2 Şubat 2005 Çarşamba Günü Haberleri

2 Şubat 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Latife Hanım’ın yarım kalan romanı Yazarımız Emin Çölaşan, Latife Hanım’ın ölümünden sonra dökümü yapılan evrak-ı metrukesine ilişkin iki ayrı tutanağı ele geçirdi. Tutanaklarda, Latife Hanım..
Irak politikasında hükümet yetersiz Baykal, hükümet tezlerini ABD’ye anlatamadığı için Türkiye’nin Irak politikasının zayıfladığını söyledi. CHP Lideri, ‘Öyle anlaşıldı ki dış politikamız, bu..
ABD antidemokratik emellere duyarsız Kürtlerin Kerkük’ün denetimini ele geçirme çabalarına tepki gösteren Başbakan Erdoğan, ABD yönetimini de, ‘Bölgeye demokrasi getirmek niyetiyle gelenler, ..
Amatörün dostları İZMİR Valisi Yusuf Ziya Göksu ve Konak Belediye Başkanı Muzaffer Tunçağ amatör spor küluplerinin kalbine girdi. Vali ve Başkan, Gültepe'deki Toros Gücü'nü ziyaret etti. Yöne..
İlk raunt Salih Esen'in ALİAĞA Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti seçimlerini kılpayıyla EBSO Başkanı Salih Esen kazandı. Esen, ESBO'da adaylık için adı geçen Atıl Akkan'ın listesine k..
Elektronik şova hazırlık İZMİR'DE yapılacak 2005 Dünya Üniversite Oyunları'nın skorbord, grafik ve görsel animasyon işini, Atina Olimpiyatları'nın bilgisayar yazılımlarını yapan MSL firması y..
Markanın zaferi İZMİR'İN Türkiye'ye yayılan 83 yıllık kuyum ve mücevher markası Borg, ABD'de mağaza açıyor. Firmanın ortaklarından İzmirli işkadını Kerry Borg, "Mart'tan itibaren Atlanta'dayı..
HİÇ Mİ GÖREN YOK Bu fotoğraf Ege'nin turizm cenneti Kuşadası'nda çekildi. Atatürk Anıtı'nın yanındaki iki bayrağın neredeyse yarısı yırtık. Günlerdir böyle duruyor...24 SAAT EGE
Sigaraya veda edebilirsiniz (3) Sigara içerken nikotin iştahınızı kesiyordu. Sigarayı bıraktınız, şimdi daha sık acıkıyorsunuz, eskiden olmadığı gibi sık sık atıştırıyorsunuz. Küçük küçük ka..
İTO, DİE’ye ‘oyun bozan’ dedi enflasyonu erken açıkladı Yaklaşık 18 yıldır enflasyon rakamlarını Devlet İstatistik Enstitüsü (DİE) ile aynı gün ve saatte açıklayan İstanbul Ticaret Odası (İTO..
Ford Otosan'ın ihracat hedefi 150 bin Geçen yıl üretim, satış ve ihracat rakamlarında tarihi rekor adetlere ulaşan Ford Otosan, 137 bin 970 adet ihracat olmak üzere 252 bin 775 araç satışı ge..
Başarı yolunda asla taviz ve rehavet yok Dün AKP'nin Meclis Grubu'nda 2004 yılı bütçe gerçekleşmeleri ile ilgili bilgi veren Başbakan Tayyip Erdoğan, "Bütçe gerçekleşmeleri Türkiye tarihinde ..
Korkulan oldu ihracat vites küçülttü Türkiye'nin ihracatı ocak ayında tekstil ve konfeksiyon sektörlerindeki gerilemenin etkisiyle geçen yıla göre büyük performans düşüklüğü gösterdi. Ocak so..
AB, Türk şekerine karşı koruma duvarı ördü Türk üreticiler olarak tüm dünyaya ihracat yaptıklarını belirten Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçı Birliği Başkanı Metin Altu..
Cem Kınay Pera Palas'ın peşinde Magic Life'ı Alman TUI'ye satan Cem Kınay tarihi Pera Palas Oteli'nin işletmesini 10 yıllığına almak için pazarlık yapıyor. Pera Palas'ı 28 yıldır işleten Hasa..
Sigara ve içkide ÖTV arttı, zamlar kapıda Sigara ve alkolde maktu özel tüketim vergisi (ÖTV) tutarları artırıldı. Sigaraya uygulanan yüzde 28’lik nispi vergi oranında değişikliğe gidilmezken,..
Seka İzmit'te üretim bitiyor, belediyeye veriliyor Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, kapatması mahkeme kararıyla geçici olarak durdurulan İzmit Seka İşletmesi'ni, ‘rant elde edilmemek kaydı ve bu..
Okey, ‘Kıpkırmızı’ Türkiye'de basın reklamlarına dönük ilk yarışma olan ‘Kırmızı Basında En İyiler Reklam Ödülleri’ sahiplerini buldu. Türkiye’nin en iyi basın reklamı ödülü ‘Kıpkırmızı’yı RP..
Karamehmet'in Turkcell kaderi Koç'un elinde Yapı Kredi bankasının mülkiyetindeki yüzde 13.1'lik hisseyi satın alma hakkını zamanında kullanamayan Çukurova Grubu'nun kaderi bundan sonra bankas..
42 milyon YTL toplandı, Erdoğan beğenmedi 5 Şubat'ta tsunami bölgesine gidecek olan Başbakan Tayyip Erdoğan, Türkiye'de toplanan yardım parasını yetersiz buldu. Erdoğan, "Bugüne kadar 42 mily..
Bush’a NBA topu ABD Başkanı Bush geçen yılın NBA şampiyonu Detroit Pistons’un oyuncularını Beyaz Saray’da ağırlayıp kutladı. Takımın oyuncularından Ben Wallace ve Chauncey Billups, Başkan’a ü..
Çin beni şaşırttı Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Çinli meslektaşı Li Cavşing’in resmi davetlisi olarak 5 günlük bir ziyaret için dün Pekin’e gitti. Çin Halk Cumhuriyeti Başbakan Birinci Yardı..
Direnişçilerin rehinesi ‘oyuncak asker’ çıktı Irak’ta şimdiye kadar adı duyulmamış bir grup Amerikalı bir askeri rehin aldığını duyurdu. Görüntülere rağmen ABD güçleri ’Hiçbir askerimiz kayıp..
Türbanlı Naima’nın işverenine tehdit Ledegen kentindeki bir fabrikanın sahibi Rik Remmery, Fas göçmeni türbanlı Naima Amzil’i çalıştırdığı için ölümle tehdit ediliyor. BBC’ye konuşan Remmery ..
Protokol yoksa müzakere de başlamaz AB Komisyonu’nun Türkiye masası şefi Jean Christophe Filori, Ankara anlaşmasının ‘uyum protokolü’nün imzalanmasını istedi. ‘Uyum Protokolü’nün 3 Ekim’e kad..
Yüzde 68’i Kürtmüş Türkiye’nin bütün uyarılarına rağmen Kürtlerin kitleler halinde Kerkük’e taşınması sonucu korkulan oldu; pazar günkü seçimde yerel meclis için yarışan Kürt ortak listesi oy..
« 1 2 3 4 5 6