16 Şubat 2005 Çarşamba Günü Haberleri

16 Şubat 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Smart zarar ettirdi Alman otomobil devi DaimlerChrysler'in, piyasaya ilk kez 1988 yılında çıkardığı Smart modelinden ettiği zararın, 2 milyar avroya ulaştığı açıklandı.
KOBİ'lere destek Bugüne kadar ihracat yapmayan küçük ve orta ölçekli İşletmeleri (KOBİ) yurtdışına İstanbul Ticaret Odası (İTO) açacak. Madrid Ticaret Odası ile işbirliği yapan İTO...
Formula 1 pisti için suç duyurusu Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Pendik Kurtköy'deki Formula 1 pistinin yapımına ilişkin, İstanbul Ticaret Odası (İTO) ve Formula İstanbul Yatırım A.Ş'nin Yöneti..
'İki dosyadan biri kirli çıktı' Enerji Bakanı Güler: "Yap-işlet-devretler ve Bakü-Ceyhan dahil 250 ihale dosyasından 114'ü temiz. 30 dosya yargı yolunda." Dışişleri Bakanı Gül: "Yolsuzluk biz..
Gül: Dedikodudan uzak bilgisi olan gelsin Başbakanvekili Abdullah Gül, enerji yolsuzluklarıyla ilgili yürütülen soruşturmaya hükümet adına sahip çıktı. İlgili bakanlıkların el birliği içinde ..
'Yeni vergi yasası büyük fırsat' Türkiye'nin Gürcistan'a oradan da Kafkasya'ya açılan kapısı konumundaki Acara Özerk Yönetimi'nden Türk işadamları ve yatırımcılarına önemli bir çağrı var.
Kapasite kurbanlık oldu İmalat sanayi kapasite kullanım oranı, ocak ayında Kurban Bayramı tatilinin de etkisiyle yüzde 76.3'e indi. Devlet İstatistik Enstitüsü'nün (DİE) açıkladığı rakamlara ..
'Teşvikte geriye dönüş olmaz' Devlet Bakanı Ali Babacan hükümetin teşviklerin 49 ile yayılması kararından geri dönüş olmadığını söyledi. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen toplantıd..
100 lira gelirin 82'si gizlendi Maliye müfettişlerinin 2004 yılında incelemeye aldığı kişi ve kuruluşların, kazandıkları 100 liralık gelirin 81.9 lirasını devletten gizlediği belirlendi.
Beş yıllık YTL tahvili kapışıldı Hazine, tarihinde ilk kez beş yıl vadeyle YTL cinsinden borçlandı. Tahvillerin üçte ikisini yabancı yatırımcılar aldı. Borç miktarı 2.6 milyar YTL. Faizler de..
FT'den Türkiye'ye övgü İngiliz Financial Times gazetesi, yönettiği 155 milyon sterlinlik varlığın yüzde 10'unu İMKB'ye yatıran Baring Gelişen Avrupa Fonu için 'Türk lezzetinin kokusunu almış'..
Kartta taksite yeni düzen Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, kredi kartında taksit uygulamaları konusunda sektörde rahatsızlık bulunduğunu belirterek, "İşi daha makul rekabete ..
İş Bankası'nın brüt kârı 2.1 katrilyon Enflasyondan arındırılmış bilançosuna göre İş Bankası'nın 2004 yılını 635 trilyon TL net kârla kapattığını açıklayan İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özinc..
'Dünyanın en kârlısı olacağız' Vakıfbank Genel Müdürü Ahmet Kacar, "2004 yılında 612 trilyon lira net kâr elde eden Vakıfbank dünyanın en kârlı bankası olmaya aday" dedi.
İrancell yasası onaylandı İran meclisi, Türk şirketi Turkcell'in de hissesinin bulunduğu Irancell ile ilgili yasayı son haliyle onayladı. Radyodan canlı yayımlanan meclis oturumuna katılan 19..
Makarnacının da hedefi Çin ve Hindistan pazarı Türkiye'nin makarna ihracatı 2004 yılında 126 bin 802 tona çıkarak, bir önceki yıla göre yüzde 86 arttı. Dubai, Azerbaycan, Bileşik Ar..
Hillary'den Pekin yaptırımına destek Çin'in revalüasyon yapmaması halinde ABD'ye ithal edilen tüm Çin menşeli ürünlere yüzde 27.5 vergi yükümlülüğü talep eden yasa teklifine eski başkan Bill ..
