20 Şubat 2005 Pazar Günü Haberleri

20 Şubat 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kadınların 'yaz belası' selülite ofiste çözüm Son dönemin popüler sloganı 'sağlıklı bencillik geliştirin.' Sloganın sahibi Yaşam Koçu Metin Karabağ, pekçok markaya danışmanlık yaptıktan sonra..
Rötar yapan havayolu yolcusuna para ödeyecek AB, havayolu şirketlerinin 'bilinçli olarak çifte rezervasyon yapmalarını' engellemek için harekete geçti. Çifte rezervasyon, iptal ve rötar yüzün..
Avrupa'nın iyi şaraplarını Amerikalılar içecek Başta Fransızlar olmak üzere AB ülkelerinde şarap tüketimi düşerken ABD'de ise hızla artıyor. Üstelik Amerikalılar iyi şaraba daha çok para ödem..
Padişah kaftanları podyuma çıksa... Tekstilcilerimiz hazinelerimizden güç alacak yerde 'Tişört pazarını Çin'e kaptıracağız' diye ağlıyorlar. Her görenin hayran kaldığı padişah kaftanları niye..
Vergi cenneti memleket! Halen 36 ilde uygulanan ve süresi 2008 yılı sonunda bitecek olan 5084 sayılı teşvik kanununa göre, 1 Ekim 2003 tarihinden itibaren işe başlayan mükelleflerin bu işyerl..
Kapitalizmde şirket başarısının ölçüsü hisse senedinin değeri ve temettüdür Şirket başarısının ölçüsü hisse senedinin değeri ve temettüdür. Kapitalist sistemde hakim ortaklar, bu konuya önem ..
Effie, reklamcı - reklamveren işbirliğini güçlendirecek Dünyanın en önemli reklam yarışmalarından olan Effie'nin Türkiye'ye gelmesi sektör için çok önemli bir gelişme. Reklam stratejisi konus..
Üniversiteli Barış davasında tanık yok Üniversite öğrencisi Barış Dönmez’in öldürüldüğü gece, 40 metrekarelik barda bulunan, aralarında İzzet Çapa, Urfi Çetinkaya’nın oğlu Hakan Çetinkaya’nın..
Polisten kaçarken iki otomobile çarptı Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi Can Çavuşoğlu, dün saat 01.00 sıralarında 34 VF 3516 plakalı Jaguar marka otomobiliyle seyir halindeyken, Atak..
Parmak çocuğun zaferi Deren, beklenenden 2.5 ay önce, 1 Nisan’da, 830 gram ve 37 santim boyunda doğdu. Kuvözdeyken beyin, akciğer ve mide kanaması geçirdi, 2 kez solunumu durdu. Mucize çocuk ..
Film çekiminde araba çalındı İstanbul Pendik Kurtköy’de TRT için ‘Azize’ adlı dizi film çekimi yapılırken, aktör ve eski milletvekili Ediz Hun’un filmde kullandığı kiralık BMW marka otomobil ..
Star Medya Grubu’na yeni başkan Star Medya Grubu Başkanlığı’na Cengiz Özdemir getirildi. TMSF’den edinilen bilgiye göre, 1999 yılından bu yana İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Genel..
Kayda geçmeyen soygun ortalığı nasıl karıştırdı İstanbul Valisi’nin makam aracının soyulduğu iddiası, şok yarattı. Polis kayıtlarına girmeyen olay önce yalanlandı daha sonra soyulan aracın ‘h..
Guinness’lik anma Geçmiş yıllarda kendilerini zincirle döverek kan dökmeleriyle anılan Türkiye’deki Caferiler, Hz. Muhammed’in torunu Hz. Hüseyin ve 71 Yaranı’nın Kerbela’da Aşura Günü şehit ..
Tarihe giden yola dur Gelibolu Yarımadası Milli Parkı’nda, Anzak Koyu yakınlarında yapılan yol genişletme çalışması tepkilere yol açtı. Çalışmalar, doğa ve tarih katliamına yol açtığı iddiala..
Kadının işten geç dönmesi boşanma için neden değil Karar: Evli kadın, evlilik birliğinin eşlere yüklediği eşit görevleri savsaklamak veya ihlal etmemek kaydıyla; Anayasa’nın 48. maddesi ile t..
Gül’ün ‘cıncık arkadaşı’ Ali Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, dün Kayseri’de AKP İl Danışma Meclisi toplantısına katıldı. Gül toplantıya gelişinde Ali Aslan adındaki bir ilkokul arkadaşıyla kar..
