21 Şubat 2005 Pazartesi Günü Haberleri

21 Şubat 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Olağanüstü Hal' kenti Yörenin sözü geçen aşiretlerinden Kureyşanların yaşadığı 'Pule Dewresu' köyündendi. Bir uçurumun başında kurulmuştu köy ve Türkçe anlamı 'Dervişler Tepesi'ydi. Bölgedek..
AB'ye uygun imam geliyor Diyanet İşleri Başkanlığı, AB'den müzakere tarihi alındıktan sonra, bu ülkelerde imam, vaiz ve din ataşesi olarak görev yapacak personele, üniversitelerin desteğiyle ..
Uçak kazalarına bağımsız kurul Ulaştırma Bakanlığı'nın, Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü ve Avrupa Havacılık Otoriteleri Birliği'nin (JAA) önerileriyle hazırladığı, Sivil Havacılık Genel M..
DUVARLARIN DİLİ OLSA Bayındırlık ve İskân Bakanı Zeki Ergezen, AKP hükümetinin renkli simalarından. Geçmiş iktidarlar dönemindeki bazı uygulamaları eleştirmiş, örneğin çalışanlar adına kesile..
Çatıdan düşen buz öldürdü Bina çatısından düşen buzlar, kaldırımda yürüyen iki kardeşten birinin ölümüne, diğerinin de yaralanmasına neden oldu.
Vekillere'LPG mektubu' Makine Mühendisleri Odası Başkanı Emin Koramaz, LPG'li oto facialarının önlenebilmesi için, 'montaj tespit' ve 'sızdırmazlık' raporu olmayan otolara otogaz satışının ya..
Bahçelievler AB'ye hazırlıyor Bahçelievler Belediyesi, işsizleri AB'ye hazırlıyor. Avrupa Birliği'yle Aktif İşgücü Programları Projesi kapsamında gerçekleştirilen sözleşmeyle Promosyon Ürünle..
Ergezen'in kardeşine inceleme Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü'nce geçen aralık ayında düzenlenen seviye tespit sınavı ihalesinin Bayındırlık Bakanı Zeki Ergeze..
Gelibolu paylaşılamıyor Gelibolu'da bugünlerde farklı bir savaş yaşanıyor: Gelibolu turizm alanı mı, turistlere kim rehberlik yapsın, ne anlatılsın? Çanakkaleli turizmciler, Çevre ve Orman B..
Darısı diğer cennetlere... Marmaris-Datça karayolundaki İnbükü mesire yerinde yaptırılan biyolojik arıtma tesisi hizmete girdi. Artık atık sular, 40 bin YTL'lik tesiste arıtılacak ve ormanla..
Denizli horozu tescilli ötecek Bu horoz resmen Denizli'nin... Denizli Tarım İl Müdürü Yusuf Gülsever, Denizli horozunun tescil edildiğini belirterek, "Artık hiçbir ülke Denizli horoz..
Yedizler için ilginç yardım teklifleri 600 YTL aylıkla geçinen Sibel-Hüseyin Deniz çiftine, yediz bebek beklediklerinin öğrenilmesinin ardından sponsorluk teklifleri yağıyor. Kimi firma çocuk..
Otizm yayılıyor mu? ABD'nin Northbrook kasabasında karlı bir kış gecesi; Craven'lerin evi... Yedi yaşındaki David ve beş yaşındaki Jason, bir taraftan 'Bebek Beethoven' filmini seyrederken, b..
'En Fransız'dı, ABD'li oldu Yıllar önce haute-couture'ün en görkemli devrinde Yıldırım'la (Mayruk) birlikte Jean Patou'nun defilesine gitmiştik. Yves Saint Laurent 'kral'lığını yaşıyor, Lanvi..
Fotoğraftaki ressamı bul Filler, hortumlarını sadece su fışkırtmak için kullanmıyor.
Beckham çifti takım kuracak! Ünlü futbolcu David Beckham üçüncü kez baba oldu. Eski Spice Girls üyesi Victoria Beckham'ın Madrid'de sezaryenle dünyaya getirdiği erkek bebeğe Cruz adı verildi.
