19 Şubat 2005 Cumartesi Günü Haberleri

19 Şubat 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Tek şapkalı olmalı' Başbakan Erdoğan'la görüşen TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı, AB ile müzakereleri yürütecek heyetin belirlenmesinde geç kalındığını belirterek, "Müzakere heyeti acile..
BDDK'ya Kentbank için bir ret daha Danıştay İdari Dava Daireleri Genel Kurulu, Süzer Grubu'na ait Kentbank'ın Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na devrini öngören Bankacılık Denetleme ve Düzenle..
'Kredi verenin kârlılığı sürer' Finansbank'ın 2004 yılı net kârını yüzde 8 artırarak 191.6 milyon YTL'ye ulaştığını açıklayan genel müdür Sinan Şahinbaş, bilanço içinde Hazine bonosu ağırlıkl..
Bankalardan e-posta uyarısı Türkiye Bankalar Birliği (TBB), banka müşterilerini, dolandırıcılık amaçlı gönderilen e-posta mesajlarına karşı uyardı. TBB son günlerde, banka müşterilerine banka..
Hazine'den haftaya 5 yıllık tahvil ihracı Hazine önümüzdeki hafta ilk kez değişken kupon ödemeli ve geçen hafta olduğu gibi beş yıl vadeli tahvil ihracı gerçekleştirirken, referans bono ihale..
Yöneyman: Firma zarar görmesin Mahkemenin serbest bıraktığı Faruk Yöneyman Radikal'a yaptığı açıklamada emekliye ayrılma isteğinin kendinden geldiğini söyledi.
Yöneyman emekliye ayrıldı Gözaltındaki Roche Türkiye Temsilcisi Yöneyman ile 9 şirket yöneticisi serbest bırakıldı. Yöneyman dün emekli edildi.
Roche'ta herkes serbest Sosyal Sigortalar Kurumu'na (SSK) fahiş fiyatla ilaç satışıyla ilgili operasyon kapsamında gözaltına alınan ve aralarında Roche Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Yöneyman i..
Tüp geçit parası için imza tamam Marmaray Projesi'nin Boğaz Tüp Geçişi kısmının ikinci aşaması için kullanılmak üzere, Japon Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Bankası (JBIC) tarafından sağla..
Mercedes otobüste de üs Türkiye, Mercedes-Benz'in kamyondan sonra otobüste de üretim üssü oldu. Mercedes Benz Türkiye'nin üretimine başladığı yeni otobüs modeli 'Travego', gelecek yıl itiba..
Veri odasında 6 firma var Türk Telekom'un (TT) yüzde 55'inin blok olarak özelleştirmesi için önyeterlilik alan firmalara yönelik başlatılan 'data room' (bilgi odası) sürecine altı firma alınd..
4.8 katrilyon aklandı Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu'nun (MASAK) incelemelerinde, Türkiye'de sekiz yılda aklandığı iddia edilen karapara tutarı 4 katrilyon 801 trilyon lira ol..
Yeni şefin sicili kötü ABD Başkanı George W. Bush'un 11 Eylül ve Irak'ın kitle imha silahları konusunda çuvallayan CIA dahil 15 istihbarat servisini ortak çatıda toplayarak başına atadığı Ira..
İşkenceyi şikâyet edene de işkence ABD'nin demokrasi götürme iddiasıyla işgal ettiği Afganistan ve Irak'ta bulaştığı işkencelerin dosyası kabarıyor.
Kürdistan'a ne hacet Irak'ta yeni hükümet pazarlıkları sürerken, Kürtlerin yeni anayasanın hazırlanması öncesinde ortaya attığı taleplerin nüfusun çoğunluğunu oluşturan Şiileri zorlamaya başl..
Şii camiler hedefte Irak'ta seçimleri kazanıp hükümet kurma pazarlıklarına girişen Şiiler, kutsal Aşure günlerinde saldırıların hedefi oldu. Şiilerin dün yürüyüş düzenledikleri başkent Bağdat..
Lübnan'da durum gergin ABD, eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri'nin öldürülmesinin suçlusu olarak Suriye'yi gösterip Şam'a baskıyı artırırken, Lübnan da karışıyor.
