23 Şubat 2005 Çarşamba Günü Haberleri

23 Şubat 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İstanbul 2005'te dolacak Bu yıl İstanbul, uluslararası organizasyonlar ve kongreler sayesinde en hareketli günlerini yaşayacak. Aralarında Formula 1, Dünya Mimarlar Kongresi, Şampiyonlar Ligi..
Çin turizme de rakip Çin, önümüzdeki yıllarda dünya turizmine de damgasını vuracak. Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'nun araştırmasına göre...
OSD: Yatırımlar teşvikle gelir Otomotiv Sanayi Derneği (OSD) Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Durak, Türkiye'de üretilen modellerin iki ile beş yıl içinde ömrünü tamamlayacağını ve yenilenmesi g..
Türklerden 'Cengiz Han' Cengiz Han'ın iktidara gelişinin 800. yılı nedeniyle Moğolistan Devleti tarafından inşa edilmesi gündeme gelen ve bir prestij projesi niteliğinde olan 'Cengiz Han Komp..
Amsterdam'a özel tarife Türk Hava Yolları (THY), 31 Mart tarihine kadar Türkiye'den Amsterdam'a seyahat edecek yolcular için gidiş-dönüş bilet fiyatlarında özel ücret uygulanacağını açıkladı.
İsfalt ürünleri markette İstanbul Asfalt Fabrikaları A.Ş. (İsfalt) tarafından geliştirilen 'hazır asfalt', 25 kilogramlık plastik kutular içinde yapı marketlerde de satışa sunulacak.
Urfalı kadına mikrokredi Şanlıurfa Belediyesi, kentteki işsizliğin çözümüne katkı sağlamak ve kadınları üretime yönlendirmek için mikrokredi projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor.
Almanlar iş atağında Alman işadamlarının, ekonomide istikrar ve güven ortamının sağlanmasıyla Türkiye'deki yatırımlarını artırdıkları açıklandı. Doğrudan yabancı yatırımların içinde Alman yat..
Koç, Başak'ın danışmanı Özelleştirme programında bulunan Başak Sigorta ile Başak Emeklilik'in özelleştirme işlemlerinde danışmanlık hizmeti vermek üzere Koç Yatırım seçildi.
Irak bitti, yeni sorun Çin ABD Başkanı George W. Bush'un Avrupa turunun odağındaki NATO zirvesi, Almanya ile Fransa'nın ittifakta reforma gidilmesi ve diyaloğa daha fazla yer verilmesini iste..
Bush'la Chirac'ın sofra diplomasisi ABD Başkanı George W. Bush'un Avrupa turunda belki de en ilginç gelişme, Fransız kızartmasının Amerikan mönüsüne dönüşü oldu.
NATO'da orta yol NATO zirvesinin açılışında Fransa lideri Chirac, Almanya Başbakanı Schröder gibi ABD'nin ittifaka bakışını eleştirdi. Ortak bildirinin amacı, ABD ve AB taleplerini dengelemek..
First lady: Kocam iyi yürekli bir insan ABD Başkanı George W. Bush Avrupa'daki kötü imajıyla "200 yüzyıl önce Benjamin Franklin bu kıtaya geldiğinde, herkes onu insanlığın dostu olar..
Şiiler başbakan için tek isimde uzlaştı: Caferi Irak'ta 30 Ocak seçimlerinde 270 sandalyeli kurucu meclise 140 milletvekili sokarak birinci çıkan Şiilerin Birleşik Irak İttifakı, başbakan ada..
'Demokrasi yaymak olmaz' ABD Başkanı George Bush, Avrupa turunda liderleri 'diğer ülkelere demokrasinin yayılması' kampanyasına destek vermeye çağırdı.
İran meydanı Bush'a bırakmadı ABD Başkanı George W. Bush, Avrupa ziyaretinde AB'yi İran'ın nükleer programı konusundaki tutumunu sertleştirmeye çağırırken, Tahran da meydanı Bush'a bırakmyor.
