28 Şubat 2005 Pazartesi Günü Haberleri

28 Şubat 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Tavşanlı’da oto galerileri şehir dışına çıkarılacak Tavşanlı şehir merkezinde mesken olarak kullanılan binaların altında faaliyet gösteren oto galerileri şehir dışına taşınacak. İçişleri Baka..
Telefonla taciz eden gence meydan dayağı çektiler Zonguldak’ta telefonla taciz edilen İlknur Köse, tacizciye telefonla randevu verdi. Genç kızın, durumu ağabeyine bildirmesi üzerine buluşma n..
AB değişiklikleri başmüzakereci bekliyor 17 Aralık’taki Brüksel Zirvesi’nin ardından ev ödevini yapmamakla ve reform sürecini yavaşlatmakla suçlanan Ankara, çalışmalarda bir g..
Kırgızistan ‘güçlü parlamento’yu seçmek için sandık başına gitti Orta Asya’nın hem toprak hem de nüfus olarak en küçük ülkesi Kırgızistan’da yaklaşık 2 buçuk milyon seçmen yeni yapılan reform..
Hıristiyan Demokratlar’dan meclise Ermeni önergesi Almanya’da, Türkiye’nin AB üyeliğine karşı çıkan Hıristiyan Demokrat Birlik Partileri (CDU), bu kez de sözde Ermeni soykırımı iddialarını gü..
İran’ın nükleer yakıtı Rusya’dan gelecek İran’ın Buşehr kentindeki nükleer santralında kullanılmak üzere Rusya’dan yakıt alımını öngören anlaşma imzalandı. İtar-Tass ajansının verdiği haberd..
Caferi: PKK’nın Irak’ta barınmasına izin vermeyeceğiz Seçimlerden zaferle çıkan Birleşik Irak İttifakı'nın başbakan adayı İbrahim Caferi, terör örgütü PKK dahil, komşu ülkeler aleyhine faaliy..
İsrail’den Suriye’ye saldırı tehdidi İsrail, cuma gecesi Tel Aviv’de düzenlenen intihar saldırısından sorumlu tuttuğu Suriye’ye karşılık verme tehdidinde bulundu. İsrail Savunma Bakan Yardımc..
Hapis cezası kalkınca çekler ödenmez oldu Enflasyonun düşmesine rağmen piyasalarda bir türlü giderilemeyen durgunluk esnafın ödeme dengesini bozdu.
‘Sakıp Bey, eleman alımı için hiç aracı olmazdı’ Merhum Sakıp Sabancı’nın, başarı sırlarından birisinin ‘torpille işe adam almaması’ olduğu ortaya çıktı. Sabancı Holding İnsan Kaynakları Müdü..
Kur böyle kalırsa millî gelir 5 bin doları aşacak Dolar kuru bu yılın ortalama değeri olarak 1,3 YTL’de kalırsa 2005 yılında kişi başına milli gelir 5 bin doları aşacak, gayri safi milli hası..
Doğrudan gelir desteği borç için haczedilmeyecek Çiftçilere ‘doğrudan gelir desteği’ adı altında yapılan para yardımı, çiftçinin borcuna karşılık olarak haczedilemeyecek. Vakıflar Bankası’nın..
Kredi kartındaki sorunlar zamanla piyasa şartlarında aşılır Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Ersin Özince, geçen hafta Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından kamuoyuna sunulan kr..
Otomobil ihracatı Formula 1 ile 20 milyar dolara çıkacak İstanbul Ticaret Odası Başkanı Mehmet Yıldırım, dünyanın en önemli otomobil yarışlarından Formula 1’in Türkiye’nin ekonomisine büyük k..
Hintli Tata, otomobil pazarına ‘Indica’ ile girdi Hint otomotiv firması Tata Motors’un ‘Indica’ modeli Türkiye’de satışa çıktı. Mesin Ltd’nin 6 yıldan beri hafif ticari araçlarını ithal ettiğ..
‘Meyvede Türkiye hububatta AB avantajlı’ Türkiye’nin, Avrupa Birliği müzakere sürecinde en çok zorlanacağı alanların başında gelen tarımda, birlik üyesi ülkelere göre avantajlı olduğu alanlar..
Ev sahipleri ve işverenler için vergi dönemi başlıyor İşadamları ile doktor, avukat gibi serbest meslek sahipleri, faiz geliri elde edenler ve kira geliri bulunanların 2004 yılı gelirleri iç..
