22 Şubat 2005 Salı Günü Haberleri

22 Şubat 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Eylemci vapur kaptanlarına ceza ikazı Vapur kaptanlarına, Türkiye Denizcilik İşletmeleri'ne (TDİ) bağlı Şehir Hatları İşletmesi'ne ait vapurların devrini protesto amacıyla sürdürdükleri eylem..
Kübalı yazar İnfante öldü 1960'ta, "Savaştaki Gibi Barışta" adlı kitabıyla tanınan Kübalı yazar Guillermo Cabrera İnfante, İngiltere'nin başkenti Londra'da 76 yaşında öldü. Yazarın yayınevi G..
Bu kez dini sorguluyor Yönetmen Ferzan Özpetek, bu kez "Kutsal Yürek" filmiyle sinemaseverlerin karşısına çıkıyor. Özpetek, senaryosunu Gianni Romoli ile birlikte yazdığı bu son çalışması hak..
Petrol fiyatları 50 dolara dayandı Kuzey Amerika ve Avrupa'da hava sıcaklıklarının tekrar 'mevsim normallerinin altına' düşmesiyle, uluslararası borsalarda petrol fiyatları 50 dolar sınırına ..
Kuş gribi milyonlarca can alabilir ABD'de bilimsel bir toplantıda konuşan, hastalıkların kontrolü ve önlenmesi federal merkezleri Başkanı Julie Gerberding, Asya'da kümes hayvanlarının telef o..
İran'daki deprem yüzlerce kişi öldü İran'ın güneydoğusundaki Kerman eyaletinde bugün meydana gelen 6.4 büyüklüğündeki depremde yüzlerce kişi öldü.   İran'daki çok ölümlü depremler
Osman Şirin: Laiklik, vazgeçilmez değerdir Yargıtay Başkanvekili Osman Şirin, "Sorgulanamaz ve vazgeçilmez değerlerin başında yer alan laiklik, cumhuriyetçilik ve Atatürkçülük kavramlarıyla b..
THY'den Amsterdam'a özel fiyat Türk Hava Yolları (THY), Amsterdam seferlerinde özel fiyat uygulayacak.
Onarımını beklerken dökülüyor “Dünya mirası” kültürel varlıklar arasında yer alan ve adı Bursa ile özdeşleşen “Yeşil Türbe”, bu yıl yapılması planlanan onarımını bekle..
AIDS aşısı tehlikeye giriyor ABD'de AIDS araştırmaları için ayrılan kaynaklarda yapılan önemli azalma, aşıyı riske soktu.
Hastane kuyrukları büyüyor SSK Hastanelerinin Sağlık Bakanlığı'na devredilmesiyle başlayan sorunlar uygulamanın ikinci gününde de devam ediyor.
Tüketici beklentileri Ocak'ta iyileşti Merkez Bankası ve DİE tarafından hesaplanan Tüketici Güven Endeksi, Ocak ayında beklentilerin olumlu görünümünü ortaya koydu. Endeks binde 2 artışla 105..
Sosyal güvenlik tasarısı son aşamada Çalışma Bakanı Başesgioğlu, sosyal güvenlikle ilgili yasaların Başbakanlığa gönderilme aşamasında olduğunu söyledi. Çalışma Bakanı, SSK hastanelerindeki s..
Papadopulos: Talat bölünme istiyor Kıbrıs Rum yönetimi lideri Tasos Papadopulos, 'Cumhuriyetçi Türk Partisi'nin seçimdeki başarısından dolayı Mehmet Ali Talat'ı kutladı ancak Talat'ın gerçekt..
Şehir Hatları'nın devrine tepki Şehir Hatları Vapur İşletmesi'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmesine tepki gösteren çalışanların Cuma günü başlattıkları eylem devam ediyor.
SSK hastanelerinde kuyruk SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı'na devredilmesinin ardından yeni sağlık sistemi uygulanmaya başlandı.
Hayatı belgesel oluyor Ünlü yönetmen Emir Kusturica, efsanevi Arjantinli futbolcu Diego Maradona'nın hayatını anlatan bir belgesel çekecek. Vecernje Novosti gazetesinin haberinde, belgeselin ..
