19 Şubat 2005 Cumartesi Günü Haberleri

19 Şubat 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Okyanus ölçüldü: Isınma sürüyor Okyanuslardaki ölçümler, 'Küresel ısınma sadece iddia' diyerek Kyoto Protokolü'ne imza koymayan ABD'yi yalanladı.
Hitler'in odası lütfen Adolf Hitler ve diğer Nazi liderlerinin bir araya gelip Avrupa'ya saldırı planlarını ve Yahudi katliamını görüştükleri Hitler'in Alp Dağları'ndaki evi, önümüzdeki ay lü..
Kötümserlere tarih rehberi İnsanlığın bugüne kadar geçirdiği felaketler bir kitapta toplandı. Stuart Flexner ve Doris Flexner'ın Aykırı Yayınları'ndan çıkan 'Kötümserin Tarih Rehberi' adlı ki..
Moda kürkünü çıkarmadı Hayvan hakları örgütlerinin protestoları ve kamuoyundan yükselen tüm tepkilere rağmen kürk, modanın vazgeçilmez bir unsuru olarak podyumlardan inmiyor.
Gebelik oranı yüzde 50... Türkiye'de çiftlerin yüzde 10-15'inin karşılaştığı bir sorun: Çocuk sahibi olamamak. Genç, yaşlı, zengin, fakir, eğitimli, eğitimsiz çiftler doktor doktor gezip çare..
Şiddet de zehirler Televizyonda yayımlanan ya da video oyunlarındaki şiddet görüntüleri çocukları ya saldırgan yapıyor ya da ürkek... Uzmanlar aileleri uyardı:
Bu yarış çok pahalı ABD'nin en pahalı yat yarışına katılmak için denizcilik bilgisinden öte, zengin olmak gerekiyor.
Kale yerine nikâh sarayı Britanya tahtının veliahtı Prens Charles ile nişanlısı Camilla Parker Bowles, 8 Nisan'da Windsor Kalesi yerine belediye sarayı Guildhall'da evlenecek.
'Farkımız' bu haritada İnsanlar arasındaki genetik farklılıklara ilişkin ilk harita yayımlandı. ABD'li Affymetrix firmasınca hazırlanan harita, 71 kişi arasında 1.5 milyon 'küçük genetik fark..
New York'ta AIDS paniği ABD'nin New York kentinde tedaviye alışılmadık biçimde direnç gösteren ve çok ender görülen bir AIDS vakası endişe yarattı.
Son karar çıktı, Süzer Kentbank'ı istiyor Kentbank'ın Fon'a devrini haksız bulan Danıştay kararı, Danıştay İdari Dava Daireleri Genel Kurulu tarafından onandı. Böylece Kentbank'ın Süzer Grubu..
Yöneyman serbest kaldı, Roche’da koltuğu gitti SSK’ya fahiş fiyatla ilaç satıldığı iddiası ile yürütülen operasyonda, aralarında Roche Genel Müdürü Faruk Yöneyman ile Roche eski Satış Müdürü ..
Yolsuzluk yapanın kafasını koparırız Adana 1’inci Uluslararası Ekonomik İşbirliği Formu’nda konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Kendi atadığımız adamı inanarak atamışız. Bu adam yolsuzluk..
Midemde leke var Londra’ya uçuyorum Irak’ta 2 ay rehin tutulduktan sonra serbest bırakılan işadamı Kahraman Sadıkoğlu eşi Jülide Sadıkoğlu’yla birlikte dün İngiltere’ye gitti.
Seka’da direnişe polis müdahalesi Özelleştirme Yüksek Kurulu’nca kapatılmasına karar verilen İzmit Seka Fabrikası’ndan çıkmayan 734 işçi ve onlara destek veren yakınlarını tahliye için 500 po..
MASAK: 4.8 katrilyon kara para akladılar MASAK, Türkiye'de 8 yılda aklanan kara para tutarının 4.8 katrilyon lira olduğunu açıkladı. 8 yılda kara para konusunda MASAK'a yapılan ihbar sayısı d..
Turkcell borcunu ödedi Telekom’un kárı patladı Türk Telekom Genel Müdürü Mehmet Ekinalan, Telekom’un 2004 yılı net kárınının Turkcell’den alınan 1.5 katrilyon lirayla, hedeflerin üzerinde çık..
