26 Şubat 2005 Cumartesi Günü Haberleri

26 Şubat 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
SEKA'da 39. gün... Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun kapatma kararına karşı direnişlerini sürdüren SEKA İzmit Fabrikası işçileri, 38. günü doldurdu. 734 işçi, bankaya yatan ve toplam 15 milyon Y..
ÖSS'nin yıldızı orta direk ÖSYM tarafından yapılan bir araştırma 'orta halli' ailelerin çocuklarının ÖSS'de daha başarılı olduğunu ortaya koydu. Anne ve babanın eğitim durumu adayın başarısın..
Cerrah'ın evi semti korumaz! İstanbul Emniyet Müdürü Cerrah'ın evinin olduğu Yeşilköy'deki mahalle muhtarlığı soyuldu. Muhtar, "Karakol kapatılınca bu olaylar arttı" dedi.
Motive olamadım hocam!.. Kişisel gelişim uzmanı Mustafa Gül, gösteri sırasında sekreterini 'motive ettikten sonra' cam kırıklarının üzerine atlamasını istedi. Ancak camların üstüne atlayan ge..
Küçük Esin umutlu döndü Uzun bir hukuk mücadelesi sonucu yurtdışındaki tedavi masrafları SSK tarafından üstlenilen yedi yaşındaki lösemi hastası Esin Köse, 25 Ocak'ta gittiği Almanya'dan umut..
Mesleğiniz? Kapkaççıyım Emniyet Genel Müdürlüğü'nce yapılan araştırma, kapkaççıların kadınları kurban seçtiğini ortaya koyarken, bu suçu işleyenlerin büyük bölümünün teşvikçisinin olmadığını ..
99 bin çocuk karakolluk Emniyet verileri, geçen yıl yıl yaklaşık 99 bin çocuğun karakolluk olduğunu ortaya koydu. Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü Ramazan Er, 2004 yılında suç işleyen ve suça ..
'İngiliz turistin yazısı asılsız' İstanbul Emniyet Müdürlüğü, The Guardian'daki yazısında polisin kendisinden rüşvet istediğini anlatan Nicholas Hall'un iddialarını yalanladı.
'Yargısız infaz' Le Monde'da Mardin'in Kızıltepe ilçesinde baba-oğulun öldürülmesiyle ilgili davaya sanık polislerin katılmaması yankı buldu. Fransız Le Monde gazetesi, Türkiye'nin yargı sist..
Erdoğan'a 'iğneli' eleştiri Başbakan Tayyip Erdoğan'ın "Doktorlara iğne yaptırmam, felç edebilir" açıklaması, doktorları kızdırdı. Türk Tabipler Birliği (TTB) Başkanı Füsun ..
DEP, adil yargılama istedi Kapatılan DEP'in eski milletvekilleri Leyla Zana, Orhan Doğan, Hatip Dicle ve Selim Sadak, yeniden yargılamanın Türk Ceza Kanunu (TCK) ve Ceza Muhakemeleri Usulü Ka..
Vakit gazetesine Almanya yasak Almanya, Vakit gazetesinin Avrupa baskısını dün itibarıyla yasakladı. Gazeteyi yayımlayan Yeni Akit' şirketinin malvarlığına el konuldu.
Habur'da yine kuyruk var Habur Sınır Kapısı'ndaki araç kuyruğu 50 kilometreyi buldu. Şırnak Valisi Osman Güneş, peşmergelerin keyfi tutumu nedeniyle kapının ağır işlediğini söyledi.
Bin 638 hak ihlali iddiası Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı (BİHB) verilerine göre, geçen yıl en çok başvuru, işkence ve kötü muamele, adil yargılanma, yaşam hakkı, sağlık ve hasta hakkı,..
Mars'ta hayat bulguları var Mars Express uydusunun elde ettiği verileri değerlendiren Avrupa Uzay Ajansı uzmanları kızıl gezegende geçmişte hayat olduğunu söyledi. Uzmanlara göre Mars'ta şu a..
Evladım yine hız yapmışsın... Şüpheci anne babalar, çocuklarını uydudan takip edecek! ABD'de üretilen ve kullanılan, Britanya'da da yakın zamanda satışa sunulması beklenen bir cihaz sayesinde..