Sahibi bulunamayan Porsche yediemini uykularından etti Kapıkule Sınır Kapısı’ndan çıkış yaparken çalıntı mal olduğu gerekçesiyle el konulan Porsche Boxter marka spor araba, yediemin otoparkçı..
Evli müdüre taciz davetiyesi: 1 Mart’ta düğünün var! Evli ve iki çocuk babası Dr. Celal Şahin’e geçtiğimiz günlerde bir düğün davetiyesi geldi. Şahin, zarfı açtığında büyük bir şaşkınlık yaş..
Çocuklara zincir ve kelepçe takılamayacak Adalet Bakanlığı, son dönemde sıkça yaşanılan kapkaç ve hırsızlık gibi suçları işleyen çocukların suça karışmasını önlemek amacıyla Çocuk Mahkemeleri..
Emniyet uyuşturucu ile mücadele için Afganistan’da ofis açıyor Uyuşturucu madde kaçakçılığının küresel merkezi Afganistan’da etkin olmayı amaçlayan Emniyet Genel Müdürlüğü, ülkede..
Sobadan sızan gazdan zehirlenen yaşlı çift öldü Sultanbeyli'de, sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen Hasan Danacı (65) ve eşi Ayşe Danacı (55) hayatını kaybetti.
Mahkeme farklı raporlar veren Adli Tıp’a güvenemedi Adli Tıp Kurumu, nesebin reddiyle ilgili bir davada Bakırköy 4. Aile Mahkemesi’ne yüzde 99 farklı iki DNA testi sonucu gönderdi. Farklı rap..
Boru hattından petrol çalmak için ev kiralayıp 50 metre tünel kazdılar Batman Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Hırsızlık Büro ekipleri, 50 metre tünel kazıp BOTAŞ'a ait petrol boru hattından pet..
GAP Gazeteciler Cemiyeti'nden Cihan muhabirine ödül Cihan Haber Ajansı Şanlıurfa muhabiri Mehmet Dener, GAP Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu tarafından "Geleneksel Gazetecilik Başarı Ödülü..
Diş hekimleri sahte dişçileri tebdil-i kıyafetle takip ediyor Diş hekimliği muayenehanesinin maliyeti 50 milyar lirayı bulunca sahte diş hekimleri kol gezmeye başladı. Oda yetkilileri sahte d..
Çöken işyerine yakın binalar tehlikede Türkiye Jeofizik Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Ercan, Bakırköy’de Fişekhane Caddesi üzerindeki alışveriş merkezinin temelinde çökme meydana gelmesi üze..
Mahalle polisi vatandaşın derdini evinde dinliyor Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü’nün hayata geçirdiği ‘mahalle polisi’ projesiyle vatandaşın derdi artık evinde dinleniyor. Polis-halk işbirl..
Diyanet, Kur’an CD’lerini önceden inceleyecek Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Mushafları İnceleme Kurulu bundan böyle, çeşitli dergi ve kitapların içinde bulunan ayet metinleri ile bu mana..
Hiç giyemediği ayakkabıları 15 yıldır özenle tamir ediyor Ramazan Usta’nın doğuştan ayakları yok. Kuyumcuda çalışırken sık sık ayakkabı tamir eden arkadaşlarını ziyaret etti. Emekli olunca hi..
Hastanelerini devreden SSK çalışacak bina bulamıyor Türkiye genelinde yüzlerce tesisini Sağlık Bakanlığı’na devreden Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK), fizikî mekan sıkıntısı çekmeye başladı. Ku..
Çevreyi kirletmeyen sanayiciye ödül geliyor TBMM Çevre Komisyonu’nda, AB’ye uyum çerçevesinde hazırlanan yeni Çevre Yasa Tasarısı ile ilgili alt komisyon çalışmaları tamamlandı. Tasarı 20 gün..
Büyükelçilere cirit gösterisi Kars ve çevresinde gezilerini sürdüren 36 ülkenin büyükelçisi, Selim ilçesinde düzenlenen cirit gösterisini izlediler. Kars Belediyesi’nin davetiyle bölgeye gel..
Güneşli günler yerini soğuk havaya bırakıyor Bir haftadır süren bahar havası bugünden itibaren yerini soğuklara bırakacak. Hava sıcaklığı 3-5 derece düşecek. Kimi bölgelerde kar yağışı görül..
