20 Şubat 2005 Pazar Günü Haberleri

20 Şubat 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Yoksulluk sınırı 1768 YTL'ye yükseldi Türkiye Kamu-Sen, Ocak 2005 itibarıyla çalışan tek kişi için açlık sınırının 657, dört kişilik bir ailenin yoksulluk sınırı ise 1768 YTL olduğunu açıklad..
Mesai yok sorun yok Başhekimler: Hasta sıkıntı çekmez SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı'na devrinin ilk gününde, hafta sonu tatili nedeniyle sadece acil sevrisler çalıştığı için sorun yaş..
Kaosun adresi değişiyor Yüksel Çetin 29 yaşında 'kolon' hastası... Cerrahpaşa Hastanesi'nde 45 gündür yatarak tedavi görüyor. Babası Cemil, bir 'sevk kuyruğunda' kalp krizi geçirdiği için ken..
Sağlık hizmetinin yarısı dışarıdan SSK'nın geçen yıl yüzde 30'a yakın artarak 6.4 milyar YTL'ye (6.4 katrilyon lira) çıkan sağlık harcamasının yüzde 40.2'sini dışarıdan satın alınan hizmetler..
SSK İlaç Fabrikası: Resmi karar bekliyoruz SSK hastanelerinde devir nedeniyle hastane eczanelerinde işlemler durdurulurken, SSK İlaç Fabrikası Müdür Yardımcısı Metin Özatalay, kurumun ilaç fa..
Belediyeleri AB rahatlattı Türkiye'nin Avrupa açılımı, bütçe sıkıntısından dert yanan belediyeler için de ilaç oldu. Avrupa Yatırım Bankası'ndan (AYB) 1995'ten beri 590 milyon avroluk kredi a..
Meclis'te teşvik sıkıntısı AKP milletvekilleri teşvik konusunda Başbakan Tayyip Erdoğan'ı dinlemiyor. Erdoğan'ın tüm talimatlarına karşın, AKP milletvekilleri seçim bölgelerinin de teşvik kap..
Evren'in eseri 600 YTL'ye satıldı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından Uzan, Balkaner, Demirel ile Aksoy ailelerinden haczedilen 70 kalem eserden 61'i toplam 542 bin 504 YTL'ye sa..
Benzin fiyatına 3 YKr'lik zam Benzinlerde rafineri çıkış fiyatının artırılmasından sonra, pompa fiyatları dünden geçerli olmak üzere yaklaşık yüzde 0.85 ile yüzde 1.28 oranında arttı.
Star Medya'ya yeni başkan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Cengiz Özdemir, Star Medya Grubu Başkanlığı'na atandı. Özdemir, "Kamu adına üstlendiğimiz sorumluluğ..
Yargı: 'İktisat'ın devri yasaya uygun Danıştay İdari Dava Daireleri Genel Kurulu, İktisat Bankası'nın TMSF'ye devredilmesine ilişkin BDDK kararını usul ve yasaya uygun buldu. Amerika-Avrupa H..
KKTC yine sandık başında KKTC, 14 Aralık 2003 genel seçiminden 14 ay sonra bugün sandık başında. İlk sonuçlar, saat 21.00'den sonra alınacak.
'Amerika seçime karışıyor' KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, Amerikan ticari heyetinin KKTC'ye ziyaretini genel seçime müdahale olarak yorumlarken, Kıbrıs Türklerinin temelsiz vaatlerle kandır..
ABD: KKTC için tutarlıyız Türkiye'deki ABD şirketlerinin temsilcilerinden oluşan heyetin, KKTC'ye önceki gün yaptığı ziyaret Rum Yönetimi'nin tepkisini çekerken, ABD Dışişleri sözcüsü Richard..
Eli cetvelli Yunan yargısı Yunan Kilisesi'ni çalkalayan din adamlarının rüşvet ve seks skandalları, savcı ve yargıçlara da yayıldı. Bir ayda 30 savcı ve yargıç hakkında rüşvet aldığı gerekçes..
Cinayete şoke edici tepki Almanya'nın Der Spiegel dergisi, 7 Şubat'ta Berlin'de yol ortasında 'namus cinayeti'ne kurban giden Türkiyeli ve Kürt kökenli Hatin Sürücü'yle ilgili haberinde...