Tuvalet kâğıdına ağaç yetiştiremediler Dünyanın en çok tuvalet kâğıdı tüketen ülkesi Çin'de bu alanda sürekli artan talep, ana hammadde olan kâğıt hamuru fiyatının yükselmesinde etkili oluyo..
Şiilerin adayı İbrahim Caferi Irak'ta Şiilerin Birleşik Irak İttifakı, başbakanlık için Dava Partisi lideri İbrahim Caferi'de karar kıldı. Ancak, dini lider Sistani'nin Hüseyin Şehristani'yi ..
Kerkük il meclisi Kürtlerin Iraklı Kürt partiler, Kürdistan federasyonuna katmak için yoğun çaba gösterdikleri Kerkük'te yerel meclis seçimlerinde de muradına erdi. Kürdistan Demokrat Parti (..
Fransa: Bizde azınlık olmaz Avrupa Komisyonu, ırkçılığa ilişkin raporunda 'azınlık' kavramını tanımayan Fransa'yı da eleştirdi. Paris'in yanıtı: Azınlık kavramı Fransız hukukuna yabancı, bizd..
Tiran'la dirsek teması Başbakan Tayyip Erdoğan, Arnavutluk ve Bosna-Hersek'i kapsayan iki günlük turuna dün Tiran'dan başladı. Arnavutluk Başbakanı Fatos Nano ile görüşerek, bu ülkenin Avrupa..
'Haymatloslar unutulmasın' BM bünyesinde hazırlanan bir rapor, dünya üzerinde hiçbir ülkenin vatandaşı olmayan (haymatlos) milyonlarca kişinin her türlü güvenceden yoksun, mahrumiyet içinde v..
Alman vekile protesto Ekonominin düzlüğe çıkamadığı Almanya'da, siyasilerin yan faaliyetlerden elde ettikleri gelir tepki çekmeye başladı.
Polonya ispiyoncu paniği yaşıyor Polonya'da bugünlerde internet kafelere inanılmaz rağbet var ve insanlar birbirlerine aynı soruyu soruyor: Sen de ajan mıydın? Polonyalı gazeteci Bronislaw Wi..
İtalyan heyeti Ankara'da Fransa'nın AB işlerinden sorumlu bakanı Claudie Haignere'nin ziyaretinin hemen ardından İtalya Senato ve Temsilciler Meclisi AB Komisyonları üyelerinden oluşan İtalya..
Füze kalkanı 'kalkamıyor' Bush yönetiminin 2000'den beri kurmaya çalıştığı füze kalkanı projesine yönelik denemeler fiyaskoyla sonuçlanıyor. Sahte savaş başlığı taşıyan hedef füze, Alaska'dan..
Tahran, cami faciası yaşadı İran'ın başkenti Tahran'daki Erk Camii'nde önceki akşam Hz. Hüseyin'i anma törenlerinin de etkisiyle hınca hınç doluyken meydana gelen yangında 59 kişi öldü, 210 k..
Bakü'de cezaevi isyanı Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de dün cezaevi şartlarını protesto eden mahkûmlar çatıya çıkarak eyleme başladı. Bakü'nün Yedinci Mikro Rayon Bölgesi'nde bulunan 11 sayılı ..
Afganistan'da kadın vali Afganistan Devlet Başkanı Hamit Karzai, Taliban sonrası dönemde ilk kadın eyalet valisini atamaya hazırlanıyor. Bunun için ılımlı Şii Hazaraların yaşadığı Bamyan eyal..
Şam köşeye sıkıştırılıyor ABD ile İsrail'in kendi çıkarlarına uygun yeni bir Ortadoğu şekillendirmek için iki koldan giriştiği bir dönemde, bölgenin Sünniler, Şiiler ve Hıristiyanlar arasında..
Lübnan basını: Hariri şehit oldu Lübnan, iç savaş sonrası siyasi, ekonomik ve kültürel açıdan yeniden yapılanmasının mimarı olan eski Başbakan Refik Hariri'nin ardından, yas ve panikte.
Son demeci: Suriye gitsin Eski Lübnan Başbakanı, milyarder işadamı Refik Hariri, renkli ve çelişkili kişiliğiyle epey düşman sahibiydi. 20 yıl yaşadığı Suudi Arabistan'la derin iş ilişkileri ..
Gül: Lübnan'ın kaybı büyük Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Lübnan'ın eski başbakanı Refik Hariri'nin öldürülmesini büyük bir kayıp olarak nitelerken, Irak'ın bölgenin ikinci demokratik ülkesi ..