Polislerin ateşi hayatımı kurtardı Şirinevler’de, nişanlısı Dilek Aşkın’a ait cipin içinde, eli levyeli gaspçıların saldırısına uğrayan Mimar Nispet Şahin, dün teşhis için geldiği Asayiş Şube..
ABD gerçek diyalogdan kaçınıyor Eski Başbakanlardan Bülent Ecevit, Orta Avrupa ve Orta Asya’da barışı kurabilecek en güçlü ülkenin Türkiye olduğunu söyledi. Ecevit, ‘Bu nedenle Türkiye ile AB..
Hükümetle görüşürüm CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, son zamanlarda Habur sınır kapısında yaşanan sorunları yerinde görmek amacıyla geldiği Habur’da 50 kilometreyi bulan kamyon kuyruğuyla karş..
CHP için bilerek ‘lekeli’ diyorum Başbakan Tayyip Erdoğan, ‘CHP’nin geçmişi lekeli’ sözünü bilerek söylediğini belirterek, ‘Biz bir şey biliyoruz ki söylüyoruz. Yuvacık Barajı ortada’ dedi. E..
‘Metal Fırtına’ krizi ABD’nin Türkiye’yi işgalini anlatan ‘Metal Fırtına’ romanı yazarlarının AKP İl Başkanlığı’nda partililerle bir araya gelmesi AKP yöneticileri tarafından iptal ettirildi...
Kedili karikatüre ceza tartışılıyor Cumhuriyet Gazetesi çizeri Musa Kart’ın Başbakan Tayyip Erdoğan’ı ‘türban yumağına dolanmış kedi’ biçiminde çizmesi nedeniyle ceza alması, şaşkınlıkla karş..
GÜNÜN FOTOĞRAFLARI Filipinler'in başkenti Manila'da ikincisi düzenlenen ikizler festivaline 300 ikiz, 11 üçüz katıldı.YURTTAN HABERLER
İlişkilerin bilirkişisinden aşk oyunları "ERKEKLERİ Kullanma Kılavuzu" ve "Kadınları Kullanma Kılavuzu" kitaplarıyla tanınan İlhan Uçkan'ın yeni kitabı "Aşk Oyunu Nasıl Oynanır?" Grikedi Yayı..
Kaza kurşununun sırrı çözülemedi Eskişehir'de gasp zanlılarını yakalamak için, uyarı amacıyla havaya ateş ederken ayağının kayması sonucu bir kişinin ölümüne neden olan polis Hüseyin Duran ..
Süper zenginlere özel süpermarket Rusya'da dolar milyonerleri için özel market kuruldu. Lüks marketin ilham kaynağı, lüks villa alan bir müşterinin "Nereden yat alabiliriz?" sorusu olduDoktor..
Her eve bir şiir GAZETECİ Engin Yavuz, Türkiye'nin değişik yerlerine yaptığı gezileri sırasında çektiği fotoğrafları, ünlü şairlerin şiirleriyle harmanladı. Yavuz, "Evler ve Şiirler" adını ve..
İki ressam bir sergi EJMEL Arslan ve Onur Sezgin'in eserlerinden oluşan sergi, İzmir Büyükşehir Belediyesi Çetin Emeç Sergi Salonu'nda açıldı. Sergide, her iki sanatçının yağlıboya çalışmalar..
Somun çatladı CHP Milletvekili Hakkı Ülkü, "CHP yönetimi vidayı o kadar sıktı ki artık somun çatladı" dedi. Ülkü, "Genel Merkez, dedikodu üreten, birbirini şikayet eden bir yapı oluşturmaya ç..
Havadan kazanacak TEDAŞ'IN sokak aydınlatma bedelini belediyelerden tahsil etmesiyle başlayan misillemeye yenisi eklendi. Yerel yönetimler direk ve trafolardan sonra, şimdi de havai hatlardan..
Komşudan teklif aldı İZMİR, Nükhet Duru'ya şans getirdi. Ünlü sanatçının Hilton Oteli'nde 14 Şubat Sevgililer Günü şovunu, Yunanistan'ın Alfa televizyonu yöneticileri de izledi. Hayran bıraka..
"Anadolu'ya çıkıyorum" ALAATTİN Yüksel, CHP İl Başkanlığı'ndan alınmasına sevindiğini söyledi. Yüksel, "Genel Merkez'in beceriksizliği nedeniyle çaresizlik içindeydim. Kendimi işe yaramaz his..