Akdağ'dan "kuyrukları azaltın" genelgesi SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı’na devri ile kuyruklardaki yoğun artışa Sağlık Bakanlığı genelge ile çözüm arıyor. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, hast..
BM Afganistan'da kargaşadan endişeli Taliban rejiminin yıkıldığı 2001 yılından bu yana önemli gelişmeler sağlanmasına rağmen, ülkenin yoksulluk nedeniyle yeniden kargaşaya sürüklenebileceği b..
İran'da şiddetli deprem: 400 ölü   İran'daki çok ölümlü depremler
Hitit kenti Taviniya Yozgat'taymış Trieste Üniversitesi Tarih Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Stefano De Martino, tarihi metinlerde adı geçen, ancak bugüne kadar yeri tespit edilemeyen Hitit kenti..
Issız topraklar: Arabistan Arabistan Yarımadası'nın beşte birini kaplayan Rubü'l-Hali, dünyadaki en sıcak, en kuru, en acımasız ve en büyük kum denizi.
Hazine 5 yıllık tahvil sınavında Hazine, 5 yıl vadeli YTL cinsi değişken faizli tahvil ihalesi düzenliyor.
Dışbank'ın karı 107 milyon YTL Dışbank, geçen yıl 107 milyon YTL kar ederken, bankanın aktifleri de 7.1 milyar YTL seviyesine yükseldi.
Otomotivciler yeni model için teşvik istedi OSD Yönetim Kurulu Başkanı Durak, Türkiye'de üretilen modellerin yenilenmesi gerektiğini belirterek, “Ar-Ge teşviklerinin artırılması, yatırı..
NATO liderleri Brüksel'de NATO'ya üye 26 ülkenin liderleri bugün Belçika'nın başkenti Brüksel'deki devlet ve hükümet başkanları zirvesinde bir araya geliyor.
Başbakan Erdoğan Brüksel'de Başbakan Recep Tayip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, NATO Devlet ve Hükümet Başkanları zirvesine katılmak üzere Brüksel'e gitti.
Mahalli Çevre Kurulları kaldırıldı Çevre ve Orman Bakanlığı’nın "Mahalli Çevre Kurulları" esaslarını düzenleyen yönetmeliği yürürlükten kaldırıldı.
Felsefenin duayeni Nermi Uygur öldü Felsefe dünyasının Türkiye’de yaşayan en büyük adı Nermi Uygur öldü. Yurtiçi ve yurtdışındaki çalışmalarıyla tanınan, felsefeci ve denemeci olan Uygur, Edm..
Cadıların en güzeli Harry Potter'a "Bedazzled" filminde "şeytanı" canlandıran ünlü model ve oyuncu Liz Hurley, bu kez de Harry Potter'ın belalısı olmaya hazırlanıyor. Serinin beşinci halkası ..
Piyasanın keyfi yerinde değil Hükümetteki gelişmeler ve IMF ile yaşanan teşvik sorunu piyasalar üzerinde belirleyici oluyor. 27 bin puanın üzerini deneyen Borsa, bu seviyelerde tutunamadı. Se..
Dışbank'ın net karı 107 milyon YTL Dışbank, 2004 yılında 107 trilyon lira (107 milyon YTL) net kar elde etti. Banka, 2003 yılında 195 trilyon lira net kar elde etmişti.
Bush'tan Suriye ve İran'a açık mesaj ABD Başkanı George Bush, Avrupa gezisinin ilk durağı olan Brüksel'de Suriye ve İran'a açık mesajlar gönderdi.
İsrail'den İran'a hava saldırısı sinyali İsrail Hava Kuvvetleri Komutanı General Eliezer Şkedi, ülkesinin İran'ın nükleer tesislerine bir hava saldırısı düzenlemeye hazırlıklı olması gerektiğ..
İran depremle sarsıldı: 400 ölü İran'ın güneydoğu bölgesinde 6.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. İlk belirlemelere göre 400 kişi öldü.
