22 Şubat 2005 Salı Günü Haberleri

22 Şubat 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
ITC, seçime yalnız girdiğine pişman Irak Türkmen Cephesi (ITC) Yürütme Kurulu Üyesi ve Erbil İl Başkanı Abdulkadir Bezirgan, ‘partisinin seçimlere tek başına katılmakla hata ettiğini’ söyledi..
Filistin’de ‘en büyük kavuşma’ sevinci İsrail, yeni Filistin yönetimine iyi niyet jestleri kapsamında serbest bırakmaya söz verdiği 900 Filistinli tutuklunun 500'ünü dün tahliye etti.
Bush’tan Avrupa’ya: Bizi hiçbir kuvvet ayıramaz Irak Savaşı sebebiyle Avrupa ile bozulan ilişkileri onarmak ve İran konusunda destek sağlamak için Avrupa turuna çıkan ABD Başkanı George Bush,..
Sosyalist liderin Türkiye gafı Avrupa Parlamentosu (AP) Sosyalist Grubu Başkanı Martin Schulz, Türkiye ile Irak’taki siyasi değişimi mukayese ederek gaf yaptı.
Tavukçular da teşvik istiyor Üretim fazlalığı ve talep azlığının üzerine hormon söylentisinin de eklenmesi beyaz et sektörünü zor duruma düşürdü.
‘Büyüyen Erdemir, 2010 yılında dünyayı titretecek’ Ereğli Demir Çelik AŞ (Erdemir) ve İskenderun Demir Çelik AŞ (İsdemir) Yönetim Kurulu Başkanı Recai Berber, iki kurumun birleşmesinden doğan..
Petkim kemer sıktı, 62 trilyon lira kâra geçti Türkiye’nin en büyük petrokimya üretim şirketi Petkim’in Genel Müdürü Kenan Yavuz, geçen yıl hammadde maliyetlerinin artmasına karşın, aldıkları..
Ocak bütçesi teşvikte IMF’ye karşı elimizi güçlendiriyor Bütçe 2005’e iyi bir başlangıç yaptı. Geçen ay bütçe açığının düşmesi ve faiz dışı fazladaki artışla yüzü gülen Maliye Bakanı Unakıta..
‘Teşvikler bölgesel ve sektörel olmalı’ Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, teşviklerin öz itibarıyla bölgesel ve sektörel olması gerektiğini söyledi.
Soros: Petrol fiyatları yükselirse dolar düşer ABD’li ünlü spekülatör ve yatırımcı George Soros, petrol fiyatlarının daha da yükselmesi halinde dolardaki gerilemenin süreceğini kaydetti.
IMF’nin yeni Türkiye masası şefi İtalya’dan Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) Türkiye masası şefliğine, İtalyan asıllı bir uzmanın getirilmesi bekleniyor.
Sabancı çayı Konya’da depolayacak Deren ismiyle müşteriye sunacak Daha önce Piyale markasıyla gıdaya el atan Sabancı, su ve beyaz etten sonra şimdi de çaycılığa girdi.
Çin’e ‘örtülü yasak’ firmaları zorda bıraktı Tekstilde Çin menşeli ürünlerin girişini kota uygulamasıyla sınırlandıran Türkiye, otomotiv ve makine gibi ağır ürünlerde ise üstü kapalı yasaklam..
İki şirketi satın alan Novartis ilaçta dünya devi oluyor İsviçreli ilaç şirketi Novartis, 8,4 milyar dolarlık bir fiyatla iki ilaç şirketini bünyesine katarak patentsiz (jenerik) ilaç dalında..
Roche davasının bilirkişileri: Önyargılı değiliz Roche davasında bilirkişi olarak imzası bulunanlar Roche’un suçlamalarına cevap verdi.
Yukos’un hisselerine Hindistan talip Hindistan’ın, Rus petrol şirketi Yukos’un açık artırma yoluyla satılan en büyük üretim tesisi Yuganskneftegaz’ın hisselerinin bir kısmını satın alacağı bi..
İran’a 2 yılda 5 milyar dolarlık yabancı yatırım İran Dışişleri Bakanı Kemal Harrazi, ABD’nin tehditlerinin İran’a gelen yabancı yatırımcıları yıldırmadığını söyledi.
