28 Şubat 2005 Pazartesi Günü Haberleri

28 Şubat 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Jose Mourinho ilk kupasını aldı İngiltere Lig Kupası'nı normal süresi 1-1 biten karşılaşmada Liverpool'u uzatmalarda 3-2 yenen Chelsea kazandı. Riise, henüz 45. saniyede Lig Kupası tarihinin ..
'Miami ateşi' sönmek bilmiyor NBA Güneydoğu Grubu'nda yer alan iki ekibin mücadelesinde Orlando Magic, deplasmanda lider Miami Heat'e 101-98 yenildi. Maça yedek başlayan ve 22 dakika forma gi..
Güneş: Gencim, ileriye bakıyorum Trabzonspor teknik direktörü Şenol Güneş, Denizlispor maçında hak ettikleri bir galibiyet aldıklarını söyledi. Güneş, ''İyi başlayıp iyi bitirmek istiyorduk.
Efes daha fazla köpürtür Türkiye Basketbol Ligi'nde lider Efes Pilsen, Tuborg Pilsener'i 85-52 yenerek averajla zirvedeki yerini korudu. Karşılaşmaya hızlı başlayan Efes Pilsen, Domercant ve ..
Altınları BSK ve Bilfen paylaştı Yüzme, Su Topu, Atlama, Senkronize Yüzme Federasyonu tarafından Ataköy Avni Akyol Olimpiyat Havuzu'nda düzenlenen ve iki gün devam eden 2005 Kış Senkronize Yü..
Fenerbahçe 'evde tek başına' Maç başlarken Kadıköy'de hava birden döndü. Zaragoza'dan değil, meteorolojidenbahsediyorum. Tüm metaforlara izin verecek şekilde rüzgâr uğultusunu hapsetmek yerin..
Oyunculara çiçekli moral Fenerbahçeli taraftarlar, Real Zaragoza karşısında rövanşta da yenilerek UEFA Kupası'na veda eden futbolcularına, Akçaabat Sebatspor maçından önce moral vermek için t..
'Talihsiz gerilimler dizisi'ne devam Futbolla fazla ilgisi olmayan bir insan, İnönü Stadı'nda dünkü maçı izlese her halde 87. dakikadaki gol sonrası Beşiktaş'ın şampiyon olduğunu, Sakarya'nın..
Kartal'a ceza yolda Dünkü maçta her şey John Carew'in 87. dakikada attığı penaltı golü sonrasında başladı ve eski açık tribündeki Beşiktaşlı taraftarlarla Sakaryaspor'un ısınmakta olan yedek ..
Konukoğlu: Teşvik değişir Sanko Holding'in başkanı Konukoğlu, "Teşvik yasasında bazı hatalar var. Başbakan düzeleceğine dair söz verdi" diyor.
Bilgin: Son söz bizde olmalı BDDK Başkanı Bilgin, bankacılık yasa tasarısının IMF'nin talepleri doğrultusunda değiştirileceği iddiaları için "Son söz bu ülke insanında olmalı&quo..
Başkana maaş artışına Başbakan tırpanı BDDK Başkan maaşını artırma girişimi Başbakanlığa takıldı. Finansal hizmetler kanun tasarısı taslağının son halinde BDDK Başkanı'nın maaşı Başbakanlık M..
Yeni hesap zenginleştirecek Devlet İstatistik Enstitüsü'nün (DİE) milli gelirde yapacağı yeni hesaplamaya göre kişi başına milli gelir 6 bin doları (7 bin 800 YTL), satın alma gücü paritesine..
İstihdam yerinde sayıyor Türk-İş Genel Başkanı Salih Kılıç, işten çıkarılanların yerine alınanlardan doğan sirkülasyonun istihdam yaratmak olarak değerlendirilmeyeceğini söyledi.
Beyannameli vergi ayı geldi İşadamları ile doktor, avukat gibi serbest meslek erbabı, faiz geliri elde edenler ve kira geliri bulunanların 2004 yılı gelirleri için beyanname verme ve verginin..
Önce eğitim sonra otel Otel işletmeciliği alanında dünyanın önde gelen şirketleri arasında yeralan Fransız Accor Grubu İstanbul'da önümüzdeki yıl açmaya planladığı iki otelin inşasını sürdürü..
