18 Şubat 2005 Cuma Günü Haberleri

18 Şubat 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
ABD elçiliğinden yalanlama ve uyarı Britanya'nın Guardian gazetesinde yer alan ABD'nin Kuzey Irak'ta olası bir Türk müdahalesine karşı hazırlık yaptığı haberleri Washington'ın Ankara Büyükelç..
Yerleşimcinin hedefi Şaron İsrail parlamentosu (Knesset) işgal altındaki Gazze Şeridi'nde 21, Batı Şeria'da ise dört Yahudi yerleşimini boşaltma planı çerçevesinde ödenecek tazminatları onayl..
BM'ye eleştiri, Bosna'ya öğüt Başbakan Tayyip Erdoğan, Balkanlar turunun ikinci durağı Bosna-Hersek'te Cumhurbaşkanı Konseyi'nin dönüşümlü üç başkanıyla görüşürken, çokkültürlülük dersi verip..
'McDonald's açarız' ABD yönetimi, aralarında Ankara Büyükelçiliği Ticaret Ataşesi Amer Kayani'nin de bulunduğu önde gelen bazı Amerikan şirketleri ve Dünya Ticaret Merkezi temsilcilerinden ol..
Rum Yönetimi ABD'ye kızdı ABD'nin Ankara Büyükelçiliği Ticaret Ataşesi Amer Kayani eşliğinde Amerikalı şirketlerin temsilcilerinden oluşan bir heyetin KKTC'ye gitmesi Rum Yönetimi ve Rum siya..
Brüksel'den Yeşil Hat'a onay AB ekonomi ve finans bakanları, Kuzey Kıbrıs'a yönelik tecridin kaldırılmasına dair unsurlardan birini oluşturan Yeşil Hat Tüzüğü'nün iyileştirilmiş haline dün on..
Hıristofyas: Talat seçilse diyalog olur Kıbrıs Rum Kesimi'nde iktidar ortağı olan AKEL'in lideri ve Meclis Başkanı Dimitris Hristofyas, dün CNN Türk'te Manşet programında, Türkiye'ye yönelik ..
Yer sofrasında bir Londralı Hindistan'la Pakistan, yarım yüzyıldır paylaşamadıkları Keşmir'de otobüs seferleri başlatarak gerilimi yumuşatırken...
AB'li bakanlar bütçe stresi attı AB anayasasının 25 üye ülkede parlamento ve halk onayına sunulması süreci nedeniyle girdiği stresli döneme, avro kuşağındaki bütçe açıkları tuz biber ekiyor.
İstihbarat şefi Negroponte ABD Başkanı George W. Bush, yeni oluşturulan Ulusal İstihbarat Direktörlüğü görevine, ABD'nin Irak'taki büyükelçisi John Negroponte'yi atadı.
Berlusconi 'kötü reklam' İtalya'da medyanın yüzde 80'inin patronu olan Başbakan Silvio Berlusconi, İsveç devlet televizyonu SVT'ye reklam malzemesi oldu.
Roma CIA'in menzilinde Amerikan istihbarat teşkilatı CIA'in 2003'te Milano'da bir Mısırlıyı kaçırıp işkence ettiği ve gizlice Mısır'a götürdüğü açığa çıktı. Milano Savcılığı'nın soruşturması ..
Plütonyum kaybolmuş ABD'nin İran ve Kuzey Kore ile bu ülkelerin nükleer programları nedeniyle gerilimi sürerken, The Times gazetesi Britanya'nın en büyük nükleer tesisi Sellafield'den 30 kilo..
Referanduma bir 'Evet' daha Fransa'da, Türkiye'nin AB üyeliği için referanduma gidilmesini de öngören anayasa uyum paketi senatodan geçti. Adalet Bakanı Dominique Perben'in hazırladığı paket ..
Hükümet AB'de ağır kalıyor İKV, AB'yle müzakereleri yürütecek yapılanmadaki gecikmenin özel sektörü kaygılandırdığını bildirdi. AB Genel Sekreterliği, sürecin hükümet değişikliğinden etkilenm..
Müzakere heyeti son aşamada Hükümet, AB ile müzakereleri gerçekleştirecek heyeti açıklama aşamasına geldi. Başbakan Tayyip Erdoğan, heyetle ilgili açıklamayı gelecek hafta yapacak.