Mevlânâ, uluslararası sûfî festivalinde anılacak Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de 4 Mart’ta yapılacak olan 5. Uluslararası Sûfî Festivali’ne Hindistan, Pakistan, Türkiye, Bangladeş, Fas, İ..
Kardeşimi mafya dizileri katil yaptı Adana’da boğularak öldürülen 13 yaşındaki kolej öğrencisi Mehmet Kasım Yıldırım’ın, katil zanlısı olarak tutuklanan kapıcı çocuğu Emir Yiğit’in (20), mafy..
Osteoporoz kanserden daha büyük risk oluşturuyor Halk arasında ‘kemik erimesi’ olarak tanımlanan osteoporoz Türkiye için büyük bir tehlike oluşturuyor.
Kimyasal maddeler kısırlığa yol açıyor İşyerleri veya çevrede bulunan kimyasal maddeler ile zehirli gazların, erkekte kısırlığa yol açtığı belirtildi. Erkek kısırlık tedavisinde son 10 yıl iç..
Cesar ‘Kaçak’a, Razzie ‘Kedikadın’a 77. kez verilen Oscar ödülleri öncesi, sinema dünyasında son ödüller dağıtıldı. Bunlardan ilki, ‘Fransa’nın Oscarları’ olarak bilinen Cesar ödülleri önceki..
Gelibolu, 18 Mart’ta vizyona giriyor ‘Atatürk’, ‘Hititler’ ve ‘Nemrut’ gibi uluslararası belgesel filmleri ile tanınan yönetmen Tolga Örnek’in, Türkiye ve dünya tarihini değiştiren Çanakkale ..
Altın Portakal, Yücel Kayıran’ın 9. Akdeniz Altın Portakal Şiir Ödülü’ne "Beni Hiç Göremezsin’’ isimli kitabıyla Yücel Kayıran layık görüldü.
Sezuan’da iyi insan bulmak çok zor!.. HÜSEYİN SORGUN Bakırköy Belediye Tiyatrosu, oyun yazarı ve epik tiyatronun kuramcısı Brecht’in, bir Çin meselinden hareketle yazdığı ‘Sezuan’ın İyi İns..
Demirel, hastaneye kaldırıldı tedavi 2-3 gün sürecek Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, geçirdiği alt solunum yolu enfeksiyonu nedeniyle Güven Hastanesi’ne kaldırıldı. Dün akşam saatle..
‘Solda yeni partiye ihtiyaç yok’ Sol siyasetin tecrübeli isimleri, Zülfü Livaneli’nin gündeme getirdiği ‘yeni parti ihtiyacı’na temkinli yaklaşıyor. Hasan Fehmi Güneş, sorunların CHP bayrağı ..
Kudüs Gecesi’ndeki tiyatro hataydı 28 Şubatçıların eline koz verdim Bugün Türk siyaset tarihine ‘postmodern darbe’ olarak geçen 28 Şubat sürecinin 8’inci yıldönümü.
[Haber Yorum - Bülent Korucu] 28 Şubat: En büyük tasfiye Çok partili demokrasimiz aynı zamanda bir darbeler seremonisi gibi. Darbeler, siyaset sahnesinde rollerin yeniden yazılması ve yeni ak..
28 Şubat hareketinin başında Demirel vardı Vural Savaş, 28 Şubat sürecinin en önemli aktörlerinden biriydi. O dönemde Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı görevini yürütüyordu. Refah ile Fazilet ..
‘O dönemde yaşananlar artık geride kaldı’ Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlber Ortaylı, 28 Şubat 1997’deki ‘postmodern darbe’nin etkisini kaybettiğini söyledi. Söz konusu s..
Kanarya zirveye Sebat etti UEFA Kupası’nda İspanya’nın orta sıra takımı Real Zaragoza’ya elenmenin şokunu yaşayan Fenerbahçe, dün Kadıköy’e bu talihsiz maçı unutturmak için sahaya çıkmıştı.
‘Spor Oscarları’ sahiplerini buluyor Zaman’ın her yıl geleneksel olarak düzenlediği Yılın Sporcusu Ödül Töreni’nin 15’incisi bugün Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Anadolu Salonu’nda yapıl..
« » 1 2 3 4 5 6 7