'Madencilik ve kimya sektörleri evlenmeli' Enerji Bakanı Hilmi Güler, madencilik sektörünün bir adım daha ileri götürülmesi gerektiğini söyledi. Sektörün işlevinin ve ihracatının artması için..
Formula 1'de gecikme tehlikesi İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yıldırım, İTO'yu cazip bir kurum haline getirdiğini belirterek, "Şu anda rakiplerim varsa, b..
TGSD sektöre destek istiyor Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Başkanı Aynur Bektaş, Türkiye'nin artık fasonculuktan çıkıp, kendi dizaynını, modelini dünyaya duyurması gerektiğini söyl..
TZD'den uyarı Türkiye Ziraatçılar Derneği Başkanı İbrahim Yetkin, gıda denetimi, zirai ilaçlar ve hormon konusunda çok ciddi tartışmalar olduğunu hatırlatarak, "Bu konuda en son Tarı..
Portre: Nükleer silahlar: İnsanlığı mahvedebilecek buluşla geçen 60 yıl ABD Başkanı George W. Bush, geçen haftaki Avrupa turunda şöyle bir nakarat yerleştirmeye çalıştı kulaklara: Bakın ne gü..
Suriye yine hedefte Eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri'nin öldürülmesi üstüne yıkılmaya çalışılarak Lübnan'dan asker çekmeye zorlanan Suriye, bu kez de cuma gecesi İsrail'in Tel Aviv kentinde..
Bişkek'te gergin seçim Orta Asya'nın 'demokrasi adası' görülen Kırgızistan'da genel seçimlerin ilk turu, bazı adayların diskalifiye edilmesi nedeniyle sokaklara dökülen muhalefetin gölgesinde..
Esad'ın heykeli yerle bir Lübnan halkı, 14 Şubat'ta öldürülen eski başbakan Refik Hariri'nin mezarını adeta Kâbe'ye çevirirken, öfkesini ülkede 14 bin askeri bulunan Suriye'den çıkarmanın yol..
Rusya ile İran imzaları attı Moskova ile Tahran arasında İran'ın nükleer programı açısından büyük önem taşıyan bir anlaşma, bir gün gecikmeyle de olsa dün nihayet imzalandı.
Tacikler ilk kez sandık başında SSCB'nin yıkılışının ardından 1992-97 arasında iç savaş yaşayan Orta Asya ülkesi Tacikistan, dün ilk kez genel seçimler için sandığa gitti.
El-Tıkriti de yakalandı ABD'nin 55 kişilik arananlar listesinin 36. sırasında bulunan Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in üvey kardeşi Sabavi İbrahim el Hasan el Tikriti yakalandı.
Papa'sız ilk pazar ayini Grip ve solunum yetersizliği nedeniyle hastaneye kaldırılan ve traketomi ameliyatı geçiren Katolik âleminin ruhani lideri Papa 2. Jean Paul, dün 26 yıldır ilk kez Vat..
'Hillary iyi bir başkan olur' ABD'de başkanlık için adı geçen isimlerden New York senatörü Hillary Clinton'a, eşi, eski Başkan Bill Clinton'dan da destek geldi. Bill Clinton, Tokyo'yu ziyaret..
Papadopulos: Taviz yok Kıbrıs Rum lideri Tasos Papadopulos, Annan Planı'nda memnun olmadıkları bölümlerin değiştirilmesi halinde bile taviz vermeyeceklerini söyledi.
Hatip Dicle: Sorunlar aynı Hatip Dicle: Türkiye hâlâ faili meçhulleri aydınlatamadı, dağdaki gençleri demokratik sürece kazandıramadı. Murat Karayalçın: Yeni oluşum yerine SHP'ye gelin.
Milli ideoloji: Yahudi karşıtlığı ODTÜ öğretim üyesi Prof. Dr. İhsan Dağı, Türkiye'de Yahudi karşıtlığı temelinde yeni bir milli birlik ideolojisinin oluşturulmaya çalışıldığını söylüyor. Dağ..
Viyana'da bir 'Munzur' Viyana kapılarına dayanmış Osmanlı. Çok sevdikleri kahveyi yalnızca özel birlikleri için yanlarında getirmişler. Kolshitzky adlı bir tüccar geceleri Osmanlı ordusunun i..
