26 Şubat 2005 Cumartesi Günü Haberleri

26 Şubat 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Emniyete 10 bin polis alınacak Polis Eğitim Merkezleri kurulması ve 10 bin yeni polis alınmasını öngören yasa tasarısı, TBMM Plan ve BütçeKomisyonu'nda, 1 Mart Salı günü görüşülecek.
Ortadoğu ateşkesi komaya girdi: 6 ölü, 55 yaralı Yaser Arafat'ın ölümünden sonra Filistin ile İsrail arasında varılan tarihî ateşkes anlaşması, üzerinden 3 hafta bile geçmeden en ağır darbeyi..
Vakit karikatüristine 20 milyarlık tazminat cezası Vakit Gazetesi karikatüristi Kemal Güler, 12 Haziran 2003 tarihinde çıkan "O silahı denize neden attın?" başlıklı manşet habere yaptığı kari..
Necip Fazıl’ın oğlu Ömer Kısakürek vefat etti Çile şairi Necip Fazıl Kısakürek’in ikinci çocuğu olan Ömer Kısakürek 59 yaşında hayata veda etti.
Sorun çözüldü, İstanbul’da deniz ulaşımı İDO’ya emanet Türkiye Denizcilik İşletmeleri (TDİ) Şehir Hatları İşletmesi’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne devriyle ilgili anlaşmazlık sona erdi..
Osmanlı’nın son dönemine ait özel eşyalar Paris’te satılıyor Osmanlı ailesinin son yıllarına tanıklık eden özel eşyaları Paris’te satışa çıkıyor. Sultan İkinci Abdülhamid’in küçük kızı Ayşe S..
Topbaş, yurtdışı ziyaretlerine kendi parasıyla gidiyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi, göreve geldiğinden bu yana 14 kez yurtdışına çıkan Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın, bu ziyaretler için ..
Milletvekilinin soru önergesi başörtülüye paso yasağını kaldırdı İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü, bir süre öncesine kadar başörtülü fotoğraf verdikleri gerekçesiyle Açık Öğ..
Ailesi eğitimli adaylarla, dersaneye gidenler ÖSS’de daha başarılı oluyor ÖSYM, 2002 yılı için gerçekleştirdiği anketin sonuçlarını açıkladı. Buna göre Öğrenci Seçme Sınavı’nda öğrencilerin b..
Notere tasdik ettirdiği torpil senaryosu gerçek çıktı 19 Mayıs Üniversitesi’ndeki yüksek lisans sınavında torpil ihbarı alan bir gazeteci, iddiayı belgelemek için sınavdan dört gün önce olayı..
Emniyet, ceza iptaline itiraz edecek Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Ramazan Er, bazı mahkemelerce, sürücü imzası bulunmayan ceza tutanaklarının iptal edilmesine itiraz edileceğini söyledi.
DHKP-C’nin yeni hedefi trafik polisleri Yunanistan’daki Lavrion Kampı’nda PKK militanları ile anlaşmazlığa düşen DHKP-C’nin, Türkiye’de ses getirici eylemlere hazırlandığı belirlendi. Örgütün..
Yolda yürürken telefonla konuşmayın, cebinizi sık sık kontrol edin Mağdurların büyük çoğunluğunun cep telefonları yolda yürürken çalınıyor. Kurbanlarının daldığını gören kapkaççılar cep telef..
‘Silah bırakan PKK’lı gençler gaspçı oldu’ Kapkaççıların yüzde 72’si polis tarafından yakalanmış ve sabıkalı. Yüzde 75’i gecekondu semtinde yaşayan kapkaççılar en çok kadınları hedef seçiyor.
Kapkaç için çocuklara kimlik çıkarmıyorlar İstanbul’da kar topu gibi büyüyen kapkaç ve hırsızlık olaylarında kullanılan suç makinelerinin büyük kısmı 9-16 yaşları arasındaki çocuklardan oluşu..
Sarıgül’ün yardımcısı görevine iade edildi Yolsuzluk iddiaları sebebiyle İçişleri Bakanlığı tarafından açığa alınan Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Osman Aslan dün görevine iade edildi.
