26 Şubat 2005 Cumartesi Günü Haberleri

26 Şubat 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Daum yine olağan şüpheli UEFA Kupası'nda üçüncü tur kuraları çekilip rakip belli olduğunda, başta spor basını olmak üzere herkes Fenerbahçe için işlerin çok kolay olacağını iddia etmişti.
İspanyol basını: Zaragoza ders verdi Real Zaragoza'nın Fenerbahçe'yi 2-1 yendiği maçın ardından İspanyol basını, mücadeleyi bir futbol dersi olarak değerlendirdi.
İhalede usul problemi Galatasaray tarafından, daha önce 30 yıllığına üst kullanım hakkı alınan Seyrantepe'deki arazinin tapusunun alımıyla ilgili ihale, Maliye Bakanlığı tarafından ikinci bir..
Sendikalı işçi kapı önüne Türkiye'nin Avrupa Birliği sürecinde hızlı adımların atıldığı, yasal düzenlemelerin yapıldığı ve İş Güvencesi Yasası'nın çıkarıldığı 2004 yılında dikkat çekici bir '..
Türk-İş'e göre açlık sınırı: 523 YTL Türk-İş, şubat ayı için 4 kişilik ailenin açlık sınırını 523, yoksulluk sınırını ise 1590 YTL olarak açıkladı. Türk-İş tarafından her ay düzenli olarak ha..
Kapasite yüksek irtifada İmalat sanayisinde üretim değeri ağırlıklı kapasite kullanımı, 2004 yılının son çeyreğinde yüzde 81.7'ye yükseldi. 2003 yılının son döneminde bu oran, yüzde 79.7 sevi..
80 YKr'lik kuyruğa maaş kesintisi formülü Hastanelerde uzun kuyruklara neden olan 80 kuruşluk katkı payı bürokrasisi çözüme kavuşuyor. Buna göre, SSK'lı hastadan alınan 80 kuruşluk katkı pay..
'Telekom ile görüşüyoruz' Çalışma Bakanı Murat Başesgioğlu, eczanelerden ilaç alımında internet üzerinde yaşanan bir sorun olduğunu belirterek bu konuda Telekom ile görüşmeler yapıldığını söy..
ABD, Yukos'a geçit vermedi ABD'deki bir mahkemeye iflas koruma düzenlemesinden faydalanmak için başvuran Rus petrol şirketi Yukos'un başvurusu reddedildi. BBC'nin haberine göre patronu Mihail..
'Otomotivde yeni vizyon gerekli' Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Jan Nahum, otomotiv sektörüne öncelik verilmesini isteyerek "Dibimizdeki İran, bizden daha fazla üretim yapıyor.
Hisse satıp borç ödüyor Yapı Kredi Bankası'na ve TMSF'ye toplam 4 milyar dolar civarında borcu olan Çukurova grubu, ay sonuna kadar Yapı Kredi'ye ödemesi gereken 100.39 milyon dolarlık faiz ..
Garanti'den 1.1 milyar YTL kâr Garanti Bankası'nın 2004 yılı net kârı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 31.3 artarak 450.55 milyon YTL'ye yükseldi. Bankanın enflasyon muhasebesi uygul..
SÜPAŞ'a Tekel için 1 milyar dolar kredi Credit Suisse, Tekel ihalesine teklif verecek olan Sigara Üretim ve Pazarlama A.Ş.'ye (SÜPAŞ) 1 milyar dolarlık kredi sağladı.
Merkez Bankası piyasaları yine şaşırttı Türk Lirası sıkışıklığının da etkisiyle artan döviz satışlarına karşın dövize doğrudan alım yönünde müdahalede bulunması beklenen Merkez Bankası bunun ..
'Erdemir'in blok satışına karşıyız' CHP Grup başkanvekili Kemal Anadol, Erdemir'in 'blok satışına' karşı olduklarını açıkladı. Anadol düzenledikleri toplantıda, Erdemir'in yılı 450 milyon dol..
Tekfen: Boru hattında lider Tekfen Holding Grup Şirketler Başkanı Erhan Öner, "Petrol platformu kurma ve boru hattı projelerinde Türkiye'de lideriz. Çoğu boru hattı ve petrol platfor..