Charles'ın nikâhı anayasal sorun Prens Charles ve 34 yıllık aşkı Camilla Parker Bowles'ın Belediye Sarayı'nda kıyılacak nikâhı, Britanya'da anayasa tartışması başlattı. Daily Mail gazetesi....
Seksi görünmek an meselesi... Beyin, karşısındaki kişinin çekici olup olmadığına ilk üç saniyede karar veriyor. ABD'de Pennsylvania Üniversitesi'nde görevli psikologların, 10 bin kişi üzerin..
Altıncı his gerçekmiş Amerikalı bilim adamları, doğaüstü bir yetenek olarak görülen altıncı hissin, hiç de sanıldığı gibi mistik bir yanı olmadığını ve beynin bir tür 'erken uyarı sistemi' ol..
Kuduzlu nakil öldürdü Almanya'da kuduz olduğu öldükten sonra anlaşılan bir kişinin akciğerinin nakledildiği kadın, tedavi gördüğü Hannover Tıp Fakültesi'nde kuduzdan öldü.
Düşük kilo açık zihin... İsveç'te 7 bin denek üzerinde yapılan bir araştırmaya göre, orta yaş grubunda birkaç kilo dahi alınması ilerleyen yaşlarda bunama riskini artırıyor.
Karaparayla üç koldan mücadele Türkiye, yeni dönemde karapara ile üç koldan mücadeleye hazırlanıyor. Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurumu'nca (MASAK) hazırlanan Faaliyet Raporu'na g..
Eroğlu, Big Star'la Avrupa'da büyüyecek Colins ve Loft'tan sonra dünyaca ünlü denim markası Big Star'ı 10 milyon euroya satın alarak bünyesine katan Eroğlu Şirketler Grubu Başkanı Nurettin Er..
Gençlerin kredi talebi artıyor Bankalardan tüketici kredisi kullanan gençlerin sayısı hızla artıyor. 2004'te 18-25 yaş grubundaki 167 bine yakın kişi, 1 katrilyon liradan fazla kredi kullandı..
'Telekom bizim için vatani görev' Koç Bilgi Grubu Telekomünikasyon Direktörü Murad Ardaç, Telekom özelleştirmesinin mobil ve sabit hizmetlerde büyük bir oyuncu olma olanağı sağladığını belirt..
Aktaş'ta bürokratları zamanaşımı kurtardı Aktaş Elektrik'te 1.3 katrilyon liralık zarara yol açan bürokratlar, zamanaşımı nedeniyle yargılanmaktan kurtulduİran'a atılan bomba neden İMKB'ye dü..
Süper Lig'de 22. haftanın programı Süper Lig'de 22. hafta maçlarının programı belli oldu.
Man Booker Ödülü'ne aday yazarlar Uluslararası boyuta taşınan 'Man Booker Ödülü' için aday yazarlar açıklandı. Doris Lessing, Gabriel Garcia Marquez, Saul Bellow, Milan Kundera ve John Updike..
İspanya'da AB Anayasası onaylandı Avrupa Birliği Anayasası ilgili ilk referandum, bugün İspanya'da yapıldı. İspanyol halkı AB Anayasası'nı onayladı.
KKTC'de zafer CTP'nin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde yaplan erken genel seçimlerde Mehmet Ali Talat'ın lideri olduğu CTP yüzde 44 oranında oy alarak seçimleri kazandı.
Kızıltepe davası başlıyor Mardin'in Kızıltepe İlçesi'nde baba-oğulun öldürülmesi olayı ile ilgili davanın ilk duruşması bugün yapılacak.
Gül'den KKTC liderlerine kutlama Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde yapılan genel seçimlerin ardından, Meclis'te temsil edilmeye hak kazan..
İzmir dünyanın en iyisi 10.4 milyar Euro’luk cirosuyla dünya elektrik devleri arasında yer alan Schneider Elektrik’in Genel Müdürü Jean-Pascal Tricoire, İzmir tesislerinin dünyanın en iyileri..
Koç: Telekom en büyük iştirakimiz olabilir Koç Bilgi Grubu Telekomünikasyon Direktörü Murad Ardaç, Telekom özelleştirmesinin mobil ve sabit hizmetlerde büyük bir oyuncu olma olanağı sağladığı..
