2 Şubat 2005 Çarşamba Günü Haberleri

2 Şubat 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Şiiler: İşgal şimdilik sürsün Irak'ta Şii Araplarla Kürtlerin katıldığı, Sünni Araplarınsa boykot ettiği pazar günkü seçimlerin ardından oy sayımında ikinci aşamaya geçildi.
Saddam oy kullanmamış Iraklı yetkililer, devrik lider Saddam Hüseyin'in pazar günkü seçimlerde oy kullanamamasıyla ilgili alay eder gibi bir açıklama yaptı. Seçim komisyonu sözcüsü Ferid Ayar..
Şii lider: Eşim beni keser Iraklı Şiilerin başbakan adaylarından İbrahim Caferi, İran'la yakın bağları yüzünden şeriat isteyebileceği kaygısını şöyle yatıştırdı: "Eskiden laiklik Ta..
Sağlaşma ve sığlaşma var CHP'li İsmail Cem, Radikal'e konuştu: Son dönem sosyal demokrasinin cumhuriyetçi boyutu öne çıktı. Türkiye adeta kendine yabancılaşıyor. Sağlaşan ve sığlaşan bir orta..
Sarıgül'e mafya suçlaması CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sargül'ün yanında kurultaya gelip kavga çıkaran grupta yer alanların bir bölümünün Şişli'deki otopark ..
'Mücadele devam eder' Yeniden CHP Hareketi'nin lideri Prof. Dr. Hurşit Güneş, Deniz Baykal'ın yeniden genel başkan seçildiği olağanüstü kurultayın, hareketlerini güçlendirdiğini savundu...
Erzen: Ölümle tehdit edildim CHP 13. Olağanüstü Kurultayı'nda, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve taraftarlarınca hastanelik edilen Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen...
Öktem: Tüysüz silahlı geldi CHP'nin olaylı kurultayında divan başkanı olan Şinasi Öktem, düzenlediği basın toplantısıyla kurultayda olanlarla ilgili sorulara yanıt verdi.
Eğitimde Alevi çıkmazı Üç kurumdan görüş AB sürecinde Alevilikle ilgili sorunlarla çok sık karşılaşan hükümet, AİHM'deki davada savunma güçlüğü çekti. Dışişleri, Alevilik anlatılmadığı için ..
Azınlık sorguda Başbakanlık İnsan Hakları Danışma Kurulu'nun (İHDK) yankı yaratan 'Azınlık ve Kültürel Haklar Raporu'nu hazırlayan Prof Dr. Baskın Oran ile Kurul Başkanı Prof Dr. İbrahim Kab..
Türkiler de AB'li Türkiye istiyor Kazakistan Meclis Başkanı Oral Muhammedcanov, Türkiye'nin AB'ye üye olmasının, Türkçe konuşan halkların ortak isteği olduğunu söyledi. Kalabalık bir parlam..
İÖG: İşkence davaları arttı Yeni baro yönetimi istemediği için çalışmaları durdurulan İzmir Barosu İşkenceyi Önleme Grubu (İÖG), işkence davalarının arttığını açıklarken, birimin çalışmasını ..
Hakkâri protestosu AKP'nin dünkü Meclis Grup toplantısı 'deprem protestosu'na sahne oldu. AKP Hakkâri Milletvekili Mustafa Zeydan, seçim bölgesinde yaşanan depremin ardından ortaya çıkan soru..
'Türkiye'ye yakışmadı' Başbakan Tayyip Erdoğan, Türkiye'den Güneydoğu Asya'daki tsunami mağdurları için 42 milyon YTL toplandığını belirterek, "Bu bize yakışan rakam değil, miktarın ..
Arı sütünün fiyatını öğrenin! AKP Grup toplantısına katılan bal üreticileri, Başbakan Tayyip Erdoğan'a bal ve arı sütü hediye etti.
Soğuk can aldı Karakış, Türkiye'nin en büyük iki kentinde iki can aldı. Ankara'da, bir odun yığınının başında; İstanbul'daysa bir köprü altında donarak ölmüş iki kişinin cesetleri bulundu. İk..
