23 Şubat 2005 Çarşamba Günü Haberleri

23 Şubat 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Buca Belediyesi tiyatroyu sevdi BUCA Belediyesi tiyatro kurslarına devam eden öğrencilerin oynadığı "Ne Hepsi Ne Hiçbiri" ilgi gördü. Meral Babacan'ın yazdığı oyunu Erdal Dinçer yönetti. Oyun..
İşçilerden 'dönüş' davası KUŞADASI Belediyesi'nde, yılbaşı öncesi işten çıkarılan 111 geçici işçi, geri dönmek için mahkemeye başvurdu. Başkan Fuat Akdoğan, "Valilik izin verirse arkadaşlarım..
İlk Türk astronot kim olacak? UZAY, kuşkusuz her yaştaki çocuğun ilgisini çekiyor. Ege Serbest Bölgesi'ndeki Uzay Kampı bu yüzden ziyaretçi dolup taşıyor, motivasyonu artırıyor, bireysel geli..
93 şirket tırpan yedi BÜYÜKŞEHİR Belediyesi'nin 3 yıllığına kiraya vereceği Grand Plaza Şirketi'ne ait sekiz restoran cafe - bar için yapılan 160 başvurudan 93'ü yeterlilik kriterini aşamadı...
Sabaha kadar yardım konseri NARLIDERE Zihinsel Özürlüler Derneği'ne katkı için Haluk Levent, Esra Kahraman, Manga ve DJ Yasemin Kozanoğlu İzmirlilerle buluşacak. Ünlüler, Kültürpark'ta 26 Şub..
Rakibine sahip çıktı AKP İl Başkanı Ali Aşlık: Alaattin Yüksel'e yanlış yapıldıTARLAYI DENİZ YAPACAK
Ailelerin savaş gibi kavgası Diyarbakır'da Kaya ve Eryılmaz aileleri arasında çıkan alacak verecek kavgasında 4 kişi hayatını kaybetti. İddiaya göre, Eryılmaz ailesine mensup kişiler dün Kaya..
Töre cinayetine Berlin'de kınama Almanya'nın Berlin kentinde, 'geleneklere uymayan yaşam tarzı ve çağdaş giyimi' nedeniyle 'töre cinayeti'ne kurban gittiği öne sürülen Hatun Sürücü (23) için,..
Bilet yerine 'cep' Japonya'nın cep telefonu üreticisi NTT DoCoMo ve elektronik devi Sony'nin ortak uygulamasıyla tren yolcuları, turnikelerde bilet yerine cep telefonlarını kullanacak. Gelece..
'Çalıntı ama helal olsun' Mustafa Sanık (34), minibüste cep telefonu çalınınca polise şikâyette bulundu. Polis, Sevnur Daştan'ı çalıntı telefonla yakalayarak, gözaltına aldı. Hâkim karşısına ..
ABD'li 'kayıp' yarbay belgesel oluyor Kartalkaya'da, Ocak 1995'te kayak yaparken 10 yaşındaki oğlu Matthew'le kaybolduktan 9 gün sonra bulunan ABD'li pilot Yarbay Mike Cuillard'ın hayatta kal..
En süper 'cihazlar' Teknoloji dergisi Mobil PC'nin tüm zamanların 'en iyi 100 cihazı' listesinde 1800 yıllık abaküs de var, 1999 model video kayıt cihazı daMilliyet Emlak okumadan gayrimenkul..
Gaspçıların gözü döndü Kozyatağı'ndaki bürosunun girişinde gaspçılar tarafından güpegündüz bıçaklanan Mustafa Karataban hayatını kaybettiFaciayı önlemek için tankerle ölüme uçtu
'İran'ı vurmaya hazır olalım' İsrail Hava Kuvvetleri Komutanı General Eliezer Şkedi, ülkesinin İran'ın nükleer tesislerine bir hava saldırısı düzenlemeye hazırlıklı olması gerektiğini söyledi..
Stratejik ortaklık sürüyor NATO Zirvesi sonrasında temaslarını basına değerlendiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD ile Türkiye arasındaki startejik ortaklığın devam ettiğini söyledi.Şiile..
MNG Kargo 2004'te yüzde 100 büyüdü MNG Kargo Genel Müdürü Aslan Kut, 17 Şubat 2003'te kurulan MNG Kargo'nun 2004'te yüzde 100 büyüdüğünü söyledi. Kut'un verdiği bilgilere göre, 65 şube, 6 böl..
Almanya açıkta sınırı aştı, AB fazla verdi Avrupa'nın en büyük ekonomisi Almanya'nın 2004 yılı bütçe açığı, gayri safi yurtiçi hasılasının (GSYİH) yüzde 3.7'sine ulaştı. Almanya böylece, AB'n..
Faruk Selçuk vefat etti Bilkent Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Öğretim üyesi Doç. Dr. Faruk Selçuk (47) dün geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti. 1958'de Uşak'ta ..
