20 Şubat 2005 Pazar Günü Haberleri

20 Şubat 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ferhan vermiyor ben dağıtıyorum Nükhet Duru-Cenk Eren ve Ali Poyrazoğlu üçlüsü Günay Restaurant’ta ‘My Hoş Kabare’ isimli gösterilerine başladı. Gösteriye başında kavukla çıkan Ali Poyrazoğlu..
Kolej pahalı geldi!: 70-62 Potada zirve mücadelesi veren Beşiktaş, Büyük Kolej deplasmanında tutunamadı. Ankara ekibi, sert savunmayla rakibini durdururken, Felton ve Özgür ile sonuca ulaştıS..
Tomas ve Song Futbol açısından bir şeyler arıyorsanız pek yok. 90 dakikanın belli bölümlerine yayılan saman alevinden biraz daha hararetli Galatasaray ve Ribery'nin girdiği andan itibaren ate..
Vakıf da yenilir!: 3-1 Bayanlar Voleybol Ligi lideri Güneş Sigorta, ilk mağlubiyetini dün Emlak Toki karşısında aldıSağlıklı bir nesil için
Erzurum'dan tepki var TÜRKİYE İkinci Lig B Kategorisi C Grubu takımlarından Erzurumspor'un, kendi sahasında Siirtspor ile yapacağı karşılaşma öncesi bazı futbolculara para teklif edildiği idd..
Hesap ortada kaldı: 2-2 İkinci Lig A Kategorisi'nde zirveyi yakından ilgilendiren maçta Çanakkale Dardanel evinde Kayseri Erciyespor'a puan kaptırdıErman Ergin'in ayağı kırıldı
'Kazanmak güzel' Galatasaray Teknik Direktörü Hagi, oyuncularının kazanma isteğinden memnun olduğunu, ancak oyunu beğenmediğini söyledi. Rumen hoca, "Sonuçta istediğimizi aldık" dediTrabzon'd..
Taktik şüphesi! Beşiktaş'ın Sakarya maçını Olağan Mali Kongre ile aynı güne getirmesi muhalefeti ayağa kaldırdı. Fikret Orman, "Art niyet var. Eleştiri olmasın, kongre erken bitsin istiyorlar..
Ecevit, okuyucularıyla buluştu Ara verdiği şiire dönen ve son olarak "Bir Şeyler Olacak Yarın" adlı şiir kitabını tamamlayan eski Başbakan Bülent Ecevit, dün D&R Migros'ta okuyucularıyla bulu..
SEKA işçileri bekliyor Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun kapatma kararına direnen işçilerin SEKA İzmit Fabrikası'ndan çıkarılması için önceki akşam başlatılan operasyonun, son anda durdurulması ..
Sosyalist kadınlar, 'Şiddete Hayır' dedi İstanbul Taksim'de toplanan Sosyalist Demokrasi Parti üyesi bir grup kadın, mor bayrak ve maskelerle "namus" adı altında işlenen cinayetleri kınadı. K..
194 dosyaya dokunulmadı AKP iktidarı, milletvekillerinin yargılanması yolunda Meclis'ten izin istenen fezlekeler karşısında "dokunulmazlık kalkanını" kıpırdatmıyor.5 çocuktan otobüse taş!
5 bin kişiye iş kapısı açarız Alman Metro Group’un Başkanı Hans-Joachim Körber, ‘Başbakan Tayyip Erdoğan çok pratik. Hükümet iyi gidiyor. Güven ortamı ve istikrar var. Irak’taki gelişmeler si..
IMF kızıyor, teşvikli iller 54’e çıkıyor AKP milletvekilleri, Hükümet ile Uluslararası Para Fonu (IMF) arasında krize neden olduğunu bildikleri halde, ‘Teşvik Yasası’nın kapsamının daha da ge..
Hesabını iyi yapmayan batar Hürriyet Gazetesi’nin geleneksel ‘Turizm Sektöründe 2005 Yılı Beklentileri, İş Çözümleri ve Fikir Alışverişi’ toplantısında konuşan TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, ..
GYODER’in yeni başkanı Haluk Sur Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Haluk Sur (İhlas GYO) getirildi. Derneğin 5’inci Olağan Genel Kurulu sonrasında Be..
Kart limiti yıllık geliri aşamayacak Kredi Kartları Kanunu Taslağı önümüzdeki hafta Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener’e sunulacak. Taslak, kredi kartı limitinin kişilerin yıllık geliriyle ..
