28 Şubat 2005 Pazartesi Günü Haberleri

28 Şubat 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Türkiye'nin katılımı AB için sınav' Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso, Türkiye'nin katılım sürecinin Avrupa Birliği açısından da büyük bir sınav olduğunu söyledi.
ABD ile krizin eşiğinden dönüldü Türk-ABD ilişkilerinde, Ermeni meselesine ilişkin olası bir krizin eşiğinden dönüldü.
Türkiye muhalefetini arıyor (9) Hatip Dicle: Türkiye hâlâ faili meçhulleri aydınlatamadı, dağdaki gençleri demokratik sürece kazandıramadı. Murat Karayalçın: Yeni oluşum yerine SHP'ye gelin.
Macintosh'un babası Raskin öldü Apple bilgisayarların arayüzünün yaratıcısı, Jef Raskin 61 yaşında öldü.
Lübnan hükümeti istifa etti Lübnan'ın Suriye yanlısı Başbakanı Ömer Karame, hükümetinin istifasını sundu. Muhalefet istifa kararına rağmen Suriye birlikleri çekilinceye kadar gösterilerin dev..
'Başmüzakereciye karar verilmedi' Başmüzakerecinin, bugünkü Bakanlar Kurulu'nda belirleneceği yönündeki beklentilere rağmen, bu göreve atanacak isme karar verilmedi.
"Türkiye'de insan hakları zayıf" ABD Dışişleri Bakanlığı'nın 2004 yılı insan hakları ülke raporunda Avrupa Birliği'nin Kopenhag kriterlerini karşılama arzusuyla Türkiye'nin önemli reform pake..
Irak'ta en kanlı saldırı: 125 ölü Irak'ın Hille kentinde düzenlenen intihar saldırısında 125 kişi öldü; çok sayıda kişi de yaralandı. Irak’ta kadın katliamı 'Iraklı Kürtler bölgelerini % 20 ..
Linux, 'akıllı cep'te iddialı Linux sağlayıcısı Trolltech şirketi yetkilileri, açık kaynak işletim sisteminin akıllı cep telefonu pazarında Symbian ve Windows işletim sistemlerine rakip olaca..
Oscar'da 'Kırmızı Halı' şıklığı Oscar törenlerinin vazgeçilmez geleneklerinden 'Kırmızı Halı' geçişleri bu sene de nefesleri kesti. 77'inci Oscar Ödül Töreni'nde filmlerin yanısıra şıklık yar..
Dış ticaret açığı Ocak'ta 2.3 milyar $ DİE verilerine göre, dış ticaret açığı Ocak ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 38.7 artışla 2.3 milyar dolara yükseldi.
Fransa 'referandum' dedi Fransa'da Kongre anayasa uyum paketini 66'ya karşı 730 oylan onayladı.
Irak'ta intihar saldırısı: 115 ölü Irak'ın başkenti Bağdat'ın güneyindeki Hille'de düzenlenen intihar saldırısında ölenlerin sayısı 115'e yükseldi.
AKP: Erken seçim gündemde yok AKP'den üst üste gelen istifa haberleriyle başlayan seçim tartışmalarına yine AKP'den tepki geldi. AKP Grup Başkanvekili Sadullah Ergin, “keyfi” seçi..
Dış ticaret açığı 2.3 milyar dolar Ocakta ihracat sadece yüzdea 0.3 artarak 4.6 milyar dolarda kalırken ithalat yüzde 10.6 büyüdü ve 6.9 milyar dolar olarak gerçekleşti. Dış ticaret açığı ise..
Truva'da muhatap Almanya Rusya, İkinci Dünya Savaşı sırasında Kızıl Ordu tarafından Almanya’dan ‘ganimet’ olarak Moskova’ya getirilen Truva hazineleri tartışmasında, bundan böyle muhatap olar..
Trabzonspor Borsa'ya geliyor Trabzonspor Sportif Yatırım ve Ticaret A.Ş. hisselerinin yüzde 20-25'i, Deniz Yatırım liderliğinde oluşturulacak konsorsiyum tarafından halka arz edilecek. Halka ..
Türk-İş'ten SEKA'ya destek Türk-İş, fabrikalarının kapatılmasına karşı 40 gündür eylem yapan SEKA işçilerine destek amacıyla, Başkanlar Kurulu toplantısını yarın İzmit'te Selüloz İş Eğitim Sa..
Çukurova taksitlerini ödedi Çukurova Grubu, Yapı ve Kredi Bankası'na olan bakiye 100 milyon 387 bin 45 dolarlık faiz ödemesini, gecikme faizi ile birlikte 101 milyon 456 bin 111 dolar olarak ..
Dolar 2.5 yıl öncesine döndü Dolar, Temmuz 2001 tarihden bu yana en düşük seviyesine geriledi. Uluslararası piyasalarda değer yitiren dolar, yurt içinde 1,29 YTL'nin altına indi. Kime ne, yo..
Türkiye Kupası programı / hakemler Süper Lig'de 22. hafta maçlarının programı belli oldu.
Madrugada: Geceyarısından sonra “Madrugada'nın kaderi” diye çizilen yol sanki her yeni albümünde daha da kısalıyor.
Rusya'da Mars'a yolculuk deneyleri Rus haber ajansı Interfax, Rusya'nın yeryüzünde Mars koşulları yaratarak uzay deneyleri yapacağını duyurdu.
En yüksek nikotin seviyesi barlarda Bar veya diskoda dört saat geçiren bir kişinin etkisinde kaldığı nikotin miktarı, bir tiryakiyle bir ay yaşamaya bedel...
SSK'lılara 'reçete' müjdesi Sağlık Bakanlığı'nca 81 ilde bulunan hastanelere gönderilen genelge doğrultusunda, artık hastalar, doktor muayeneleri sonrasında kuyruklarda bekletilmeden doğrudan..
