2 Şubat 2005 Çarşamba Günü Haberleri

2 Şubat 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
8 bin borçluya çıkış yasağı Kamu bankalarına kredi borçları sebebiyle yurtdışına çıkışları yasaklananların sayısı sekiz bini aştı. Batık banka patronları, kamu bankalarının alacak listesinde ..
FT: Yabancı yatırımcı Türkiye'ye odaklandı Uluslararası yatırımcıların AB’ye aday ülkelere yönelmeye başladığı, bu çerçevede dikkatlerin Türkiye’ye çevirdiği bildirildi. Financial Times gazet..
Cezayir Cumhurbaşkanı Ankara'da Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülaziz Buteflika, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in davetlisi olarak Ankara'ya geldi.
Day-Lewis'e Berlin'den onur ödülü Beyazperdenin en kendine özgü aktörlerinden biri olan Daniel Day Lewis'e bu yıl 10 Şubat ile 25 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek olan Berlin Film Festiv..
"İhracattaki yavaşlama ithalattan" Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen ocak ayında ihracatta gözlenen yavaşlamanın ithalat baskısının kuvvetli bir şekilde yaşanması ve Türk ihraç malları fiyatlarının..
Erdoğan'a yabancı basından övdü Devlet Bakanı Ali Babacan'ın fotoğrafının yer aldığı uluslararası kurumsal yatırımcıların dergisi Institutional Investor, "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gay..
Oyuncu İsmail Hakkı Şen toprağa veriliyor Tiyatro ve sinema dünyasında 50 yıldan fazla oyunculuk yapan İsmail Hakkı Şen İstanbul Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde yaşama veda etti. 7 çocuk bab..
3'üncü 9B Konuşması Göngrich'ten 9. Uluslararası İstanbul Bienali çerçevesinde gerçekleştirilen “9B Konuşmaları”, 2 Şubat Çarşamba günü Alman sanatçı Erik Göngrich'in 'Sakil Mimar..
Yeni Türkü Yunanca söyledi Yeni Türkü grubunun, Yunanistan'ın başkenti Atina'da verdiği konsere, Yunanlar büyük ilgi gösterdi. Grup, konserde 'Telli Turna', 'Olmasa Mektubun' ve 'Yedikule' gi..
Çamaşır için meteorolojiyi arıyorlar Meteoroloji Konya Bölge Müdürü Ertuğrul Şen, kısa süre öncesine kadar birçok kişinin ciddiye bile almadığı meteoroloji bültenlerine, son yıllarda özellikl..
Hamsi sezonu erken kapandı Karadeniz'de her yıl Nisan ayına kadar süren hamsi avı hava koşulları nedeniyle erken kapanınca, balıkçı tezgahlarını şoklanmış hamsiler almaya başladı.
Soğuk sevgilileri de vurdu Yurdu etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı, çiçek fiyatlarını artırdı. Sevgililer Günü yaklaşırken, gülün dalı 5-10 YTL, orkide ise 60-100 YTL arasında satıl..
Çocuk ve bebekler ev kazası kurbanı Sağlık Bakanlığı, 112 Acil Sağlık hizmetlerine bebek ve çocuklar için yapılan acil çağrıların büyük bölümünün ev kazaları nedeniyle olduğunu belirterek, an..
Fischer: Türkiye iyi yolda IMF Eski Birinci Başkan Yardımcısı Fischer, Fon destekli programın uygulanması sonrasında sağlanan gelişmelerle birlikte Türk ekonomisinin iyi yolda olduğunu belirt..
Çukurova'ya Turkcell için ek süre Koç Holding, Çukurova Grubu'nun Yapı Kredi Bankası'ndaki Turkcell hisselerinin alımında 12 aylık opsiyona sahip olduğunu açıkladı.
Arçelik yüzde 20 büyüme hedefliyor Avrupa'nın en büyük beyaz eşya üreticilerinden Arçelik Genel Müdürü Aka Gündüz Özdemir, şirketin bu yıl yüzde 20 ciro artışı hedeflediğini söyledi. Özdemir,..
9 bin ehliyet iptal edildi İstanbul Bakırköy'de bulunan 5 sürücü kursundan 1997 yılında verilen yaklaşık 9 bin ehliyet, sınavlarda usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle iptal edildi.