Topbaş: Kar aniden bastırabilir Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü Türkiye'nin kuzeybatısında bugün etkili olacak kar yağışının poyrazla birlikte tipiye dönebileceği uyarısını yaptı.
Kuşadası'nda fok seferberliği Dünyada yalnızca 100 örneği kalan Akdeniz foklarından biri, yaralı halde bulundu. Kuşadası Dilek Yarımadası Milli Parkı'nda bulunan foku yaşatmak için seferberli..
Aşiret reisi Sean Connery! Diyarbakır yakınlarındaki Karacadağ'dan 1609 yılında Kafkaslar ve İran'a göç eden Brukan aşiretinin yaşadıkları, film oluyor. Gültekin Filmcilik ile Brukan Prodüksi..
'Depremi tahmin edebiliriz' Rus uzmanlar, 'beklenen' İstanbul depremini beş gün öncesinden tahmin edebileceklerini iddia etti. 'Uzay ve Uydu Teknolojileri Kullanılarak Depremlerin İzlenmesind..
Dev kaya düştü, villa ezildi Yamaçtan kopan 9 metre uzunluğunda, 2 metre yüksekliğinde kaya parçası, Bodrum'un Gümbet semtinde 18 lüks villadan oluşan Kübana Evleri Sitesi'ne düştü.
Titiz çalışan kapkaççının özel arşivi! Adana'da 23 ayrı kapkaç suçundan sabıkalı olan, Alanya'da da 60'a yakın kadının çantasını çarptığı iddia edilen motosikletli kapkaççı, titiz çalışmış.
'Grip salgını yok' Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Cihanser Erel, "Grip, aşı yüzünden her sene speküle ediliyor, salgın yok. Üst solunum yolu enfeksiyonları da normal" ..
SEKA, belediyede Unakıtan, SEKA'nın İzmit Büyükşehir Belediyesi'ne devredileceğini açıkladı. İşçiler: SEKA arazisi AKP'li belediyeye peşkeş çekiliyor. Buradan ölümüz çıkar.
'Aldırma Gönül' SEKA'nın kapatılmaması için mücadele veren 734 işçi ve ailesine, sanat dünyasından da destek geldi. Edip Akbayram, Ataol Behramoğlu, Şanar Yurdatapan...
Bütün taksiler tek tip oluyor Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Türkiye'de tüm taksilerin tek tip olması için harekete geçti. TŞOF Genel Başkanı Derviş Günday yeni taksil..
Aile hekimleri yorulacak Hükümetin aile hekimliği konusundaki uygulama yönetmeliği taslağında son aşamaya gelindi. Sağlık Bakanlığı, Aile Hekimliği Pilot Uygulaması Hakkında Kanun'un yönetmel..
Abdi İpekçi'yi unutmadık Maçka'daki evinin önünde öldürülen eski Milliyet Gazetesi Genel Yayın Müdürü ve Başyazarı Abdi İpekçi ölümünün 26. yıldönümünde anıldı. Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki k..
Tokyo uçağına fare rötarı THY'nin İstanbul-Tokyo seferini yapan TK 50 sefer sayılı Airbus 340 tipi 'Hakkari' isimli uçağı, içinde fare olduğu şüphesiyle iki buçuk saat rötarlı hareket etti.
Emniyet'te gündem: PKK Güvenlik ve istihbarat birimleri, PKK/ Kongra-Gel Başkanlık Konseyi üyesi Nuriye Kesbir'in serbest bırakılmasının ardından, örgütün Hollanda'daki faaliyetlerini mercek..
Şehir eşkıyası cezaevine konuldu Alanya'da önceki gün hız yaptıkları için kendilerini uyaranlarla tartışırken havaya ateş açarak 53 yaşındaki Hüseyin Demiryılmaz'ın ölümüne neden oldukları il..
Yeditepe'de 'sanal dava' yarışması Yeditepe Üniversitesi, 11-12 Şubat tarihleri arasında Avrupa Hukuku Sanal Mahkeme Yarışması ELSA finallerine ev sahipliği yapacak. ABD'nin yanı sıra Avrupa ..
Köşk, yargı dışı mı? En çok oyu aldığı halde rektör atanmayan öğretim üyesinin açtığı davada Cumhurbaşkanı Sezer'in yolladığı açıklama: Mutlak takdir yetkim var.