Sıradan biri değilim neden kelepçe taktılar SSK’ya fahiş fiyatla ilaç sattıkları iddiasıyla 5 gün gözaltında tutulup, nöbetçi mahkeme tarafından serbest bırakılan Roche Türkiye eski Genel Müd..
Ortadoğu’dan zırhlı araç talebi patladı Ortadoğu’daki gergin hava, Otokar’ın ürettiği zırhlı araçlara talebi artırdı. Otokar, bu talebi Abu Dabi’de katıldığı fuarda da gördü. Yükselen talep ü..
İspanyollar AB Anayasası’nı oyluyor AB anayasası için ilk referandum bugün İspanya’da yapılıyor. İspanyollar, Avrupa anayasası için sandık başına giden ilk halk oluyor.
Türkiye karşıtı gösteri İspanya’nın aşırı sağ partisi La Falange’nin öncülüğünde önceki gece Madrid’de toplanan Avrupa’nın neonazileri, Avrupa Anayasası ile birlikte Türkiye’nin AB üyeliğini ..
İtalya’da Da Vinci mahkemesi kuruldu Dan Brown’un satış rekorları kıran kitabı ‘Da Vinci Şifresi’ndeki ‘hayal ürünü’ bilgilerle ‘gerçek’leri ayırabilmek için, İtalyan sanatçı Leonardo da Vinc..
Türkiye’de akıllı insanların sesi de artık duyulmalı Dünyanın en etkin gazetelerinden ‘Wall Street Journal’da Türkiye’nin ‘Avrupa’nın hasta adamı’ olduğunu yazdığı makaleyle dikkat çeken Robe..
Atina’da adalet skandalı Yunanistan, kilisedeki seks skandalından sonra adalet sistemindeki rüşvet iddialarıyla sarsılıyor. İhbarlar ve ses bantlarının delil gösterilmesiyle ortaya atılan rüş..
KKTC’de birbuçuk yılda 4’üncü seçim KKTC’de 147 bin seçmen bugün 14 ay aradan sonra ikinci kez yeni hükümetini ortaya çıkartacak parlamento seçimlerine gidiyor. 7 siyasi partinin katıldığı se..
Asla asla demem Bugün Avrupa turuna çıkmadan önce, Avrupa’nın çeşitli TV’lerine konuşan Başkan George Bush’un birinci gündem maddesi İran oldu. Belçika’da yayın yapan Flaman TV’si VRT’ye verd..
Bir uyarı daha ABD Savunma Bakanlığı Pentagon’un üç numaralı yetkilisi, Bakan Yardımcısı Douglas Feith, Türk-Amerikan ilişkilerine büyük önem verdiğini belirtti ve Amerikan karşıtlığının kamu..
Silikon yerine kök hücreden meme ABD’deki Illinois Üniversitesi bilim adamları, silikonun yerine, insandan alınan kök hücreden üretilen yağ dokusuyla göğüs dikleştirme veya büyütmekte kullanm..
Samanyolu’nda dev patlama Samanyolu’nda 27 Aralık’ta gözetlenen nötron yıldızı patlaması, güneşin 100 bin yılda yaydığı enerjiyi saniyenin onda birinde açığa çıkardı. Kozmik patlama, dünyanın..
Koko istiyor göğüslerinizi gösterin Dünyaca ünlü dişi goril Koko’nun iki bakıcısı, hayvana göğüslerini göstermeyi reddettikleri için işten atıldıklarını öne sürerek tazminat davası açtı. Nanc..
Mercedes'li kaf M Cafe-Restaurant, Bağdat Caddesi'ndeki Mercedes Benz Showroom'unun içinde yer alıyor. Yemek yerken caddeyi de izleyebileceğiniz mekanın mönüsü dünya mutfağından oluşuyor. Bur..
İster çay saatine kalın ister diskoda dans edin Bizim Tepe'de 5 Yıl Önce 10 Yıl Sonra grubunun parçaları eşliğinde geçmişe dönüş yapabilirsinizFestivalcilere özel fırsatlar
"Yemek ve Kültür piyasadaki gibi sadece tarif veren dergilerden olmayacak" Yemek ve Kültür adlı dergiyi çıkaran Çiya'nın sahibi Musa Dağdeviren "Bu dergi yemek kültürünü merak eden ve yemeğin..