Eski başkanlar Güney Asya'da 26 Aralık'ta deprem ve tsunami felaketiyle yıkılarak yaklaşık 300 bin can kaybı veren Güney Asya, ABD'nin iki eski başkanı Bill Clinton ve şimdiki başkanın babası..
Nepal'de ulaşım ve iletişim durdu Himalayaların eteğindeki Nepal'de, Kral Gyanendra'nın meclisi feshedip bütün yetkileri elinde toplamasının ardından, 55 yıldır kutlanan Demokrasi Günü'nde sı..
Afgan çocukların afyonlu ölümü Son on yılın en soğuk kışını yaşayan Afganistan'da olumsuz iklim koşullarının kurbanı çocuklar olurken bazı ailelerin iyileşeceklerini sanarak çocuklarına afyon..
Komşuluğa medya katkısı Türk ve Yunan basın mensuplarını buluşturan Türk-Yunan Medya Konferansı'nın üçüncüsü dün Atina'da başladı. Açılışını Devlet Bakanı Beşir Atalay ile...
Ankara'ya Pentagon mesajı ABD Savunma Bakanlığı'nın üç numaralı ismi Douglas Feith: "ABD karşıtlığının yayıldığı ülkelerle ilişkiler gerçek anlamda sürdürülebilir olmaz."
Beyrut'ta cehenneme geri dönüş Lübnan'da eski Başbakan Refik Hariri'nin öldürülmesinin ardından muhalefet Suriye'nin askeri ve siyasi nüfuzuna son verme talebiyle başlattığı 'isyan' çağrısı i..
AB'ye Irak brifingi ABD'nin Irak politikasından rahatsız olan Ankara, diğer yandan TSK'nın Kerkük'e müdahale olasılığından endişe eden AB'yi bilgilendirerek yanına çekme yoluna gitti.
Şii-Kürt uçurumu açılıyor Irak'taki hükümet pazarlığında Kürtlerin talepleri karşısında şaşkına dönen Şiiler, yeni meclisin hazırlayacağı kalıcı anayasa üzerindeki Kürt vetosuna da karşı çıkı..
Bush'un AB'ye İran mesajları ABD Başkanı George W. Bush, beş günlük Avrupa turuna çıkarken Irak savaşı nedeniyle bozuştuğu yaşlı kıtanın gönlünü alıcı mesajlar verdi.
'Bu çile kuyruğunu bitirin' CHP lideri Deniz Baykal, Irak'a açılan Habur Sınır Kapısı'ndaki kargaşa ve yığılmaların önlenmesini istedi. Dün, Habur Sınır Kapısı'na giden Baykal, 40 km.'yi bula..
İki Gül bir arada! Çok sayıda milletvekiliyle Kayseri'de incelemelerde bulunan Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, partisinin toplantısında adaşıyla tanıştı. Sanayide yedek parçacılık yapan AKP Ka..
Erdoğan: Makam şımartır Başbakan Tayyip Erdoğan, öğrenci affını türbanla ilişkilendirenleri art niyetli olmakla suçladı. Başbakan, dün Gaziantep'te partisinin kadın kollarının olağan kongresi..
Polis ateşiyle ölüm için tutuklama Yolda güvenlik önlemi alan polislerin açtığı ateş sonucu bir kişinin ölmesi üzerine, bir polis tutuklandı. Çifteler ilçesinde bir restorandan hesabı ödemede..
'Türkiye'deki seçim sistemi Rus ruleti gibi' Toplumsal Ekonomik Siyasal Araştırmalar Vakfı (TESAV) tarafından Meclis'te düzenlenen 'Siyasi Partiler ve Seçim Kanunlarında Değişiklik Önerileri'..
Muhalefetsizlik uçuruma sürükler 'AKP tutarsız' Prof. Dr. Baskın Oran: Türkiye borcu yüzünden dış politikada özerk olamaz; AKP'ye fazla günah yüklemek zor. AKP içte ve dışta ciddi destek sah..
Getir köpeği kap 5'liği Tortum ilçesine bağlı Pehlivanlı Beldesi Belediye Başkanı ANAP'lı Bahattin Akçay, sokak köpeklerini korumak amacıyla, 'Bir köpek getir, beş YTL al' kampanyası başlattı..