Bigstar’la 300 milyon Euro’ya koşacak Dünyanın en fazla tanınan 10 jean markası arasındaki İsviçreli Bigstar’ı 10 milyon Euro’ya satın alan Eroğlu şirketler grubu, Bigstar sayesinde 5 yılda A..
2.5 yıldır kan davası yaşıyoruz Türkiye'de tüketimi tam bir yılan hikayesine dönen enerji içecekleri konusunda olayın hedef isimlerinden biri olan 30 yaşındaki Red Bull Türkiye’nin Genel Müdü..
Şener: Salla başı al maaşı bitecek Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, ‘Memur, işçi de olsanız, milletvekili de bakan da olsanız herkes yaptığı işi iyi yapmak zorunda. Artı..
Gümrükçüler Avrupa Birliği’ne hazır İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği (İGMD) Başkanı Esen Yağcı, Uluslararası Gümrük Müşavirleri Konfedarasyonu’na (CONFIAD) üye olmalarının kendilerine Avru..
Cepte 3’üncü kuşak zarar ettiriyor Avrupa'da 100 milyar dolarlık yatırımla devreye sokulan cepte 3G (3’üncü kuşak) teknolojisi beklenen ilgiyi görmedi. Yaptıkları dev yatırıma karşılık sadece..
7 milyar dolar Türk sermayesi dışarda Türkiye bir yandan yabancı sermaye girişi beklerken, diğer yandan ‘hatırı sayılır’ tutarda sermaye ihraç ediyor. Hazine Müsteşarlığı verilerine göre, Tür..
MASAK, karaparanın hızına yetişebilecek Bir süre önce ‘tek tuşla karapara aklıyorlar, biz yazışmayla nasıl bunları yakalarız’ diyen MASAK’ın bu sorunu çözülüyor. Düzenleme ile, MASAK’a elektr..
MGK'de kadın yönetici devri MGK'de ekonomi, kültür, bilim ve eğitimden sorumlu araştırma değerlendirme başkan yardımcılığına Füsun Aslantosun getirildi. Alpogan'la birlikte kurumdaki kadın sa..
Türk Luther’i Erdoğan’a karşı CHP’den istifa ederek Halkın Yükseliş Partisi’nin (HYP) kuran Yaşar Nuri Öztürk’ün, AKP’yi iktidardan uzaklaştırmaya soyunduğu ileri sürüldü.
Marihuana kullandım ABD Başkanı George W. Bush’un, başkan olmadan önce bir arkadaşına marihuana kullandığını söylediği, ancak çocuklara kötü örnek olmamak için bunu saklamayı düşündüğü ortaya..
Avcılar Blair’in kuklasını parçalattı İngiltere’de tilki avı yasağı daha ilk günden delindi. Yasağa aldırmayan 250 avcı, 91 tilki öldürdü. Avcılar, ayrıca yasak kararını aldıran Tony Blair’in..
Şeytanın oğlu kim olacak? Papa II. Jean Paul’e 13 Mayıs 1981’de suikast girişiminde bulunan Mehmet Ali Ağca’nın, Hazreti İsa karşıtının (deccal) kim olacağı sorusunu içeren açık mektubu Vatik..
Yıkılmayan camiye gittiler ABD Başkanı George W. Bush tarafından tsunami kurbanlarına yardım için görevlendirilen eski başkanlar Bill Clinton ve baba George Bush, yeniden imar çabalarına yard..
Düşmanlık komedisi Washington yönetimi Türkiye’deki ABD karşıtlığı konusunda Ankara’yı uyaradursun, Amerikalı komedyen Türkiye’yi ‘düşman’ olarak niteledi. Ünlü komedyen Maher, düşman ülkeler..
KKTC’de Talat patlaması KKTC’de dün yapılan erken genel seçimlerde, sandıktan CTP çıktı. Talat, yüzde 44.45’e ulaşmasına rağmen koalisyon kurmak zorunda. Hálá kritik partiyiz Cumhurbaşkanı o..
İstanbul'da uyuşturucu operasyonu İstanbul'da, "Sadabad" adı verilen operasyonda, 118 kilogram esrar, 10 bin adet uyuşturucu ve uyarıcı nitelikte hap ile 12 parça tarihi eser ele geçirildi. O..
« » 1 2 3 4 5 6 7