27 Şubat 2005 Pazar Günü Haberleri

27 Şubat 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.



Tarih:  Kategori: 
İtikatta yerli, amelde oryantalist! Kâmil Aslanger, günümüz Türk resim sanatının ‘tek oryantalist ressamı’ ola-rak biliniyor. Aslanger ile kendi ülkesinde ‘oryantalist’ oluşunu, bu yöntemin k..
Bir "TIK"la Osmanlı açilsın Osmanlı ve Türk tarihine dair belgeler tozlu arşiv raflarından sanal aleme geçti. Prof. Dr. Ahmet Kala, Osmanlı-Türk yazılı arşivlerini Osmanlıcadan Türkçeye çevir..
Gaziantep'in görseli onda saklı Doğan Özönel, elinde makina, yıllardır Gaziantep’in fotoğraflarını çekiyor. Şimdiye kadar çektikleriyle şehrin görsel arşivi oluşmuş neredeyse. Fotoğrafçılıkta..
İstanbul, belgesel markajında İzleyecek başka bir şey bulamadığınız için mi belgesel izliyorsunuz? Ve artık, televizyonlarda yayınlanan belgeselleri ezberlediniz mi? İşte size bir fırsat; İst..
Radyo programcısı Zeki Kayahan Coşkun, Türkleri Anlama Kılavuzu yazdı 3 yaşından beri gözlemlediği hayatı yazıya aktaran Zeki Kayahan Coşkun, ‘stand-up’ tadında çıkardığı kitabında eğlenceli..
Yaşlı bakımı da çocuk bakımı gibi itina ister İstatistikler, hızla yaşlanan Batılı ülkelere nispet edercesine sıklıkla kullandığımız ‘genç nüfus’ söylemimizin artık tarihe karışmaya başladığı..
İncirlik esnafı Irak'a göçtü Türkiye’nin ‘Küçük Amerika’ olup olmadığı tartışılabilir. Ancak İncirlik konusunda böyle bir tartışmaya bile gerek kalmaz. Ancak Irak Savaşı’nın ardından İncirlik..
Tereyağı ve Harvard Yazarın kötüsü, internette dolaşan dedikoduları yazı diye okuyucularına aktardıktan sonra üstüne üstlük bir de "araştırmacı gazeteci" fiyakası çekmeyi ihmâl etmez. Bu haft..
Osmanlı "metal fırtına"yı nasıl göğüslemişti? Size ABD Bahriyesi’nin doğuşunu Osmanlılara borçlu olduğunu söylersem şaşırır mısınız bilmiyorum. Aslında bu köşenin müdavimleri için artık şaşır..
Günü çiçeklendirin Resmi bir kimliğin örtüsü altına saklanan suç, her zaman öldürme isteğini kendinden saklama ihtiyacı duyar ve bunu saklamak için otoriter bir ideolojinin desteğine yaslanır..
Hırsızlar çok fazla hırlamaya başladı Sanki birdenbire hızlandı ortalık. Kış uykusundan uyanır gibi topluca harekete geçtiler. Gözleri döndü adeta, saldırganlaştılar. Çalıyor, çırpıyor, kırıp..
Cannes sahillerini güzeller değil bilişimciler bastı Fransa’nın Cannes şehri yaz aylarının göz-de turizm merkezlerinden biri. Kışın ise canlılığını kaybediyor. Ancak fuar, festival ve kongre ..
Elektronik devreler strese karşı devreye girdi etişkinler, iş hayatının verdiği stresten kurtulmak için resim, yapboz ve müzikten sonra elektronik işiyle de uğraşmaya başladı. Stresten kurtul..
Oyuncak torunlar Dünyanın en güçlü köprüsü dedeler ve torunlar arasındaki köprüdür. Çünkü onlar, hayata iki ayrı ucundan tutunmanın getirdiği empatiyle birbirlerini anlar.