Türkiye Avrupa-Asya yük trafiğinde üs olabilir Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, küresel taşımacılığın gelişmesinde Avrupa içi ulaşım hatlarının yeterli olmayacağını belirterek, ‘Avrupa-Asya ..
İzocam: 40 yılda 70 milyar dolarlık tasarruf sağladık Isı yalıtım malzemesi üreten İzocam, 40 yılda Türkiye'de güncel fiyatlarla 70 milyar dolarlık enerji tasarrufu sağladığını iddia etti. Ko..
TÜSİAD: Yabancı sermayenin Türkiye’ye güveni azalıyor TÜSİAD hükümete ‘Ekonomik, Siyasi ve Sosyal Gelişmeler ve Türkiye-AB İlişkileri Hakkında TÜSİAD Görüşleri’ konulu bir rapor sundu. Rapord..
Mercedes’in ‘amiral gemisi’ Türkiye’den dünyaya açılacak Mercedes-Benz Türk, Trevego adlı şehirlerarası otobüsün yeni modelinin üretimine başladı. Yeni Trevego sadece Türkiye’de üretilecek. M..
Sağlık Bakanı Akdağ: SSK bizim bekleriz Sağlık Bakanı Recep Akdağ, SSK sağlık tesislerini, bugün resmen ve fiilen Sağlık Bakanlığı’nın devralacağını belirterek, ‘Sağlıkta yepyeni bir dönem ba..
Berlin Turizm Fuarı’nda Aspendos ve Formula-1 yarışı öne çıkacak Kültür ve Turizm Bakanlığı, Almanya’nın başkenti Berlin’de 11-15 Mart tarihleri arasında düzenlenecek Uluslararası Turizm Fuar..
TMSF'de 'yarı fiyatına otel' soruşturması Borçlarına karşılık Ceylan Grubu'ndan alınan Antalya Çamyuva'daki Deluxe Resort Oteli'ni yarı fiyatına satılması üzerine TMSF soruşturma başlattı. 52..
Ülker: Başbakan bizi bıraktı, rahatladık Ülker Holding Gıda Grubu Başkanı Metin Yurdagül, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın ortak olduğu Emniyet Gıda, İhsan Gıda ve Yenidoğan Pazarlama şirketlerinin..
Koç yarışı Dünyada gelir rekortmeni olan İngiliz Manchester United futbol kulübü, Koç Grubu'na bağlı Beko'ya "İngiltere pazarında büyük yeriniz var. Bize sponsor olun" daveti yaptı. Arçelik v..
Nikahları belediyede kıyılacak İngiltere tahtının veliahtı Prens Charles ile nişanlısı Camilla Parker Bowles, 8 Nisan’da Windsor belediye sarayı Guildhall’da evlenecekler. Önce Windsor Şatosu..
Yunan kilisesinden seks skandalı özrü Yunan Ortodoks Kilisesi, kaçakçılık, rüşvet, uyuşturucu, fuhuş ve eşcinsellik suçlamalarının birbirine karıştığı büyük skandalın ardından Yunan halkından..
İran, atom peşinde değil Rusya Devlet Başkanı Putin, 24 Şubat’ta Bush’la oturacağı zirve toplantısı öncesinde İran’ın nükleer programına kefil oldu. Putin, ‘İran, atom bombası yapmayı düşünmü..
İstemediği bir bağımsızlık kaldı Irak Kürdistan Demokratik Partisi Lideri Barzani, New York Times Gazetesi’ne petrol rezervlerinin ve Kerkük’ün kontrolünden para politikasına kadar Kürtlerin ..
Rum’la görüşme felaket olur Rum Yönetimi’nin olası bir Erdoğan-Papadopulos görüşmesine sıcak bakması, KKTC’yi rahatsız etti. Başbakan Talat ve Dışişleri Bakanı Serdar Denktaş, Hürriyet’e ayrı..
Bir haftalık bebeğe açık kalp ameliyatı ABD’de, tıp tarihinde ilk kez bir haftalık ve 700 gr ağırlığındaki bir bebeğe açık kalp ameliyatı yapıldı. Hazırlıklarıyla birlikte 6 saat kadar süren ..
Sarhoşluğu uzatan hap Sovyet ajanları için, akşamdan kalma durumunda ortaya çıkan ertesi gün sendromlarını gideren RU-21 adlı hapı üreten Rus bilim adamları, şimdi de daha uzun süre sarhoş ka..