6.4'lük sarsıntı: Ölü sayısı 500 İran'ın güneydoğusundaki Kirman eyaleti, 30 bin kişinin öldüğü 23 Aralık 2003'teki Bem depreminin ardından dün yine sarsıldı. Zerend merkezli 6.4 büyüklüğünde..
'KKTC'ye uçuş başlatalım' Temmuzda AB dönem başkanlığını üstlenecek olan Britanya'da Avam Kamarası Dış İlişkiler Komitesi, hükümetten Kıbrıs'ta çözüm için bazı adımlar atmasını ve ilk olarak ..
Rusya'nın 'KGB vadisi' Türkiye'de 'mafya dizisi' olarak nitelenen diziler ortalığı kasıp kavururken, Rusya'da halk Sovyet döneminin 'efsanevi' istihbarat servisi KGB'nin 'nefes kesen' hikâyel..
Marseillaise ezberlenecek Fransa'da ilköğretim ve lise öğrencileri ülkelerinin kuruluşunun üç prensibi olan özgürlük, eşitlik ve kardeşliği öğrenirken, artık bir de içinde 'Düşmanın kirli kan..
Kilise skandalı Kıbrıs'a sıçradı Yunanistan'ı sarsan metropolit skandalı KKTC'ye dek uzandı. Kudüs Patriği İrineos'un, Girne yakınında Hrisostomu manastırının da bulunduğu 3 bin dönümlük araz..
Ana belgeler çok gecikti Türkiye'nin 17 Aralık zirvesinden sonraki ataleti, altı aylık Lüksemburg dönem başkanlığının boş geçmesine yol açtı. AB troykası 7 Mart'ta Ankara'yı, müzakereciyi ve ..
Sezer: Müzakerecileri belirleyin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'le Başbakan Tayyip Erdoğan, önceki gün iki saati aşan görüşmelerinde, kabine revizyonunun yanı sıra dış politikadaki gelişmel..
Baykal'dan çifte yanıt CHP lideri Deniz Baykal, dünkü grup toplantısında, hem ABD'ye hem de Başbakan Tayyip Erdoğan'a yanıt verdi.
Bakan Koç 'şaibeli' çıktı Kültür ve Turizm Bakanlığı'na atanan Atilla Koç'un, Ankara Başsavcılığı'nca açılan ve Yargıtay'da görülen bir yolsuzluk davasının sanıkları arasında olduğu belirlend..
'AB'yle en zorlu tartışmalar din alanında olacak' Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, AB müktesebatıyla Türkiye'nin dini ve kültürel birikimleri arasındaki uyuşmazlığın 'doğal' o..
'YÖK Yasası yine gelmeli' Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Cumhurbaşkanı'nın vetosundan sonra dondurulan YÖK Yasası değişikliğinin yeniden Meclis'e gelmesi gerektiğini söyledi.
'Diyanet yenilensin' Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı'nın, dokuz il ile Köln ve Berlin'de 229 kişiyle yaptırdığı bir araştırma, din adamları ve dindarların toplumsal konulara yaklaşım..
Dünya solu bunalımda Aydın Engin: 'Küreselleşen dünyada sol politika nedir' sorusunun yanıtı, sadece Türkiye'de değil, henüz dünyadaki sol ve sosyal demokrat partiler tarafından verilmiş deği..
'Tiner kötü kokmalı' TBMM, çocukları sokaktan kurtarmak için ilginç önerilerde bulundu. Çocuklara 'izinsiz seyahat' ve 'gece yalnız gezme yasağı' getirilmesini isteyen Meclis, bali, tiner, de..
TBMM'de Çanakkale anıları Çanakkale Şehitleri Tanıtım ve Araştırma Derneği'nin katkılarıyla TBMM'de, 90. Yılda Çanakkale Destanı konulu fotoğraf sergisi açıldı.
Alacak kavgasında dört kişi öldü İki aile arasında alacak meselesi yüzünden çıkan tartışma sonucu meydana gelen silahlı çatışmada dört kişi öldü, bir kişi ise yaralandı.
Pakdemirli'ye 38 bin avro Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), 1995'te yaptığı bir basın toplantısında kullandığı sözler hakaret içerdiği gerekçesiyle dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demire..