Rusya İran'a destek ABD yönetimi, İran ve Suriye üzerindeki baskıyı, Avrupa'daki müttefikleriyle birlikte kurma çabasına girişirken, 'doğu cephesi' de hareketli.
'İyi ki doğdun Kim' Komünist Kuzey Kore'nin Devlet Başkanı Kim Jong-İl, iki ay sonra halk arasına Rus kızlarının danslarını izlemek için çıktı.
Şirketin fendi vatandaşı yendi ABD Başkanı George W. Bush, seçim kampanyasına para akıtmış büyük şirketlere 'diyetini ödüyor'. ABD Kongresi tüketicilerin birleşerek başta ilaç şirketleri olma..
Emeklilikte öğrenci olacak Güneybatı Afrika ülkelerinden Namibya'nın Devlet Başkanı Sam Nujoma, 15 yıllık iktidarının ardından emekliye ayrılmaya karar verdi vermesine ancak yeni işi birçokla..
'1000 çocuk ölmüş olabilir' Afganistan son 10 yılın en soğuk kışını yaşarken, iklim koşullarının kurbanı da çocuklar oluyor.
Nesrin'in Bengal özlemi Ülkesi Bangladeş'te idamı istenen ve radikal gruplardan ölüm tehditleri alan feminist yazar Teslime Nesrin, Hindistan'a vatandaşlık başvurusu yaptı.
Rumlar sperm ithaline kızgın Güney Kıbrıs Rum Kesimi, yurtdışından kontrolsüz bir biçimde sperm ithal edildiği skandalıyla çalkalanıyor.
Rumsfeld'den kalkan itirafı ABD Savunma Bakanı Rumsfeld, Başkan George W. Bush'un 2000'de iktidara ilk geldiğinde ortaya attığı füze kalkanı sisteminin caydırıcı olmayacağını itiraf etti.
Gazze'de satış yerine yıkım İsrail Parlamentosu (Knesset) işgal altındaki Batı Şeria'da dört, Gazze Şeridi'ndeki 21 Yahudi yerleşimini boşaltma kararı nedeniyle yerleşimcilerin tepkisini alır..
Türkiye muhalefetini arıyor Hesabı sorulmamış üç darbe ve bir savaş yaşayan ülkede yurttaşların politikaya inanmasını beklemek haksızlık... Emperyalizmin yeniden sömürgeleştirme kapsamına al..
Bu meslekler ihya eder AB standartlarına uygun işgücünün yetiştirilmesi ve bu standartlara sahip olanlara özel sertifika verilmesi amacıyla Türkiye ile AB arasında yürütülen çalışmalar ilk so..
Hakkâri'de hasta olmak iki kere zor Hakkâri'de sağlık taraması yapan ekipler kış yüzünden büyük zorluklar yaşıyor. Yüksekova ilçesindeki Aktoprak mezrasına gitmek isteyen sağlık ekibinin araç..
Sigaraya gizli reklam Sigara ve Sağlık Ulusal Komitesi (SSUK), çocuk ve gençlerin beğendiği sanatçıların, üzerinde markası görülecek şekilde sigara kullanarak gizli reklam yaptıklarını belirt..
Dublaj sanatçıları konuşmuyor Filmlere, çizgi filmlere, dizilere ses veren dublaj sanatçıları, aldıkları ücretlerin düşüklüğüne, meslekteki kalitenin düşmesine ve telif haklarının verilmemesi..
Turizmde tatlı yarış Sayı 20'lerdeydi Türkiye turizm atağındayken, yabancılar da Türkleri ağırlamak için yarışta. İstanbul'da 24 Şubat'ta başlayacak Uluslararası Turizm Fuarı'na bu yıl 45 ül..
'Türkiye'den ev satın alın' Britanya'nın önde gelen gazetelerinden The Times, okuyucularına Türkiye'yi övmeyi sürdürüyor. Gazete, yurtdışında kendilerine ikinci bir yuva arayan İngilizlere ..
Ocakta turist sayısı arttı Türkiye'ye bu yılın ocak ayında gelen yabancı ziyaretçi sayısı, geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 31.2 oranında arttı. Devlet İstatistik Enstitüsü'nün verilerine..