İhalelerin 'sağlığı' bozuk Kamu İhale Kurumu'nun 2004 yılı ihale istatistikleri açıklandı. Geçen yıl 95 bin 105 ihale yapılırken, kamuda tüm mal ve hizmet alımları ile yapım işleri için 16 mi..
Güler: Yolsuzluk milli bir sorun Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, bakanlığındaki yolsuzluk soruşturması çerçevesinde bazı üst düzey bürokratlarla ilgili işlemlerle ilgili karşı s..
Dış politikada 'ince ayar' devri Başbakan Erdoğan, 'Ulusa Sesleniş' konuşmasında ağırlığı dış politikaya verdi: "Bir rota değişikliği yok. Ancak rotamızı küresel bir vizyonla ve düny..
MGK'dan Irak yönetimi ile diyaloğa vurgu Irak ve Kıbrıs konularını ele alan Milli Güvenlik Kurulu (MGK), iki ülkedeki seçim sonuçlarını değerlendirirken, Irak'ta kalıcı barış ve istikrar sağl..
'Irak'ın birliğini koruyacağım' Irak'ta oluşturulacak yeni yönetimde devlet başkanlığı için ismi öne çıkan Kürt lider Celal Talabani'nin 'Gelin yüz yüze görüşelim' mesajına Başbakan Tayyip Er..
Zirvede buzlar eriyemedi ABD Başkanı George W. Bush'la Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in önceki günkü Bratislava zirvesi, nükleer silahların yayılmasına karşı var olan anlaşmalara süslü ..
İran için süre hazirana dek İran, ABD Başkanı George W. Bush'un Avrupa turu sonrası nükleer programıyla ilgili başmüzakereci Hasan Ruhani'yi Avrupa'ya yollarken, ABD'nin, İran'ı nükleer progr..
Rice, bir 'Dominatrix' The Washington Post, ABD Dışişleri Bakanı Rice'ın giysilerini denizci üniforması ile Matrix kostümlerine benzetti ve bir de lakap buldu: 'Dominatrix,' yani cinsellikte ..
Erdoğan Afrika yolcusu Başbakan Tayyip Erdoğan, 2-5 Mart tarihlerinde, Etiyopya ve Güney Afrika Cumhuriyeti'ne resmi ziyarette bulunacak.
Sarkozy'den anayasa gazı Fransa'da AB anayasası referandumu için propagandaya başlayan iktidardaki Halk Hareketi Birliği'nin lideri Nicolas Sarkozy, "Avrupa ne kadar çok bütünleşirse..
BM, Hariri için iz peşinde Lübnan'ın eski Başbakanı Refik Hariri'nin öldürülmesiyle ilgili BM soruşturması başladı. İrlandalı polislerden oluşan üç kişilik ekip BM Genel Sekreteri Kofi Annan'..
'Papa'nın durumu iyi' Grip teşhisiyle hastaneye kaldırılan ve solunum zorluğu çeken Papa 2. Jean Paul'ün önceki gece geçirdiği traketomi (nefes borusunu yarıp açma) ameliyatının ardından solu..
Batı Şeria'ya yeni yeni evler Gazze'deki 21 Yahudi yerleşimini boşaltacak olan İsrail, Batı Şeria'da ilhak için bu yıl 6 binden fazla ev inşa edecek. Yediot Ahronot gazetesi...
Kanada kalkanda yok ABD'nin Irak savaşına karşı çıkan kuzey komşusu Kanada, şimdi de tartışmalı füze kalkanı projesinde yer almayacağını duyurdu.
Biskek'te söz 'Lale'de Eski Sovyet cumhuriyetleri arasında piyasa ekonomisi ve reformcu adımlarıyla 'Orta Asya'nın demokrasi adası' payesi alan Kırgızistan, yarınki genel seçim öncesi bazı ad..
Posbıyıklarla asayiş berkemal Hindistan'da, Madya Pradeş'in polis şefi, asayiş kurmanın püf noktasını buldu: Sinekkaydı tıraşla otorite olmuyor, posbıyıklı polise hürmette sınır yok.
'Ayrı oluşum' fikri güçlü Sarıgülcü 10 CHP'li, toplu istifayı tartıştı. Yeni parti fikri ağırlıkta. Sarıgül ise "Sonuna dek CHP'de mücadele etmeliyiz. Ama parti kurmaya karar verirs..