Arınç: İstikrar varken sandığa gitmek gereksiz TBMM Başkanı Bülent Arınç, erken seçim şartlarının oluşmadığını belirterek, "Siyasi ve ekonomik istikrar var, erken seçim kesinlikle söz konusu ..
Leyla Zana yeni TCK’dan yararlanacak Kapatılan Demokrasi Partisi’nin (DEP) eski milletvekili Leyla Zana ve arkadaşları, cezaevinden tahliyelerinin ardından dün ilk kez hakim karşısına çıktı. ..
CHP’li Selvi’ye göre erken seçim kaçınılmaz CHP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi, erken seçimin kaçınılmaz olduğunu ileri sürdü. Hassas bir döneme girildiğini belirten Selvi, "Siyasi değe..
Erdoğan 28 ayda 66 kez yurtdışına çıktı Başbakan Tayyip Erdoğan, 3 Kasım 2002 seçimlerinden bu yana toplam 66 kez yurtdışına çıktı.
Sigarayı bırakmazsan daha çoook öksürürsün Rifat Başbakan Tayyip Erdoğan, yoğun çalışma temposunın yanı sıra sigara tiryakileriyle mücadele etmeyi de kendisine misyon edinmiş durumda.
Rumlardan 5’li diyaloğa ‘hayır’ Rum yönetimi lideri Tasos Papadopulos, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, "Kıbrıs sorununu, tüm taraflarla birlikte görüşelim." teklifini reddetti.
‘Rumları tanımama mesaisi’ başlıyor Türkiye, Ankara Anlaşması’nın Kıbrıs Rum Kesimi’ni de içine alacak biçimde genişletilmesini öngören uyum protokolünü, ay başında Avrupa Birliği ile müzaker..
Aşura’ya yapılan saldırılar Şiilerle Sünnileri birleştirdi Irak’ta geçen haftaki Aşura kutlamaları sırasında Şii camilerine yönelik gerçekleştirilen saldırılar Sünni ve Şiilerin birlikte kıld..
Kürt liderler ‘başbakanlık’ta renk vermiyor Irak seçimlerinde kilit konuma gelen Kürt yönetimi, koalisyon konusunda aceleci davranmıyor.
MGK: Irak'ta her kesimle diyalog ve işbirliği önemli Milli Güvenlik Kurulu, dünkü olağan toplantısında ağırlıklı olarak Irak, Kıbrıs ve savunma sanayii konularını ele aldı.
Celal Talabani’den Türkiye’ye toprak bütünlüğü güvencesi Irak’ta saçim sonrası hükümet senaryolarında ismi cumhurbaşkanı olarak anılan Kürt lider Celal Talabani, Irak’ın toprak bütünlüğü konu..
Petrol üreticilerini uyardı: Fiyat konusunda spekülasyon yapmayın Enerji politikası konusunda 26 ülkeye danışmanlık yapan Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Claude Mandil, yüksek petrol fiyat..
Doğalgaz ithalatına Koç ve Sabancı da talip Doğalgazda ithalat ve toptan satış tekeli olan BOTAŞ’ın, elindeki kontratları devretmek amacıyla çıktığı ihalede şu ana kadar 31 şirkete ithalat li..
Çukurova, borcunu ödemek için 173 milyon dolarlık Turkcell hissesi sattı Çukurova Grubu, Yapı Kredi Bankası’na ödemesi gereken faiz borcu ile Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na olan borcunun ş..
Telekom’a talip 10 şirket hesapları incelemeye başladı Hisselerinin yüzde 55’i blok olarak satışa çıkarılan Türk Telekom ihalesinde ön yeterlilik alan 13 yatırımcıdan 10’u bilgi odasına (data..
Emlakçı Karataban’ın katil zanlıları yakalandı Kadıköy Kozyatağı’nda emlakçı Mustafa Karataban’ın (66) öldürülmesi olayının failleri oldukları belirlenen biri kadın 6 kişi polis tarafından ya..
‘Kurtlar Vadisi’nin adını kullanan çete çökertildi Kurtlar Vadisi’nin tetikçisi Polat Alemdar’ın adını kullanarak gasp yapan çete yakalandı. Jandarma’nın İstanbul’un Ümraniye ilçesinde yaptı..
