15 Şubat 2005 Salı Günü Haberleri

15 Şubat 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Enerji operasyonu derinleşiyor tutuklular suçlamaları reddetti Ankara Cumhuriyet Savcılığı, tutuklanan işadamlarının şirketleri ile ilgili Elektrik Üretim AŞ’den (EÜAŞ) bilgi istedi.
Piyade: Beni herkes arar; ama ihaleyi etkileyemez Enerji ihaleleriyle ilgili operasyon kapsamında tutuklanan Elektrik Üretim A.Ş (EÜAŞ) Genel Müdür Vekili Önder Piyade’nin, nöbetçi hakimlikte..
Vergi borcuna en sadık il İstanbul Türkiye’de her 100 liralık verginin 42,7 lirasının toplandığı İstanbul, tahsilat oranı ile de vergi borcuna en sadık il oldu.
Başak Sigorta ve Başak Emeklilik özelleştirilecek Kamu Bankaları Ortak Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sayın, Ziraat Bankası’nın iştiraklerinden Başak Sigorta ve Başak Emeklilik’in özelleştirme k..
İtalyan Fiat ile General Motors'un yolları ayrıldı İtalya'daki otomotiv sektörünün ünlü ismi Fiat ile dünyanın en büyük otomobil üreticisi General Motors (GM) arasında dün New York'ta yapılan..
‘Irancell suya düşüyor’ Turkcell, Irancell’deki payının yüzde 49’a düşürülmesi şartıyla onay verileceğine dair İran meclisinin kararından sonra hakim durumu kaybetmesiyle sonuçlanacak bu geli..
İlaçtaki operasyonu Başbakanlık müfettişlerinin raporu başlattı Roche ilaç firması ile SSK bürokratlarının ortak hareket ederek devleti zarara uğrattığı iddiasını araştıran Başbakanlık Teftiş..
‘Taciz’ soruları, yetiştirme yurdu öğrencilerini okuldan soğuttu Barbaros Çocuk Köyü’ndeki taciz olayının basında en ince ayrıntısına kadar yer alması diğer yurtlardaki çocukları da üzdü. Tac..
TRT’nin yıllık zararı 100 trilyondan 23 trilyon liraya düştü TRT yönetimi, kurumun 2004 yılı mali portresini ilk kez kamuoyu ile paylaştı. Yeni genel müdür Şenol Demiröz yönetiminin hazırladı..
Aklî dengesi bozulunca, eşi mallarını alıp sokağa bıraktı Muhsin Yılmaz, uzun yıllar Avrupa’da çalışarak kazandığı paralarla yaptırdığı apartmanına taşınacağı gün asansör boşluğuna düştü. Hay..
Avlanması özelleştirilen 46 yaban keçisinden 36’sı vuruldu Çevre ve Orman Bakanlığı, geçtiğimiz yıl Türkiye’de bir ilke imza attı. Bu uygulama ile 5 ayrı Av Yaban Hayatı Koruma sahasında bulu..
Polis köpeği ‘bakamam’ diye yavrularını boğdu Ankara Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nün kadrolu köpeklerinden biri, doğumdan sonra yavrularını boğdu.
Başbakanlık binasının 3. katından cam silerken düşen temizlikçi öldü Başbakanlık Merkez Bina’da, cam silerken 3. kattan düşerek ağır yaralanan temizlik işçisi Sinan Özer (26) hayatını kaybett..
‘Cem Ersever’i savunmaya JİTEM’in korumasında gittim’ Adı sık sık gündeme gelen, ancak varlığı resmî olarak kabul edilmeyen JİTEM’in kurucusu, Susurluk raporlarında Binbaşı Cem Ersever olarak..
Polis, terör eylemlerine karşı 81 ilde alarma geçti Emniyet Genel Müdürlüğü, terör örgütleri açısından bahar döneminin planlı ve etkili bir başkaldırı (serhildan) sürecine dönüştürülmesinin t..
Boğaziçi Köprüsü’nde eylem yapan kadınlar Öcalan lehine slogan attı Kendilerine "Kadınlar ve Analar Grubu" adını veren bir grup kadın, Abdullah Öcalan'ın yakalanma yıldönümü nedeni ile Boğazi..