Gelir artıyor, harcamalar azalıyor Türkiye’de kentliler üzerinde yapılan bir araştırmaya göre, 2001’deki krizden bu yana kişi başına ve hane gelirlerinde artış sağlansa da harcamalarda kısıtl..
Bin kişiden 66’sı otomobil sahibi Türkiye’de bin kişiye 66,5 otomobil, 267 sabit telefon, 498 televizyon düşüyor.
Liman sıkışık diye alınan ücret firmaları Antalya’ya yöneltti Armatör ve liman iç hizmeti veren denizcilik şirketlerinin, İzmir Alsancak Limanı’nda ‘sıkışıklık zammı’ adı altında ihracatçılar..
Enerji içecekleri için Danıştay’a iptal davası Tüketici Hakları Derneği, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nca, enerji içeceklerine ilişkin olarak 4 Şubat 2005'te çıkarılan tebliğin iptali ve yürü..
Ülker, gayrimenkul sektörüne giriyor Önde gelen bisküvi, gofret ürünleri üreticisi Ülker Gıda, kurulmakta olan 7 milyon Yeni Türk Lirası nominal sermayeli Sağlam Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı..
Sendikalar da eğitime katkıda bulunabilecek Sendika ve konfederasyonların eğitime katkı ve doğal afetlerde yardım yapmasına imkan sağlayan yasa tasarısı, TBMM Başkanlığı’na sunuldu.
Ünlüler Hakkari için sahneye çıktı Sezen Aksu, Cem Yılmaz, Yılmaz Erdoğan ve Demet Akbağ, Hakkari depreminde zarar görenlere yardım amacıyla düzenlenen gecede sahneye çıktı.
Milli Kütüphane’deki yazma eserler internette yayınlanıyor Milli Kütüphane koleksiyonunda bulunan 1200 yazma eserin tam sayfa görüntüleri, internette araştırmacıların hizmetine sunuldu.
İstanbul’un ünlü kadınları umre yolunda Türkan Özcan Sabancı, Esin Demirören, Münevver Çarmıklı, Berna Ceylan ve Heves Ekinci gibi İstanbul sosyetesinin 300 ünlü ismi, umre yolculuğuna hazırl..
Tatlıses, Derya Tuna davasında beraat etti Derya Tuna ile gazeteci Bora Engin’in silahla yaralanmasına ilişkin yargılanan İbrahim Tatlıses ile diğer 5 sanık, delil yetersizliğinden beraat ett..
Saray personeline turistler not verecek Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Milli Saraylar Dairesi Başkanlığı, saray ve köşkleri gezen turistlere daha iyi hizmet sağlamak için "Enformasyon Ma..
Anzaklar konser ve gösteriyle anılmayacak Yeni Zelanda ve Avustralya hükümetlerinin Çanakkale Savaşı’nın 90. yıldönümü vesilesiyle planlanan rock konserini ‘ölülere saygısızlık’ gerekçesi ile..
Diyanet’ten imamlara yeni vizyon Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, yayımladığı genelgede cami imamlarının, cami dışında sosyal hayatta da söz sahibi olabilmeleri için izlenecek yeni yöntemler be..
İmamların laptop talebine Bakan Aydın sıcak baktı Diyanet-Sen Başkanı Ahmet Yıldız da, genelgeye destek verdiğini açıklayarak imamların özellikle bilgisayar edinmesinin önemli olduğunu söyled..
Kızıltepe davasında sanıklar ifade vermedi Mardin'in Kızıltepe ilçesinde Ahmet Kaymaz ile oğlu Uğur Kaymaz'ın 21 Kasım 2004'te öldürülmesi ile ilgili dava Mardin 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde ba..
Havaalanı gümrüğünde el konulan altınları ‘yolcu psikolojisi’ kurtardı Kuyumculuk yapan gurbetçi, satmaya getirdiği altınları Atatürk Hava Limanı’nda yanlışlıkla yeşil hat çıkış kapısına geti..
