde Devlet Sanatçısı piyanis..
Fujitsu CO2 emisyonunu düşürecek Japon elektronik devi Fujitsu, ısı geçirmeyen özel bir plastik türü olan polistiren maddesini yarıiletken yapımında kullanmayacağını duyurdu.
Linux, açık bildirilerini gizleyecek Açık kaynak işletim sitemi Linux geliştiricisi Open Source Development Labs, kaynak kodlarında çıkan güvenlik açıklarının bildirilmesi için bir e-posta si..
TT yurtdışı internet hattını onardı Türk Telekom, yurtdışı internet erişimi sağlayan alternatif kablolarından, İstanbul-İtalya arasındaki MEDTÜRK denizaltı kablo arızasının giderilerek hizmet..
Kök hücre, felçliler için umut oldu Lizbon'daki Egas Moniz hastanesi doktorları, omuriliği zedelendiği için felç olan hastalar üzerinde 2001 yılından bu yana kök hücre nakliyle umut verici de..
Enflasyon 2005'e iyi başladı Devlet İstatistik Enstitüsü, 2003 yılını baz aldığı yeni enflasyon verilerini yayınladı. Toptan Eşya Fiyatları Endeksi'nin yerini Üretici Fiyatları Endeksi alırke..
'Kerkük'le ilgili kaygılar yersiz' Irak Devlet Başkan yardımcısı Roj Nuri Şıveys, Türkiye ya da diğer komşu ülkelerin Kerkük ile ilgili kaygılarının yersiz olduğunu söyledi.
İran ve Suriye: Suçlamalar temelsiz ABD Başkanı George Bush'un ulusa sesleniş konuşmasında 'terörü destekleyen bir numaralı ülke' ilan ettiği İran, kendisine yönelik suçlamaların temelsiz old..
'Arşivleri biz açtık, Ermeniler açmadı' Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Meclis Başkanı Jean Louis Debre ile görüşmesinde Ermeni sorununun tarihçilere bırakılması gerektiğini söyledi.
Yılın ilk enflasyonu Ocak ayında üretici fiyat endeksi (ÜFE) yüzde -0.41, tüketici fiyatları endeksi (TÜFE) ise yüzde 0.55 oldu. Yıllık enflasyon ÜFE’de yüzde 10.70, TÜFE’de yüzde 9.23 olarak..
Gürcistan Başbakanı öldü Gürcistan Başbakan Zurab Jvaniya'nın evinde doğalgaz sızıntısından öldüğü bildirildi.
AB'de komünist sembollere yasak talebi Doğu Avrupa ülkelerinden bir grup muhafazakar Avrupa Birliği (AB) milletvekili, AB'de Nazilerin gamalı haçının (svastika) yasaklanması önerisine koşut o..
Flamingoların nesli tükeniyor Konya kanalizasyonun ve tarımdan dönen suyun arıtılmadan doğrudan Tuz Gölü'ne akıtılması nedeniyle bütün göl eko sistemiyle birlikte flamingoların da tehdit altı..
Agora kazı alanı genişletiliyor İzmir'de, toplam büyüklüğü 4 bin 65 metrekarelik 20 parsel, Agora kazı alanına dahil edilecek, parseller üzerinde bulunan 14 bina İzmir 1 Nolu Kültür ve Tabiat..
Charlize Theron hukuk 'savaşçısı' 'Cani - The Monster' filminde dünyanın ilk 'seri' kadın katilini canlandıran Charlize Theron mahkum elbisesini çıkarıyor. Bu kez kanun önüne “davacı�..
'Mimarlık nobeli' sahibi Zaha Hadid İstanbul'da Dünyaca ünlü mimar Zaha Hadid, bugün saat 18.00'de İTÜ Maçka Kampüsü'nde konferans veriyor. 'Mimarlığınn nobeli' sayılan Pritzker ödüllü Hadid ..
Microsoft'tan virüse karşı küresel işbirliği Microsoft, güvenlik açıklarını direkt olarak dünya hükümetlerine bildirecek ve siber saldırı anlarında savunma stratejileri verecek. Yazılım devi,..
Turkcell'den 'cep'te anında mesaj Turkcell Messenger gerçek zamanlı, anında mesaj hizmeti 15 Mart 2005 tarihine kadar ücretsiz olacak.
Gates'ten AB'ye bilime destek sözü Microsoft, AB bünyesinde temel bilimler alanındaki araştırma projelerine yatırım öngören EuroScience programına maddi destek vereceğini açıkladı.
Flamingo nesli, tehdit altında Konya kanalizasyonun ve tarımdan dönen suyun arıtılmadan doğrudan Tuz Gölü'ne akıtılması nedeniyle bütün göl eko sistemiyle birlikte flamingoların da tehdit alt..
Kar kalınlıkları arttı Türkiye'nin önemli kış turizmi merkezlerinden Uludağ'da geçen hafta etkili olan lodos nedeniyle düşen kar kalınlığı, bu hafta 1,5 metreye ulaştı.
'Boyu boyuna' şart değil! Sinema yıldızlarından prenslere, mankenlerden şarkıcılara kadar pek çok ünlü kendinden hayli uzun eşler seçti.
Koyun saymak uykusuz bırakıyor Uykusuluğun koyun sayma yöntemi ile geçirilemeyeceği belirlendi. “Sağlıklı uyumanın yolları” konulu araştırmaya göre; uyumak için koyun saymak ters ..