Kaplumbağanın adı yok! Bakü-Tiflis-Ceyhan Petrol Boru Hattı Şirketi'nin Çevresel Yatırım Programı (ÇYP) kapsamında yürütülen 'Deniz Kaplumbağalarının Keşfi Projesi'nde uydudan izlenen anne de..
Sezon bitince... İki depremin ardından 'yıkılabilir' raporu verilen Ziya Gökalp İlköğretim Okulu'nun 1500 öğrencisi, yeni yapılan üç katlı ve 12 derslikli okulda eğitime başladı.
Davayı kaybeden yanar! Anayasa Mahkemesi, yıllarca süren hukuk davalarında, kaybeden tarafın yüksek avukatlık ücreti ödemesine yol açacak düzenlemeye geçit verdi.
Babalıkta 5 yıla ret Bir baba, DNA testiyle çocuğunun kendinden olmadığını öğrenince 'soybağının reddi' davası açtı.
KPDS'yi unutmayın Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (KPDS) için başvurular yarın başlıyor.
'Fener'de el bombası Fener Rum Patrikhanesi'nin çatısında el bombası bulundu. Emniyet'ten alınan bilgiye göre...
Habersiz trafik cezasına iptal Yargı, sürücü imzası olmadan verilen trafik cezasını iptal etti. Emniyet: "Yasal yetkimiz var." Hukukçular: "Yargı yorumlar.&quot..
840 kişilik tiyatro oyunu Hazreti Muhammed'in torunu İmam Hüseyin ile 72 yakınının Kerbela'da şehit edilişlerinin 1365. yıldönümü dolayısıyla dün tüm yurtta anma törenleri düzenlendi.
Eğreti Gelin eğreti toplum Uzun bir aradan sonra Atıf Yılmaz'ın 'Eğreti Gelin'i ile kamera karşısına geçen Müjde Ar, yine kadın sorunlarını işleyen bir filmde oynamaktan memnun. Ar, "Sorunlar..
Çaldıkları mala teşvik istediler Ankara ve çevresinden çalınan hayvanlara dair inceleme, hırsızların teşvik oyununu ortaya çıkardı. Hırsızlar, hayvanları yeniden kayda alıp 'et kesim teşviki'..
SEKA'da gergin bekleyiş vakti Kapatma kararına direnen SEKA İzmit Fabrikası'nda, işçileri çıkarma operasyonu Ankara'nın talimatıyla yarım kaldı. Kendilerini mekanik atölyesine kilitleyen işçi..
Uzaydan gelen 'romantizm' Dünya yörüngesinde bulunan Hubble teleskopunun siyah beyaz elektronik imgeler halinde yeryüzüne yolladığı uzay fotoğrafları, gökbilimcilerin sanat çalışmasıyla birer..
Sadece çıplaklar yemek yiyebilir ABD'nin en kozmopolit kenti New York'un Manhattan bölgesinde lüks bir restoran, isteyene her ay 'çıplak yemek yeme' şansı tanıyor.
Van Gölü'nde küresel ısınma Küresel ısınma, Van Gölü'nü de vuracak. Doğa Gözcüleri Derneği Başkanı Doç. Dr. Mustafa Sarı, Van Gölü ve çevresini kuraklık tehlikesinin beklediğini söyledi.
Kopyalamaya BM'den fren Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'na bağlı olarak faaliyet gösteren hukuk komitesi, insan kopyalanmasına karşı çıkan bir karar tasarısını kabul etti.
Kısa güvenlik şeridi çocukla uzatıldı! Polislerin kısa gelen emniyet şeridini bir çocuğun beline bağlayıp tamamlaması, Türkiye'de çarelerin tükenmediğini gösterdi. Adana'nın Dumlupınar Mahal..
Avcılar isyanda Britanya'da cuma günü kabul edilen av yasağına tepki büyük. Ülkede 300 yılı aşkın bir gelenek olan avcılığa birçok kısıtlama getirilmesi...
Boyutu önemli değil Beyin için boyut değil işlev geçerliymiş. Bilim adamları, sanıldığı gibi daha büyük beynin daha akıllı insan anlamına gelmediğini söyledi.
« » 1 2 3 4 5