22 Şubat 2005 Salı Günü Haberleri

22 Şubat 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Yine 'tek kale lig' oynadık Fener'in azgınlığı olmasa, sezonun en golsüz haftası olacaktı 21. hafta. 7-0'lık sonuç sayesinde, ancak, en kesat haftalar olan 2., 6. ve 8. haftaların 20 golünü e..
Fener'den Yanal'a uyarı Kestirmeden sorup cevaplandıralım: Fenerbahçe, her şeye rağmen Real Zaragoza'yı geçebilir mi? Evet, geçebilir, üstelik bu kadroya ve futbola rağmen.
Gelecek genç kramponların... Avrupa futbolunun tek patronu UEFA, temellerini Portekiz Euro 2004 organizasyonu öncesinde Lizbon'da attığı 'Altyapıya yatırım' projesini 17 Ocak 2005'te netleşti..
'IMF ile anlaşırız' Maliye Bakanı Unakıtan: "Teşvik konusunda endişeler yersiz, hedefleri riske atmayız. IMF ile anlaşırız. Ocak rakamları umut verici. Demokratik işleyişte gecikmele..
Soros: Doların kaderi petrole bağlı Doların güçsüzlüğüne gerekçe olarak 'Petrol zengini Rusya ve Ortadoğu ülkelerinin dolar rezervlerini avroya dönüştürmelerini' gösteren ABD'li ünlü spekülat..
Murat Demirel talimatla ifade verdi El konulan Egebank'ın halen tutuklu olan eski sahibi Yahya Murat Demirel, Mersin'de 'evrakta sahtecilik' suçundan hakkında 10 yıla kadar ağır hapis cezası ..
Sabancı sofrayı donatıyor Sabancı Grubu, gıdadaki büyümesini 'çay'a girerek hızlandırdı. Harmancı anlamına gelen Deren markasıyla sıcak içecek pazarına giren Sabancı, beş yılda her üç tüketic..
IMF'den yeni şef Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) Türkiye masası şefliğine, İtalyan asıllı bir uzmanın getirilmesi bekleniyor. Alınan bilgiye göre, Türkiye masası şefliğini 2003 yılından bu y..
Önay Bilgin'in villası satıldı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından, batık Etibank'ın eski sahibi Dinç Bilgin'in 'amme borçlarına karşılık haczedilen' oğlu Önay Bilgin'e ait villa..
Gelirde kriz sürüyor TÜFE ile hesap Veri Araştırma'nın üçüncü Kentsel Türkiye Araştırması, kentli nüfusun 2001 krizinin etkisinden kurtulamadığını gösterdi: Tüketici fiyat endeksindeki (TÜFE..
Uzanlara ÇEAŞ davası açıldı Uzanların el konulan Çukurova Elektrik A.Ş.'nin (ÇEAŞ) mevduatını vadesiz olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde faaliyet gösteren kendilerine ait İmar Bank off ..
Kadın ve erkekte yaşam süresi uzuyor Türkiye'de 1000 kişiye 66.5 otomobil, 267 sabit telefon, 498 televizyon düşüyor. Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM) verilerinden yapılan hesaplamaya göre, kiş..
Şam'dan manevra Lübnan'da eski Başbakan Refik Hariri'nin öldürülmesinin ardından suikasttan sorumlu tutulup üzerindeki baskılar artan Suriye, ilk kez bu ülkeden askerlerini çekme sinyali ver..
Chavez, Bush'a meydan okudu ABD Başkanı Geroge W. Bush, ülkesinin en büyük petrol tedarikçisi Venezüella'nın meydan okumasıyla karşı karşıya. Venezüella lideri Hugo Chavez, haftalık radyo kon..
Özkök, Kahire gezisinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, Mısır Savunma Bakanı Hüseyin Tantavi'nin davetlisi olarak gittiği Kahire'de temaslarda bulundu. Üç günlük ziyaretine Meçhul ..
Rus askeri televizyonu Rusya'da geçen eylüldeki Beslan baskınından sonra artan yabancı düşmanlığı ve milliyetçi rüzgâr, Savunma Bakanlığı'nın milli duyguları güçlendirmek için açtığı 'Zvezda'..