Edirne'yi 'komşu seli' aldı Bulgaristan'dan doğup Edirne'de birleşen Meriç, Tunca ve Arda nehirleri, Yunanistan ve Bulgaristan'ın baraj duvarlarının patlamaması için kapakları açması üzerine ..
Mersin'de iki çocuğa kurşun Mersin'de, Abdullah Öcalan'ın yakalanışının yıldönümü protestolarında öldürülen Ümit Gönültaş'ın önceki gün toprağa verilmesinin ardından ara sokaklarda süren eyle..
Hakkâri afet kapsamında Bayındırlık ve İskân Bakanı Zeki Ergezen, Hakkâri'nin afet kapsamına alındığını açıkladı. Ergezen, iki kişinin öldüğü kenti depremden 24 gün sonra, dün ziyaret etti.
Konya'da kum fırtınası Lodos sonucu kum fırtınası oluşan Konya'nın Ereğli ilçesinde halk zor anlar yaşadı. Hızı 75 kilometreye çıkan rüzgârın getirdiği kum taneleri Devlet Hastanesi'nin röntg..
Okula kayıt haziranda Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, ilköğretime başlayacak öğrencilerin kayıtlarının haziran ayında yapılacağını açıkladı. Bakan, kararın gerekçesini de öğretmen atamalar..
Papa'dan 'Vurulduğum an' Hıristiyan âleminin ruhani lideri Papa II. John Paul, 1981'de Mehmet Ali Ağca tarafından vurulduğu ve yaralı kurtulduğu silahlı saldırı anında hissettiklerini, yakınd..
Mumcu: Yıkıcı bir girişimim olmaz AKP'den istifa eden Erkan Mumcu, geniş toplumsal mutabakat arayarak oluşturacağı yeni oluşumun yapısını yıl sonunu beklemeden kuracağını söyledi.
'Yolsuzluk yapanın kafasını koparırız' CHP'nin geçmişinin 'lekeli' olduğunu ileri süren Başbakan Tayyip Erdoğan, "Zaten geçmişi leke olmasaydı, bu ülke onları çoktan iktidara getirirdi" dedi.
Partiler konuşuluyor, CHP yok... Toplumsal Ekonomik Siyasal Araştırmalar Vakfı'nın (TESEV) partiler ve seçim kanunlarıyla ilgili sempozyumu, CHP'siz başladı.
Komisyon Barbaros'a gitmiyor Çocukları sokağa düşüren nedenleri araştıran Meclis Araştırma Komisyonu, İzmir'deki incelemelerini sürdürürken, Barbaros Çocuk Köyü'ne ziyaretini, 'yargıyı etkile..
SEKA'ya baskın Kapatılması kararlaştırılan İzmit SEKA'daki işçilere polis dün operasyon düzenledi. İşçiler direnince polis akşam saatlerinde fabrikadan geri çekildi.
Baskın Oran yine kurul üyesi Başbakanlık, İnsan Hakları Danışma Kurulu'nun (İHDK) yeni üyeleri açıklandı. Yeni üyeler arasında, Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı'nın 'görev süresi'nin bitt..
Yüksel'e görkemli karşılama töreni CHP İzmir İl Başkanlığı görevinden alınan Alaattin Yüksel, dün İstanbul'dan İzmir'e gelişinde Adnan Menderes Havalimanı'nda aralarında İzmir Büyükşehir Bele..
Eski DEP'liler ifade verdi Kapatılan DEP'in eski milletvekilleri Leyla Zana ve Orhan Doğan, Cizre'de düzenledikleri mitingde 'Toplantı ve gösteri yürüyüşleri ile trafik kanunlarına muhalefet ..
Edelman'a 'sivil' tepki ABD'nin Ankara Büyükelçisi Eric Edelman'ın, Bayındırlık ve İskân Bakanı Zeki Ergezen'e Bergama'daki altın madeninin açılması talebiyle gönderdiği mektup nedeniyle...
Polis biyoterör eğitimi alacak Esenboğa Havalimanı'nda kargoya 'sarmısak yağı' bulaşmasıyla yaşanan 'biyoterör' heyecanı Türkiye'de bu konudaki bilgisizliği ortaya koyarken, Emniyet'e önemli ..
« » 1 2 3 4