Baykal: Livaneli'nin istifasına şaşırmadım CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Zülfü Livaneli'nin partisinden istifa etmesinin şaşırtıcı bir gelişme olmadığını açıkladı. Stockholm'deki Avrupa Sos..
Suriye halkına tezkere desteği Radikal gazetesi yazarı Nuray Mert, Milliyet gazetesi yazarı Can Dündar, İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof. Gençay Gürsoy'un da aralarında bulunduğu bir grup ga..
Bakana 'kızan fesi' pek yaraşır Yeni Kültür Bakanı Koç'un ilk konukları, Aydınlı hemşerileriydi. Hediye efe başlığıyla (kızan fesi) poz veren Koç, gazetecilere incir ve ceviz ikram etti.
AKP: Sayıştay Başkanı'nı Meclis seçsin Sayıştay Kanunu'nu değiştirmek için düğmeye basan AKP, Sayıştay Başkanı'nın TBMM'de seçilmesini öngören yasa teklifini dün Meclis Başkanlığı'na sundu.
'Diyanet Sünni kuruluşu değil' Alevilerin azınlık olmadığını belirten Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, "Diyanet İşleri Başkanlığı da hiçbir zaman Sünni bir kuruluş de..
Ağar: Hükümet zenginin yanında DYP lideri Mehmet Ağar, AKP hükümetinin, 'zenginlerin hükümeti' olduğunu söyledi. Dün, yazılı bir açıklama yapan Ağar, bu hükümet döneminde, gelir dağılımında t..
Dikkat! Soldan parti çıkabilir 'Sivil örgütlerle aydınlar kurar' CHP'den önceki gün istifa eden Livaneli, yeni bir sol parti gerektiğini söyledi. Livaneli, "Sivil toplum örgütleri v..
Daha kaç çocuk yanacak? Van kent merkezinde dün silahlar konuştu. Peş peşe meydana gelen iki silahlı olayda dört çocuk yaralandı. İlk olay saat 10.00'da Şabaniye Mahallesi'nde meydana geldi..
Atlara gözlük Emniyetintoplumsal olaylara müdahaleye gönderdiği atlı polisler, dün, Büro Emekçileri Sendikası'nın Sosyal Güvenlik Reformu, Gelir İdaresi ve...
Moskova dersleri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 'Dünya Belediye Başkanları Konferansı Başkanı' oldu. Dün Moskova'da düzenlenen toplantıya katılan Topbaş...
Bir çuval krizi, birçok iddia Cinayet suçundan aranırken Fransa'da yakalanan Hacı Aycan'ın Türkiye'ye getirilirken ölmesi, tartışma yarattı. Hakkında üç kişiyi öldürmekten kesinleşmiş hapis c..
Aslan göreve iade edildi İçişleri Bakanlığı'nın, CHP'nin olağanüstü kurultayından birkaç gün önce görevden aldığı Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Osman Aslan, dün göreve iade edildi.
Gasp cinayeti için 6 gözaltı Kadıköy'de emlakçılık yapan Mustafa Karataban'ın, gasp amacıyla öldürülmesi olayına ilişkin biri kadın altı zanlı gözaltına alındı. 66 yaşındaki Karataban'ın geçe..
Prof. taksiciyi bıçakladı İlahiyat profesörü Hayrani Altıntaş, trafikte yol vermediği için kendisini sopayla darp eden taksiciyi bıçakla yaraladı. Kanlı biten trafik tartışması, Bahçelievler ..
Öykü eken, kitap biçer Ümraniye Yavuz Selim İlköğretim'deki 70 kişilik 4-E, Nermin Şenol Kalyoncu göreve başladığında okulun en haylaz sınıfıydı. Nermin öğretmen, dersleri öyküleyerek anlatın..
'Her şeyin bir kuralı var!' Bir süre önce 11 memura çukur açma cezası vermesiyle gündeme gelen Samsun Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birliği Müdürü Sinan Ünsaler, şimdi de hazırladığı 13 mad..
Yağışlı hava geliyor Türkiye, bugün Orta Akdeniz'den gelen yağışlı havanın etkisine girecek. Meteorolojiye göre, bugün sabah saatlerinde Marmara'nın batısı ve kıyı Ege'de başlayacak yağış, Ma..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8