15 Şubat 2005 Salı Günü Haberleri

15 Şubat 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Fiat-GM boşandı Otomotivde İtalyan Fiat ile ABD markası General Motors (GM) arasında önceki gün New York'ta yapılan görüşmeden ayrılık kararı çıktı.
Düğmeye AKP basmamış 'Çete beni dışladı' Elektrik Üretim A.Ş'ye (EÜAŞ) odaklanan yolsuzluk operasyonunu, ismi gizlenen bir müteahhit başlatmış. Müteahhit iki ay önce Emniyet'e giderek, &..
İktidar huzursuz Enerji yolsuzluklarına ilişkin son operasyonda gözaltına alınan ve tutuklanan üst düzey bürokratların, AKP döneminde göreve atanmış olması, parti içinde sıkıntı yarattı. İkti..
Gelirde sonuncu büyümede lider Türkiye geçen yıl OECD ortalamasına satın alma gücü paritesine göre kişi başına gelirde iki puan, fiyat düzeyi açasından ise dört puan yaklaştı.
Konutta rekabet tam gaz Türkiye'nin en büyük bankaları yeni yıla konut kredilerinde vadeyi uzatıp faiz indirimi yaparak girdi. Konut sahibi olmak isteyenler için konut kredilerinde faiz yarış..
Önce Başak, sonra Ziraat Ziraat Bankası'nın iştirakleri arasında yer alan Başak Sigorta ve Başak Emeklilik'in bu yıl içinde özelleştirileceğini açıklayan Kamu Bankaları Ortak Yönetim Kurulu B..
Turkcell: İran riske giriyor Turkcell, İran meclisinde dün alınan kararla şirketin İrancell'deki payının yüzde 70'ten yüzde 49'a düşürülmesi şartıyla işletme lisansı verilebileceğine dair gel..
'Görevi kötüye kullanmadım' Eski BDDK Başkanı Zekeriya Temizel, el konulan İktisat Bankası Malta Şubesi'nin, Kıbrıs'ta kurulu Trade Deposit Bank ile birleşme kararı ve İmar Bankası'nın bono s..
Yabancıdan rekor alım AB'nin 17 Aralık zirvesinin Türkiye'ye üyelik müzakere tarihi verilmesiyle sonuçlanmasının ardından artan yabancı ilgisi sürüyor. Yabancıların ocak ayındaki net alımları..
Hariri'yi öldürdüler ABD'nin Suriye üzerindeki baskısının arttığı sırada Şam'ın Lübnan'daki askerlerini çekmesini isteyen eski Başbakan Refik Hariri, dün Beyrut'ta düzenlenen bir suikasta kur..
Forbes'a göre en zenginlerdendi Lübnan iç savaşının ardından 1992'de başbakanlık koltuğuna oturan Sünni kökenli milyarder işadamı Refik Hariri, kurduğu beş hükümetle ülkenin son 12 yılına dam..
'Rumları ikna yolu tecridi kaldırmak' Brüksel'de dün Avrupa Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso'yla görüşen KKTC Başbakanı Mehmet Ali Talat, Rum lideri Tasos Papadopulos'u tekrar masaya otu..
Erdoğan Balkanlar'da Başbakan Tayyip Erdoğan, 17 Şubat'a kadar sürecek Arnavutluk ve Bosna-Hersek ziyaretine bugün başlıyor. Erdoğan, ilk durağı Arnavutluk'ta Başbakan Fatos Nano ile görüşece..
Üsküp'ün gözü AB'de Makedonya Başbakanı Vlado Buckovski, Brüksel'de Avrupa Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso'ya 'Gelecek yıl üyelik müzakerelerine başlayalım' önerisinde bulundu.
Yardımda cimri ülkeler Action Aid, Eurodad ve Oxfam yardım kuruluşlarının raporu, AB'nin zengin üyeleri İtalya ve Almanya'nın fakir ülkelere yardımda cimri olduğunu gösterdi.
Tunus'un ilk özel kanalı Basın özgürlüğü konusunda en çok eleştirilen ülkelerden Tunus'ta ilk özel televizyon, dün yayına başladı.
ABD'den ticari temsilcilik sürprizi KKTC'ye yönelik tecridi kaldırmak için girişimlerde bulunan ABD, 17-20 Şubat'ta Kuzey Kıbrıs'taki iş olanaklarını yerinde incelemek ve bağlantılar kurmak i..