Tekel harekete geçti İki yıl önce özelleştirilen ve Mey İçki adını alan Tekel, marka atağına girdi. Bir yandan Tekel birasının üretimini canlandırıp yeniden lanse etti, bir yandan da Bazooka ..
Plaklar tekrar dönmeye başladı Kısa süre öncesine kadar genellikle sahafların tozlu raflarında bulunan, meraklısının biriktirdiği plaklar yeniden karşımızda. EMI Müzik Türkiye 120 müzik grubu..
"Arkadaşlarla kız kesmede ilerlemeleri tartışıyoruz" İllüzyonist Kubilay Tunçer'in (QB), "Sihirbaz" adlı tek kişilik oyunu seyirciyle buluşuyor. Tunçer: "Sihirbazlıktan daha namuslu bir sanat..
Aziz Nesin öykülerinin Aziz Nesin öyküsüne dönen TRT macerası Hikayenin başlangıcı, TRT’nin bundan önceki yönetimine uzanıyor. Kurum 2002’de, Aziz Nesin’e ait 50 öykünün telif hakkını Nesin V..
Uyku Tanrısı Hypnos insanları tedavi ediyor! The Lancet dergisinde yayımlanan araştırma sonuçlarına göre, hipnozlu hastalar daha az ilaç kullandıkları gibi, ağrı ve korku düzeyleri de normal ..
Aşçı Musa hayallerini bir bir gerçek yapıyor Musa Dağdeviren, ilkokul mezunuydu ama okuma ve araştırma merakını küçük yaşta edindi. Antep’te fırıncı çıraklığından aşçılığa geçti, İstanbul’un ..
Yurdagül, Ali olacak bu aşk meşrulaşacak Yurdagül Yıldıztaş, Sakarya Akyazı’nın Kayabaşı, Filiz Kılıçkesen de Boztepe Köyü’nden. Anne tarafından akrabalar. İkisi de ilkokul mezunu ve 23 yaşın..
Televizyonları kapatmak, gazeteleri saklamak yanlış, biz çocuklarımızı bu dünya için yetiştiriyoruz Neylan Ziyalar, 15 yıldır İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü’nde adli pedagog olarak ..
Sri Lankalı Prenses tsunami albümü yapacak Adı Ramona Carr. Ama daha çok Sri Lankalı Prenses olarak biliniyor. 12 yıldır Türkiye’de. Antalya ve İstanbul’da beş yıldızlı otellerde şarkı söylüy..
Metronun izinli müzisyenleri İstanbul metrosunu kullananları yerin metrelerce altında hoş müzikler karşılıyor. Metronun koridorları günün değişik saatlerinde akordeon, bağlama, darbuka, buzuk..
Doğum yeri Merkez Bankası 2001 Martı’nda, ülke yangın yeri gibiyken tanıdık onu. Doların patladığı, faizlerin çıldırdığı dönemde kurulan kurtarıcı ekipte, Merkez Bankası’nın başına o geçmişti..
En yakışıklısı en iyidir Şimdilerde laboratuvara gitmek, sonra tahlil raporuyla ‘şu kadar milyon spermim var’ diye övünmek moda. Oysa spermi yumurtaya ulaştıran, döllenmeyi sağlayan yarışta, ..
HAFTA SONU SPOR NTV 'DE Spor severler hafta sonu NTV seyredecek. İngiltere ve İspanya Ligi'nden canlı yayınların yanı sıra, NBA heyecanı da NTV ekranlarında olacak.
Altın Ayı Afrikalı Carmen'in 55. Berlin Uluslararası Film Festivali'nde (Berlinale) ödüller sahiplerini buldu. Berlin Film Festivali, kurumsal geleneğinin bir sonucu olarak sinema eleştirmenl..
İnsan kopyalamaya BM'de ret Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'na bağlı olarak faaliyet gösteren hukuk komitesi, insan kopyalanmasına karşı çıkan bir karar tasarısını kabul etti.
Sümela Manastırı tehdit altında Manastırın bulunduğu alanın çok çatlaklı ve kırıklı malzemesi olduğu belirtilerek, kayaçların zaman içinde iklimsel ve çeşitli nedenlerle ayrılıp, kırılıp, yer..
Şener: Yüzde 6'lık büyüme sürmeli Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, büyümenin yılda ortalama yüzde 6'lık bir hızla devam etmesi durumunda, Türkiye'nin milli gelirinin 202..
« » 1 2 3 4 5