27 Şubat 2005 Pazar Günü Haberleri

27 Şubat 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Türkiye Irak’ta federal yapıya itirazını kaldırıyor Türkiye, Irak’ta kurulacak federalizmi resmen kabul etti. Türkiye’nin Irak özel temsilcisi, Genelkurmay, MİT ve Dışişleri temsilcisinin yer..
Irak’ta bir Türk şoför daha katledildi Irak’ın kuzeyinde dün düzenlenen saldırıda, bir Türk şoför daha katledildi. Kerkük-Tikrit karayolunun 70 kilometre güneyinde tanksavar roketiyle Türk ko..
Kretschmer: 17 Aralık’tan sonra hız kaybedildi Avrupa Birliği Komisyonu Türkiye Temsilcisi Hans Jörg Kretschmer, aralık ayındaki zirveden bu yana Türkiye’de bir durgunluk meydana geldiğini be..
Dünyanın izlediği seçimde Kırgızlar sandığa gidiyor Orta Asya’nın hem toprak hem de nüfus olarak en küçük ülkesi Kırgızistan’da yaklaşık 2 buçuk milyon seçmen bugün sandığa gidiyor.
Tel Aviv’deki saldırıyı İslami Cihad üstlendi İsrail’de önceki gece meydana gelen ve 4 kişinin öldüğü intihar saldırısının sorumluluğunu Filistinli İslami Cihad örgütünden bir yetkili üstlend..
Mübarek, rakiplerine başkanlık şansı veriyor Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek, devlet başkanlığı seçimlerine başka adayların da katılmasını sağlayacak yasal değişiklik yapılmasını istedi.
İhracat yavaşladı, tekstilci zararına indirim yarışında Türkiye’nin önemli ihracat kalemlerinden hazır giyim ve konfeksiyon sektörü, ocak ayında yaklaşık yüzde 10’luk bir ihracat kaybına uğra..
Bakkalar tıraşsız satış yapamayacak Türkiye Bakkallar ve Bayiler Federasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Avrupa Birliği’ne (AB) uyum çerçevesinde bakkallara da çekidüzen verileceğini sö..
Çinliler, sebze üssünü İspanya’dan Antalya’ya kaydırdı Avrupa ülkelerindeki Çin lokantalarının sebze ihtiyacını karşılayan 4 Çinli, İspanya ve Hollanda’daki üretimlerini Türkiye’ye kaydırdı.
Amerikalılar, Türk kahvesi içecek Adını Hermann Melville’in ünlü romanı Moby Dick’in kahve tutkunu kahramanından alan Starbucks Coffee, Türk kahvesini dünya geneline yaymak istiyor.
Yunanlılar, 1 milyon dolarlık baklava tüketti Gaziantep ile özdeşleşen baklavanın ünü Türkiye sınırlarını aştı. İstanbul'dan bütün dünyaya ihraç edilen geleneksel tatlı Yunanistan'da da revaç..
‘12 ay turizm’ yayılıyor oteller kışın da açık Turizmcilerin ‘12 ay turizm' parolası ile başlatttığı projeler, meyvelerini vermeye başladı.
‘Otobüs ücretine uçakla seyahat’ havaalanlarının kârını artırdı Özel hava yollarının ‘otobüs bileti fiyatına seyahat’ parolasıyla başlattıkları tarifeli iç hat uçuşları, yolcuların yanı sıra ..
Güney Kıbrıs’ta şube açabiliriz KKTC'de 50 yıldır faaliyet gösteren ve yedinci şubesini açmaya hazırlanan Türkiye İş Bankası'nın Genel Müdürü Ersin Özince, Güney Kıbrıs'ta da şube açabilecekl..
Uçakta indirim sürüyor İstanbul-İzmir 59 YTL Onur Hava Yolları, yarından itibaren İstanbul-İzmir-İstanbul uçuşlarında 10 Yeni Türk Lirası (YTL) daha indirim yaparak bilet fiyatını 59 YTL'ye d..
Ziraat, kuyrukları 800 ATM ile azaltacak Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü, emekli vatandaşların maaş kuyruklarındaki sıkıntılarını azaltmak için 800 adet Otomatik Para Çekme Makinesi (ATM) alac..