Caza doyacağız 12'nci İzmir Avrupa Caz Festivali, 1-14 Mart tarihleri arasında yapılacak. Yerli ve yabancı birçok ünlü sanatçı katılacak. Unutulmaz eserleri seslendirecek"Kocaoğlu yanlış yapt..
Öğrenci affı her şeyi affeder mi! AKP'nin çıkarmak istediği öğrenci affı Türkiye'nin gündemine oturdu. 29 Haziran 2000 tarihinden itibaren her ne sebeple olursa olsun üniversiteyle ilişkisi k..
Hiç böyle görmedik BAŞKAN Aziz Kocaoğlu, serinkanlı ve ılımlı üslubuyla bilinir. Gergin ortamda bile sakinliğini bozmaz, ağırbaşlıdır. Ancak CHP İl Başkanı Alaattin Yüksel'in görevden alınmas..
Doğalgaza hayır jeotermale evet ÖDP'liler, jeotermalin yaygınlaştırılmasını istediUyuşturucuya toplu savaş
Devler el sıkıştı Ege'nin en büyük iki dış ticaret şirketi, "Birleşme için prensip kararı aldık" dediBaşbakan bu düdüğü duy!
Kendi defilesinde podyumda NETWORK'ÜN İlkbahar - Yaz Koleksiyonu'nun tanıtım defilesi, önceki akşam Hilton Convention Center'da yapıldı. Çok sayıda davetlinin katıldığı defile alanı palmiye a..
Çocuklar eski başkanları ağlattı ABD'nin eski başkanları, Bill Clinton (59) ve şimdiki Başkan George W. Bush'un babası George Bush (81), Güney Asya'daki tsunami felaketinden sonra yeniden ima..
'Karım evde oturacağımı sanıyor' Görev süresi nisanda tamamlanacak olan ve bir daha aday olmayacağını açıklayan KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, sivil yaşamda boş durmayacağını ve Kıbrıs dava..
Star'ın başına Özdemir atandı Star Medya Grubu Başkanlığı'na 1999 yılından bu yana İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü olarak görev yapan Cengiz Özdemir atandı.Tiryaki, ÖT..
'KDV'nin indirilmesi tüketimi artırır' Beypiliç Genel Müdürü Sait Koca, Türkiye'de piliç eti üretiminin son yıllarda büyük artış göstermesine rağmen, sektörün büyük krizler yaşadığını söyledi..
AKP'li milletvekili bira fabrikası açtı Süral Şirketler Grubu'nun Antalya'da kurduğu kola ve bira fabrikasını Ak Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu açtı'Türk gemileri kara listeden ç..
Endeks düzeltmede ilk direnç 28.000'de Uzun vadeli çıkış eğilimini sürdüren endekste teknik olarak 28.402 puan geçilmedikçe kısa vadeli düzeltme süreci devam edecektirKörfez, Cobra'nın peşine..
Körber: Verin arsayı kuralım mağazayı Metro Group Yönetim Kurulu Başkanı Körber, Türkiye'ye yeni yatırım için gün saydıklarını belirterek, "Mağaza açacak uygun yer bulamıyoruz, bulduğumuz and..
Ebru Gündeş’e silikonlu yanıt Sevgilisi Murat Taşdemir ile yaptığı 2.5 aylık tatilin ardından ‘Kızma Birader’ adlı diziyle yıllar sonra ekrana dönen Banu Alkan, kendini çok iyi hissettiğini s..
Yabancı Damat fırtınası Kanal D’nin, başrollerinde Nehir Erdoğan, Özgür Çevik, Erdal Özyağcılar, Zeki Alasya ve Sumru Yavrucuk’un yer aldığı, Yunanlı bir genç ile bir Türk kızının aşk hikayes..
Altın Ayı Güney Afrika’nın 55’inci Berlin Film Festivali Berlinale’de ödüller sahiplerini buldu. Dünyanın dört bir yanından 21 filmin yarıştığı ve ünlü yönetmen Roland Emmerich’in başkanlığın..
Kumar borcu olsa topuğa sıkarlardı İstanbul’da iki gün önce silahlı saldırıya uğrayan Mehmet Ali Erbil, dün Girne’de sahneye çıktığı Rocks Hotel’de düzenlediği basın toplantısında, iddia edil..
« » 1 2 3 4 5