18 Şubat 2005 Cuma Günü Haberleri

18 Şubat 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
KAMERA HEDİYELİ SIEMENS A65 SIEMENS A65 CEP TELEFONU TIKLAYIN, BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! Bonus ve İdeal kartınıza 12 aya varan taksit imkanı !
Telafer'de şiddetli çatışmalar Irak'ın kuzeyinde Türkmenlerin de yaşadığı Telafer kentinde direnişçilerle ABD askerleri arasında şiddetli çatışmalar yaşandı.
SEKA gerginliği sona erdi Polisin kontrol altına aldığı SEKA İzmit İşletmesi'nde polis ekipleri fabrikadan ayrılmaya başladı. İşçilerse eylemlerine tesisin atölye bölümünde devam edeceklerini..
Benzin fiyatları arttı Benzin türlerinin rafineri çıkış fiyatları, bugünden geçerli olmak üzere artırıldı. Tüpraş'ın internet sitesinde yer alan bilgiye göre, kurşunsuz benzinin rafineri çıkı..
Kentbank'ın Fon'a devir kararın iptali onay Danıştay İdari Dava Daireleri Genel Kurulu, Kentbank'ın Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) devrini öngören Bankacılık Denetleme ve Düzenleme ..
Türkiye beni dinlesin diye oyuncu oldum Kurtlar Vadisi dizisinin sürpriz başrol oyuncusu KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, hem dizinin sırrını çözdü, hem de Kıbrıs sorunuyla ilgili görüşlerini..
5 yeni film gösterimde Martin Scorsese'nin yönettiği DiCaprio'lu film 'Göklerin Hakimi' (The Aviator); yönetmen Alexander Payne'den 'Sideways'; bir Atıf Yılmaz filmi 'Eğreti Gelin'; Johnny De..
Küresel ısınma ABD'yi kurutacak ABD'li uzmanlar, Atlas Okyanusu'ndaki akıntı sisteminin durmasının Avrupa kıtasında soğuk iklime, Amerika kıtasında ise geniş alanlara yayılan kuraklıklara yol..
IBM, Linux'a 100 milyon $ yatıracak Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden IBM, Linux'un masaüstü uygulamalarının geliştirilmesi için gelecek üç yıl içinde 100 milyon dolarlık yatırım yap..
New York'ta AIDS gerginliği New York'ta tedaviye alışılmadık biçimde direnç gösteren ve çok ender görülen bir AIDS vakası endişe yarattı.
Fitch not için stand-by'ı bekliyor Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch'in Türkiye Genel Müdürü Berker, not için IMF ile yapılacak yeni stand-by'ı beklediklerini söyledi. Berker, milli gelir v..
Sağlıkta yeni dönem başlıyor Sosyal Sigortalar Kurumu'na bağlı hastanelerin devri ile sağlıkta yeni dönem başlayacak. Sağlık Bakanı Akdağ, hazırlıkların büyük ölçüde tamamlandığını belirtirke..
Mercedes'in otobüs üssü Türkiye Türkiye, Mercedes'in otobüste üretim merkezi oldu. 2006 yılından itibaren dünyaya ihraç edilecek olan yeni model Travego için 25 milyon Euro'luk yatırım yapıld..
Irak'ta Şii camiler hedefte: 29 ölü Irak'ın başkenti Bağdat'ta 4 ayrı Şii camiini hedef alan intihar saldırısında 29 kişi öldü, onlarca kişi yaralandı.
SEKA'ya polis operasyonu Hükümet'in kapatma kararı verdiği SEKA İzmit işletmesinde polis işyerini terketmeyen işçileri zorla çıkartmak için operasyon başlattı.
'İktidar alternatifi yaratacağız' Bakanlıktan ve AKP'den sürpriz istifasıyla tartışma yaratan eski Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu, “İktidar alternatifi yaratmakta kararlıyız ancak ..
Habur sınırında izdiham Irak Geçici Hükümeti aşure şenlikleri nedeniyle sınırlarını 6 gün süreyle kapatınca, bu ülkeye Habur'dan giren Türk TIR'ları da uzun kuyruklar oluşturdu.