Rumlar kahve içmek istemiyor Kıbrıs Rum Yönetimi, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Rum lideri Tasos Papadopulos'a KKTC Başbakanı Mehmet Ali Talat ile bir araya gelip 'barış kahvesi' içmesi çağrısın..
Irak'ta pazarlık sıkı Irak'ta oyların yüzde 48'ini alan Şii ittifakı, 'en geniş milli uyum' arıyor. Yüzde 26 ile ikinci gelen Kürt ittifakından KYB lideri Talabani, "Şiiler, Kürtlerin devlet..
Paris yumuşatma turları atıyor Türkiye müzakereleri tamamlarsa AB'ye girişini referanduma sunma kararını yasalaştıran Fransa, peş peşe gönderdiği heyetlerle Türkiye'nin rahatsızlığını dindirm..
'Müzakere heyeti 7 Mart'a yetişsin' 17 Aralık'ın üzerinden yaklaşık iki ay geçmesine karşın hükümetin 'müzakere heyeti' konusunda adım atmaması, AB'de soru işaretleri yarattı.
Kâbil'de kardeşlik Afganistan'daki Uluslararası Güvenlik ve Yardım Kuvveti'nin (ISAF) komutasını önceki gün devralan Türk askerleri, başkent Kâbil'de göreve başladı.
Türkmenin boynu bükük Irak'ta seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından Kürtler bayram yaparken, Kürtler lehine hile yapıldığını iddia eden Türkmenler büyük rahatsızlık içinde.
Türkiye seçim sonucunu beğenmedi ama... Türkiye Irak'ta 30 Ocak seçimleriyle oluşan meclisin toplumun çeşitli katmanlarını yansıtmayacağı kaygılarını dile getirirken, Irak seçim komisyonu ve ..
Bürokratın gücü bakanı aşıyor mu? Enerji Bakanı'nın, soruşturmayı Başbakan'a atıfla savunması, Köşk'ten veto yiyen bürokratın, 'bakanı aşan adam'ları olabileceğinin işareti. Tutuklanan işadam..
Güvenliğe çare bulundu Bakanlar Kurulu, dün başta İstanbul olmak üzere büyük kentlerde artan kapkaç olayları ve asayiş sorunlarını tartıştı. Olayların vahim bir noktaya ulaştığı tespiti yapıl..
CHP'nin eli Hakkâri'de CHP, Hakkâri'deki depremzedelere verilmek üzere 1 milyon YTL'lik yardım topladı. CHP, 25 Ocak'ta Hakkâri'de yaşanan depremden sonra evsiz kalan vatandaşlara ulaştırılma..
'Diyanet'in fetvası laik devlete tehdit' CHP Milletvekili Prof. Mehmet Neşşar, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın eşler dışındaki kişilerden alınacak yumurta ve spermle kısırlık tedavisi görmesin..
TRT hakkındaki iddialar için önerge TRT'de dizi programı çektirilen bazı firmaların kayırıldığı iddiaları TBMM gündemine taşındı.
Eğitim-Sen: Öğrenci affı acilen çıkmalı Eğitim-Sen yöneticileriyle üniversitelerden çeşitli nedenlerle ilişikleri kesilen bir grup, 'af kanununun' bir an önce çıkarılmasını istedi.
Öztürk partileşiyor 'Halkın Yükselişi Partisi' adıyla yeni bir siyasi parti kurulacak. CHP'den istifa eden bağımsız milletvekili Yaşar Nuri Öztürk, dün yaptığı açıklamada...
Öğrenci kitap gibi 'Hak dersi lüzumsuz' Eğitim, insan haklarından hayli uzak. Öğretmenlerle öğrenciler, 4 bin insan haklarına aykırı unsur içeren kitaplar gibi düşünüyor: Öğrencilerin yüzde ..
Avrupa'dan zorunlu din dersi uyarısı Avrupa Konseyi, Türkiye'den kimliklerdeki 'Dini' ibaresinin çıkarılmasını istedi. Konsey, zorunlu din dersi uygulamasına da son verilmesini talep etti.