ABD’de 1,2 milyon banka müşterisinin bilgisi kayıp ABD'de faaliyet gösteren Bank of America isimli banka, aralarında bazı Senato üyelerinin de bulunduğu 1,2 milyon federal personele ait kişiş..
Fatih Koleji öğrencileri harçlıklarını tsunami mağdurlarına gönderdi Fatih Koleji öğrencileri, aralarında topladıkları 45 bin YTL’lik yardımı, asrın felaketinin yaşandığı tsunami bölgesine ul..
Öğrenci affından Ali Kırca da yararlanacak Hukuk fakültesinde üçüncü sınıf öğrencisiyken okuldan ayrılan ünlü haber spikeri Ali Kırca, iki hafta sonra öğrenci affından yararlanarak yarım bıra..
Başbakan Erdoğan, Necip Fazıl’ın oğlunun cenaze törenine katıldı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün vefat eden ‘Çile şairi’ Necip Fazıl Kısakürek’in oğlu Ömer Kısakürek’i (59) son yolc..
Kuyrukları bitirecek önlem paketi hazır 80 kuruş muayene ücreti alınması sebebiyle hastanelerde uzun kuyrukların oluşması Sağlık Bakanlığı’nı harekete geçirmişti. Alınan önlemler yarın uygula..
SSK’lı başhekimler görevlerinde kalacak Özel sektör gibi çalışacak olan SSK hastanelerinin başhekim ve diğer personelinde değişikliğe gidilmiyor.
ADD’yi ele geçiremeyen Perinçek taraftarları, dernekten istifa ediyor İşçi Partisi, Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD)’nde isyan bayrağı açtı. ADD’den istediklerini elde edemeyen İşçi Partisi’ne..
Atatürkçü Düşünce Derneği’ne küstüm, noter kanalıyla ayrıldım Eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş, emekli olur olmaz üyesi olduğu Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) üyeliğinden noter..
Çanakkale Şehitliği’ndeki ziyaretçi patlaması rant kavgasına sebep oldu Ziyaretçi sayısının iki yılda 250 binden iki bu- çuk milyona çıkması, ‘şehitlikte kim rehberlik yapacak?’ tartışma..
Sevdiklerim için sigarayı bıraktım 40 yıl boyunca sigara içen Halis Aktel, ‘Eşimi bırakırım, onu bırakmam.’ dediği sigarayı geçirdiği kalp rahatsızlığı sonucunda bırakmak zorunda kaldı.
Şarkıcı Kıraç ve menajerine şişe atıldı Rock müzik sanatçısı Kıraç’ın Edirne konserinde olay çıktı. Konser için Edirne’de bulunan Kıraç ve menajeri, seyircilerin şişeli saldırısına uğradı.
Lojmandan çıkmayan personelden 4 kat fazla kira alınacak Kiraları son yıllarda önemli oranda artırılan kamu lojmanları cazibesini sürdürmeye devam ediyor.
Üniversitedeki torpilin senaryosu Meclis’e taşınıyor Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ndeki bir yüksek lisans sınavında torpil yapıldığı iddiasını senaryolaştırıp notere tasdik ettiren gazeteci Mur..
Polis, suç örgütlerinin önüne sporcu gençlerle ‘baraj’ kurdu Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü, kimsesiz ve suça meyilli çocukları sokaktan kurtarmak için bir dizi çalışma başlattı. 15 bin çocuğu s..
Kooperatif parası için iki muhasebeciyi boğdular Manisa'da, Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi'nde çalışan iki muhasebeciyi kablo ile boğarak öldüren soyguncular, 15 milyar lirayı da alarak kaçt..
Kameralı sistem etkili oldu, suç oranları yüzde 30 azaldı Balıkesir Emniyet Müdürlüğü'nün, kentteki asayiş ve trafik olaylarını kontrol altına almak için kentin belli noktalarına yerleştirdiğ..
'Avrupa Birliği ülkeleri mülteci sorununa bakışını sorgulamalı' Mazlum-Der, AB'nin finansal desteği ile hazırladığı Türkiye'deki mülteci sorunu ile ilgili raporunu açıkladı.