Avrupa kadınlar için kota istiyor Avrupa Parlamentosu (AP) Cinsiyet Eşitliği ve Kadın Hakları Komitesi, Siyasi Partiler Yasası'nda bir değişiklikle kadına kota uygulamasını ve kadın haklarına..
İhbar eden sevap kazanır! Trabzon Müftüsü Nuri Güneş, polis ve jandarmanın 155 ve 156 numaralı telefonlarını arayıp, olayların çözümüne katkıda bulunların sevap kazandıklarını, bir olayı bild..
Sigara seksin baş düşmanı Sigaranın zararları sadece kalp ve akciğerlerle sınırlı kalmıyor. Cinsellik de büyük tehdit altında! Damarları etkileyen sigara, sertleşmeyi de önleyerek, erkek cins..
Beyoğlu'na hoş geldiniz! Beyoğlu'nun Tarlabaşı semtinde antropolojik araştırmalar yapan Nermin Saybaşılı, 'hayalet semt'te çektiği diyaları sergiliyor. Söz Saybaşılı'nın: 31 bin kişilik semti..
Keanu Reeves anasının kuzusu Matrix filmleri serisiyle yıldızı parlayan aktör Keanu Reeves'in de artık bir yıldızı var. Reeves, meşhur Hollywood Bulvarı'nda yıldızı olan şöhretler kervanına k..
Develere gökten ölüm yağacak Avustralya'nın başı vahşi develerle belada! Avustralya'nın geniş düzlüklerinde keyif çatan vahşi deve sayısının 600 bini aşması yetkilileri kara kara düşündürüyor..
Britanya'da iklim için büyük buluşma Britanya'nın Exeter kenti, Kyoto Protokolü'nün yürürlüğe girmesinin hemen öncesinde büyük bir iklim konferansını ağırlıyor.
Laetitia'dan masallar... Paris Disneyland'de düzenlenen Hans-Christian Andersen'in 200. doğum günü kutlamalarının onur konuğu top model Laetitia Casta.
'Virüs' de listede! SABD Ulusal Çevre Sağlığı Bilimleri Enstitüsü (NIEHS) ve Ulusal Toksikoloji Programı tarafından iki yılda bir yayımlanan 'resmi' kanser listesine, bazı virüsler, naftalin,..
Tokyo uçağında ilaçlama rötarı İstanbul-Tokyo seferini yapacak olan Türk Hava Yolları uçağında dün fare paniği yaşandı. "Hakkâri" isimli Airbus 340 tipi uçaktaki yolcular arasında, "bir fare ..
Denizden, anne oğul cesedi çıktı Bakırköy'de kıyıdan yaklaşık 100 metre uzaklıkta bir kadın ve bir erkek çocuk cesedi bulundu. Polis, botla ulaştığı cesetleri Atatöy Marina'da kıyıya çıkardı...
2 kentte, 2 kişi donarak öldü Yurt genelindeki soğuk ve yağışlı hava, Ankara ve İstanbul'da birer can aldı. Ankara'da, Türk Traktör Fabrikası güvenlik görevlileri, demiryolu yanında bir ceset..
Microsoft'un 'motoru' devrede Dünyanın en büyük yazılım firması Microsoft, 'Google' arama motoruna rakip olarak geliştirdiği arama motorunu, aylar süren denemeden sonra dün resmi olarak açtı...
Oyuncakta anne şefkati arıyor ABD'nin Teksas eyaletindeki Abilene Hayvanat Bahçesi'nde pazar günü dünyaya gelen Colobus cinsi bebek maymun, annesi tarafından reddedildi! Kuvöze konan minik ma..
Mutluluğa giden 8 yol Nâzım Hikmet sormuştu Abidin Dino'ya, 'Mutluluğun resmini yapabilir misin?' diye... TIME dergisi, bunu yapamasa da mutluluğun formülünü verdiEn pahalı otomobil!
Kısa... Kısa... Son solo albümü 'Rapstar' ile büyük bir çıkış yakalayan Ceza, 4 Şubat'ta Galatasaray'daki İndigo Music Hall'de vereceği konserden 2 gün sonra askere gidecek.
« » 1 2 3 4 5 6