Gül, Çin'den Kıbrıs desteği istiyor Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, resmi ziyaret için bu gece Çin Halk Cumhuriyeti'ne gidiyor. Ziyaretin gündeminde, iki ülke arasındaki ticaret hacminin denge..
Duvar yazılarına bak sigarayı bırak Sigarayla ilgili duvar yazıları, sigara tiryakilerini hem düşündürüyor hem de sigarayı bırakmaları konusunda motive ediyor. Sigaranın zararlarını çarpıcı ö..
Zayıflamak uğruna hayatını tehlikeye attı Sinema dünyasının en güzel yıldızlarından Liz Hurley, uyguladığı diyet yüzünden bir deri bir kemik kaldı. Doktorlar, hamilelikte aldığı kiloları verm..
Elele yemeğe gittiler Kısa bir süre önce ayrılacaklarını açıklayan Brad Pitt ve Jennifer Aniston çifti "şaşırtmaya" devam ediyor. Çift önceki gece Hollywood'daki L'Orangerie adlı restoranda m..
Hilton Otel'i özelleştirilecek Ankara'nın ilk gökdeleni konumunda olan Kızılay'daki Emek İşhanı, Türkşeker'in bağlı ortaklıklarından Adapazarı Şeker Fabrikası'ndaki hisseleri, Emekli Sandığı'..
Borsa 28 bin puanı gördü Turkcell hisselerinde yaşanan belirsizliğin netleşmesiyle güçlenen alımlar Borsa'yı 28 bin 14 puana taşıdı. Kar satışları nedeniyle Borsa 1. seansı sadece 4 puanlık y..
Çukurova'ya Turkcell için bir yıllık süre Koç Holding, Yapı ve Kredi Bankası’nda bulunan Turkcell hisselerinin 12 ay içerisinde Çukurova tarafından satın alınmasını içeren bir opsiyon anlaşma..
Fischer: Türkiye ekonomisi iyi yolda İsrail Merkez Bankası başkanlığını kabul eden ve dünyanın önde gelen ekonomistlerinden gösterilen IMF Eski Birinci Başkan Yardımcısı Stanley Fischer, "Tür..
İngiltere'de hamile kadınlar işten atılıyor İngiltere'de hamilelerin ayrımcılığa uğratıldığı ve "iş verimlerinin düştüğü" gerekçesiyle işlerinden atıldığı bildirildi.
Yerli Ferrari'ye ruhsat yok Van'da 1969 model bir otomobilin parçalarını kullanarak yapılan 2004 model el yapımı Ferrari'ye ruhsat verilmedi. Oto Sanayi Sitesi'nde 33 yıldır kaportacılık yapa..
Bakanlık: Ev kazaları can alabilir Sağlık Bakanlığı, 112 acil sağlık hizmetlerine bebek ve çocuklar için yapılan acil çağrıların büyük bölümünün ev kazaları nedeniyle olduğunu belirterek, ann..
Yuvada kalan çocuklara sağlık taraması Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağlı çocuk yuvaları ile yetiştirme yurtlarında kalan 0 -18 Yaş grubu çocuklar, genel sağlık taramasından geçi..
2005'in yeni albümleri geliyor 2005 yılı müzik piyasasına bereketli geldi. Jennifer Lopez'den 50 Cent'e, Mariah Carey'den Kate Bush'a kadar pekçok ünlü yeni çalışmalarını yılın ilk aylarında ..
Bush karşıtı yıldızlara kötü sürpriz Seçim kampanyası boyunca ABD Başkanı George W.Bush aleyhine etkinliklere katılan Ben Affleck, Whoopi Goldberg, Michael Moore gibi ünlüleri Oscar gecesi kö..
Aslında "Baba" olmak istememiş Marlon Brando, "Baba" rolünü "Bu film Mafya'yı anlatıyor. Mafya'yı yüceltmek asla istemem" diyerek rolü defalarca reddetmiş. Vanity Fair dergisinin yıllık "Holl..
M.Jackson'ın duruşması ertelendi Çocuklara cinsel tacizle suçlanan ABD'li şarkıcı Michael Jackson'ın Pazartesi gününe ertelendi.