'100 bin sokak çocuğu olacak' TBMM Sokak Çocukları Komisyonu'nun CHP'li üyesi Selvi: Önlem alınmazsa madde bağımlısı çocuk sayısı beş yılda 100 bin olur. Sorun büyükşehirlerin dışına yayılıyo..
Yedi bombalama sanığı için tahliye 15 ve 20 Kasım 2003 tarihlerinde İstanbul'da düzenlenen intihar saldırılarıyla ilgili tutuklu yargılanan 38 sanıktan sekizi tahliye edildi. Davanın kilit is..
İspanyol savcı 222 bin yıl istedi İspanya'da El Kaide örgütü mensubu olmak ve 11 Eylül saldırılarının düzenlenmesine yardım etmek gerekçesiyle yargılanan 3 kişi için, savcı toplam 222 bin yıl..
'Umut davası' yine bir sonraki duruşmaya... Gazeteci-yazar Uğur Mumcu, Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı, Prof. Dr. Muammer Aksoy ve Doç. Dr. Bahriye Üçok suikastlarının da aralarında olduğu çok ..
Öğretmen adayı için KPSS sınavı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2005 yılında tahsis edilen 20 bin öğretmen kadrosundan 10 bininin atamalarını dün yaptı. 37 branştaki 10 bin kadroya bilgisayar o..
SSK ve Roche'a gözaltı İlaç firmalarının SSK'ya fahiş fiyatla ilaç satmasına yönelik inceleme kapsamında SKK Yönetim Kurulu'nun 8 üyesi ve Başkanvekili ile 13 Roche yöneticisi dün gözaltına a..
Skandalı faturalar ortaya çıkardı İlaç skandalının ilk ayağı kanser tedavisinde ve diyalize giren hastalarda kullanılan 'Neorecormon' isimli ilacın Başer Ecza Deposu'na 88 milyon, deponun mü..
Aksu: İşkence ve yoksulluğa son İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, işkence ve kötü muamelenin kökünü kazıma kararlılığında olduklarını belirtti, valileri de uyardı. Aksu, Vilayetler Hizmet Birl..
'Bataklığı kurutacağız' Başbakan Tayyip Erdoğan, "Bütün hedefimiz yolsuzluk bataklığını kurutmaktır. Kurutana kadar da mücadelemiz sürecektir" dedi.
'Pitbull'lu çete dehşeti Konak ilçesi Gürçeşme semtinde, yanlarında pitbull cinsi köpek gezdiren yedi kişi önce bir eve baskın yaptı, ardından sokakta cep telefonunu gasp ettikleri 18 yaşında..
Asansör boşluğuna saklanıp beklemiş Alsancak semtinde iki ayrı işhanındaki altı işyerine girip açtığı kasalardan hırsızlık yapan Erdem Canpolat'ın suçüstünde yakalandığı açıklandı.
Kamera yine gördü Emniyet Müdürlüğü'nün Torbalı ilçesinde kurduğu kameralı kent güvenlik sistemi sayesinde, bir otomobilin koltuğunun altında ruhsatsız tabanca ve samuray kılıcı bulundu, sürü..
At üstünde donarak öldü Sibirya soğukları, Doğu Anadolu Bölgesi'nde yine can aldı. Muş'un Varto ilçesinden komşu köye ziyarete giden 60 yaşındaki Mehmet Sıraç, atının sırtında donarak öldü.
Araştırmacı sürücü işbaşında Trafik kazalarını titizlikle gözleme konusunda iddialı Türk vatandaşları, artık gördüklerini görüntülemeye de başladı. Bolu'da araçta sıkışan bir vatandaşın çıkar..
Yerin 250 metre altında 12.5 saat Soma'da özel sektöre ait kömür madeninde göçük meydana geldi. Tonlarca toprağın ardında kısılıp kalan üç işçi, 12.5 saat sonra kurtarıldı.
Özel okul sınavlarına başvuru vakti Özel okullara giriş sınavı başvuruları, 21 Şubat'ta başlayacak. Özel Okullar Birliği Sınav Yürütme Kurulu Başkanlığı, 5 Haziran'da yapılacak sınavın başvur..
İngilizin uyum sorunu yok Çoğu ev sahibi. Ya da ev sahibi olmak için sırada. Haftalık gazeteleri, kentin sorunlarına katılmak için oluşturdukları komiteleri var. Sokaklarda rastladıkları tabe..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9