Bankadan çıkanları soyan çete, güvenlik kamerasına yakalandı Sefaköy, Küçükçekmece, Avcılar ve Bağcılar’da bankadan para çekip çıkan vatandaşları takip ederek silah zoruyla toplam 142 bin YTL..
Üniversite mezunları 6 ayda polis olabilecek Üniversite mezunlarına polis olma yolu açıldı. Bakanlar Kurulu üniversite mezunlarının 6 aylık kurstan sonra polis olmalarını sağlayacak tasarıyı ..
İlanla figüran hasta aranıyor Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi, doktor adaylarının eğitiminde kullanmak üzere ilanla hasta arıyor.
Başörtülü olduğu için memurluktan atılan öğretmen, ‘28 Şubat’ı AİHM’ye şikâyet etti Memurluktan atılan başörtülü öğretmen Leyla Güngör, 28 Şubat sürecini Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (A..
Bombalama davasından 8 tahliye çıktı İstanbul’da 15 ve 20 Kasım 2003’te sinagoglar, İngiltere Başkonsolosluğu ve HSBC Bank binasına bombalı saldırıları düzenleyen sanıklar hakim karşısına çık..
‘Üniversitede başörtüsü yasak değil’ Başbakan Tayyip Erdoğan ve yabancı bir gazetecinin merkezde yer aldığı başörtüsü tartışmalarına, önümüzdeki günlerde yayınlanacak bir kitap ilginç boyutla..
Başörtüsü yürüyüşçüsü erkekler saçlarını kazıttı İstanbul’dan 38 gün önce "Başörtüsüne özgürlük" yürüyüşü başlatan 7 kişilik grup, Ankara’nın Kazan ilçesinde, Cennet Doğanay’a destek vermek i..
Aksu’dan valilere: Lükse kaçmayın İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, valileri tasarruf konusunda uyararak, "Vatandaşların dikkati üzerinizdedir.
‘Milletvekili ve valilerin adını okullara vermeyin’ Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, vali, kaymakam ve milletvekillerinin isimlerinin görevde oldukları süre içinde okullara verilmemesini is..
Emekli büyükelçi, Güneydoğulu gençlere diplomatik nezaket öğretecek Görgüsüzlük Çağı kitabı ile giderek unutulmaya yüz tutan görgü kurallarına dikkat çeken emekli diplomat Yüksel Söylemez, GA..
Öğretmen atamaları nokta tayinle yapılacak 14 Şubat Sevgililer Günü’nde 9 bin 494 kişi öğretmen olarak atandı. Milli Eğitim Bakanlığı, 10 bin kadro için yaptığı 2005 yılının ilk öğretmen atam..
Hakkarili aile Amerikalı aileden kızı internet aracılığı ile istedi Hakkarili Atmaca ailesi, Amerika’da yaşayan oğullarına kız istemek için bu ülkeye gitme girişimleri vize engeline takılınca..
Ödenek sıkıntısı çeken Yunan üniversiteleri eğitime ara veriyor Yunanistan’da Girit ve Teselya üniversiteleri, ödenek yetersizliği ve ekonomik problemleri gerekçe göstererek eğitime bir hafta..
Yerde bulduğu şeker küçük Melisa’nın hayatına mal oldu Muş’ta, 6 yaşındaki Melisa Köroğlu’nun yolda bulduğu şekeri yiyerek öldüğü iddia edildi.
Özel Okullar Giriş Sınavı başvuruları 21 Şubat’ta başlayacak Özel Okullar Birliği Sınav Yürütme Kurulu Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, 2005-2006 öğretim yılı Özel Okullara Giriş Sı..
UNESCO, ABD’nin kültürel yayılmacılığına dur diyecek Dünyada altı bin dil var. Fakat dünya nüfusunun yüzde 96’sı bu dillerin ancak yüzde 4’ünü kullanıyor.