Nasıl teşvik olunur? Futbola, bu oyunun bir türlü anlayamadığım aksamına, usulüne, eğlencesine pek ilgim yoktur. Ki bunu daha önce de söyledim. Ama idrak bağlantıları zayıf okurlarımız olabil..
Çocuklara sesli dinî hikayeler ‘Müzik’ başlığı altında da olsa, müziğin dışında kimi nitelikli sesli yayınları bu sütunlarda size tanıtıyoruz.
Amr Diab eski ‘en iyi’leriyle... Albümlerinin yanı sıra Avustralya’dan Amerika’ya dünyanın her köşesinde verdiği konserlerle de büyük bir beğeni kazanan bir Arap müzisyen Amr Diab.
Anadolu Ateşi’nde pişenlerin albümleri Özel bir televizyon kanalında yayınlanan Türk halk müziği starını çıkarmak için düzenlenen "Anadolu Ateşi" adlı yarışmada finale kalan ve beğeniyle dinl..
Hiç içinizden taş topladınız mı? "Biz ışığız. Nasıl olur da, karanlıklarla yatıp kalkarız?" Masumiyetimizi bir kelebek gibi elimizden uçurduğumuz günah anlarını hatırlatırcasına sorar Mevlânâ..
Kolay patlıcan başlangıçları Patlıcan hemen her türlü yemek için kullanılan en işe yarar sebzelerden biridir.
Çaresiz kal, özgüvenin artsın! Modern Robinson Crouse’lar ıssız bir adada değil, şehrin kalabalık meydanlarında parasız, kimliksiz, telefonsuz kalıyor! Geri dönmek ve kendilerini kanıtlamak i..
İşleri güçleri zeytinyağı içmek Gıda sektöründe yaşanan rekabet ve beraberinde getirdiği kalite, degüstatörlük adı altında yeni bir iş sahası oluşturdu. Geçtiğimiz yıllarda sadece içki türler..
[Evinizi renklendirin] Evinizi renklendirin Döşemelik ve perdelik kumaşları ile farklı stillerle, hizmet veren Persan Home Studio’da, tüm ürün ve atölye hizmetleri 8 taksite bölündü.
[GİYİM] Hem klasik hem modern Beymen ilkbahar-yaz koleksiyonunda rahatlık sunan, abartılı olmayan parçalar ile kendinden emin, detaylara önem veren centilmenlere sesleniyor.
[YİYECEK] Her pakette farklı sürpriz Gesa Gıda tarafından üretilen ve 30 farklı tatla sunulan Patsito mısır ve patates cipsi, çocuklar için Hugo ambalajında oyuncaklar veriyor.
Japon'ya araba satıyoruz! Motorlu araç-ların çoğalmasıyla, at arabaları ve kağnılar yollardan çekildi. Ancak at arabası ve kağnı imalatı yapanlar boş durmak istemedi. Mesleklerini maket yapar..
[ALMANYA] Ustaların fotoğraf makinesi Leica, krizde Dünyanın en saygın fotoğraf makinesi markası Leica, krize girdi. Leica, geçen yıl en az 10 milyon Euro zarar ettiğini ve yeni sermayeye iht..
[AMERİKA] Dindar; ama dini bilmeyen nesil geliyor Yapılan bir araştırma Amerikalı çocukların çoğunun Tanrı’ya inandığını, kiliseye gittiğini; ancak dini bilgilerinin çok az olduğunu ortaya ko..
Erdoğan: Türkiye sıçrama yakaladı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin şu anda çok ciddi bir sıçrama yakaladığını belirterek, göreve geldiklerinde kişi başına 2160 dolar olan milli geli..
İsrail Suriye'yi suçladı İsrail, Tel Aviv'de düzenlenen intihar saldırısından ötürü Suriye ile İslami Cihad örgütünü suçladı.
Türkiye muhalefetini arıyor (7) 'Sivil örgütlerle aydınlar kurar' CHP'den önceki gün istifa eden Livaneli, yeni bir sol parti gerektiğini söyledi. Livaneli, "Sivil toplum örgütleri ve aydınl..
« 1 2 3 4 5 6 7 8