'Kızıltepe'de idare hatalı' Kızıltepe'de 12 yaşındaki Uğur ile babası Ahmet Kaymaz'ın öldürülmesiyle ilgili davanın ilk duruşmasına sanık polislerin gelmemesine TBMM İnsan Hakları Komisyonu'n..
'Pişman' olamıyorlar Emniyet Genel Müdürlüğü, El-Kaide'nin Türkiye yapılanması içerisinde yer aldıkları iddiasıyla yargılanan 22 sanığın, 'Topluma Kazandırma Kanunu'ndan yararlanamayacakların..
Son sözü: Gaspçılar saldırdı Kadıköy Kozyatağı'nda 66 yaşındaki emlakçı Mustafa Karataban bıçaklanarak öldürüldü. Karataban'ın cep telefonu ortadan kaybolurken, ölmeden önce apartman görevlis..
İhtiyaçtan acilen satılık köy Tarsus ilçesine 10 kilometre uzaklıktaki Akgedik Köyü, 'komple satılık'. Sebep, köylülerin 65 yıllık geçim kaynağı olan sepetçiliğin tükenmesi.
Askeri uçak düştü: 2 ölü Türk Hava Kuvvetleri'ne ait SF260 tipi keşif uçağı Manisa'da düştü. İzmir Çiğli'deki 2'nci Ana jet Üs Uçuş Eğitim Merkezi Komutanlığı'na ait uçakta pilot kurmayalbay ..
Kaleli Yunanistan'a mı gitsin! Kale ilçesine bağlı Üçağız Köyü'nde sit alanına yapılan 51 evin yıkım kararına tepki gösteren köylüler, köy yolunu araçlarla trafiğe kapattı.
Hem hasarlı hem hasarsız! 25 Ocak'ta meydana gelen 5.5 büyüklüğündeki depremde hasar gören Hasan Gezer'a ait kerpiç ev için önce 28 Ocak'ta 'oturulamaz', 15 gün sonra da 'oturulur' raporu ver..
Kaçak LPG'ye 5 yıl daha izin TBMM Genel Kurulu'nda bugün ele alınması beklenen LPG Piyasası Kanunu tasarısında, kaçak otogaz istasyonlarına beş yıl süre tanınacak.
Pokemon cezası Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Star TV'ye üç program için birer kez program durdurma cezası verdi.
SEKA, işçisini şikâyet etti SEKA Genel Müdürlüğü, Özelleştirme İdaresi'nin kapatma kararına direnmek için fabrikaya kapanan işçilerini savcılığa şikâyet etti.
Bodrum'da sıcaklık 20 derece Bodrumlular erken baharı kırlarda karşıladı. Baharın müjdecisi sayılan 'ilk cemre'den (20 Şubat) bu yana kırlar piknikçilerle dolup taşıyor.
Tüketici güneşi zaptetmiş Türkiye ısısal güneş enerjisi üretimi açısından dünyada dördüncü, Avrupa'da ise birinci sırada yer aldı.
Yeşil Türbe burası mı? Adı Bursa ile özdeşleşen Yeşil Türbe'nin hali, görenleri şaşırtıyor. 15. yüzyıldan kalma yapının...
Katolik üniversitesine 'İlahiyat'çı gitti Uludağ Üniversitesi (UÜ) İlahiyat Fakültesi'nden üç öğrenci, Belçika'nın Katolik Leuven Üniversitesi'nde ders görüyor.
'Özürlüler Yasası' yolda Çalışmaları 1.5 yıldan bu yana süren 'Özürlüler Kanunu' tasarı taslağı son şekli verilerek Bakanlar Kurulu'na gönderildi. Taslak 22 maddelik çerçeve kanun ve 12 kanun..
20'nci kez Ankara'dalar! Düzce Depremi'nden (12 Kasım 1999) beri konut sorunları çözülmeyen depremzedeler dün 20'nci kez Ankara'ya geldi.
Yedigöller'de geyik sayımı Yedigöller'de 50 bin hektarlık alanda, 200'e yakın geyik ve bine yakın karaca yaşadığı tespit edildi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8