Sungar: AB yasası şart AB Genel Sekreteri Murat Sungar, önceki gün, AB Uyum Komisyonu'na çalışmalar hakkında bilgi verdi. Sungar, komisyona şunları önerdi:
'Yerel'de Köşk'ün dediği oldu TBMM Genel Kurulu'nda ikinci kez görüşülmesine önceki gün başlanan İl Özel İdaresi Yasası'nda daha önce 14 madddeyi veto eden Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in..
41 CHP'li vekil yönetime öfkeli Aralarında Kemal Derviş ve Zülfü Livaneli'nin de bulunduğu 41 muhalif milletvekili, ortak bir açıklamayla İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel'in görevden alınması..
Sezer, Bozkurt'u övdü: Işık tutuyor Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Medeni Yasa'nın kabul edilmesinin yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajda, Yargıtay 1. Başkanvekili Osman Şirin'in, 'Döne..
İnternet kampüs Konya'daki Selçuk Üniversitesi, örnek bir uygulamanın eşiğinde. Üniversite, önümüzdeki eğitim yılında 1500 bilgisayarlı bilgisayar merkezini halka açıyor. Böylece, isteyen 20 ..
Ezber yok, tartışma var Beşinci sınıf öğrencisi Ecem Miray Öztürk, artık okula gitmekten çok mutlu. Ecem, "Dersler eğlenceli geçiyor. Eskiden okuma parçalarını 5-10 kez okuyup anlat..
Bu anne 4 kişiye can verdi Hamileliğinin 30'uncu haftasında, beyin kanaması geçiren 28 yaşındaki Kevser Hoşgez, sezaryenle bir kız bebek dünyaya getirdi. Doğumdan bir hafta sonra doğum günü o..
Bebek yanlış teşhis kurbanı Üç buçuk aylık hamile 25 yaşındaki Döndü Dirbişoğlu'nun bebeği yanlış teşhis kurbanı oldu. Ultrasonda 'öldüğü' teşhisi konulan bebeğini düşürmesi için günlerce ila..
Alkol şartlı kira sözleşmesi Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Vakfı, kendisine ait olan meskeni bir şartla kiraladı: Kiracının, meskende içki içmesi tahliye sebebi oluşturur.
İlaç yolsuzluğunda sürpriz bir gözaltı Yaptığı suç duyurusuyla Sosyal Sigortalar Kurumu'na (SSK) fahiş fiyatla ilaç alımına ilişkin soruşturma başlatılmasına neden olan Roche Müstahzarları Sa..
Kızıltepe sanıkları görevde Mardin'de Ahmet Kaymaz ve 12 yaşındaki oğlu Uğur'u öldürmekten yargılanan dört polis memuru göreve iade edildi.
14 polis şefi değişti Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından dün onaylanan İçişleri Bakanlığı İl Emniyet Müdürleri kararnamesiyle yedi il emniyet müdürü merkeze çekilirken 14 ilin emniye..
Personele çukur cezası Samsun Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birliği Müdürü Sinan Ünsaler'in personeline çukur açıp kapatma cezası verdiği öne sürüldü.
'Deli dana' riskli et ithal edilmiş 1996 ve 1997 yıllarında 'deli dana' hastalığı görülen ülkelerden Türkiye'ye tonlarca et ithal edilmiş. İthalat izni veren dört bakan için fezleke hazırland..
Rehberler yasalarını istiyor Rehberler bu kez eylem için yollara döküldü. 'Turist Rehberleri Meslek Yasası' çıkmasını isteyen Turist Rehberleri Birliği (TUREB) üyesi 30 kişi dün Galata Kulesi..
'16 çocuğa taciz var' Urla Cumhuriyet Savcısı Murat Gök, Barbaros Çocuk Köyü'ndeki taciz ve tecavüz iddialarıyla ilgili 10'u tutuklu 20 kişi hakkında, 'ırza geçmek, kızlık bozmak, alıkoymak, ..
Apartmanda röntgene son İlanla sekreter aranıyor İşyerinizin üstünde ya da evinizin altında bulunan denetimsiz radyoloji merkezindeki röntgen cihazını kullananlar da tehlike saçıyor. Çoğu me..