NATO'dan Irak ve Afgan talepleri var Avrupa'yı turlayan ABD Başkanı George W. Bush için bugün NATO'da olağanüstü liderler zirvesi düzenleniyor. Gündemde, ittifakın 21. yüzyıldaki dönüşümü, Af..
Bush AB'ye başöğretmen ABD Başkanı George W. Bush, dün başladığı Avrupa turunda, iki tarafın Irak krizini aşabileceği ve birlikte yola devam edebileceği mesajını vermek için kolları sıvadı.
'Görevimiz tehlike...' ABD Başkanı George W. Bush, dün Brüksel'deki 'Concert Noble' salonunda Avrupalı işadamları ve siyasilere hitap ederken, Ortadoğu'da yeni bir işbirliği sayfası çağrısı y..
1 milyon oy kayıp iddiası Irak'ta 30 Ocak'taki seçime hile karıştığını iddia eden Irak Türkmen Cephesi'nin (ITC) yürütme kurulu üyesi Abdulkadir Bezirgan, tam 1 milyon Türkmen'in oyunun kaybo..
'İslam'a saygı yoksa savaş' Kaide'nin 'iki numaralı adamı' Eymen el Zevahiri, Batı'nın güvenliğini ancak İslam dünyasına saldırılarını durdurması halinde sağlayabileceği uyarısında bulundu.
KKTC'de yeni dönem KKTC'de önceki günkü genel seçimden Başbakan Mehmet Ali Talat liderliğindeki Cumhuriyetçi Türk Partisi'nin (CTP) zaferle çıkmasının ardından gözler kurulacak hükümete çevri..
'Türkiye aleyhtarı partiler dışlandı' KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, halkın seçimlerde Türkiye aleyhtarı partileri minimize ederek dışarıda bıraktığını söyledi. Denktaş, CTP'nin başarısını..
Rum tarafı Talat'ı küçümsüyor Rum Yönetimi, KKTC'de CTP'nin seçim başarısını olumsuz siyasetini yansıtan tuhaf bir yaklaşımla değerlendirdi. Bu şekilde, Rum lideri Tasos Papadopulos'un 'yetki..
Ankara sonuçtan memnun Türkiye, KKTC'de Annan Planı'na 'Evet' diyen CTP-DP'nin seçimden güçlenerek çıkmasına memnun oldu. Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek dün Bakanlar Kurulu sonrası yaptığı açıkl..
DÜNYA HALİ Irak'ın başkenti Bağdat'ta dün bir Türk kaçırıldı. Irak vatandaşı olan Türk'ün, Irak'ta bir Türk şirketinde çalıştığı belirtilirken, adı ve nerede kaçırıldığı açıklanmadı.
Atilla Koç Kültür Bakanı Başbakan Erdoğan, dün Cumhurbaşkanı Sezer'le iki saat görüştükten sonra Mumcu'dan boşalan Kültür Bakanlığı'na Atilla Koç'un getirildiğini açıkladı. Siyasi kulislere g..
Eğitim-Sen kapanmıyor Ankara 2. İş Mahkemesi, "Eğitim-Sen kapatılamaz" dedi. Son sözü Yargıtay Hukuk Genel Kurulu söyleyecek.
CHP: Dinime küfreden bari Müslüman olsa Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Yuvacık Barajı'yla ilgili iddiaları gündeme getirerek, "CHP'nin geçmişi kirli" sözlerine tepki geldi. CHP ..
AKP'de beklenen istifa: Sarıbaş gitti Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu' nun ardından Malatya Milletvekili Süleyman Sarıbaş da AKP'den istifa etti. Sarıbaş, uzun süredir AKP'de ciddi bir dü..
Çiçek: Yeni TCK ile dinleme zorlaşacak Polisin 2004 yılında mahkeme kararıyla yaklaşık 20 bin kişiyi dinlemesi 'telekulak' tartışmasını yeniden alevlendirirken, Adalet Bakanı Cemil Çiçek, tel..
Devletin sağ eli çok güçlü Prof. Dr. Korkut Boratav: Devletin sağ eli silah tutar, cop kullanır; sol eli halka refah götürür. Etkin muhalefet sağ el zayıflatılarak yapılır. Bu da yerli ve ulu..
Yine plansızlık yine eziyet Büyütmek için tıklayınız Bahane: Yoğunluk var SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı'na devrinden sonraki ilk mesai gününde kaos yaşandı. Kimse ne yapacağını bilmiy..