9 yaşındaki hırsız, bankadan 5 bin YTL çaldı Suç işleme yaşının giderek düştüğü İstanbul'da 9 yaşındaki bir çocuk, banka şubesinden 5 bin Yeni Türk Lirası (YTL) çalarken güvenlik kamerasına y..
Esnaf evlere demir parmaklık yetiştiremiyor Hırsızlık olaylarında görülen artış demirci esnafına yaradı. Özellikle büyükşehirlerde can ve mal emniyetini sağlamak isteyen vatandaş kapı ve penc..
Bir yıldır aranan Sedat Şahin yakalandı Yeraltı dünyasının ünlü isimlerinden Sedat Şahin, Bakırköy'de 2 adamı ile birlikte gözaltına alındı. Şahin'in geçen yıl Kadıköy'de bir işadamının işyer..
ÖSYM’nin vesikalık çekme isteği fotoğrafçıları isyan ettirdi Öğrencilerden artık resim istemeyecek olan Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) bu girişimi, fotoğrafçıları tedirgin e..
Azmetti, ayaklarıyla bilgisayar kullanmayı öğrendi İki kolunu da 5 yaşında buğday erozyon makinesine kaptıran 19 yaşındaki Ayşe Işık, hayata küsmek yerine dört elle sarıldı.
Dokuz Eylül Üniversitesi’nden pratik eğitimli ilahiyatçılar geliyor Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi (DEÜİF), ‘aktif eğitim sistemi’yle yetiştirdiği ilk mezunlarını bu yıl verecek...
Öğrenciler aktif eğitim sistemini sevdi DEÜİF Dekanı Prof. Dr. Selahattin Parladır, yeni sistem sayesinde motivasyon eksikliği ve bıkkınlık derdinden kurtulduklarını, öğrencileri aktif hale g..
Dizüstü bilgisayarla vaaz yaygınlaşıyor Konya Selçuk Üniversitesi’ndeki camide görev yapan imam-hatip Abdullah Uçar, camiye gelenlere, dizüstü bilgisayarla vaaz veriyor.
’Pokemon ve Harry Potter’ şiddete özendiriyor Diyanet İşleri Başkanlığı, Pokemon tarzı Uzakdoğu kökenli çizgi filmlerin çocukları şiddete özendirdiğine vurgu yaparak, aileleri, bu tarz filmle..
Hastaneye yaralı taşıyan ambulanslar çarpıştı Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde meydana gelen trafik kazasında yaralanan 6 kişiyi hastaneye götüren 2 ambulans yolda birbiriyle çarpıştı.
Termik santrallarin çıkardığı zehirli gazlar yeraltına hapsedilecek Doç. Dr. Mehmet Şener termik santralların saldığı karbondioksidin yerkabuğuna enjekte edilerek zararsız hale getirileceğin..
Milletvekili Başoğlu, Ulla batığına dalacak AK Parti Adana Milletvekili Atilla Başoğlu, kendisi gibi dalgıç olan eşiyle birlikte önümüzdeki ay İskenderun’da batan MV Ulla isimli gemiye dalmay..
Basın Konseyi, Vakit Gazetesi’ne ambargoyu kınadı Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi, Almanya'da yayın yapan Anadolu'da Vakit Gazetesi'nin Alman Federal İçişleri Bakanlığı tarafından kapatılm..
Çocuklara ‘daha fazla test çöz’ baskısı doğru değil ÖSS ile LGS yaklaştıkça ailelerin ve öğrencilerin kaygısı artıyor. Aileler çocuklarının daha çok çalışmasını, daha fazla soru çözmesini ist..
Mutluluk en güzel hediyedir Hayat sizi yorgun ve bitkin bir hale getirmiş, maddi sıkıntılardan bunalmış olabilirsiniz; ama bu, sizin mutluluğu yakalamamanız için bir gerekçe olmamalıdır.
Hışıltılı solunum astım habercisi Genellikle 0-3 yaş arası çocuklarda görülen "hışıltılı solunum’’un iki defadan fazla tekrar etmesinin, astım riskini artırdığı bildirildi.
Geleneksel Azeri müziği dünya gündeminde Azerbaycan’ın ünlü bestecisi Frengiz Ali Zade, Kronos Quartet’in yeni çıkan albümü "Mugam Sayagi" ile bir kez daha dünya gündeminde.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8