Türkiye'nin yıllık 'sigara parası' 8 milyar dolar Tütün Kurumu'nun verdiği bilgiye göre 2004 yılında Türkiye'de 5.5 milyar paket sigara tüketildi. Buna göre Türkiye'nin yıllık 'sigara parası ..
TMSF'nin batık tahsilatı 1.3 milyar dolar Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, TMSF'nin batık bankaların hâkim ortaklarıyla diğer kredi borçlularından Kasım 2004 sonuna kadar yapılan toplam ..
Türkiye 9 ayda yüzde 9.7 büyüdü Ekonominin 2004'ün dokuz ayında yüzde 9.7 büyüdüğünü bildiren Bakan Unakıtan, 'Son üç yıllık performans sürdürülebilir büyümeyi yakaladığımızı gösteriyor' dedi..
Işık, Doğu'dan yükseldi! All Star maçında Doğu Karması, Batı Karması'nı yenmeyi başardı. 15 sayı, dört ribaunt, dokuz asist ile oynayan Iverson ise en değerli oyuncu (MVP) seçildi
'10'a talip var Locatelli, önümüzdeki sezon Hagi'nin yerini doldurmak için Galatasaray'a geleceğini söyledi, kendisini bir İtalyan kulübünün de istediğini vurgulayarak "Artık bir maceraya yel..
'Çiğneyip geçemem' FULYA projesine yönetim kurulu tarafından adı verilmesi kararı alınan Beşiktaş'ın efsane Başkanı Süleyman Seba, yine mütevazı davrandı. Bunun kendisi için gurur verici oldu..
Hiçbir şey anlatmıyor! Ressam Fevzi Karakoç, son dönem çalışmalarını, Tem Sanat Galerisi'nde açtığı sergide bir araya getirdi. Tuval yüzeyine düzensiz yerleştirilmiş, birbirinin tekrarı olan ..
Düşüncenin acı kaybı Türk felsefesinin ve denemeciliğinin köşe taşlarından, büyük usta Nermi Uygur 80 yaşında hayatını kaybetti.
'Vegas'ta Dehşet'in yazarı intihar etti Terry Gilliam tarafından sinemaya da uyarlanan 'Fear and Loathing in Las Vegas' (Vegas'ta Korku ve Dehşet) adlı kitabın yazarı, gazeteci Hunter S. Thom..
İki ustanın Oscar'la imtihanı Sayılı günlerin kaldığı Oscar ödül töreninin yıldızı olmaya aday iki film var bu yıl: 11 adaylığı olan 'Göklerin Hâkimi' ve yedi adaylığı olan 'Milyonluk Bebek'.
Jonathan'ın günlükleri Sundance ve Cannes'ın en çok konuşulan filmlerinden 'Kahrolası', bugünkü 'bağımsız mönü'nün baş köşesinde. İlk olarak 11 yaşında komşusunun video kemarasını ödünç alıp ..
'Constantine' 'Hitch'i geçemedi Başrolünde 'Matrix' serisinin Neo'su Keaune Reeves'in oynadığı 'Constantine', üç günde 30 milyon dolar hasılat elde ederek ABD box-office'e ikinci sıradan gird..
Yanal: Yargıda görüşeceğiz Türk futbolu yine kirli konulara daldı. Vestel Manisasporlu Cafer Aydın'ın pazar günü Hürriyet gazetesinde çıkan, 'Ankaragücünde oynarken Ersun Yanal dahil hepimiz ..
'Teşvik primini ne gördüm ne duydum' Önceki gün Star Televizyonu'nda kimi iddialarda bulunan Ankaragücü Kulübü eski yöneticisi Levent Doğan, "Kulübe teşvik priminin ne geldiğini ne d..
Allen Iverson 'Doğu'dan yükselir NBA'in en çok ilgi çeken organizasyonlarından All Star hafta sonu etkinlikleri Doğu ve Batı karmalarının karşı karşıya geldiği All Star maçıyla sona erdi.
« » 1 2 3 4 5 6 7