Trakya sular altında Bulgaristan ve Yunanistan baraj kapaklarını açınca Meriç Nehri taştı, Edirne'nin bazı mahalleleriyle binlerce dönüm arazi su altında kaldı.
İkinci baharları kısa sürdü Dağılan ailesini 28 yıl sonra bir araya getiren gencin mutluluğu kısa sürdü. Banyoda şofbenden sızan gazdan zehirlenerek ölen gencin annesi de 51 gün sonra aynı şe..
Karaman'da 'dil' vergisi Karaman'da, yabancı dille yazılmış tabelalardan dafa fazla vergi alınması için çalışma yapılıyor. Yeni Belediyeler Yasası'nın Türkçe için olumlu gelişmelere neden ola..
'Maarif'liden yola tepki Kadıköy Belediyesi'nin Moda trafiğini rahatlatmak için Kadıköy Anadolu Lisesi'nin içinden yol geçirme projesi, öğrenci velileri ve okul mezunlarının tepkisine neden o..
Denktaş'lı 'Kurtlar Vadisi' Siyaset ve diplomasi kurdu Rauf Denktaş, 'Kurtlar Vadisi'nde... Kıbrıs davasını her platformda anlatmasına rağmen istediği ilgiyi bulamamaktan yakınan KKTC Cumhurb..
Modacılar yarışıyor Britanya ve İspanya, moda haftalarıyla yarışıyor. Londra'da Britanyalı modacı Matthew Williamson...
Boşanma nedeniyiz! Finlandiya'da Türk erkekleriyle evlenmek başlıca boşanma nedenleri arasında gösterildi. Ülkenin en büyük gazetesi Helsinginsanomat'ın haftalık eki NYT'de yer alan haberde, ..
AB'ye uçmak ayrıcalıktır... Uçak yolcularının haklarını koruyan yeni AB uygulamaları dün yürürlüğe girdi.
Vatikan'dan şeytan dersi Vatikan şeytan çıkarma dersleri verecek. Vatikan Üniversitesi'nde verilecek dersler, Satanizm'in tarihi ve İncil'deki yeri konularını kapsayacak...
Başkanın kızı ölmüş Paraguay tarihinin en çok ses getiren ve uzun süredir bir türlü çözülemeyen kaçırılma olayı, hüzünle sonuçlandı. Paraguay'ın eski Devlet Başkanı Raul Cubas'ın kaçırılan kı..
Penguenlere dişiler vız geldi Almanya'nın Bremen kentindeki Bremerhaven Hayvanat Bahçesi'ndeki eşcinsel penguenler, 'heteroseksüelliğe özenmeleri için' getirilen dört dişi penguene yüz vermem..
AB'nin kâbusu kanser Uluslararası Kanser Araştırmaları Ajansı araştırmasına göre 2004 yılında Avrupa'da kanser yüzünden meydana gelen ölümlerin sayısı 1.7 milyondan fazla.
En 'şeker' gelişmeler Türkiye'de 2 milyon 600 bin kişi diyabet (şeker) hastası. 2 milyon 400 bin kişi ise 'gizli şeker' denilen süreçte, yani diyabet hastası olmaya aday. Yanlış beslenme ve h..
Erbil'in aracı kurşunlandı Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil, dün program çekiminden döndüğü sırada silahlı saldırıya uğradı. Şoförünün saldırganı önceden fark etmesiyle olaydan yara almadan kurtu..
'Not artırımı için güçlü zemin var' Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard and Poor's (S&P), 'Hükümetin güçlü parlamento desteğinin devam etmesi, AB ile üyelik müzakerelerindeki ..
Koç'un fon büyüklüğü 21 milyon YTL Koç Allianz Hayat ve Emeklilik'in üye sayısı 20 bin 377'ye, fon büyüklüğü ise 21 milyon YTL oldu. Şirketin Gelir Amaçlı Kamu Dış Borçlanma Araçları Emeklili..
Çiftçilerin borçlarına üç eşit taksit imkânı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda değiştirilerek kabul edilen bazı yasa ve KHK'lerin değiştirilmesine ilişkin yasa tasarısı uyarınca Bakanlar Kurul..
« » 1 2 3 4 5 6