Soğuk 80 çocuğu öldürdü Afganistan'da etkili olan aşırı soğuklar nedeniyle 80 çocuk yaşamını yitirdi, yardım ulaşmazsa binlerce çocuğun ölebileceği bildiriliyor.
Tödürge Gölü tescillenecek Sivas'ın Zara İlçesi'nde, 100'den fazla kuş türünün yaşadığı tespit edilen Tödürge Gölü'nde doğal yaşamın korunması için tescilleme çalışması başlatıldı. Çevre ve O..
AHŞAP SERAMİK FİGÜRLÜ BARDAK ALTLIĞI TAKIMI BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! TIKLAYIN, ARTIRIN, KAZANIN ! Üstelik CardFinans'a peşin fiyatına 3 taksit fırsatıyla !
Fransız canlandırma sinemasından seçmeler Ankara Sinema Kültürü Derneği, Altyazı Sinema Dergisi, Ankara ve İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nin işbirliği ile düzenlenen Fransız canlandırma sin..
Gül'ün 'hasta adam'a cevabı: Basın yazar Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Amerikan Wall Street Journal gazetesinin "Türkiye'yi hasta adama" benzetmesine, "serbest basın y..
Mumcu: Yıl sonuna kadar grup kurabilirim Turizm Bakanlığı görevinden ve AKP'den istifa eden bağımsız Isparta Milletvekili Erkan Mumcu, yıl sonuna kadar Meclis'te grup kurmayı mümkün gördüğünü..
Firefox 25 milyona ulaştı Firefox'un geliştiricisi Mozilla Vakfı, açık kaynak kodlu alternatif internet tarayıcının, 25 milyon kullanıcı tarafından indirildiğini açıkladı.
Kapadokya'nın 'Kırkgöz'ü Kapadokya'nın “batı kapısı” olarak nitelendirilen “Kırkgöz Yeraltı Şehri” benzerlerinden ayrılan özellikleriyle dikkat çekiyor.
Prens Charles'ın nikah yeri değişti İngiltere tahtının veliahtı Prens Charles ile nişanlısı Camilla Parker Bowles, 8 Nisan'da Windsor belediye sarayı Guildhall'da evlenecekler.
Irak'ta Şii camiler hedefte: 43 ölü Irak'ın başkenti Bağdat'ta 3 ayrı Şii camiini hedef alan intihar saldırısında 43 kişi öldü, onlarca kişi yaralandı.
Telekom'un karına Turkcell katkısı Türk Telekom Genel Müdürü Mehmet Ekinalan, Telekom’un 2004 yılı net karının Turkcell’le aralarındaki anlaşmazlığın çözülmesi sonucunda alınan 1.5 katrilyon ..
5 katrilyon lira karapara aklandı Türkiye'de 8 yılda aklandığı iddia edilen karapara tutarı 4 milyar 800 milyon YTL (4 katrilyon 800 trilyon lira) olarak belirlendi.
Aşure Günü'nde Şiilere bomba: 16 ölü Irak'ın başkenti Bağdat'ta Şiilerin Aşure Günü'nünde düzenlenen üç ayrı saldırıda ilk belirlemelere göre 16 kişi öldü.
Soğuk hava 80 çocuğu öldürdü Afganistan'da etkili olan aşırı soğuklar nedeniyle 80 çocuk yaşamını yitirdi, yardım ulaşmazsa binlerce çocuğun ölebileceği bildiriliyor. Ulaşılamayan köylerde 28..
KKTC halkı sandık başına gidiyor KKTC'de 147 bin 249 seçmen, Cumhuriyet Meclisi'ndeki 50 sandalyenin yeni sahiplerini belirlemek amacıyla pazar günü sandık başına gidecek.
Berlin 'en iyi kısa filmler'i açıkladı 55. Uluslararası Berlin Film Festivali (Berlinale) kapsamında Uluslararası Kısa Film Jürisi tarafından ödüllendirilen filmler açıklandı. Altın Ayı 'Milk..