AB için Kalkınma Planı hazırlanacak Avrupa Birliği'ne tam üyelik sürecinde ekonomiyi hazırlayacak Ulusal Kalkınma Planı çalışmaları başladı. DPT'nin koordinasyonunda hazırlanacak plan, 2007-2..
Esad: ABD'den saldırı bekliyorum Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, ABD'nin ülkesine saldırmasını beklediğini söyledi.
Irak'ta intihar saldırısı: 110 ölü Irak'ın başkenti Bağdat'ın güneyindeki Hille'de düzenlenen intihar saldırısında ölenlerin sayısı 110'a yükseldi.
Köy Hizmeleri'nde CHP'ye ret Anayasa Mahkemesi, Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün kapatılmasına ilişkin düzenlemenin yürürlüğünün durdurulması için dava açan CHP'nin talebini reddetti.
İstanbul'da sahte ilaç operasyonu İstanbul'da düzenlenen bir operasyonda piyasaya çok sayıda sahte ilaç süren 7 kişi yakalandı.
Abdülkadir Aksu polisleri savundu İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Adalet Bakanı Cemil Çiçek'in polislere yönelik “Kimse mazaret aramasın” şeklindeki eleştirilerine, “Mazere..
Zirvede tek başına: 2-0 İkinci Lig A Kategorisi'nin lideri Sivasspor, Dardanel’i Ufuk'un golleriyle devirip, Süper Lig hedefine bir adım daha yaklaştı. Sivasspor, Süper Lig yolunda emin adıml..
Oda ve borsalarda seçim yarın başlıyor Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne (TOBB) bağlı 363 oda ve borsayı seçim heyecanı sardı. ATO, ASO ve ATB'de yarın meslek komiteleri ile oda meclisi ü..
HSBC Türkiye'de büyümek istiyor Piyasa değeri açısından Avrupa'nın en büyük bankası olan İngiliz HSBC'nın, 2004 yılı vergi öncesi karı, bir önceki yıla göre yüzde 37 artışla 17.6 milyar dolar..
Zorlu'nun ciro hedefi 5 milyar dolar Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, 2005 yılında cirolarını yüzde 25 oranında artırarak 5 milyar dolara çıkarmayı hedeflediklerini bel..
SSK'lının kuyruk çilesi bitiyor Sağlık Bakanlığı'nca 81 ilde bulunan hastanelere gönderilen genelge doğrultusunda, artık hastalar, doktor muayeneleri sonrasında reçete onaylatmak için kuyrukl..
Irak'ta bombalı saldırı: 115 ölü Irak’ta kadın katliamı Time: Iraklı Kürtler bölgelerini % 20 genişletti Irak'ta son iki yılın önemli saldırıları Irak'ta son iki yılın önemli saldırıları Sadd..
Erdoğan yerel gazeteden tazminat kazandı Gaziantep'te yayınlanan bir yerel gazetenin sahibi, yazıişleri müdürü ve köşe yazarının, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın manevi şahsiyetine hakaret e..
EMEP, silahlı saldırıyı protesto etti Emeğin Partisi Genel Başkanı Levent Tüzel, partisinin genel merkezinde meydana gelen silahlı saldırı olayının, "EMEP'ten rahatsızlık duyan güçler tarafın..
'İslamiyet Alman toplumuna entegre edilmeli' Alman hükümetinin göç, mülteci ve uyum sorumlusu Marieluise Beck, İslam dininin Alman toplumuna entegre edilmesi gerektiğini söyledi.
Edirne yine sular altında kaldı Aşırı yağışlar yüzünden Bulgaristan'daki baraj kapaklarının açılması sonucu, Meriç ve Tunca nehirleri yine taştı.
Adalarını Mel Gibson'a satmak istemiyorlar Avustralyalı sinema yıldızı Mel Gibson'ın satın aldığı egzotik Fiji takımadalarından Mago'nun yerlileri, satışa karşı çıktı. Yerel Fiji Times gazete..
Cevdet Kudret Ödülü öykü dalında Dönüşümlü olarak 5 ayrı dalda verilen "Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü", bu yıl "Öykü" dalında verilecek. Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamaya göre, Eylül 20..
34 asır rötarla sefere çıkıyor Taşıdığı hazineyle birlikte 3300 yıl önce Antalya'nın Kaş ilçesi açıklarında batan ve deneysel arkeoloji yöntemiyle aslına uygun inşa edilen gemi 1700 millik an..
Efes averajla lider Türkiye Basketbol Ligi'nde(TBL), 18. hafta mücadelesi de Efes Pilsen'in liderliğinde geçildi. Beşiktaş-Fenerbahçe mücadelesinin, 2 takımın Avrupa kupası maçları nedeniyle ..
Memura eşdeğer ilaç uygulamasına dava Bağımsız Büro Çalışanları Sendikası, memurlara eşdeğer ilaç uygulamasının yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle Danıştay’a dava açtı.
Rekabet Kurulu tehlikede Rekabet Hukukçuları Derneği (RHD) Başkanı Prof. Arif Esin, cuma günü üye sayısı 7’ye düşecek olan Rekabet Kurul’un karar almasının olanaksız hale geleceğini ve Kurul’..
SSK'nın kuyruk çilesi bitiyor Sağlık Bakanlığı'nca 81 ilde bulunan hastanelere gönderilen genelge doğrultusunda, artık hastalar, doktor muayeneleri sonrasında reçete onaylatmak için kuyruklar..
Irak'ta bombalı saldırı: 106 ölü Time: Iraklı Kürtler bölgelerini % 20 genişletti Saddam’ın üvey kardeşi yakalandı Irak’ta kadın katliamı
» 1 2 3 4 5 6 7