Temel İçgüdü 2 nihayet! Artık filmlerden çok Davos ekonomik zirvesi (solda) ve bağış toplama kampanyalarında boy gösteren Sharon Stone, 'biseksüel' olarak sinemaya dönüyor.
Size anne diyebilir miyim? Kenya'da tsunami dalgalarından kurtulan bebek suaygırıyla, kendisinden 130 yaş büyük kaplumbağa arasındaki bağ, uzmanları hayrete düşürüyor.
'Cep'ten otobüs bileti alınacak İtalya'nın başkenti Roma'da toplu taşımadan yararlanmak için bilet peşinde koş-mak gerekmiyor. Kentte otobüs ve tramvay yolcuları 10 Nisan'dan itibaren cep tel..
Anne sütünde roket yakıtı! ABD'de anne sütünde roket yakıtlarında kullanılan zehirli bir maddeye rastlandı.
Stüdyoda şeytan çıkardılar Britanya televizyonu Channel 4, 'şeytan çıkarma' töreni yayımladı. Rahip Trevor Newport' tarafından 'şeytanı kovulan' 40'lı yaşlardaki Colin'in törenden sonra tamam..
Yıl 2050, mekân Dünya Birleşmiş Milletler, 2050 yılında dünyanın nasıl bir yer olacağını tarif etti. BM Ekonomik ve Sosyal İşler Bölümü Nüfus Birimi'nin dün yayımladığı gözden geçirilmiş nüfu..
Dönerde zirve: Ekmek arası somon döner... Türk girişimci, her tür eti döner halinde satabileceğini kanıtladı. Antalya'da somon balığından döner yapıldı. Antalya'da devam eden Fabex Yiyecek ve..
İskoçya'dan 'beyaz atlı prens adayı' geldi! Kanal D'nin yarışma programı 'Beyaz Atlı Prens' için önceki gün Taksim Grand Öztanık Otel'de başlayan İstanbul elemelerinde ilginç bir konuk vardı...
Turneye mahkum tiyatrocular! Türkiye'nin turneye çıkan ilk cezaevi tiyatrosu özelliğine sahip Çanakkale Açık Cezaevi Tiyatrosu, 18 Mart'ta sahneleyecekleri 'Kamyon' adlı oyunun hazırlıklarına..
'CSI'a Quentin Tarantino dokunuşu 'CSI: Crime Scene Investigation', filmleri özellikle stilize şiddetiyle hemen tanınan ABD'li ünlü yönetmen Quentin Tarantino'nun sihirli dokunuşuyla tanışaca..
3 yeni film gösterimde Oyuncu / yönetmen Clint Eastwood'dan 7 Oscar adaylığı olan film 'Million Dollar Baby'; 6 Oscar adaylığı ile umutlanan 'Ray' ve ABD'nin bağımsız yönetmenlerinden olan Jo..
Satürn: Oksijen var, hayat yok Satürn'ü araştıran Cassini uzay aracı, gezegen atmosferinde oksijen molekülü tespit etti ve 126 fotoğraftan oluşan dev bir 'Satürn Hatırası' çekti.
İranlı internet yazarına 14 yıl hapis İran'da bir internet yazarı casusluk ve karşı devrim taraftarlığı yaptığı gerekçesiyle 14 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
2 milyon yıllık fosil Bursa'da sergide Bursa'nın Orhaneli ilçesindeki kömür işletmelerinde 2 yıl önce bulunan ve 16 milyon yıllık olduğu belirlenen hayvan fosili, Bursa Orman Müzesi'nde sergi..
Eğitimli ailenin çocuğu daha başarılı Üniversite sınavına giren öğrencilerin sosyo ekonomik durumlarıyla başarıları arasındaki ilişkileri belirlemek üzere düzenlenen 2002 ÖSS Aday Anketi sonu..
Yasal boşluklar kapkaçı tırmandırdı Polise göre, kapkaç olayların tırmanışının başlıca nedeni yasal boşluklar.