Risk yönetimine yeni başlangıç MB Başkanı Serdengeçti, VOB'un risk yönetiminde yeni bir başlangıç olacağını belirterek, ekonomide oynaklığın azaldığını ve ekonomik birimlerin uzun vadeyi göre..
Sabancı, Ömür'le beyaz et sektöründe Sabancı, Ömür markasıyla beyaz et sektörüne girdi. Gıda ve Perakendecilik Grubu Başkanı Dinçer, gıdada cirolarını bu yıl 400 milyon doların üzerine çıkarm..
Koç, Avrupa için hedef büyüttü Koç Holding CEO'su Özaydınlı, ekonomide yapısal reformların hızlandırılmasını isterken, grup olarak 40.3 milyar YTL ciro hedeflediklerini söyledi.
Barzani: Kürt devleti kaçınılmaz Kürdistan Demokratik Partisi lideri Mesud Barzani, kısa dönemde bağımsız bir Kürt devletinin kurulmasının söz konusu olmadığını, ama bunun kaçınılmaz olarak g..
İsrail'den zirve öncesi çifte jest İsrail kabinesi Filistinli 900 tutuklunun serbest bırakılması ile Batı Şeria'nın Eriha kentinden asker çekilmesi kararlarını onayladı.
Guardian: Şiiler yüzde 50, Kürtler yüzde 30 Irak'ta kesin sonuçlarının açıklanmasının zaman alacağı ifade ediliyor. İngiliz The Guardian gazetesine göre ise, seçimlerde Şiiler yüzde 48-50, Kü..
Rice, ilk yurtdışı ziyaretine çıkıyor ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, göreve gelişinin hemen ardından Avrupa ve Ortadoğu'daki 10 ülkeyi kapsayan bir tura çıkıyor.
Baykal'dan Livaneli'ye tepki CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Zülfü Livaneli'nin “CHP vakfa dönüşmelidir” şeklindeki sözlerine tepki gösterdi.
Mektuplar açıklanmayacak Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Yusuf Halaçoğlu, Atatürk'ün eşi Latife Hanım'ın özel mektuplarının açıklanmasının ailesinin başvurusundan sonra artık söz konusu olmad..
Bilinçdışı ve edebiyat Yazarlıklarıyla da gündeme gelen iki psikiyatrist, Levent Mete ve Yankı Yazgan, "Bilinçdışı ve Edebiyat" konusunu tartışacak. Galatasaray’daki Can Kitabevi’nin cumartes..
Danny Ocean ve ekibi geri döndü Hollywood'un eski tüfeklerinden Lewis Milestone, 1960 yılında Frank Sinatra, Dean Martin, Sammy Davis Jr'lı kadrosuyla Ocean's Eleven'ı çekerken, kendisinden s..
Çanakkale Boğazı deniz trafiğine açıldı Çanakkale Boğazı'nın, tekrar deniz trafiğine açıldığı bildirildi. Gemi Trafik Hizmetleri (VTS) yetkililerinden alınan bilgiye göre, kar yağışı ve poyra..
Ankara Metrosu'nda intihar Ankara Metrosu Batıkent istasyonunda bir üniversite öğrencisi trenin önüne atlayarak intihar etti.
Fransız vekiller Türk vekilleri dinleyecek Fransa Ulusal Meclis Başkanı Jean-Louis Debre, bugün Ankara'ya yapacağı ziyarette, AB üyeliği konusunda Türk politikacılarının görüşlerini dinleyece..
Baykal: Vakıf isteği Livaneli'ye yakışmadı CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, CHP’nin vakfa dönüştürülmesini isteyen İstanbul Milletvekili Zülfi Livaneli’ye sert çıktı. Baykal, "CHP örgütü istem..
Vali: Çocuk Köyü'nde taciz iddiası araştırılıyor İzmir Valisi Yusuf Ziya Göksu, Urla'daki Barbaros Çocuk Köyü'ndeki cinsel taciz iddialarıyla ilgili olarak, "Olayın adli, idari, yönetsel ve d..
7 İngiliz askeri cinayetten yargılanacak İngiltere'de yayımlanan Daily Mail gazetesi, Irak'ta görev yapan 7 İngiliz askerinin daha bölgedeki görevleri sırasında cinayet işlemek suçundan yargı..
Basayev: Beslan türü yeni baskın olabilir Kuzey Osetya'da eylül ayında Beslan'daki bir okula düzenlenen kanlı baskını üstlenen radikal Çeçen lideri Şamil Basayev'in, bu baskına benzer saldırı..
AB polis örgütünün gözüyle Türkiye Avrupa Birliği polis teşkilatı Europol'de Türkiye hakkındaki değerlendirmeler şöyle:
Görme özürlü ressamın beyni incelendi Doğuştan görme özürlü olduğu halde canlı ve gerçekçi resimler yapan ressam Eşref Armağan'ın beyin gelişimi Harvard Üniversitesi'nde incelendi. Altı Nokta..
Yüce Divan'da Ecevit affı Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanları Cumhur Ersümer ile Zeki Çakan için 3 suçlama Ecevit affına girdi.
Türk Telekom kablo hırsızlığını önleyecek Türk Telekom Adana İl Müdürlüğü, kablo hırsızlığına karşı önlem amacıyla kendi imkanlarıyla alarm sistemi kurdu.
AK Partili başkan'nın evi soyuldu AK Parti İstanbul İl Başkanı Mehmet Müezzinoğlu'nun Avcılar'daki evinden hırsızlık yapıldı. Müezzinoğlu, Cihangir Mahallesi'nde bulunan 2 katlı evine dün gec..
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9