Depremi dünyayı taşıyan köpekler yapıyormuş Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi, deprem bilimci Prof. Dr. Şükrü Ersoy, dünya üzerindeki depremle ilgili yanlış inanışları ele alan ilginç ..
Üç büyüklerin amblemini bastonlara kazıdı Türkiye’de Devrek’le birlikte bastonlarıyla ünlenen Bitlis’in Ahlat ilçesinde baston üreten Hamdi Karakuzu, 3 büyük futbol takımının amblemlerini bas..
Yunanistan’dan yağışlı hava geliyor Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre Türkiye, Yunanistan üzerinden gelen yağışlı havanın etkisine girecek.
Kutup soğukları Doğu Anadolu’yu donduruyor Doğu Anadolu Bölgesi’nde etkisini sürdüren aşırı soğuklar hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor.
Ailevî ve dinî değerler çocukları kötü alışkanlıklardan koruyor Alkol kullanan ve sigara içen anne-babaların çocuklarının sigara içme yüzdelerinin daha yüksek olduğunu söyleyen Doç. Dr. Çenka..
Hamilelikte alınan kilolar bel ağrısına sebebiyet veriyor Anne adaylarında, hamilelik döneminde aldıkları kilolarla birlikte karın bölgesinin öne doğru çekilmesi nedeniyle bel ağrısı şikayetl..
Göz tembelliğini erken yaşta çözün Çocuklardaki görme kusurları 7 yaşına kadar tedavi edilmeyince göz tembelliği ortaya çıkıyor.
‘Samanyolu’ndan sonra şimdi de ‘Gözlerin Kömür Senin’ polemiği Ünlü besteci Teoman Alpay’ın ölümünden sonra ‘Samanyolu’ şarkısının bestecisinin kim olduğu tartışıladursun, bir başka polemik d..
Grammy, Ray Charles’ın ruhunu şenlendirdi Geçtiğimiz haziranda hayatını kaybeden Amerikalı efsanevi caz müzisyeni Ray Charles, yaşamının son aylarında kaydettiği ve öldükten sonra piyasaya çı..
YENİ ÇIKANLAR Sarıkamış’ın bilinmeyenleri Kitap, 1914’teki Sarıkamış Taarruzu’nu sağlam kaynakların ışığında yeniden ele alıyor.
Affın başlangıç tarihi sorun oldu Meclis Milli Eğitim Komisyonu’nun yarın ele alınacağı öğrenci affının kapsamı tartışma doğurdu.
AK Partili Gündüz’ün yolsuzluk yorumu: İnsanlar karpuz gibidir, dışarıdan bilinmez AK Parti Grup Başkan Vekili İrfan Gündüz, hükümetin atadığı bürokratların yolsuzluklara karışmasıyla ilgili ..
Milletvekilleri, halkı teşvik etmek amacıyla organ bağışlayacak Meclis, organ bağışı konusunda vatandaşları teşvik etmek amacıyla bugün kampanya başlatıyor.
MHP: Irak’taki seçim meşru değil, Türkmen varlığı tehdit altında MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, hükümetin sergilediği ‘ver kurtul’ anlayışının, Irak politikası ile devam ettiğini ..
Erbakan’ın kurmayı Candan ticaret odası başkanlığına talip Kapatılan Refah Partisi’nin lideri Necmettin Erbakan’ın kurmaylarından Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Veysel Candan, Konya T..
TMSF, ‘Türkiye’nin en büyük medya devi’ kimliğinden acilen kurtulmalı CHP Grup Başkan Vekili Haluk Koç, bünyesinde 17 televizyon, 10 radyo, 1 gazete ve 6 dergi bulunduran Tasarruf Mevduatı Si..
Anelka'lı Fener ışık saçıyor İstanbulspor’u nefis bir futbolla devirip liderlik koltuğuna yeniden oturan F.Bahçe'de yüzler gülüyor. Anelka'lı kadrosuyla göz kamaştıran Sarı-Lacivertliler, Zar..
John Carew, kendini G.Antep’e hazırlıyor Beşiktaş'ın golcü futbolcusu, John Carew, kendini G.Antepspor maçına hazırlıyor.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9