29 Şubat'lılar, 1 Mart'ı tercih ediyor Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü verilerine göre, Türkiye'de 29 Şubat'ta doğan ve halen yaşayanların sayısı 25 bin, 1 Mart'ta doğanların sayı..
Sezaryen depresyonu engellemiyor Sezaryenle doğum, doğumdan sonra annede depresyon riskini azaltmıyor.
Kuyruk azaldı, ilaç sıkıntısı sürüyor! Sağlık Bakanlığı'na devredildikten sonra uzun kuyruklara sahne olan SSK hastanelerinde sıkıntı şimdilik hafiflemiş gibi görünüyor. Ancak ilaç sıkıntısı ..
Yeme bozuklukları hızla artıyor Yeme bozuklukları son yıllarda giderek artıyor ve toplumun büyük bir kısmını tehlikeli sonuçlarıyla tehdit ediyor.
Şubat'ta enflasyon beklentisi binde 7 CNBC-e anketine göre Şubat ayında TÜFE'nin binde 7, ÜFE'nin ise binde 68 artması bekleniyor.
Garanti'nin net karı 450.5 milyon YTL Garanti Bankası, geçen yıl net karını yüzde 31.3 artırarak 450.5 milyon YTL'ye çıkartırken, brüt kar ise yüzde 116 artışla 1.1 milyar YTL oldu. Garanti B..
'En önemli sorun işsizlik' Devlet Bakanı Babacan, Türkiye'nin bir numaralı ekonomik ve sosyal probleminin işsizlik olduğunu söyledi. Babacan, her yıl 500 bin kişi istihdam edilmemesi durumund..
İşkenceci İngiliz askerlere hapis Irak'ta cezaevindeki mahkumlara kötü muameleden yargılanan 3 İngiliz askeri hapse mahkum edildi.
Caferi: Önce Anayasa sonra Kerkük Irak'ta seçimleri önde bitiren Birleşik Irak İttifakı'nın başbakan adayı İbrahim Caferi, kerkük konusundaki tartışmaların, anayasa taslağının hazırlanmasında..
Tel Aviv'de intihar saldırısı: 5 ölü İsrail'in Tel Aviv kentinde bir gece kulübü yakınlarında meydana gelen patlamada 5 kişi öldü, 55 kişi yaralandı.
MGK'da Irak ve Kıbrıs konuşuldu MGK toplantısında Irak'ta yapılan seçimler sonrasında gelinen aşama ve KKTC'deki seçimlerin sonuçları değerlendirildi.
Erdoğan'dan Ulusa Sesleniş Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye ile ABD arasındaki yakın ilişkilerin rasyonel bir zeminde devam ettiğini söyledi.
Kapkaç için güvenlik zirvesi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Milli Güvenlik Kurulu'nda Irak seçimleri, KKTC seçimleri ve Savunma Sanayi Müsteşarlığı'nın milli ağırlıklı savunma anlayışının nas..
İngiliz ordusu Irak halkından özür diledi İngiltere Ordusu komuta kademesi ve Savunma Bakanlığı, askerler tarafından Irak'ta sivil halka yapılan kötü muamelelerden dolayı özür diledi.
Emniyete 10 bin polis alınacak Polis Eğitim Merkezleri kurulması ve 10 bin yeni polis alınmasını öngören yasa tasarısı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, 1 Mart Salı günü görüşülecek.
PHILIPS CUCINA IZGARA TOST MAKİNESİ TIKLAYIN, BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! Üstelik Bonus ve İdeal Kart’a 12 aya varan taksit imkanıyla!
Sinan Çetin şimdi de evlendirecek Dargınları barıştırdığı ‘Film Gibi’ adlı programıyla uzun süre sunuculuk yapan ünlü yönetmen Sinan Çetin, bu kez çiftleri evlendiriyor. ‘Sürpriz Teklif’ adlı..
Anne oldu Doğan Müzik sanatçılarından Umut Akyürek anne oldu. Dokuz yıldır birlikte olduğu Oktay Ertuğrul ile yaklaşık yedi ay önce evlenen Akyürek, önceki gün sezaryenle, 3 kilo 400 gram ağı..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8