Şirket evlilikleri dörde katlanacak Danışmanlık şirketi Ernst & Young, Türkiye'de 2004 yılında şirket birleşme ve satın alma işlemlerinin toplam tutarının 2.5 milyara çıktığını açıklarken, ra..
Ankara'nın ilk gökdeleni özelleşiyor Ankara'nın ilk gökdeleni Emek İşhanı ve Emekli Sandığı'na ait olan Hilton Oteli özelleştirme kapsamına dahil edildi.
Fonların rotası Türkiye'ye döndü Dünyanın en büyük emeklilik fonlarından Calpers, yatırım yapılabilir ülkeler portföyüne Türkiye ve Arjantin'i de ekledi.
Bush yıllık konuşmasında Ortadoğu'ya odaklanacak ABD Başkanı George Bush, Washington'un politikalarına ışık tutan en önemli yıllık açıklama olan “Birliğin Durumu” konuşmasını bu g..
'Kürtler, petrol alırsa Irak'ta kalır' Irak seçimlerinin ardından Washington'da, Iraklı Kürtlerin bağımsızlık ilan edip etmeyeceği konusu tartışılmaya başladı.
Alkollü içkilere zam ÖTV artışının ardından alkollü içki fiyatlarına zam geldi. TEKEL'in Alkollü İçkiler Bölümünü satın alan MEY Gıda, bugünden geçerli olmak üzere, ürünlerine yüzde 17.6 ile ..
Ataköy özelleştirmesine onay Tasfiye edilen Emlak Bankası’nın Ataköy Grubu şirketlerindeki kamu hisselerinin 120 milyon 250 bin dolar bedelle Denizciler Ataköy Ortak Girişim Grubuna satılması..
Borcunu ödemeyenler 490 bine ulaştı Bankaların tüketici kredisi ve kredi kartı borcunu ödemeyen ya da geç ödeyenlere ilişkin "kara listesi"ne, 2004 yılında 142 bin isim daha girdi. Listedekil..
Çukurova'ya Turkcell için 1 yıllık süre Koç Holding, Yapı ve Kredi Bankası’nda bulunan Turkcell hisselerinin 12 ay içerisinde Çukurova tarafından satın alınmasını içeren bir opsiyon anlaşması..
İki ABD askeri Irak'ta işkenceyi kabul etti Irak'taki Ebu Garib Cezaevi'nde, tutuklulara kötü muamelede bulunmakla itham edilen iki Amerikan askeri suçunu kabul etti.
Bask bölgesine daha fazla özerkliğe ret İspanya Meclisi, ülkenin kuzeyindeki Bask bölgesine daha geniş özerklik tanınmasına ilişkin plan, yapılan oylamada ezici çoğunlukla reddedildi.
Papa 2. Jean Paul hastanede Katoliklerin ruhani lideri Papa İkinci Jean Paul (84), yakalandığı gribal enfeksiyon neticesinde, dün akşam saatlerinde hastaneye kaldırıldı
İzmit SEKA belediyeye devrediliyor Maliye Bakanı Unakıtan, İzmit SEKA işletmesinin bütün halinde satılmasının mümkün olmayacağını belirterek, işletmeyi İzmit Büyükşehir Belediyesi'ne devredec..
Jackson'ın davası ertelendi Çocuklara cinsel tacizle suçlanan Amerikalı şarkıcı Michael Jackson'ın Pazartesi gününe ertelendi. Yargıç Rodney Melville, dün California eyaletinde başlayan duruş..
Bağdat'ın tüm sesleri Irak'taki işgal ve savaş ortamı, iki yıldır Batı dünyasının gündeminde. Dolayısıyla Ortadoğu'nun sanat ve kültür ortamı da Batı'da daha bir tanınır, izlenir oldu.
'İnanılmaz Aile', 'Şrek 2'ye fark attı Uluslararası Animasyon Film Derneği tarafından animasyon filmleri kategorisinde verilen 'Annies Ödülleri'ni bu yıl 'İnanılmaz Aile' topladı.
Galeri mekânının ideolojisi... Sanatçı ve yazar Brian O'Doherty (nam-ı diğer Patrick Ireland), artık bir çağdaş sanat klasiği haline gelen 'Beyaz Küpün İçinde' adlı kitabında galeri mekânın '..
« » 1 2 3 4 5 6