Sağlık karnesi hafta sonu da verilecek SSK sigorta müdürlükleri, hastanelerin Sağlık Bakanlığı’na devrinin ardından sağlık karnesi talebinin artması nedeniyle oluşan yığılmaların önlenmesi am..
Kuyrukları azaltmak için çalışanlara ‘pullu’ çözüm getiriliyor Hastanelerde kuyrukların katlanmasına neden olan 80 YKr’lik katkı payı uygulamasının kaldırılması için kanun değişikliği gerekiy..
Muayene ücreti maaştan kesilecek SSK Sağlık İşleri Genel Müdürü Servet Rüştü Karahan, hastanelerde kuyrukların uzamasına sebep olan muayene katkı payının emeklilerin maaşından kesilmesi için ..
Profesör ile taksici yol verme tartışmasında birbirini yaraladı Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Hayrani Altıntaş, yol verme yüzünden tartıştığı taksicinin sopalı s..
Lösemili Esin moral bulmak için yurda döndü SSK'ya karşı verdiği hukuk mücadelesini kazanarak, tedavi için 24 Ocak'ta Almanya'ya giden lösemi hastası Esin Köse (8), ailesiyle birlikte Türkiye..
Kitap okumaya başlayan kadınlar bilgilerini yarıştırdı Ormandibi beldesinde kitap okumayı teşvik etmek isteyen belediye başkanı, erkeklerden sonra kadınlar arasında da ‘kitap okuma, anlama ve..
Diyanet Sünni bir kurum değil Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı’nın (TESEV) açıkladığı raporla gündeme gelen tartışmalara değinerek, "Y..
İsrail, Batı Şeria’ya 6 bin yeni ev yapacak İşgali altındaki Gazze’den çekilme kararı alan İsrail, Batı Şeria’da 6 binden fazla ev inşa etmeyi planlıyor.
Kırgız seçiminde BDT-AGİT rekabeti Kırgızistan’da pazar günü yapılacak parlamento seçimlerinde iktidar ile muhalefetin yanı sıra iki uluslararası teşkilat da çekişiyor.
36 büyükelçinin Kars çıkarması Kars Belediyesi’nin daveti üzerine dün kente gelen 36 ülkenin büyükelçileri, Kars Havaalanı’nda güllerle karşılandı.
Ankara, sınırdaki Ermeni santralını AB’ye şikâyet etti Ermenistan-Türkiye sınırının 16 kilometre ilerisinde bulunan Medzamor Nükleer Santralı’nın Türkiye için giderek daha tehlikeli olmaya ba..
Türkiye, artık BM Barış Gücü’ne daha çok katılacak İlk kez 57 üyeli İslam Konferansı Örgütü’nün genel sekreterliğini elde eden Türkiye, BM Güvenlik Konseyi üyeliği için de kapsamlı bir tanıtı..
’Powerade sporcu içeceği’ Coca Cola Türkiye, kamuoyunda bilinenin aksine Powerade adlı ürünün enerji içeceği değil, spor içeceği olduğunu bildirdi.
Vergiler yüzünden sanayicinin yeni işçi alma hevesi kalmadı Ekonomik büyümenin yüzde 9’u aşmasına karşılık işsizlik rakamlarının yüzde 10’un altına inmemesi farklı yorumlara yol açtı.
Müteahhitler fazladan aldığı 423 milyon YTL’yi iade etti Karayolları Genel Müdürlüğü, otoyol ve köprü inşaatlarında fahiş ücretler aldığı tespit edilen müteahhitler ile masaya oturdu. İadeye ..
Kimya sektörü ihracatı 7 milyar dolara çıkaracak Dış Ticaret Müsteşarlığı İhracat Genel Müdürü Ali Boğa, iki yıl önce başlattıkları strateji çerçevesinde ihracat yapılan ülke sayısının arttığ..
Kaçakçılar, yolcu listesinden yakalanıyor Gümrükler Genel Müdürlüğü, ‘Risk Analiz Merkezi Projesi’ kapsamına Türk Hava Yolları’nı da dahil ederek kaçakçıları yakın takibe aldı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8