Kapadokya kongre turlarına açılıyor Kültür ve tarih turları ile ön plana çıkan Kapadokya, artık kongre turizmine açılıyor. Kapadokyalı turizmciler bölgeye kongre merkezi yatırımları başlattı...
Hayvancılığa toplam destek 300 milyon YTL Tarım ve Köyişleri Bakanı Sami Güçlü, bu yıl, hayvancılığın geliştirilmesi için, 100 milyon YTL'si bütçeden, 200 milyon YTL'si de sosyal yardımlaşma ..
Bonocular tedirgin: Piyasa kuruyor... İki katrilyon liranın döndüğü gösterge bonoda hacim 780 trilyona geriledi. Pozisyonların korunmasına karşın düşen hacim tedirginliğin bir yansımasıTurizm..
Bankalar 'temiz' konuta kredi veriyor Bankalar konut kredisi verirken son derece temkinli davranıyor. Riskli konutlara kredi vermiyor, ayrıca tapunun ve binanın oturum izinlerinin tam olmasın..
Kulüpler 'Polis' dedi SÜPER Lig kulüpleri, 5149 sayılı yasa gereği Mayıs ayından itibaren polisin statlardan çıkmasının büyük tehlikeleri beraberinde getireceğini savundu. Kulüp yöneticileri,..
'Başımız dik' Şahin, futboldaki kirlenmenin Trabzonspor modeliyle önleneceğini savundu, "Bizde nasıl olursa olsun değil, hak ederek kazanmak var" dediDağ fare doğurdu
İspanyollar çizmeyi aştı Zaragoza radyoları, Fenerbahçe'yi "Kokainci Daum'un takımı" olarak anons ederken, yorumcular Sarı - Lacivertli takımın rövanşta hiçbir şansının bulunmadığını iddia et..
Güney Kore ‘satıyorum’ dedi dolar 1.30 YTL’nin altına indi YTL, dolar karşısında yüzde 0.69 değer kazanırken, Euro’ya göre yüzde 0.36 değer kaybetti. Euro/dolar paritesi 1.3000’lardan 1.3200’..
SEKA’dan işçiye ‘artık gidin’ davası Özelleştirme İdaresi’nin kapatma kararı aldığı ve işçi direnişinin sürdüğü SEKA İzmit Fabrikası için Ankara Bölge İdare Mahkemesi’nin en geç bu akşama kad..
Camiye giden genç sayısı artıyor Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı’nca (TESEV) yaptırılan araştırmadan, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın özerk olması konusunda görüş birliği ortaya çıktı.
Novartis: Hexal ile Türkiye’de lider oluruz Alman Hexal’ı almaya hazırlanan Novartis, Türkiye pazarında da lider konumuna yükseliyor. Hexal bünyesindeki İlsan İltaş’ın yüzde 2.5 olan pazar pa..
Yapı Kredi’yi alınca artık liderliğe oynarız Yapı Kredi’nin satın alınma sürecinde ilk üç banka arasında yer alma hedefiyle yola çıktıklarını belirten Koç Finansal Hizmetler CEO’su ve Genel M..
5 yıl vade yerleşiyor Hazine’nin dünkü 5 yıl vadeli 6 ayda bir değişken faizli kupon ödemeli tahvil ihalesinde dönemsel faiz yüzde 10.01 olarak gerçekleşti. Toplam borçlanma tutarı net 2 mily..
Anket ‘çok olumlu’ çıktı Başkan ‘temkinliyiz’ dedi İSO Ekonomik Durum Tespit Anketi, ekonomide son dönemde yaşanan olumlu gelişmelerin sanayi sektörüne de olumlu yansıdığını ortaya koydu. San..
Memurken 33 yıl turist gibi dolaştım Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, bakanlığa vekalet eden Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’ten görevi dün devraldı. Devir sonrası bir grup gazeteciyle s..
Cengiz Han Kompleksi’ni Türk şirketleri yapacak Büyük Moğol hükümdarı Cengiz Han’ın iktidara gelişinin 800’üncü yılı için projelendirilen ‘Cengiz Han Kompleksi Projesi’ni Türk şirketleri yapa..
Kart sahibi ve bankalara milyarlık cezalar geliyor BDDK’nın hazırladığı ve kredi kartlarını disiplin altına almayı amaçlayan Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu Tasarısı Taslağı ile hem k..
Hastaneler bir aya kadar düzelir SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı’na devri sonrasında yaşanan sorunları değerlendiren Sağlık Bakanı Recep Akdağ, sorunları ‘noktasal ve geçici’ olarak değer..
Hem IMF’yi kızdırdılar hem pilimizi bitirdiler Hükümetin 36 il için bir yıl önce çıkardığı Teşvik Yasası’nda ‘tek kriter’ milli gelir olduğu için yatırım batıya yoğunlaştı. Ağrı’dan Van’a, Si..
« 1 2 3 4 5 6 7 8