Seksten sonra erkeğin neden uyuduğu anlaşıldı Erkeklerin seks sonrası neden uyudukları, İngiltere’de yapılan bir araştırma ile ortaya çıktı. Kadınları en çok sinirlendiren bu olayı inceleyen ..
Çocuk gibi yürümeyi öğreniyor Bilim adamları ilk kez öğrenebilen ve insan yürüyüşünü taklit edebilen robotlar geliştirdi. Robotlar bilimkurgu filmlerdeki özelliklere şimdilik sahip olmasa da ..
Almanya’da TV’den 20 bin ölü Almanya’da her yıl 20 bin kişinin çok uzun süre televizyon karşısında oturduğu için öldüğü açıklandı. Ulm Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Manfred Spitzer, Al..
Okyanuslardaki akıntı sistemleri durabilir Gişe rekorları kıran ‘Yarından Sonra’ filminin senaryosu gerçek olabilir. Amerikalı bilim adamları, okyanus sularında yapılan sıcaklık ölçümlerinin ..
Bakü-Tiflis-Ceyhan'da ilk petrol pompalandı Bakü-Tiflis-Ceyhan boru hattının Azerbaycan ayağına ilk petrol, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından pompalandı.
Endonezya'da şiddetli deprem Endonezya'nın doğusunda 6.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. İlk belirlemelere göre depremde can ve mal kaybı olmadı.
Irak'ta Şii camiler hedefte: 38 ölü Irak'ta saldırılar sürüyor. Bağdat ve İskenderiye'deki beş ayrı Şii camisine saldırıda 38 Iraklı yaşamını yitirdi.
Bush: İlk seçeneğimiz diplomasi ABD Başkanı George Bush İran'ın nükleer programına karşı ilk seçeneklerinin askeri müdahale olmadığını ancak bu yöntemin seçenekler arasında bulunduğunu belirt..
SEKA'da gergin bekleyiş Hükümet'in kapatma kararı verdiği Seka İzmit İşletmesi'nde, işyerini terk etmeyen işçilerle, fabrika çevresinde önlem alan polislerin bekleyişi sürüyor.
Şeyhmus nüfus cüzdanına kavuştu Balıkesir'in Susurluk İlçesi’nde, ‘Susurluk kazası’nın meydana geldiği 3 Kasım 1996 tarihinden iki gün sonra bulunan ve o günden beri ilçede ‘Şeyhmus’ olarak b..
Habersiz kesilen cezaya iptal Yılbaşından bu yana trafik cezaları yağdırılan 2.5 milyon sürücüye müjde. İstanbul 3. Sulh Ceza Mahkemesi, habersiz kesilen trafik cezasını ‘tutanakta sürücünün ..
Çifte infazı 17’lik erkek kardeş yapmış Pusu kurularak öldürülen çiftin katil zanlısı olarak kadının 17 yaşındaki erkek kardeşi yakalandı. Ailesi tarafından infaz öncesi Adana’ya çağrıldığı b..
Eşekli kütüphanecisi öldü Kapadokya bölgesinin ‘merkepli kütüphaneci’si, 84 yaşındaki kitap dostu Mustafa Güzelgöz, dün Nevşehir Devlet Hastanesi’nde kalp yetmezliğinden öldü.
Pamuk: Saldırgan ifadeler benim değil Yazar Orhan Pamuk, İsviçre’de yayınlanan Tagesanzeiger’in ‘Das Magazin’ adlı kültür ilavesinde yer alan ve bazı tepkilere yol açan açıklamalarına ilişkin..
Edirne gölü Karların erimesi sonucu Meriç ve Arda nehirleri üzerindeki barajlar doldu, Yunanistan ve Bulgaristan kapakları açtı, Edirne göl oldu. Mahsur kalan vatandaşları askerler kurtardı. ..
18 kuruşluk otel baskını MHK eski başkanı, eski basketbol hakemi, basketbol gözlemcisi ve spor yazarı Necip Kapanlı, -1995 yılında ödediği halde- 18 yeni kuruşluk borcu yüzünden gece yarısı b..
Başbakansız 5 saat Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Bosna Hersek’te olduğu perşembe günü, Başbakan Vekili Abdullah Gül aniden Lübnan’a giderken kimseye vekalet bırakılmayınca bir protokol ‘kazası’ ..
« » 1 2 3 4