Tecavüzü önleme rehberi Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Araştırma ve Uygulama Merkezi, kadınlar için 'Tecavüzden Nasıl Korunulur' rehberi hazırladı.
Martı bayramı Türkiye'yi etkisi altına alan yağışlı hava, İzmir'de de kendini hissettirdi. Yağmurun biraz azaldığı anlarda kendilerini dışarı atan İzmirliler ise Pasaport İskelesi'nin yanında..
Serveti 'üniversite' oldu İşadamı Ali Koçman'ın babası Sıtkı Koçman, Muğla Üniversitesi'ne yaptığı toplam 56 milyon YTL (56 trilyon lira) tutarındaki yardımlarla, üniversitenin 'hamisi' oldu.
Haydi spora Düzce'nin Akçakoca ilçesinde Kızılay Yaşlılar Konukevi sakinleri sporu sevdi. Haftada iki gün spor yapan 82 yaşındaki Vecihe Efendigül, "Eklem yerlerime iyi geldi&quo..
Ah çocuk bunu neden yaptın!.. İlköğretim 5. sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Mehmet Dal'ın kendini erik ağacına asarak yaşamına son vermesi, İzmir'in Torbalı ilçesini yasa boğdu.
On Numara çekildi On Numara Oyunu'nun bu haftaki çekilişinde 10 bilen 1 kişi, 116 bin 546 YTL 80 YKr kazandı.
Şehir Hatları iş yavaşlatıyor Şehir Hatları Vapurları'nın belediyeye devrini protesto eden Türkiye Denizciler Sendikası (TDS) üyeleri süresiz oturma ve iş yavaşlatma eylemine başladı.
Avukata kapkaç tuzağı Bir kaza senaryosu hazırlayan kapkaççılar, 62 yaşındaki avukat Orhan Atıcı'nın otomobilinden, 900 milyon lira ve kredi kartları bulunan el çantasını çaldı.
Hakkâri'ye selam var Hakkârili depremzedelere yardım etmek amacıyla düzenlenen 'Hakkâri Üşümesin' etkinliğinde 231 bin 500 YTL gelir elde edildi. Gecede Sezen Aksu, Cem Yılmaz, Yılmaz Erdoğan..
5 yıllık okul, 5.5'lik depremle nakavt Beş yıl önce inşa edilen Hakkâri'deki Akçalı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu , 25 Ocak'ta meydana gelen 5.5 büyüklüğündeki depremde kullanılamaz hale geld..
Çiçek: Önce çocuklar Adalet Bakanı Cemil Çiçek, birçok çocuk problemlerinin aileden kaynaklandığını ve o sorunu aile bütünlüğü içinde ele alarak çözmenin daha isabetli olacağını söyledi.
Atatürk Anıtı'na baltalı saldırı Kadıköy'deki Atatürk heykeline saldıran M.B. gözaltına alındı. Dün akşam İskele Meydanı'ndaki Atatürk anıtına gelen ve elindeki baltayla heykelin sol bacağına..
Tedbirsizlik dört can aldı Adana'da OMAS Özaltın Kâğıt ve Oluklu Mukavva Ambalaj Fabrikası'nda temizlik yapan altı işçiden dördü metan gazı zehirlenmesi sonucu öldü.
'Japon' açıklaması Nevşehir Emniyet Müdürü İsmail Güzeldemirci, altı yıldır bulunamayan Japon turist haberinin kendisiyle hiçbir ilgisinin bulunmadığını belirtti.
Bir süre hastalanmayınız Yaklaşık 35 milyon kişinin yararlandığı SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı'na devri, devirden sonraki ilk resmi günde tam bir kargaşa yaşattı.
Gelen gideni aratırmış... Mahşeri kalabalığın içinde, 'tedavi olmak' için mücadele veren bir hasta, SSK hastanelerinin devrinden sonra yüzbinlerce kişinin dün yaşadıklarını özetledi: Gelen gi..
SSK bakanlıktan dispanser kaçırdı SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı'na devriyle ilgili tartışmalar sürerken, SSK Yönetim Kurulu'nun 'dispanser kaçırdığı' ortaya çıktı.
« » 1 2 3 4 5 6 7