'Alo, köleyim' hattı: 167 İnsan tacirlerinin eline düşen sığınmacıların devletten yardım isteyeceği telefon hattı, 167 olarak belirlendi. Dışişleri Bakanlığı'nın 'Modern Köleliliğe Son' kampa..
Başbakan Afrika yolunda Başbakan Tayyip Erdoğan, Etiyopya ve Güney Afrika Cumhuriyeti'ni kapsayan, beş gün sürecek Afrika ziyaretine yarın başlıyor. Başbakan Erdoğan yarın akşam Etiyopya'nın ..
10 bin polis alımı için ilk adım Üniversite mezunları arasından 10 bin polis alınmasına ilişkin yasa tasarısı, yarın Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülecek.
Başbakan'a peruk Kızılay'da eylem "Türban sorununu çözelim" diyen eski Kültür ve Turizm Bakanı Mumcu'ya "Gerekirse peruk taksınlar" yanıtını veren Başbaka..
Uyuşturucuyla itlaf yargıda Evinin bahçesinde beslediği kurt köpeği yüksek dozda uyuşturucu iğneyle öldürülen Saniye Soyaslan, sorumlular hakkında 6 bin YTL'lik tazminat davası açtı.
Emine Erdoğan: Önce eğitim Bağcılar Belediyesi'nin Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle ilçede 32 bin vatandaşa yönelik okuma-yazma seferberliği, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan v..
Y.O.'nun davası AİHM'de Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), 20 günlükken Kızılay'ın verdiği kanla AIDS'e yakalanan dokuz yaşındaki Y.O.'nun ailesinin Türkiye aleyhindeki başvurusunu kabul ..
Dede ve iki torunu yandı Sinop'un Kozcuğaz Köyü'nde, 68 yaşındaki Yaşar Gümüş'ün iki oğlu ve aileleriyle oturduğu evde, dün sabah yangın çıktı. Elektrik kontağından çıktığı sanılan yangın, kı..
Atlayamadı, yanarak öldü Eskişehir'de Çim ailesinin oturduğu iki katlı evde, önceki gece yangın çıktı. Yangın çıktığı sırada alt katta bulunan Eyüp Çim evden çıkarak kurtuldu.
AB'ye balığımızı bile uyduramadık Belediyeler sınıfta kaldı Tarım ve Köyişleri Bakanlığı balığın sağlıklı şartlarda pazarlanması için AB direktiflerine uyarak 2002'de bir yönetmelik çıkardı ..
'Hızlı çalışmalıyız' AB Genel Sekreteri Murat Sungar, AB müktesebatının ancak yüzde 15'lik bölümünün Türkçeye çevrildiğini belirtti.
Kar geri geliyor Karakış yüzünü yeniden gösteriyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'ne göre Türkiye bugünden itibaren yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girecek. Yağışlar bugün ve ..
Havada asılı kalan telesiyejde bir saat Saklıkent Kayak Merkezi'nde, şiddetli fırtına sonucu arızalanan telesiyejde 50 kişi, bir saat mahsur kaldı.
Sekizinci kattan düştü Oturduğu binanın sekizinci katından düşen 10 yaşındaki zihinsel özürlü çocuk, kazadan mucize eseri bacağındaki iki kırıkla kurtuldu.
'Pencere yanına sandalye koymayın' Ev ortamı bebek ve çocuklar için sanıldığı kadar güvenli değil. 112 Acil Sağlık Hizmetleri'ne yapılan acil çağrıların önemli bir bölümünün, ev kazalarına ba..
Caddede suçlu aranıyor Büyükşehir Belediyesi, Bakırköy'deki bir iş merkezinin inşaatının caddeyi çökertmesiyle ilgili, inşaatı yapan firma hakkında Bayındırlık ve İskân Bakanlığı ile İçişleri..
Bir babanın cinneti: Üç ölü, bir yaralı Cinnet getiren Kemal Kilerci, eşi ve iki çocuğunu öldürdükten sonra intihar girişiminde bulundu. Sefaköy İnönü Mahallesi Halkalı Caddesi'nde faaliyet g..
« » 1 2 3 4 5 6 7