Turist sayısı Ocak'ta 700 bini aştı Ekonominin ihracatla birlikte itici gücü niteliğindeki turizmde görünüm daha da iyileşiyor. Gelen turist sayısı Ocak ayında yüzde 31.2 artışla 700 bini ger..
Telekom'un karı 2.1 milyar YTL Türk Telekom'un 2004'teki net karı 2.1 milyar YTL'ye yükseldi. Telekom Genel Müdürü Mehmet Ekinalan, bu yıl 1.1 milyar YTL'lik yatırım yapmayı hedeflediklerini ..
Irak'ta Şii camiiler hedefte: 34 ölü Irak'ın başkenti Bağdat'ta 3 ayrı Şii camiiyi hedef alan intihar saldırısında 34 kişi öldü, onlarca kişi yaralandı.
Kaçakçı firma sahibi vali yardımcısı Mersin Serbest Bölgesi'ne yapılan operasyona Aksaray Vali Yardımcısı Mehmet Turan Çuhadar'ın da adı karıştı.
Erdoğan: Ortak cepheyi değerlendiriyoruz Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Suriye ve İran konusunda Türkiye’nin takınacağı tutumun, iki ülkenin kendi tavırlarını belirlemesinin ardından ortaya ç..
Leyla Zana ve Orhan Doğan ifade verdi Kapatılan DEP'in eski milletvekilleri Leyla Zana ve Orhan Doğan, Cizre'de düzenledikleri mitingde Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri ile Trafik kanunlarına ..
Öğretmene bilgisayarda 'güvenlik' kaygısı CHP Uşak milletvekili Osman Coşkunoğlu, ABD ve AB’nin, güvenlik sorunu nedeniyle dışladığı Microsoft Windows işletim sisteminin, öğretmenlere ve yarg..
İETT yenilenmeyen öğretmen kartlarını iptal edecek İETT, geçen eğitim ve öğretim yılında öğretmen ve öğrencilere verilen indirimli seyahat kartlarını 1 Mart tarihinde iptal edeceğini bildirdi..
Sabancı: Teşvikte endişemiz var Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Ömer Sabancı, Teşvik Yasası’nda ilke olarak hükümetin yaklaşımını doğru bulduklarını, ancak uygulama biçim..
Marmaray'a Japonya'dan kredi Marmaray Projesi'nin Boğaz Tüp Geçişi kısmının finansmanında kullanılmak üzere, Japon Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Bankası'dan sağlanan 98 milyar 732 milyon..
Rice: Rusya daha demokrat olmalı ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, "Rusya'nın, daha demokratik bir yola girmesi gerektiğini" söyledi.
Irak'ta Amerikan işkencesinin yeni belgeleri Irak ve Afganistan'da, Amerikan güçlerince tutuklulara işkence ve kötü muamele yapıldığına ilişkin yeni belgeler açıklandı.
Barzani: Irak'ta kalırsak minnettar olunmalı New York Times gazetesi, "Kürtlerin özerklik çerçevesindeki taleplerini bağımsızlıktan ayırt etmenin zor olduğunu" yazdı. Gazeteye konuşan Kürdist..
Aşure Günü'nde Şiilere bomba: 14 ölü Bağdat'ta Şiilerin Aşure Günü'nünde iki Şii camisine cuma namazı sırasında düzenlenen saldırıda 14 kişi öldü.
Okyanus akıntıları duracak Bilim adamları, küresel ısınmanın okyanuslardaki akıntı sistemini aniden durdurabileceğini ve özellikle Avrupa'da soğuk iklimin egemen olabileceğini açıkladı. "Amer..
Çöpçülere takma diş Filipinler Devlet Başkanı Gloria Arroyo'nun eşi, trafik polislerinin ve çöpçülerin "gülümseyerek görev yapmaları" için ücretsiz takma diş dağıttı. Jose Miguel Arroyo'nun h..
» 1 2 3 4 5 6