Çiçek: Telefonların çoğu taciz şikayeti üzerine dinlendi Adalet Bakanı Cemil Çiçek, suçluların takibinde bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de telefon dinleme yöntemine başvurulduğunu belir..
Eğitim-Sen’e açılan kapatma davasına ret Ankara 2. İş Mahkemesi, Eğitim-Sen hakkındaki kapatma davasının ikinci kez reddine karar verdi.
Metan gazından 4 kişi hayatını kaybetti Adana’da bir kağıt fabrikasında 4 işçi metan gazından zehirlenerek hayatını kaybederken, zehirlenen iki işçi de Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi..
Turist haberi üzerine muhabire soruşturma Anadolu Ajansı, 6 yıldır kayıp Japon turist ile ilgili Nevşehir Emniyet Müdürü İsmail Güzeldemirci'nin "Japonların birbirine benzemesi işimizi zorlaş..
Sağlıkta yeni sistem sancılı başladı, hükümet anlayış istedi Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) hastanelerinin Sağlık Bakanlığı'na devredilmesinin ilk günü hem hastalar hem de çalışanlar için sı..
SSK’dan gelen personele ilk talimat: Güler yüzlü olun Sağlık Bakanı Recep Akdağ, SSK’dan devralınan yaklaşık 53 bin personele, ‘hastalara karşı güler yüzlü ve şefkatli olun’ talimatı verdi.
Merhem soruşturması YÖK’ü sarstı Ankara Üniversitesi’nde 30 milyon liralık ilaç yerine 400 milyonluk benzerinin yazıldığı tespit edildi. 300 adet ilacın YÖK Genel Sekreteri’nin eşine ait ecza..
Bebeğe ötanazi uygulayan doktorlar tutuklandı Belçika'nın Namur kentinde erken doğan (premature) bir bebeği ötanazi uygulayarak öldüren iki jinekolog ve bir hemşire cinayetten suçlu bulunarak..
24 ilde modern bölge hastanesi yapılacak Sağlık Bakanlığı, 24 ile örnek bölge hastaneleri kuracak. Avrupa ülkeleri örnek alınarak planlanan bölge hastaneleri, çevre illerdeki sağlık hizmeti k..
İsviçreli laboratuvara sahte rapor suçlaması Türkiye, ilaç firmalarına biyoeşdeğerlik raporu veren İsviçreli Allpharma adlı bağımsız laboratuvarı sahtecilik yaptığı gerekçesiyle şikâyet etti...
Lisansüstü Eğitim Sınavı başvuruları 28 Şubat’ta Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı (LES), 15 Mayıs 2005'te yapılacak. Sınavı düzenleyen Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nden (ÖSYM) yapılan a..
Öğrenciler şikayet edince veliler terapiye alındı Güneydoğu’daki çok sayıda öğrenci, aileleri tarafından tarlalarda ve ev işlerinde çalıştırılıyor.
Çocuklarının sınıfında bu sefer veliler ders gördü Batman Necat Nasıroğlu İlköğretim Okulu’nda okuyan öğrenciler, aileleri tarafından tarlada ve ev işlerinde aşırı şekilde çalıştırıldıkları i..
Sokak çocukları sorununa uluslararası çözüm aranıyor Adalet Bakanı Cemil Çiçek, her toplumun en değerli varlıkları olan çocukların korunmasının toplumun geleceğinin korunması anlamına geldiği..
Erzincan Temsilcimiz Özkaya, geçirdiği trafik kazasında 8 yaşındaki kızını kaybetti Zaman Gazetesi Erzincan Temsilcisi Recai Özkaya ve ailesinin içinde bulunduğu araç trafik kazası yaptı.
Soygun zanlısı kızlara bir hırsızlık suçlaması daha Bahçelievler Yenibosna semtinde, Almanya'dan gelen gurbetçi aileyi bavullarını taşıma bahanesiyle soydukları gerekçesiyle yakalanan küçük y..
Hamsiye av kotası geliyor Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, AB’ye uyum amacıyla çıkaracağı yeni Su Ürünleri Çerçeve Kanunu ile neslinin korunması için Türkiye’de avlanan balıkların yarısından faz..
« » 1 2 3 4 5 6 7