BOP'un başına Cheney'nin kızı ABD Başkanı George W. Bush yönetimi, geçen ay başladığı ikinci görev döneminde kabinede önemli değişikliklerle girerken, üst düzey bürokrat atamalarıyla da yönet..
Gazze'den çekilenler Batı Şeria'ya taşınacak İsrail yönetiminin bir yandan yeni Filistin yönetimiyle 'barış havası' estirirken, diğer yandan Batı Şeria'daki işgal topraklarında yeni Yahudi ye..
Bush'a acil 81.9 milyar lazım ABD Başkanı George W. Bush, geçen hafta Amerikan Kongresi'ne sunduğu toplam 2.57 trilyon dolarlık 2006 bütçesinde askeri harcamaları artırmış olsa da, savaş için..
Irak'ın parası çarçur olmuş Irak'ı hazirana dek yönetmiş olan ABD'nin Geçici Koalisyon Yönetimi (GKY), yeniden inşa için ayrılan paraları 'vahşi batıdan' kalma yöntemlerle çarçur etmiş.
AKP karıştı, Mumcu gitti Af tartışması Başbakan Erdoğan ve AKP yönetimiyle bir süredir arası açık olan Kültür Bakanı Mumcu, iktidarla yollarını ayırdı. Bakanlar Kurulu'nda önceki gün af konu..
Tartışma teşviklerle başladı, afla noktalandı Erkan Mumcu'yla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan arasındaki ilk görüş ayrılığı, turizm yatırım teşvikleri konusunda yaşandı. Mumcu, Erdoğan'ın bu ko..
Erdoğan: Hayırlı olsun Başbakan Tayyip Erdoğan, Erkan Mumcu'nun istifasını "Arkadaşımız kişisel takdir yetkisini kullanmıştır, hayırlı olsun" diyerek değerlendirdi.
'Yolsuzluk AKP damgalı' CHP lideri Deniz Baykal, enerji ihalelerindeki yolsuzlukla ilgili AKP'yi suçladı. Baykal, dün CHP grup toplantısında şunları söyledi: Cazip buluşmalar: AKP işbaşına g..
Affın başlangıç tarihi 2000 olacak AKP, TBMM Milli Eğitim Komisyonu'nda bugün görüşülecek öğrenci affının yürürlük tarihinin yasa teklifinde olduğu gibi 2000 yılından itibaren başlamasını kar..
Derviş ile görüşecek Erkan Mumcu'nun AKP'den istifası 'yeni arayış' içindeki siyasileri heyecanlandırdı. ANAP, Genel Sekreter Talip Parlak'ı elçi olarak Mumcu'ya gönderdi.
Elinize sağlık çocuklar Antalya'da seramik, ahşap ve alçıdan dekorasyon malzemeleri üreten bir grup zihinsel engelli, emeklerinin karşılığını almaya başladı. Akdeniz Zihin ve Hareket Engelli ..
Yetiştirme yurduna baskın İzmir'de, Bornova Erkek Yetiştirme Yurdu'ndaki 124 çocuk, polis tarafından başka yerlere dağıtıldı. Polis baskında 13 kişiyi gözaltına aldı. Gerekçe: 18 yaşını bitir..
GDO'ya karşı 100 bin imza 'Genetiği Değiştirilmiş Organizmalara (GDO) Hayır Platformu' 100 bin imza topladı. Platformun sözcüsü olan Tüketici Dernekleri Federasyonu Başkanı Turhan Çakar...
Kimsesiz olan, dışlanıyor Toplum, kimsesiz çocuklarla yeterince ilgilenilmediğini düşünüyor. Sokak çocukları uyuşturucu kullanan, soygun yapan kişiler olarak algılanıyor.
Kahraman Sadıkoğlu Türkiye'de Irak'ta rehin tutulan işadamı Kahraman Sadıkoğlu, önceki akşam serbest bırakıldı. Sadıkoğlu, iki aydır rehin tutulduğu Irak'tan dün akşam Türkiye'ye döndü.
AB'ye 'din dersi' yanıtı Avrupa Konseyi raporundaki, 'Zorunlu din dersi kalksın' talebi AKP'yi kızdırdı. Dışişleri Bakanı Gül: "O bizim bileceğimiz iş." TBMM Başkanı Arınç i..
« » 1 2 3 4 5